آموزش سئو

چگونه می توان تجزیه و تحلیل را در وبلاگ وردپرس خود مشاهده کرد

ژانویه 7, 2021

آ
دوباره تعجب می کنید که چگونه می توانید تجزیه و تحلیل در وردپرس را ببینید و در وبلاگ خود بینش عملی پیدا کنید؟ خوب ، پس شما به جای درست آمده اید!

مشاهده تجزیه و تحلیل شما می تواند به عنوان یک مبتدی کمی مشکل باشد. بنابراین ، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توانم ترافیک را در وبلاگ وردپرس خود ببینم؟

متأسفانه ، شما نمی توانید Google Analytics را مستقیماً از وبلاگ وردپرس خود مشاهده کنید. این امر بررسی آمار وب سایت شما را بسیار وقت گیر و ناخوشایند می کند.

اما با یک افزونه تجزیه و تحلیل وردپرس مانند MonsterInsights، شما می توانید به راحتی تجزیه و تحلیل وردپرس خود را از داشبورد وردپرس مشاهده کنید.

در این راهنما ، نحوه دیدن تجزیه و تحلیل در وبلاگ وردپرس خود ، مرحله به مرحله ، آموزش خواهیم داد.

بیایید غرق شویم

Google Analytics چیست؟

ابتدا بیایید درباره Google Analytics و اینکه چگونه می تواند برای وبلاگ شما مفید باشد صحبت کنیم.

Google Analytics یک پلتفرم رایگان تجزیه و تحلیل است که گزارش های مفصلی از وب سایت شما ارائه می دهد.

set-up-google-analytics به صورت رایگان

این گزارش ها به شما اطلاعات مفیدی درباره نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما می دهد تا بتوانید در مورد تغییر در وبلاگ خود آگاهانه تصمیم بگیرید. این یک روش عالی برای افزایش بازدید و فروش شما است.

به جای اینکه حدس بزنید وبلاگ شما چقدر خوب عمل می کند ، می توانید با Google Analytics اطلاعات عملی قابل تحقق را در زمان واقعی بدست آورید.

و بهترین قسمت Google Analytics این است که استفاده از آن کاملاً رایگان است!

اکنون که دانستید Google Analytics چیست ، بیایید آن را با وبلاگ وردپرس خود مرتبط کنیم.

چگونه وبلاگ وردپرس خود را با Google Analytics متصل کنیم

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، شما فقط با Google Analytics نمی توانید آمار وب سایت خود را از وبلاگ وردپرس خود مشاهده کنید. برای دیدن تجزیه و تحلیل خود از وردپرس ، به یک پلاگین نیاز دارید.

MonsterInsights بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است. بیش از 2 میلیون نصب دارد و وب سایت هایی مانند PlayStation ، Bloomberg ، Zillow و بسیاری دیگر روزانه از آن استفاده می کنند.

پلاگین تجزیه و تحلیل وردپرس MonsterInsights

MonsterInsights ساده ترین راهی است که می توانید گزارش Google Analytics خود را از داشبورد وردپرس خود متصل و مشاهده کنید.

درست از داشبورد وردپرس خود ، می توانید موارد زیر را کنترل کنید:

  • مرور صفحه به مرور زمان
  • صفحه ها و پست های برتر
  • منابع برتر ترافیک
  • آمار مهم تبدیل
  • و خیلی بیشتر

MonsterInsights ارائه می دهد یک نسخه رایگان و یک نسخه برتر.

شما می توانید تمام ویژگی های لازم را در نسخه رایگان دریافت کنید ، اما اگر واقعاً می خواهید از MonsterInsights با حداکثر پتانسیل خود استفاده کنید ، باید عضو آن شوید نسخه ممتاز.

مقاله مرتبط  آینده بازاریابی بصری

برای شروع ، باید افزونه را در وبلاگ وردپرس خود نصب و فعال کنید.

سپس ، به جادوگر راه اندازی هدایت می شوید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دستورالعمل ها را دنبال کنید تا MonsterInsights را با وبلاگ خود مرتبط کنید.

جادوگر MonsterInsights-setup-wizard

این بسیار آسان است و شما حتی مجبور نیستید کد رهگیری را لمس کنید!

برای راهنمایی های گام به گام ، به راهنمای ما در مورد نحوه نصب Google Analytics در وبلاگ وردپرس خود مراجعه کنید.

نحوه مشاهده تجزیه و تحلیل وردپرس با MonsterInsights

اکنون که با نحوه نصب و اتصال MonsterInsights با وبلاگ وردپرس خود آشنا شدید ، بیایید به شما نشان دهیم که چگونه می توانید تجزیه و تحلیل ها را در وبلاگ خود مشاهده کنید.

ابتدا می توانید یک مرور کلی از تجزیه و تحلیل خود در وردپرس داشته باشید داشبورد.

monsterinsights-analytics-wordpress-dashboard

در اینجا می توانید تعداد جلسات ، بازدید از صفحه ، میزان پرش ، پست ها و صفحه های برتر و سایر موارد را مشاهده کنید.

اگر گزارش دقیق تری از آمار وردپرس خود می خواهید ، می توانید به اینجا بروید بینش ها ” گزارش ها از داشبورد وردپرس.

اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است گزارش اجمالی. چیزی شبیه به این خواهد بود:

گزارش monsterinsights-overview

نمودار بازدید از صفحه و جلسات 30 روز گذشته را به شما نشان می دهد.

وقتی کاربر صفحه ای را در وب سایت شما مشاهده می کند ، مشاهده صفحه ثبت می شود. جلسه به گروهی از تعاملات کاربر در وب سایت شما در یک بازه زمانی مشخص گفته می شود.

در صورت تمایل ، می توانید دوره نمودار را از 30 روز به هر دوره زمانی دلخواه تغییر دهید. به عنوان مثال ، به جای مشاهده عملکرد وبلاگ خود در 30 روز گذشته ، می توانید آن را به 7 روز یا هر دوره سفارشی دیگر تغییر دهید.

درست در زیر نمودار ، مقایسه عملکرد وب سایت خود را در 30 روز گذشته مشاهده خواهید کرد. این جلسات ، بازدید از صفحه ، میانگین مدت زمان جلسه و نرخ پرش را با هم مقایسه می کند. به دنبال مقایسه بازدیدکنندگان جدید در مقابل بازگشت و نوع دستگاه هایی که برای دسترسی به وبلاگ شما استفاده شده است.

wordpress-visitor-tracking-mi

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این معیارهای خاص را در راهنمای SEO ما برای وبلاگ نویسان مطالعه کنید.

در بخش بعدی ، برترین کشورهایی را مشاهده می کنید که از وبلاگ شما بازدید می کنند و از وب سایت های ارجاعی که بیشترین بازدید وبلاگ شما را ارسال می کنند.

کشورهای برتر و ارجاع

در پایین صفحه ، پست ها و صفحات برتر وبلاگ خود را با یک نگاه مشاهده خواهید کرد. این بخش به شما نشان می دهد کدام یک از مطالب شما بیشترین بازدید را دارد.

در بالای صفحه متوجه برخی از برگه ها خواهید شد. ما قبلاً شما را از طریق بررسی اجمالی زبانه اکنون ، بیایید به برگه های دیگر نگاه کنیم.

مقاله مرتبط  راهنمای قطعی سئو محلی

ناشران گزارش می دهند

در این بخش ، اطلاعات بیشتری درباره پست ها و صفحه های برتر منتشر شده در وبلاگ وردپرس خود خواهید گرفت. شما اطلاعات کاملی در مورد اینکه مقالات بیشترین بازدید را دارند ، به همراه میانگین مدت زمان بازدید و نرخ گزاف ، دریافت خواهید کرد.

publishers-report

تجزیه و تحلیل محبوب ترین پست های وبلاگ شما به شما نشان می دهد که بازدیدکنندگان شما بیشتر به چه چیزهایی علاقه دارند. سپس ، می توانید از این بینش ها برای ایده پردازی ایده های جدید ارسال وبلاگ استفاده کنید که خوانندگان شما آنها را دوست دارند.

گزارش ناشران همچنین صفحات خروج از وبلاگ شما را نشان می دهد. می توانید از این اطلاعات برای بهینه سازی صفحاتی که بازدیدکنندگان وب سایت شما را ترک می کنند و افزایش تبدیل ها استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید برای جلوگیری از خروج بازدید کنندگان از وبلاگ خود ، یک پنجره ایمیل اضافه کنید.

و اگر از وبلاگ خود با بازاریابی وابسته درآمد کسب می کنید ، می توانید ببینید که کدام یک از لینک های وابسته شما بهترین عملکرد را دارند.

-track-affiliate-links-google-analytics

شما می توانید از این اطلاعات برای ایجاد تغییر در لینک های زیرمجموعه کم عملکرد خود و افزایش فروش شرکت های وابسته خود استفاده کنید.

گزارش ناشران همچنین آماری مانند این را به شما می گوید:

  • پیوندهای برتر بارگیری – اگر در وبلاگ خود ، مانند کتاب های الکترونیکی ، محتوای قابل بارگیری ارائه می دهید ، می توانید بیشتر بارگیری کنید.
  • پیوندهای برتر خروجی – ببینید بازدید کنندگان شما روی کدام پیوندهای خروجی بیشتر کلیک می کنند.
  • جمعیت شناسی بازدید کننده – اطلاعات جمعیتی بازدیدکنندگان مانند سن ، جنس و علایق را کشف کنید.

اگر می خواهید از گزارش ناشران استفاده کنید ، باید طرح Pro MonsterInsights را خریداری کنید. بررسی کنید صفحه قیمت MonsterInsights برای جزئیات بیشتر

گزارش کنسول جستجو

با استفاده از MonsterInsights می توانید گزارش های کنسول جستجوی Google را از داشبورد مشاهده کنید. این گزارش به شما کمک می کند ببینید وبلاگ شما برای کدام کلمات کلیدی در Google رتبه بندی شده است و به شما در تحقیق درباره کلمات کلیدی شما کمک می کند.

search-console-report

همچنین می توانید نرخ کلیک (CTR) ، موقعیت های متوسط ​​رتبه بندی و نمایش های جستجو شده کلمات کلیدی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

می توانید از این گزارش برای بهبود سئو وبلاگ خود و رتبه بندی برای کلمات کلیدی با هدف بیشتر استفاده کنید.

گزارش تجارت الکترونیکی

برگه گزارش تجارت الکترونیکی برای وبلاگ نویسی که یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کرده اند ایده آل است.

این گزارش به شما امکان می دهد عملکرد فروشگاه خود را تنها با یک کلیک بر روی وردپرس مشاهده کنید. اما به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این گزارش به افزودنی تجارت پیشرفته و برنامه MonsterInsights Pro احتیاج دارید.

مقاله مرتبط  راهنمای مبتدیان برای Facebook Insights
گزارش تجارت الکترونیک

پس از استفاده از افزونه ، می توانید از گزارش تجارت الکترونیکی برای پیگیری نرخ تبدیل ، معاملات ، درآمد و میانگین اندازه سفارش استفاده کنید.

همچنین لیستی از بهترین محصولات فروش در فروشگاه و صفحاتی که بازدیدکنندگان بهترین محصولات را به شما تبدیل می کنند را به شما نشان می دهد.

گزارش ابعاد

بعد ، برگه ابعاد را داریم. می توانید ابعاد سفارشی مورد نظر برای پیگیری MonsterInsights را در اینجا تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، اگر وبلاگی با چند نویسنده اجرا کنید ، می توانید رد کنید کدام نویسنده بیشترین بازدید را دارد. همچنین می توانید محبوب ترین دسته های وبلاگ ، برچسب ها ، نوع پست و موارد دیگر را ردیابی کنید.

چگونه می توان تجزیه و تحلیل را در ابعاد سفارشی وردپرس مشاهده کرد

می توانید این راهنما را بررسی کنید نحوه تنظیم ابعاد سفارشی برای اطلاعات بیشتر.

گزارش فرم ها

آیا می خواهید تجزیه و تحلیل فرم ها را در وبلاگ خود ببینید؟

ردیابی فرم ها از دیگر ویژگی های جالب MonsterInsights است. برای دیدن عملکرد شما در وبلاگ ، در برنامه pro مشترک شوید و افزونه پیگیری فرم ها را نصب کنید.

چگونه می توان از تجزیه و تحلیل-وردپرس-فرم دیدن

شما می توانید عملکرد هر فرم جداگانه را در وبلاگ خود مانند فرم های تماس ، فرم های ایمیل optin ، فرم ثبت رویداد و موارد دیگر مشاهده کنید.

می توانید برداشت ها و نرخ تبدیل آنها را ردیابی کنید و فرم هایی را که عملکرد خوبی ندارند ، بهینه کنید.

گزارش در زمان واقعی

گزارش در زمان واقعی به شما امکان می دهد عملکرد وبلاگ خود را در زمان واقعی ردیابی کنید. این به شما نشان می دهد که در آن لحظه چه تعداد بازدید کننده در وبلاگ شما فعال هستند.

monsterinsights-wordpress-visitor-tracking

همچنین می توانید ببینید که آنها از کدام صفحات بازدید می کنند ، کدام وب سایت آنها را ارجاع داده و از کدام کشور و شهر بازدید می کنند.

و کار ما تمام شد!

امیدواریم که این راهنما به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه می توانید تجزیه و تحلیل را در وبلاگ وردپرس خود مشاهده کنید.

اطلاعات ارزشمندی که از Google Analytics می گیرید می تواند به شما کمک کند وبلاگ خود را به ارتفاعات جدید برسانید بنابراین مهم است که بدانید چگونه می توانید تجزیه و تحلیل را در وردپرس ردیابی کنید.

و با MonsterInsights، شما می توانید به راحتی از داشبورد وردپرس خود Google Analytics را مشاهده کنید.

اگر این راهنما را دوست داشتید ، همچنین لیست بهترین ابزارهای جستجوگرها برای منفجر کردن ترافیک وبلاگ ما را نیز بررسی کنید.

فراموش نکنید که در خبرنامه ایمیل ما ثبت نام کنید تا بتوانید محتوای مفیدی مانند این را مستقیماً به صندوق ورودی خود ارسال کنید!