آموزش سئو

چگونه یک نام دامنه رایگان در سال 2021 بدست آوریم

ژانویه 25, 2021

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

شما به حضور آنلاین و جامعی در این عصر نیاز دارید. بهترین راه برای بدست آوردن این مهم ایجاد یک وبلاگ ، یک وب سایت یا یک فروشگاه تجارت الکترونیکی است.

اما قبل از اینکه بتوانید هرکدام از اینها را راه اندازی کنید ، به یک نام دامنه همراه با موارد دیگر مانند میزبان وب و سازنده وب نیاز دارید.

اما نام دامنه دقیقاً چیست؟

آیا 74.125.739.116 را تشخیص می دهید؟ احتمالا نه.

اما شرط می بندم که شما Google.com را می دانید.

74.125.739.116 آدرس IP عددی Google است و از آنجایی که به خاطر سپردن چنین اعداد پیچیده ای دشوار است ، حداقل این که نام دامنه معرفی شد.

نام دامنه به ویژه برای ایجاد نام تجاری شما بسیار مفید است.

می بینید که هیچ دو نام دامنه نمی توانند دقیقاً شبیه هم باشند. آنها می توانند مشابه باشند ، اما هرگز دقیقاً یکسان نیستند.

در نتیجه ، شما این فرصت را پیدا می کنید که حضور آنلاین متمایزی را منحصر به خود و کسب و کار خود ایجاد کنید.

علاوه بر این ، برای ثبت دامنه خود نیازی به پرداخت هزینه نیست! به چندین روش می توانید نام دامنه رایگان دریافت کنید.

برگه تقلب 2 دقیقه ای شما

آیا می خواهید در مورد نحوه بدست آوردن نام دامنه رایگان سریع پاسخ دهید؟ من تعقیب می کنم

اگر قصد راه اندازی یک وبلاگ یا راه اندازی یک وب سایت دارید ، به یک شرکت میزبان وب نیاز دارید. وقتی نوبت به انتخاب می رسد ، پیشنهاد می کنم Bluehost را انتخاب کنید.

این شرکت نه تنها سرعت عالی و قابلیت اطمینان به موقع را ارائه می دهد ، بلکه نام دامنه رایگان را نیز ارائه می دهد. علاوه بر این ، بر خلاف شرکت های دیگر که این سرویس را فقط تا زمانی که مشتری آنها باشید گسترش می دهند ، Bluehost نام دامنه شما را از بین نمی برد.

شرایط و ضوابط آن در اینجا آمده است:

“اگر از تجربه خود در Bluehost ناراضی باشید ، نام دامنه خود را از دست نخواهید داد. شما در انتقال و یا به سادگی نشان دادن آن به مکان دیگری به راحتی خود آزاد خواهید بود. شما مالکیت دامنه خود را تا پایان دوره ثبت آن حفظ می کنید مگر اینکه تمدید دامنه خود را انتخاب کنید. “

در مورد شرکتی با اخلاق خوب صحبت کنید.

برای ایجاد حساب Bluehost خود ، اینجا را کلیک کنید. کل مراحل کار حدود 60 ثانیه طول می کشد و شما یک میزبان وب و همچنین یک دامنه رایگان خواهید داشت.

اگر این مورد علاقه شما نیست ، می توانید از زیر دامنه رایگان نیز استفاده کنید.

اینجاست که سازندگان وب سایت هایی مانند WordPress و Wix وارد عمل می شوند. تنها نکته قابل توجه این است که شما به جای داشتن یک سایت .com مانند من (NeilPatel.com) ، چیزی شبیه به آن خواهید داشت yourusername.wixsite.com/yoursiteaddress یا yourdomainname.wordpress.com.

این یک موقعیت ایده آل نیست. اما می تواند یک گزینه مناسب برای مواردی باشد که می خواهید با ویژگی های رایگان سازنده وب سایت آزمایش کنید.

و همین! حال ، اگر می خواهید با جزئیات بیشتر نحوه کار کل مطلب را بیاموزید ، ادامه مطلب را بخوانید.

مرحله 1: به وب سایت Bluehost بروید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به Bluehost بروید.

انتخاب کنید میزبانی از نوار منوی بالا.

حتماً از خود می پرسید که چرا نباید روی آنها کلیک کنید دامنه ها هنگامی که یک دامنه رایگان هستید که می خواهید. این به این دلیل است که شما نمی خواهید برنامه میزبانی خود را با ثبت دامنه همراه کنید.

در نهایت هزینه دامنه خود را پرداخت خواهید کرد ، چیزی که هدف ما نیست.

فقط به روند کار اعتماد کنید.

مرحله 2: نوع میزبانی خود را انتخاب کنید

Bluehost سه نوع برنامه میزبانی به شما ارائه می دهد: میزبانی مشترک ، میزبانی اختصاصی و میزبانی VPS.

میزبانی مشترک

اگر تازه وارد هستید ، میزبانی مشترک را توصیه می کنم.

مقاله مرتبط  ارائه دهنده میزبانی وب برتر

برنامه های تحت این گروه نه تنها ارزان نیستند ، بلکه می توانند نیازهای سایت های کم بازدید را نیز به صورت کاملاً کارآمد تأمین کنند.

به چندین وب سایت اجازه می دهد تا منابع سرور یکسانی را به اشتراک بگذارند. این دلیل اصلی مقرون به صرفه بودن میزبانی اشتراکی است ، اما همچنین ممکن است باعث کندی بارگذاری و مشکلات عملکردی شود.

این نوع میزبانی برای کسی خوب است که انتظار بازدید زیاد و فاقد دانش فنی را ندارد.

میزبانی VPS

میزبان VPS مخفف میزبانی سرویس خصوصی مجازی است. این دسته شامل برنامه هایی برای وب سایت هایی است که عملکرد بهتری دارند و می توانند قیمت بالاتری را در خود جای دهند.

خوبی این نوع میزبانی این است که منابع مفیدی را به طور انحصاری برای شما تضمین می کند. از نظر فنی ، شما هنوز یک سرور را با وب سایت های دیگر به اشتراک می گذارید ، اما یک سرور “مجازی” دارید که شامل منابع اختصاصی است.

اگر انتظار افزایش ناگهانی حجم ترافیک را داشته باشید ، می توانید این نوع میزبانی را در نظر بگیرید.

میزبانی اختصاصی

میزبانی اختصاصی به شما امکان دسترسی انحصاری به کل سرور اختصاص داده شده فقط برای وب سایت شما را می دهد. لازم نیست آن را با کسی به اشتراک بگذارید.

قابل درک است که شما با این طرح اشتراکی عملکرد برتر را دریافت می کنید – اما باید آماده پرداخت قیمت حق بیمه آن نیز باشید.

اگر یک شرکت بزرگ باشید که مرتباً از ترافیک بالایی استفاده می کنید ، این می تواند گزینه خوبی باشد. همچنین برای کسانی که خواهان کنترل کامل محیط میزبانی هستند بسیار عالی است.

برای این راهنما ، من پیشنهاد می کنم میزبانی مشترک را انتخاب کنید. با این حال ، اگر برنامه های دیگری را ترجیح می دهید ، می توانید با آنها نیز پیش بروید.

نگران نباش شما با هر طرح Bluehost یک دامنه رایگان دریافت می کنید.

مرحله 3: برنامه میزبانی وب خود را انتخاب کنید

Bluehost چهار طرح مختلف میزبانی وب مشترک را ارائه می دهد: Basic ، Plus ، Choice Plus و Pro.

من پیشنهاد می کنم که طرح پایه ابتدایی را انتخاب کنید زیرا ارزان تر است و برای مبتدیان مناسب تر است.

این بسیار مقرون به صرفه است و برنامه های آن فقط از 2.95 دلار در ماه شروع می شود. اما اگر می خواهید این قیمت را دریافت کنید باید سه سال پیش پرداخت کنید. این در ابتدا ترسناک به نظر می رسد ، اما باور کنید ارزشش را دارد.

اگر قصد راه اندازی سایتی بزرگتر برای تجارت خود را دارید ، من طرح Choice Plus را پیشنهاد می کنم. اگرچه باید پول بیشتری بپردازید ، اما ویژگی های اضافی ارزش آن را دارند.

پس از آن ، بر روی کلیک کنید انتخاب کنید تحت طرحی که تصمیم دارید ادامه دهید.

مرحله 4: دامنه خود را ثبت کنید

بعد از اینکه برنامه اشتراکی را انتخاب کردید ، Bluehost از شما می خواهد دامنه خود را تنظیم کنید.

اینجاست که دو گزینه خواهید داشت:

 • دامنه جدیدی ایجاد کنید
 • از دامنه ای متعلق به خود استفاده کنید

انتخاب کنید “دامنه جدیدی ایجاد کنید” گزینه. به شما امکان می دهد دامنه های موجود را جستجو کنید.

دامنه ای را که می خواهید خریداری کنید در نوار جستجو وارد کنید و پسوند دامنه خود را انتخاب کنید. گزینه های شما شامل موارد زیر است:

 • .com
 • .خالص
 • .وبلاگ
 • .biz
 • .info
 • .فروشگاه
 • .co
 • .us

… شما رانش می کنید

من شما را تشویق می کنم که پسوند .com را انتخاب کنید زیرا حرفه ای تر به نظر می رسد و به شما کمک می کند تا برای بازدیدکنندگان خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

تنها زمانی که می خواهم پسوند دامنه جایگزین را در نظر بگیرم این است که پسوند .com قبلاً گرفته شده باشد و شما کاملاً روی این نام تنظیم شده باشید.

دلیل دیگری که ممکن است پسوند دامنه دیگری را در نظر بگیرید این است که دامنه از بودجه شما خارج شده است. راستش ، بسیاری از برنامه های افزودنی ارزان تر از دامنه .com وجود دارد ، اما گاهی اوقات پول اضافی ارزش آن را دارد.

مقاله مرتبط  با این میانبرهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، هر هفته 10 ساعت صرفه جویی کنید

در غیر این صورت ، .com بهترین شرط شماست.

داشتن دامنه .com برای مشاغل از اهمیت ویژه ای برخوردار است – وبلاگهای کوچک ، سایتهای شخصی و مشکلات جانبی ممکن است بتوانند در اینجا چند دلار پس انداز کنند.

مرحله 5: معامله را نهایی کنید

پس از انتخاب نام دامنه موجود ، تنها کار ایجاد حساب Bluehost و نهایی کردن شرایط طرح شما باقی مانده است.

توجه دقیق به موارد اضافی بسته بندی بخش. شما به هر آنچه می بینید نیازی ندارید ، اما مطمئن شوید که گزینه Domain Privacy + Protection را علامت زده اید.

با انجام این کار نام ، ایمیل ، شماره تلفن و آدرس شما از قرار گرفتن در یک پایگاه داده عمومی پنهان می ماند. 0.99 دلار در ماه ارزش آن را دارد تا اگر من را از هکرها دور نگه دارید!

و کار شما تمام شد!

اکنون شما یک طرح میزبانی عالی و همچنین یک دامنه رایگان دارید. اگر قبلاً کار را شروع نکرده اید ، اکنون در Bluehost شروع کنید.

روش های دیگر

به منظور جامعیت ، من همچنین در مورد دو روش دیگر برای به دست آوردن دامنه رایگان بحث خواهم کرد. اگرچه من آنها را توصیه نمی کنم ، اما شناختن همه گزینه ها همیشه خوب است.

گزینه 1: استفاده از زیر دامنه رایگان

چندین سازنده وب سایت ، زیر دامنه هایی را ارائه می دهند که یک دامنه شخصی است که در یک نام دامنه موجود وجود دارد.

آن فیلم Inception را به یاد دارید که لئوناردو دی کاپریو در خواب می بیند که در خواب است. اتفاق مشابهی در اینجا رخ می دهد.

شما در نهایت یک نام دامنه را در یک نام دامنه دریافت می کنید.

سازندگان سایت مانند Wix ، Squarespace و Weebly زیر دامنه هایی را به کاربران خود ارائه می دهند. آنها همچنین یک نسخه آزمایشی رایگان دارند ، بنابراین اگر خدمات آنها را دوست دارید ، می توانید برنامه های حق بیمه آنها را که شامل هر آنچه برای ساخت ، راه اندازی و مدیریت یک وب سایت حرفه ای کسب و کار نیاز دارید ، خریداری کنید.

از چندین مزیت پیشنهادی مانند سازنده سایت کشیدن و رها کردن ، میزبانی وب ، الگوها و ابزارهای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، همچنین یک نام دامنه رایگان دریافت می کنید.

اما چرا هنوز هم می گویم این روش ایده آل نیست؟

بیایید با یک مثال در این مورد بحث کنیم.

تصور کنید از یک سازنده وب سایت رایگان مانند Wix استفاده می کنید. بله ، مجبور به پرداخت هزینه دامنه نخواهید بود ، اما طرف شما دارای زیر دامنه Wix خواهد بود. چیزی شبیه به این خواهد بود:

yourusername.wixsite.com/yoursiteaddress

فرض کنید نام کاربری Wix شما “My Stunning Website 123” باشد و نام دامنه مورد نظر شما myblogsite باشد. آنچه دریافت خواهید کرد:

به آن فکر کنید: آیا این حرفه ای به نظر می رسد؟ آیا دیده اید که هر وب سایت معتبری دامنه ای به این شکل داشته باشد؟

به همین دلیل تنها در صورتی که می خواهید با ویژگی های رایگان سازنده وب سایت یا به روزرسانی های جدید خود تجربه کنید ، این روش را پیشنهاد می کنم.

هاستینجر و وردپرس گزینه های دیگر شما هستند و خوشبختانه هیچ یک به اندازه Wix تهاجمی نیستند.

 • قالب زیر دامنه رایگان وردپرس به شرح زیر است: yourdomainname.wordpress.com
 • قالب زیر دامنه رایگان Hostinger به شرح زیر است: مثال.000webhostapp.com

این گزینه مناسبی برای شرایطی است که فرد نمی تواند هزینه کند ، اما یک استراتژی بلند مدت قابل اجرا نیست. شما می خواهید نام دامنه شما به یاد ماندنی و کوتاه باشد – هر دو مورد در صورت استفاده از زیر دامنه امکان پذیر نیست.

این واقعیت که بازدیدکنندگان دامنه شما را به خاطر نمی آورند یا به سختی به خاطر می آورند از دیگر مزایای آن است.

گزینه 2: استفاده از ثبت نام دامنه رایگان (توصیه نمی شود)

من فقط بخاطر جامع بودن این مقاله در مورد این گزینه بحث می کنم و توصیه نمی کنم.

مقاله مرتبط  بهترین نظرات شرکت میزبان مشترک در سال 2020

می توانید نام دامنه را از یک ثبت کننده دامنه رایگان دریافت کنید ، اما هنوز نامناسب است.

می بینید که دامنه های کاملا رایگان از پسوندهای غیرقابل اعتماد استفاده می کنند. به عنوان مثال ، شما به جای .com .tk دریافت می کنید. مشتریان احتمالی شما کار با یک نام دامنه را که به جای yourbusiness.tk شما را بخواند ، ترجیح می دهند.

در حالی که کاملاً رایگان است اما غیرحرفه ای و غیرقابل اعتماد به نظر می رسد و حتی در معرض هکرها قرار دارد. بعلاوه ، شما نام دامنه را ندارید ، که هدف راه اندازی یک وبلاگ یا یک وب سایت را نیز شکست می دهد.

با این حال ، اگر تصمیم به انتخاب این مسیر دارید ، می توانید مراجعه کنید Freenom، نام GetFreeDomain و نقطه TK.

چندین ثبت کننده دامنه در ازای اجرای تبلیغات در وب سایت خود ، دامنه رایگان به شما می دهند. اجرای تبلیغات مشکلی ندارد ، اما این بهترین راه برای انجام آن نیست.

شما هیچ گونه کنترلی بر تبلیغات (نوع تبلیغات پخش شده ، طول و غیره) یا نحوه قرارگیری آنها ندارید. در نتیجه ، بازدید کنندگان شما ممکن است بهترین تجربه را در وب سایت شما نداشته باشند. این حتی ممکن است به رتبه SEO شما نیز آسیب برساند.

در حقیقت ، حتی اگر وضعیت را با دیدگاه خوش بینانه تری مشاهده کنید ، بازهم قابل استفاده نیست.

فرض کنید در هدایت بازدید بالا به وب سایت خود موفق هستید و تبلیغات یک میلیون بازدید می کنند. از آن تبلیغات حتی یک پنی دریافت نخواهید کرد – تمام آنچه دریافت می کنید یک دامنه رایگان است.

تجارت عادلانه ای نیست ، درست است؟

اگر جدی هستید بازی با ایده اجرای تبلیغات در وب سایت شما ، من به شما توصیه می کنم این کار را از طریق یک شبکه تبلیغاتی قانونی انجام دهید زیرا می تواند منبع درآمد خوبی باشد. تبلیغات را با یک دامنه رایگان مبادله نکنید.

مهم: فراموش نکنید که دامنه خود را تمدید کنید!

دامنه ها منقضی می شوند این بسته به بسته خریداری شده شما می تواند یک سال ، دو سال یا سه سال طول بکشد.

راه اندازی وب سایت یا وبلاگ کار سختی است. شما تلاش زیادی می کنید تا URL کامل بیابید ، یک وب سایت طراحی کنید و محتوای مربوطه را روی آن منتشر کنید ، از جمله چندین مورد دیگر که به آن کمک می کند رتبه بالایی داشته باشد و مشتری جذب کند.

فقط وقتی ترسیدید وحشت را تصور کنید و متوجه شوید که غریبه ای تصادفی آن را خریداری کرده است. دلیل؟ فراموش کردید دامنه خود را تمدید کنید.

غم انگیز

به همین دلیل است که شما باید اهمیت تمدید دامنه خود را درک کنید. بسیاری از افراد در گذشته این اشتباه را مرتکب شده اند و هزینه آن برای آنها بسیار گران تمام شده است.

به عنوان مثال ، در طول یک دوره انتخابات ریاست جمهوری ، جب بوش و تیمش فراموش کردند دامنه خود را JebBush.com تمدید کنند ، که دونالد ترامپ بازدید کنندگان بوش را با موفقیت خریداری و هدایت مجدد کرد به وب سایت انتخابات ریاست جمهوری خودش. این یک اقدام تجاری عالی از طرف ترامپ بود ، اما فاجعه ای بود که تیم بوش به راحتی از آن جلوگیری کرد.

اطمینان حاصل کنید که تمدید دامنه یک ماه قبل در تقویم شما علامت گذاری شده است. فقط برای ایمن بودن می توانید دامنه خود را در تمدید خودکار قرار دهید.

نتیجه

Bluehost بهترین راه برای به دست آوردن نام دامنه رایگان است – اسمی که حتی اگر میزبان وب را تغییر دهید مجبور به تسلیم شدن نخواهید بود. راه دیگر استفاده از زیر دامنه با استفاده از وب سازندگان معتبر و معتبری مانند وردپرس و Wix است.

ظرف چند ثانیه یک سرویس میزبانی وب معتبر و همچنین یک دامنه جدید به صورت رایگان خواهید داشت. به من اعتماد کنید ، پس انداز چند دلار ارزش این را ندارد که غیرحرفه ای به نظر برسید ، یک وب سایت ناخواسته داشته باشید یا هک شوید.