آموزش سئو

چگونه می توان بودجه راه اندازی را دریافت کرد

دسامبر 3, 2020

ایجاد یک تجارت کار بی شکرانه و دشواری است. گاهی اوقات ، فقط آرزو می کنید کمی فضای تنفس داشته باشید.

معمولاً صاحبان مشاغل ایده ای دارند که چگونه می خواهند تجارت خود را مقیاس بندی و رشد دهند. تنها مشکل؟ سرمایه، پایتخت. فقط پول کافی برای رشد رشد آنها که می خواهند ببینند وجود ندارد.

در همین زمان است که برخی از مشاغل شروع به بررسی بودجه راه اندازی می کنند. دستیابی به سرمایه بیشتر به معنای پیاده سازی ابزارهای رشد بهتر ، گسترش تیم و به طور کلی سفر نرم افزاری بسیار نرمتر است.

همه اینها عالی به نظر می رسند ، اما س questionsالات مهمی را به وجود می آورند: شما قرار است چگونه روی زمین بودجه راه اندازی کنید؟ چه نوع بودجه ای را باید در نظر بگیرید؟ آیا کسب و کار شما به بودجه راه اندازی نیاز دارد؟

من قصد دارم از مبحث بودجه اولیه شروع به کار کنم و به شما کمک کنم گزینه های خود را هنگام جمع آوری پول برای کسب و کار خود درک کنید.

چگونه می توانم بودجه راه اندازی کسب و کار خود را دریافت کنم؟

درست در خارج از خفاش ، ما باید چند قانون اساسی ایجاد کنیم.

مهم است که شما درک کنید که “جمع آوری پول” در واقع برای تجارت شما چه می کند. شما در اصل یکی از دو کار را انجام می دهید.

وقتی نوبت به بودجه راه اندازی می رسد ، یا پول خود را معامله می کنید یا آن را با بدهی معامله می کنید.

وقتی متوسط ​​مالک کسب و کار از بودجه راه اندازی اولیه تصویر می کند ، آنها معمولاً به فکر ارزش ویژه هستند. به بیان ساده ، ارزش ویژه زمانی است که شما در ازای سرمایه درصدی از تجارت خود را معامله می کنید.

این ارزش ویژه بر اساس ارزش ادراکی شرکت شما استوار است ، به این معنی که قبل از ورود به جلسه سرمایه گذار بسیار ارزش تعیین شده دارید. ایده ها عالی هستند ، اما وقتی می گویم این سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران فرشته همه چیز را قبلاً شنیده اند ، به من اعتماد کنید. اگر فرصتی برای پول آنها دارید ، به اعداد و داده های جامد نیاز خواهید داشت.

مطمئناً ، اگر اطلاعات لازم برای تأمین اعتبار اولیه از سرمایه گذار را ندارید ، همیشه می توانید به بدهی اعتماد کنید.

من فقط می خواهم بیرون بیایم و آن را بگویم: بدهی گرفتن به عنوان یک شرکت تازه وارد تقریباً همیشه یک رویکرد اشتباه است. اعم از وام های بانکی یا کارت های اعتباری ، این نرخ های سود وحشتناک تجارت شما را زنده می خورند. همانطور که مارک کوبان ، سرمایه گذار “Shark Tank” می گوید ،

اگر شما در حال راه اندازی مشاغل هستید و وام می گیرید ، یک جنون هستید. بسیاری از عدم اطمینان ها در زمینه راه اندازی مشاغل دخیل هستند اما یقین موردی که شما باید در پرداخت وام خود داشته باشید.

https://www.youtube.com/watch؟v=KYneLGRTgy8

درک همه اینها از اهمیت حیاتی برخوردار است زیرا واقعیت تأمین اعتبار اولیه را برجسته می کند. کاری که واقعاً انجام می دهید این است که در ازای دریافت مقداری پول نقد ، بخشی از تجارت خود را می دهید. فکر کنید مثل اینکه از خود آینده خود قرض می گیرید.

من این را مطرح کردم زیرا من دیده ام که بسیاری از استارت آپ ها از آنها می پرسند که آیا می توانند پول جمع کنند. آیا می دانید چه چیزی نمی بینم؟ استارت آپ هایی که می پرسند آیا حتی نیاز به جمع آوری پول دارند.

من را اشتباه نگیرید ، اگر فعالیت شما به اندازه Facebook یا Slack ختم شد ، احتمالاً می توانید برای افزایش پول نقد برخی از سهام خود را معامله کنید. اما خرید و فروش قطعاتی از سود شما فقط برای این که تجارت خود را فعال نگه دارید ، راه درستی برای همه نخواهد بود.

قبل از ادامه دادن این مسیر ، شما و تیم شما باید بنشینید و نیازهای خود را تعیین کنید ، همچنین خطرات و پاداش های احتمالی مربوط به هر شکل از بودجه راه اندازی اولیه.

به یاد داشته باشید ، هر استارتاپی نیازهای مختلف ، تحمل ریسک متفاوت و تعاریف مختلفی از موفقیت خواهد داشت. هر یک از این گزینه های تأمین مالی استارت آپ را با دقت در نظر بگیرید و برای کسب و کار خود آگاهانه تصمیم بگیرید. خود آینده شما از شما تشکر می کند.

مقاله مرتبط  11 بهترین ابزار Dropshipping

چه مقدار بودجه راه اندازی نیاز دارم؟

قبل از شروع به درخواست سرمایه گذار ، ضروری است که هزینه های راه اندازی خود را تعیین کنید و اینکه برای ادامه کار خود به چه میزان نیاز دارید.

با فرض اینکه تجارت شما از قبل وجود داشته باشد ، باید تصور روشنی از هزینه های فعلی خود داشته باشید. همانطور که استارت آپ شما به رشد خود ادامه می دهد ، بسیار مهم است که شما در نظر بگیرید که هزینه توسعه شما چقدر هزینه دارد.

چه مقدار برای دفاتر جدید خود نیاز دارید؟ چند کارمند استخدام خواهید کرد و حقوق آنها چقدر خواهد بود؟ هزینه تبلیغات پیش بینی شده شما چیست؟ اینها فقط برخی از سالاتی است که شما باید قبل از دریافت مبلغی از سرمایه گذاران پاسخ دهید.

اگر در تلاش هستید ، SBA عالی است ماشین حساب هزینه راه اندازی می توانید برای ساده سازی این فرآیند استفاده کنید.

هنگامی که ما به بودجه استارتاپ فکر می کنیم ، تمایل داریم به مبالغ هنگفتی فکر کنیم که استارت آپ ها میلیون ها دلار سرمایه جمع می کنند. مطالعه ای که توسط کالج بابسون انجام شد نشان داد که کسب و کار متوسط ​​فقط با یک کار شروع می شود 15000 دلار بودجه.

وقتی صحبت از بودجه راه اندازی می شود ، این کار در مورد جمع آوری هرچه بیشتر پول انسانی نیست. هدف این است که پول مورد نیاز خود را جمع کنید بدون اینکه در این کار مقدار زیادی از استارت آپ خود را بدست آورید. در اینجا چند گزینه برای انجام این کار آورده شده است ، که از معمول ترین ها شروع می شود وقتی که ما به “بودجه راه اندازی اولیه” فکر می کنیم.

بودجه سری Startup را بررسی کنید

مفهوم بودجه سری می تواند بسیار پیچیده شود ، بنابراین در حال حاضر ، ما می خواهیم اصول را بیان کنیم.

این نوع بودجه معمولاً به صورت دورانی در نظر گرفته می شود. دور سری A ، سری B دور ، و غیره.

اما قبل از هر کدام از اینها ، چند دور دیگر نیز برگزار می شود. استارت آپ ها معمولاً مستقیماً وارد سری A نمی شوند ، گرچه این امکان وجود دارد.

ابتدا بودجه قبل از بذر وجود دارد. این دوستان ، خانواده و سایر افراد در شبکه پشتیبانی شما هستند. بودجه مرحله بذر در مرحله بعدی قرار دارد و این معمولاً در محلی است که مقامات رسمی تأمین سرمایه شروع می شوند. سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران فرشته معمولاً در اینجا یافت می شوند و این دورها از 10،000 تا 2 میلیون دلار افزایش می یابد.

بعد ، ما بودجه سری A داریم. با افزایش پتانسیل برای بودجه بیشتر ، سطح نظارت بر کسب و کار شما نیز افزایش می یابد. در اینجا کسب درآمد مهم است. این دورها معمولاً از 2 تا 15 میلیون دلار است.

این دورها می توانند از اینجا ادامه داشته باشند ، هر حرف نشان دهنده انتظار رشد و همچنین افزایش بالقوه دسترسی به سرمایه برای تجارت شما است.

https://www.youtube.com/watch؟v=A0T3dTrVDHc

برای شروع کار خود سرمایه گذار پیدا کنید

بیایید فرض کنیم که شما به “مخزن کوسه” نرسیدید چگونه قرار است سرمایه گذار پیدا کنید؟

به طور معمول پنج روش برای یافتن سرمایه گذار وجود دارد. اولین موردی که قبلاً به آن پرداخته ام ، دوستان و خانواده است.

از آنجا می توانید به وام ها و کمک های بلاعوض نگاه کنید ، اما این موارد برای هر مشاغل واقع بینانه نیستند. گزینه رایج تری که توسط استارت آپ ها مورد بررسی قرار می گیرد ، سرمایه گذاران خصوصی هستند. اگر به دنبال سرمایه گذاران فرشته هستید ، انجمن سرمایه فرشته ارزش بررسی دارد

در حالی که سرمایه گذاران فرشته معمولاً افرادی هستند که دارای ارزش خالص بالایی هستند که به دنبال سرمایه گذاری هستند ، سرمایه گذاران خطرپذیر از پول سرمایه گذار برای تأمین بودجه تجارت شما استفاده می کنند. به نظر می رسد یک تفاوت جزئی است ، اما رویکرد تأمین بودجه در واقع بسیار متفاوت است.

سرمایه گذاران فرشته علاقه مند به همکاری با شما برای به حداکثر رساندن پتانسیل تجارت هستند. سرمایه گذاران خطرپذیر معمولاً به دنبال تأمین بودجه مشاغلی هستند که از قبل تاسیس شده است. انتخاب یک سرمایه گذار مناسب می تواند و تأثیر بسزایی در توسعه آینده کسب و کار شما خواهد داشت.

راه اندازی خود را بوت استرپ کنید

بودجه راه اندازی خود از طریق پس انداز شخصی به دور از جذابیت است ، اما هنوز هم هوشمندانه ترین حرکت شماست.

مقاله مرتبط  چرا کلمات کلیدی برای وب سایت شما بسیار مهم هستند؟

چرا؟ هر چه كمتر از شركت خود را بدهید ، بهتر است. اما وقتی کار خود را راه اندازی می کنید چیز دیگری هم در کار است.

شما در حال ایجاد داده های ملموسی هستید که به راحتی جمع آوری پول را آسان می کند.

در مورد آن فکر کنید اکثر شرکتهای نوپا با یک MVP ضعیف طراحی شده ، اثبات دقیق ایده و پرسش گسترده به جلسات سرمایه گذاران می روند. از همه مهمتر ، هیچ یک از آنها فیل موجود در اتاق را مخاطب قرار نمی دهند.

سرمایه گذاران به ایده های خوب اهمیت نمی دهند. سرمایه گذاران چیزی ملموس می خواهند. آنها به دنبال بازی کردن پول خود نیستند. آنها بهترین شانس ممکن را برای به حداکثر رساندن بازده خود می خواهند.

حال ، تصور کنید که با یک تجارت کاملاً شکل گرفته وارد می شوید. ناگهان گفتگوها متفاوت است. شما یک MVP ضعیف ندارید ، شما محصولی دارید که تبدیل می کند.

شما اثبات ضعفی از مفهوم ندارید ، شما از قبل محصول واقعی / بازار را تثبیت کرده اید. تا آنجا که بودجه می رود ، شما می توانید چیزهای بیشتری را روی میز بگذارید زیرا تجارت شما از قبل کار نمی کند.

هنگامی که با موفقیت بوت استرپ می کنید ، می توانید فرصت سرمایه گذاری بسیار جذاب تری را ارائه دهید ، در حالی که خود را در موقعیت مذاکره قوی قرار می دهید. این به معنای معاملات بهتر برای شما و آرامش خاطر برای سرمایه گذاران است که می دانند کسب و کار شما احتمالاً برنده است.

برای راه اندازی مجدد کسب و کار خود ، تا زمانی که می توانید وقت بگذارید. ممکن است به اندازه دریافت میلیون ها دلار هیجان انگیز نباشد ، اما یک تجارت 100٪ مال شماست و این برای من بسیار هیجان انگیز است.

به دنبال وام های شروع کار باشید

گرچه فکر نمی کنم وام های راه اندازی کسب و کار گزینه درستی برای اکثر موسسین باشد ، اما یک روش صحیح برای رسیدگی به آنها وجود دارد.

بیایید با آنچه شما باید بدانید شروع می کنیم. وام راه اندازی می تواند تا 500 دلار یا تا 750،000 دلار باشد. هرچه وام شما بیشتر شود ، برنامه تجاری شما با شدت بیشتری مورد بررسی قرار می گیرد.

به عنوان حداقل ، شما باید انتظار داشته باشید که چگونگی و زمان تصمیم گیری برای درآمدزایی را توضیح دهید. از آنجا به احتمال زیاد از شما خواسته خواهد شد که در این باره توضیح دهید که چرا شما بهتر از رقابت خود هستید ، بازار شما چقدر پتانسیل بالقوه دارد و غیره. در برخی از وام دهندگان ، در صورتی که دیگر نتوانید وام را پس دهید.

بازپرداخت این وام ها از یک تا پنج سال متغیر است. شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 8 تا 17 درصد بپردازید ، حتی اگر اعتبار شما خوب باشد. لازم به ذکر است که در حالی که این وام را بازپرداخت می کنید ، تأمین نوع دیگری از بودجه برای کسب و کار شما بسیار دشوارتر خواهد بود. به هر حال ، سرمایه گذاران نمی خواهند با مشاغلی درگیر شوند که هنوز هم راه خود را برای پرداخت بدهی پرداخت می کنند.

واقعاً ، فقط یک دلیل وجود دارد که شما هرگز وام راه اندازی کنید. در یک دنیای کامل ، شما این کار را انجام می دهید زیرا کسب و کار شما قبلاً موفق بوده است ، نمی خواهید سهام خود را کنار بگذارید و یک برنامه بازپرداخت واضح دارید که بار بیش از حد برای تجارت شما ایجاد نمی کند.

بودجه راه اندازی اولیه را از خانواده و دوستان خود دریافت کنید

این یکی کمی مشکل است. از نظر ظاهری فوق العاده به نظر می رسد. این مزایای وام اولیه را دارد ، بدون هیچ گونه اشکالی. دوستان و خانواده شما می توانند با نرخ بهره پایین یا بعضاً موجود ، سرمایه ای به شما پیشنهاد دهند. در بحث توزیع سهام نیز انعطاف پذیری بالاتری دارند ، بنابراین مشکل چیست؟

خوب ، این خانواده است. شبکه پشتیبانی شما ممکن است برای شما ریشه دار باشد ، اما گرفتن پول آنها به این معنی است که آنها ناگهان درگیر این روند هستند. ناگهان ، تصمیمات شما نیست. حتی هنگامی که شما اکثریت شرکت را در اختیار دارید ، اعضای خانواده ممکن است ایده های خود را در مورد چگونگی انجام کارها داشته باشند.

مقاله مرتبط  Ubersuggest برنامه افزودنی Chrome

در حالی که بسیاری از کارآفرینان وجود دارند که از دوستان و خانواده خود پول جمع می کنند ، تصمیم گیری بسیار ظریف است. روابط شخصی زیادی وجود دارد که پس از مشاغل مشترک هرگز بهبود نمی یابند.

هنوز ، قطعاً گزینه ای برای بررسی است. اگر عمه ثروتمندتان را از دست دهید ممکن است امسال شما را به شکرگذاری دعوت نکند ، اما حداقل او شما را از خانه بیرون نمی کند.

گوش کنید ، اگر عموی ثروتمندی دارید که به هر حال امسال قرار بود 25000 دلار برای خانه خود هزینه کند ، بروید و ببینید آیا او برای تأمین بودجه کسب و کار شما باز است یا نه. فقط درک کنید که دیگر فقط با عموی خود سر و کار ندارید. شما با پول او نیز سر و کار دارید.

از طریق Crowdfunding پول راه اندازی کنید

به دلایل مختلف ، یک استارتاپ متوسط ​​تمایل به نادیده گرفتن امکان تأمین مالی جمعی ندارد.

طی سالها ، سرمایه گذاری جمعی به عنوان چیزی مانند یک استراتژی بودجه ناقص که بیشتر مبتنی بر آرزوها و فکرهای منطقی از تجارت است ، شهرت پیدا کرده است.

داستان های ترسناک محصولاتی مانند این OUYA هنوز تیم های نوپایی را که فکر می کنند از این طریق سرمایه جمع کنند ، تعقیب نمی کنند.

بودجه راه اندازی اویا

دلیل دوم و رایج این است که آنها به سادگی نمی دانند چگونه شروع به کار کنند. این احساس کمی بیشتر شبیه به ارائه یک عملکرد است تا یک دور سرمایه گذاری.

واقعیت این است که شروع کار در واقع بسیار ساده است. با یک هدف مالی شروع کنید. یک مفهوم مشترک که در سیستم عامل های سرمایه گذاری جمعی اجرا می شود ، مفهوم یک هدف گسترده است. هرچه پول بیشتری جمع کنید ، توانایی تحویل بیشتر در زمان راه اندازی را دارید.

البته ، شما فقط پول را به صورت رایگان دریافت نمی کنید. ارتش جدید سرمایه گذاران شما در ازای دریافت پولشان انتظار چیز ارزشمندی را دارند. اما با کمی خلاقیت و درک قوی از آنچه می توانید از نظر مالی تهیه کنید ، باید بتوانید این کار را انجام دهید.

هنگامی که هدف و اهداف خود را تعیین کردید ، شروع به تولید مواد بازاریابی کنید. از اینکه چه کسی هستید و اینکه چرا آنها باید در تجارت شما سرمایه گذاری کنند ، فیلم تهیه کنید.

Crowdfunding یک فضای کاملاً رقابتی است ، بنابراین انتظار نداشته باشید که این کار آسان باشد. اما اگر می خواهید برای آن کار کنید ، سرمایه گذاری جمعی ممکن است رویکرد مناسبی برای تجارت شما باشد.

برای کمک هزینه های کسب و کار کوچک اقدام کنید

به هر دلیلی ، اکثر بنیان گذاران استارتاپی که با آنها صحبت می کنم ، کمک هزینه های کسب و کار کوچک را بررسی نمی کنند. من تازه فهمیدم که آنها هرگز چیزی در مورد این مفهوم نشنیده اند ، اما اکنون من فکر می کنم به این دلیل است که آنها فکر نمی کنند واجد شرایط هستند.

به عنوان مثال ، دولت ایالات متحده وام هایی با بهره کم و حتی کمک های بلاعوض به رهبران مشاغل کوچک ارائه می دهد. از نظر اقتصادی ، دولت حمایت از کارآفرینان منطقی است. به هر حال ، وقتی اقتصاد شما توسط پنج یا شش شرکت کاملاً موفق تقویت شود ، رقابت در سطح بین المللی بسیار راحت تر است.

این برای شما چه معنی دارد؟ اگر در حال ایجاد یک کسب و کار جدید در زمینه فناوری یا علوم هستید ، واقعاً شانس زیادی برای تأمین بخشی از این پول رایگان دولت دارید. به علاوه ، شما معمولاً واجد شرایط کمک های مالی ایالتی و فدرال هستید.

نتیجه

تنگ بودن پول به عنوان یک کارآفرین چیز جدیدی نیست. طبیعی است که گزینه بودجه اولیه را در نظر بگیرید. آنچه برای شما مهم است به خاطر داشته باشید این است که یافتن بودجه مناسب می تواند تجارت شما را ایجاد یا از بین ببرد.

وقت بگذارید و گزینه های خود را با دقت بررسی کنید. اگر توانایی تهیه بوت استرپ را دارید ، تا زمانی که می توانید این کار را انجام دهید. مهم نیست چه چیزی ، از خود و تجارت خود محافظت کنید تا با گذشت زمان بتواند به درستی توسعه یابد.

کدام نوع بودجه برای شما جالب تر به نظر می رسد؟ با گذاشتن کامنت در ادامه به من اطلاع دهید!