آموزش سئو

IaaS چیست؟ چگونه بر سایت تجارت الکترونیکی شما تأثیر می گذارد؟

آوریل 8, 2021

رایانش ابری در سالهای اخیر مورد استفاده قرار گرفته است و فرصت های زیادی را برای مشاغل و کاربران فراهم می کند. اصطلاحات می تواند کمی پیچیده باشد ، و مانند بسیاری از چیزهای مرتبط با فناوری اطلاعات ، کلمات اختصاری زیادی وجود دارد که به اطراف پرتاب می شوند.

IaaS مخفف اختصاری است که ممکن است دیده باشید ، اما معنی آن چیست و چگونه می تواند بر فروشگاه تجارت الکترونیکی شما تأثیر بگذارد؟

در کنار PaaS و SaaS ، این کلمات اختصاری روش های مختلفی را برای استفاده مشاغل از فناوری ابری بیان می کنند و انتخاب مورد مناسب برای فروشگاه تجارت الکترونیکی شما می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

IaaS برای وب سایت شما چه معنی دارد

اگر امروز وب سایتی ایجاد می کنید ، احتمال اینکه در ابر میزبانی شود بسیار زیاد است. تعداد بسیار کمی از شرکت ها سرورهای خود را حفظ می کنند. در عوض ، آنها به شرکت های شخص ثالث اعتماد می کنند تا از بسیاری از عناصر حضور آنلاین خود مراقبت کنند.

تمایز بین IaaS (زیرساخت به عنوان یک سرویس) ، PaaS (بستر به عنوان یک سرویس) و SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) بسیار مهم است زیرا حکایت از این دارد که شما چه سطحی از کنترل را بر وب سایت خود دارید.

برای برخی از مشاغل ، به ویژه مشاغل دارای سایت های پیچیده و بزرگ تجارت الکترونیکی ، زیرساخت به عنوان یک سرویس احتمالاً بهترین گزینه خواهد بود زیرا امکان انعطاف پذیری و کنترل بیشتر را فراهم می کند.

هر روز، بیشتر و بیشتر مشاغل زیرساخت های خود را به ابر منتقل کنند و مهم این است که آنها درک می کنند چگونه بهترین استفاده را از آن می کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند IaaS ، SaaS و PaaS به سادگی روشهایی برای توصیف نحوه استفاده از ابر هستند – و هر مشاغل این کار را کمی متفاوت انجام می دهد.

امروز، 90٪ مشاغل استفاده از ابر طبق برخی تخمین ها ، مراکز داده ابری به زودی 94٪ از حجم کار را پردازش می کنند.

این بدان معنی است که برای کسب و کارها بسیار مهم است که بفهمند در چه چیزی سرمایه گذاری می کنند و چگونه می توانند از رایانش ابری بیشترین بهره را ببرند.

رایانش ابری: IaaS Vs. SaaS Vs. PaaS Vs. محاسبات بدون سرور

وقتی صحبت از محاسبات ابری می شود ، به نظر می رسد که به طور مداوم توسط کلمات اختصاری بمباران می شوید. در واقع ، IaaS ، SaaS و PaaS تمایزهای مفیدی هستند که می توانند به شما در راه اندازی کارآمدتر فروشگاه تجارت الکترونیکی کمک کنند.

رایانش ابری در واقع به شما امکان می دهد از بیت هایی که در آن مهارت دارید مراقبت کنید و بقیه کارها را به متخصصان بسپارید. بنابراین ، هر کسب و کار مجموعه مهارت های مختلفی دارد آنها از ابر به طرق مختلف استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، در مشاغل راه اندازی شده ، مالک ممکن است با بودجه محدود کل وب سایت را بسازد. در این حالت ، آنها فقط ممکن است بخواهند روی اصول ایجاد یک فروشگاه جذاب و جذاب تمرکز کنند و جنبه هایی مانند زمان اجرا ، سرورها و ذخیره سازی را به یک شرکت خارجی بسپارند.

از طرف دیگر ، یک تجارت بزرگ چند ملیتی ممکن است دارای تعداد زیادی از توسعه دهندگان و متخصصان فناوری اطلاعات باشد که قادر به مدیریت عملکردهای پیچیده تر هستند.

IaaS ، SaaS ، PaaS و رایانه بدون سرور این انعطاف پذیری را برای کنترل قسمتهای مختلف ابر به مشاغل می دهد.

مقاله مرتبط  10 تبلیغات فروش هوشمندانه برای کمپین های پولی

IaaS

IaaS جایگزینی مبتنی بر ابر برای حفظ زیرساخت های محل است. در حالی که در گذشته ، مشاغل باید مراکز داده خود را داشته باشند. امروزه استفاده از ابر بسیار کارآمدتر است.

حفظ زیرساخت IT خود می تواند هزینه بر باشد، و اکثر مشاغل بدون کمک یک شرکت خارجی مهارت لازم برای انجام این کار را ندارند. با استفاده از IaaS ، مشاغل نیازی به حفظ زیرساخت های خود ندارند. در عوض ، آنها هزینه می کنند تا از سرورهای شخص ثالث ، فناوری شبکه ، فضای ذخیره سازی و فضای مرکز داده استفاده کنند.

برای مشاغل دارای سایت های تجارت الکترونیکی ، این بدان معناست که آنها نگران جنبه های بسیار فنی اجرای یک برنامه وب نخواهند بود و لازم نیست در زیرساخت های گران قیمت سرمایه گذاری کنند. در عوض ، آنها هزینه دسترسی به زیرساخت ها را از طریق ابر از طریق شرکت هایی مانند AWS ، IBM و Rackspace پرداخت می کنند.

Rackspace ارائه دهنده IaaS

در حالی که مواردی مانند ذخیره سازی و شبکه توسط شخص ثالث رسیدگی می شود ، این گزینه هنوز مسئولیت جنبه های زیر را به عهده شما می گذارد:

 • برنامه های کاربردی
 • داده ها
 • زمان اجرا
 • میان افزار
 • O / S

این مسئله برای مشاغل بزرگتر مهم است زیرا به آنها کنترل بسیار بیشتری در نحوه اداره سایت خود می دهد ، در حالی که هنوز یک راه حل مقیاس پذیر و مقرون به صرفه ارائه می دهد.

PaaS

مانند IaaS ، PaaS اجزای اصلی را ترک می کند مانند محاسبه فیزیکی ، شبکه ، ذخیره سازی و مجازی سازی برای ارائه دهنده. با این حال ، با PaaS ، شما همچنین زمان اجرا ، میان افزار و O / S را به خارج از کشور برون سپاری می کنید.

همانطور که از نامش پیداست ، PaaS به شما بستر توسعه ، اجرا و مدیریت برنامه ها را می دهد بدون اینکه از زیرساخت های پشت آن مراقبت کنید.

گرچه این بدان معناست که نگرانی شما کمتر است و به مهارتهای فنی کمتری نیاز دارید ، همچنین به این معنی است که نسبت به IaaS کنترل کمتری بر نحوه اداره سایت تجارت الکترونیکی خود دارید.

هر کدام از خدمات را انتخاب کنید ، بین راحتی و کنترل فاصله وجود دارد. با PaaS ، در حال دستیابی به حد وسط بین IaaS و SaaS هستید. در حالی که بسیاری از سرویس ها مدیریت می شوند ، شما همچنان برنامه ها و داده ها را کنترل می کنید ، که می تواند برای برخی از مشاغل ارزشمند باشد.

این امر باعث شده تا ارائه دهندگان PaaS مانند Magento Commerce Cloud و Bluehost در بین توسعه دهندگان محبوبیت ویژه ای داشته باشند ، زیرا همه آنها را برای ایجاد برنامه های جدید بدون نیاز به سرمایه گذاری در زیرساخت های گران قیمت و سیستم عامل های عملیاتی نیاز دارند.

در عوض ، آنها هزینه های مورد نیاز خود را پرداخت می کنند و به آنها امکان می دهد بیشتر روی ساخت برنامه ها تمرکز کنند.

به عنوان جایگزین IaaS ، ارائه دهندگان PaaS مانند Magento نیز گزینه های خوبی را به فروشگاه های تجارت الکترونیک ارائه می دهند.

محاسبات بدون سرور

مشاغل به طور مداوم به دنبال کارآمدترین روشهای استفاده از ابر هستند و گزینه دیگر این است محاسبات بدون سرور.

محاسبات بدون سرور شباهت زیادی به PaaS دارد ، اما چند تفاوت جزئی دارد.

یکی از تفاوتهای اصلی بین محاسبات بدون سرور و PaaS این است که بدون سرور مبتنی بر رویداد است. شما فقط برای آنچه استفاده می کنید پرداخت می کنید ، در حالی که با PaaS ، شما ماهیانه هزینه پرداخت می کنید و برای استفاده از آن محدودیت دارید.

مقاله مرتبط  راهنمای کامل پردازش و نگهداری مشتری

محاسبات بدون سرور به طور خودکار با کسب و کار شما مقیاس می شود ، اما شما از کنترل خودداری خواهید کرد. این به شما امکان می دهد بسیار انعطاف پذیر باشید ، در هزینه ها صرفه جویی می کنید در حالی که هنوز هم عملکرد عالی دارید.

این یک گزینه ایده آل برای سایت های تجارت الکترونیکی با رشد سریع یا کسانی است که محتوای ویروسی ایجاد می کنند و ممکن است باعث افزایش گسترده بازدید شود.

SaaS

برای بسیاری از افراد ، SaaS سریعترین و ساده ترین راه برای راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیکی است. با استفاده از ارائه دهندگانی مانند Shopify ، از سیستم عامل ها و برنامه های شخص ثالث برای ایجاد سریع فروشگاه کاربردی استفاده می کنید.

جایگزین SaaS برای IaaS - Shopify

همه چیز برای شما مراقبت می شود و تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که محصولات خود را بارگذاری کنید و محتوای بازاریابی خود را ایجاد کنید.

مزیت آشکار این امر راحتی است. هرکسی که می خواهد فروشگاه تجارت الکترونیکی ایجاد کند تخصص IT ندارد و SaaS به این معنی است که مجبور نیستند. آنها به جای تمرکز روی شبکه و میزبانی ، فقط باید بر روی ساخت وب سایت خود و ایجاد محتوایی که به آنها کمک می کند تا به فروش برسانند تمرکز کنند.

برنامه های SaaS در سراسر اینترنت بسیار رایج است. نه تنها تعداد زیادی وجود دارد برنامه های SaaS که به مردم کمک می کند فروشگاه های تجارت الکترونیکی خود را راه اندازی کنند اما نرم افزارهایی مانند Microsoft 365 ، Google Cloud و HubSpot همه از نمونه های SaaS هستند.

نکته منفی فروشگاه های تجارت الکترونیکی که با SaaS کار می کنند این است که آنها در کارهایی که می توانند انجام دهند محدود هستند. اگر فروشگاه Shopify دارید ، باید در محدودیت های تعیین شده توسط شخص ثالث کار کنید. هنگامی که فروشگاه خود را از طریق IaaS یا PaaS اداره می کنید ، محدودیت های کمتری وجود دارد که به شما امکان کنترل بیشتر فروشگاه شما را می دهد.

چگونه IaaS می تواند بر سایت تجارت الکترونیکی شما تأثیر بگذارد؟

رایانش ابری امکان ایجاد یک سایت تجارت الکترونیکی را بسیار بیشتر کرده است. دیگر نیازی به سرمایه گذاری در سخت افزارهای گران قیمت نیست و در عوض ، می توانید هزینه دسترسی به زیرساخت ها را در هر زمان که نیاز دارید پرداخت کنید.

این امر تجارت الکترونیکی را برای طیف گسترده ای از مردم گشوده است. با SaaS ، داشتن مهارت های IT برای ایجاد یک فروشگاه رقابتی ضروری نیست. با این حال ، با سهولت ایجاد و مدیریت فروشگاه از طریق SaaS محدودیت هایی به وجود می آید.

بسیاری از مشاغل دارای مهارت هایی برای مدیریت جنبه های فنی بیشتر مدیریت سایت تجارت الکترونیکی هستند و آنها می خواهند بدون ایجاد زیرساخت های خود از این مهارت ها نهایت استفاده را ببرند. IaaS گزینه مناسبی برای این مشاغل است زیرا به آنها اجازه می دهد تعادل سودآوری برقرار کنند.

این مشاغل می توانند با توجه به رشد و کوچک شدن کسب و کار خود ، از زیرساخت ها به عنوان نیاز و در صورت نیاز استفاده کنند.

با استفاده از IaaS ، شما حداکثر کنترل خود را بر فروشگاه تجارت الکترونیکی خود دارید و به شما این امکان را می دهد تا بدون ایجاد زیرساخت ، از مهارت های خلاقانه و IT خود نهایت استفاده را ببرید.

نحوه استفاده از IaaS برای شرکت تجارت الکترونیکی شما

یکی از مهمترین موارد هنگام انتخاب بین IaaS ، PaaS و SaaS درک مهارت ها و منابع موجود در دسترس شما است. اگر افراد باتجربه در ساخت و توسعه برنامه های وب ندارید ، IaaS بهترین گزینه برای شما نخواهد بود و شاید بهتر باشد به گزینه SaaS نگاه کنید.

مقاله مرتبط  17 نمونه بهترین صفحه فرود (+ نحوه ایجاد خود)

اگر اطمینان دارید می توانید از طریق IaaS فروشگاه سطح بالایی ایجاد و نگهداری کنید ، قدم بعدی شناخت نیازهای شما است. بسیاری از ارائه دهندگان مختلف IaaS و بسته های مختلف برای انتخاب وجود دارد.

هر مشاغل متفاوت است و نیازهای مختلفی نیز خواهد داشت. هنگام انتخاب ارائه دهنده ، س questionsالات زیر را در نظر بگیرید:

 • به چه سطح دسترسی و سفارشی سازی نیاز دارید؟
 • ارائه دهنده چقدر می تواند انعطاف پذیر باشد؟
 • ارائه دهنده چگونه با تغییر قوانین برخورد می کند؟
 • هزینه شما چقدر است؟
 • چه سطح امنیتی ارائه می شود؟

ایده کامل “به عنوان یک سرویس” این است که شما برای قطعات مورد نیاز خود پرداخت می کنید ، و شما را برای مراقبت از بیت هایی که می توانید کنترل کنید آزاد می کنید. برای استفاده بیشتر از این مفهوم ، باید تصویری واضح از مهارت های خود و نحوه ارائه مراقبت از بقیه در اختیار شما قرار دهد.

ابزار IaaS

چه زمانی انتخاب یک بسته IaaS، باید وقت بگذارید و یکی را به بهترین وجهی با نیازهای تجاری خود تهیه کنید. گزینه های مختلف زیادی وجود دارد ، و انتخاب ابزارهای مناسب می تواند همه تفاوت را در تجارت شما ایجاد کند:

 • آمازون EC2
 • Google Compute Engine
 • قطره های دیجیتال اقیانوس
 • بادهای میزبان
 • خدمات محاسبه الاستیک Alibaba
 • ابر خصوصی IBM
 • ابر IONOS
 • Azure Linux Machines مجازی
 • فناوری Rackspace
 • اپن استک

همانطور که می بینید ، گزینه های مختلف زیادی وجود دارد و این فقط یک نمونه کوچک است. نکته مهم این است که اطمینان حاصل کنید خدمات مورد نیاز تجارت خود را بدون پرداخت هزینه منابع خود دریافت می کنید.

ممکن است کمی تحقیق اضافی لازم باشد تا قدرت واقعی IaaS را برای تجارت خود باز کنید ، اما مطمئناً در طولانی مدت ارزش آن را دارد.

نتیجه

روش های مختلفی برای راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیکی وجود دارد و نحوه استفاده از cloud یک نکته اساسی هنگام راه اندازی یا گسترش فروشگاه شما است.

حفظ زیرساخت های محل می تواند گران و وقت گیر باشد و با وجود محصولات ابری مدرن ، نیازی به آن نیست.

سوال بزرگتر این است: شما به ابر چه چیزی نیاز دارید؟

برای سایت های تجارت الکترونیک در مقیاس بزرگ ، با منابع گسترده ای که در اختیار دارند ، زیرساخت ها به عنوان یک سرویس اغلب بهترین راه برای استفاده هستند. این امر کنترل بیشتری بر سایت شما نسبت به گزینه های PaaS یا SaaS فراهم می کند و روشی مقرون به صرفه برای مقیاس گذاری کسب و کار شما است.

وقتی از ابر به خوبی استفاده می کنید ، به شما کمک می کند سودآوری فروشگاه خود را به حداکثر برسانید ، بنابراین انتخاب صحیح ضروری است.

فروشگاه تجارت الکترونیکی شما چگونه از ابر استفاده می کند؟

مشاوره با نیل پاتل

ببینید آژانس من چگونه می تواند رانندگی کند عظیم مقدار ترافیک به وب سایت شما

 • سئو – باز کردن مقدار زیادی از ترافیک SEO. نتایج واقعی را مشاهده کنید.
 • بازاریابی محتوا – تیم ما محتوای حماسی ایجاد می کند که به اشتراک گذاشته می شود ، پیوند می گیرد و ترافیک را جذب می کند.
 • رسانه پرداخت شده – استراتژی های موثر پرداخت شده با بازگشت سرمایه روشن.

تماس بگیرید