آموزش سئو

چگونه می توان با نیاز به حداقل مقدار سفارش (MOQ) درآمد کسب کرد

آوریل 30, 2021

اگر یک تجارت الکترونیکی را اداره می کنید یا در حال شروع آن هستید ، ممکن است اصطلاح “حداقل مقدار سفارش” یا MOQ را شنیده باشید که در اطراف آن شناور است. اگر در مورد آن چیزی شنیده باشید ، به احتمال زیاد احساس تعارض می کنید.

توصیه های موافق و مخالف این روش وجود دارد. این امر تصمیم گیری در مورد انتخاب صحیح شما را دشوار می کند ، خصوصاً اگر نمی دانید که چگونه کار می کند و چگونه می تواند درآمد کسب کند.

در این پست ، شما یاد می گیرید که MOQ چیست ، چگونه می توانید یک مورد را تنظیم کنید که باعث نمی شود مشتریان شما در تپه ها شرکت کنند و همچنین چگونه می توانید از استراتژی برای افزایش سود و کاهش هزینه های خود استفاده کنید.

حداقل مقدار سفارش چیست؟

قبل از اینکه به چیزهای خوب بپردازیم (مانند نحوه کسب درآمد با MOQ) ، بیایید به تعریف حداقل مقدار سفارش برویم.

MOQ به حداقل مبلغی که شخص می تواند از مشاغل سفارش دهد اشاره دارد.

به عنوان مثال ، تصور کنید که شما یک عمده فروش هستید علی بابا. شما یک MOQ 100 واحدی ایجاد می کنید ، این بدان معناست که مشتریان شما برای تجارت با شما نیاز به خرید 100 واحد یا بیشتر دارند.

شما همچنین می توانید MOQ خود را به یک دلار تبدیل کنید. به عنوان مثال ، مشتریان شما باید حداقل 500 دلار هزینه کنند.

چرا می خواهید از MOQ استفاده کنید؟ به زبان ساده ، از تجارت و حاشیه سود شما محافظت می کند. اگر کسی بخواهد فقط پنج مورد از شما سفارش دهد ، شروع فرآیند تولید بعضی اوقات غیر اقتصادی است. اگر این کار را انجام دهید ، در نهایت ضرر خواهید کرد.

با داشتن یک MOQ ، این اطمینان را می دهد که شما هزینه های تولید را تأمین می کنید و سود کسب می کنید.

آیا MOQ فقط برای تولید کنندگان یا عمده فروشان کار می کند؟ نه. می توانید استراتژی های MOQ را مستقیماً به شرایط مشتری نیز اعمال کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید حداقل هزینه را برای واجد شرایط بودن حمل و نقل رایگان یا محصول تعیین کنید.

MOQ - نمونه ای از Alibaba

نحوه محاسبه MOQ

محاسبه MOQ شما کاری سخت است.

این یک قسمت کلیدی برای حفظ کنترل موجودی کالا است ، اما از یک کسب و کار دیگر متفاوت است. هیچ فرمول ثابتی برای محاسبه MOQ شما وجود ندارد ، بنابراین باید آن را برای کسب و کار خود تنظیم کنید.

چگونه این کار را انجام می دهید؟

مراحل زیر را دنبال کنید تا فرمول منحصر به فرد MOQ خود را ایجاد کنید.

مرحله 1: محاسبه تقاضا

تقاضای پیش بینی هسته اصلی فرمول MOQ شماست.

شما باید محصولات مختلف خود ، فصلی بودن ، رقابت و سایر عواملی را که بر تعداد واحدهای شما تأثیر می گذارد در نظر بگیرید.

داده ها می توانند به شما کمک کنند تا برای خرید سفارش بعدی خود از تامین کنندگان و چرخش تولید خود اطمینان حاصل کنید که می توانید تقاضا را مطابقت دهید.

موارد دیگری که باید در نظر گرفت عبارتند از:

 • کل زمان برای ارسال موجودی خود
 • زمان حمل بار
 • زمان تولید
 • تأخیرهای دیگری که می تواند توانایی شما در تأمین تقاضا را تحت تأثیر قرار دهد

مثال: شما قاب های تلفن را می فروشید و تعیین می کنید که در هر سه ماه 10،000 واحد را منتقل کنید. با این حال ، فروش شما فصلی است. در طول Q4 ، شما به دلیل تقاضای کریسمس 15000 می فروشید و فروش شما در Q2 به 5000 واحد کاهش می یابد. به طور متوسط ​​تولید و ارسال قاب گوشی شما یک هفته طول می کشد.

مرحله 2: نقطه شکست شما را محاسبه کنید

بعد ، شما می خواهید خود را کار کنید نقطه سربه سر.

مقاله مرتبط  MLOps در تجارت و بازاریابی چگونه استفاده می شود؟

این حداقل تعداد کالاهایی است که برای بازپرداخت هزینه های خود و شروع به سودآوری نیاز به فروش دارید.

این نقطه شیرینی است که درآمد شما از فروش بیش از هزینه های شما است.

مثال: اگر پنج قاب گوشی بفروشید ، درآمد شما در مقایسه با هزینه های تولید ، حقوق و سایر هزینه های شما چقدر می تواند باشد؟ شما تشخیص می دهید برای از بین بردن 100 مورد باید 100 مورد بفروشید.

مرحله 3: هزینه های نگهداری خود را محاسبه کنید

هزینه نگهداری یا موجودی شما قیمتی است که برای ذخیره محصولات شما قبل از ارسال به مشتری هزینه می شود.

نگه داشتن موجودی کالا برای مدت طولانی هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. هرچه سریعتر بتوانید اقلام را جابجا کنید هزینه های نگهداری شما پایین تر و حاشیه سود شما بیشتر می شود.

با این حال ، همه کالاها هزینه نگهداری یکسان ندارند.

بعضی از آنها ممکن است به یخچال احتیاج داشته باشند ، که این باعث افزایش قبض برق شما می شود ، در حالی که سایر موارد مانند قاب گوشی می توانند ماه ها در دمای اتاق روی یک قفسه بنشینند.

مثال: شما تعیین می کنید که ذخیره 500 جعبه تلفن برای شما ماهیانه 2000 دلار هزینه دارد.

مرحله 4: MOQ خود را محاسبه کنید

با جمع آوری اطلاعات خارج از دسترس ، زمان محاسبه نهایی شما است.

بگذارید بگوییم مشتریان کیف گوشی شما در حال حاضر به طور متوسط ​​200 واحد خریداری می کنند.

برای شروع سود باید 100 واحد بفروشید.

شما می توانید حداقل مقدار سفارش خود را 200 واحد انجام دهید. این نرخ شکست 100 شما را پوشش خواهد داد و در صورت نیاز می توانید MOQ خود را به 150 کاهش دهید و همچنان سود کسب کنید.

مزایای نیاز به MOQ چیست؟

به عنوان یک تولید کننده و فروشنده ، سو boost استفاده از مدل تجاری MOQ برای تقویت خط اصلی شما فواید زیادی دارد.

مزایای اصلی MOQ عبارتند از:

 • جریان نقدی: آیا نگران سرمایه گذاری بیش از حد در سهام و عدم فروش آن هستید؟ حداقل مقدار سفارش به این معنی است که پول نقد کمتری در مواد اولیه یا کالای تکان دهنده ندارید. شما می توانید هزینه ها و سود خود را با مقادیر موردی که مشتریان پذیرفته اند متعادل کنید و در نتیجه از هدر رفتن و هزینه های غیرضروری می کاهید.
 • موجودی کم: شما نمی خواهید موجودی محصول شما روی قفسه ای جمع شود و گرد و غبار جمع کند. با اجرای MOQ ، می توانید تعداد موارد تمام شده در انبار خود را کاهش دهید. هرچه زمان کمتری برای ذخیره محصولات خود باشید ، پول کمتری که شما برای نگهداری هزینه می کنید و حاشیه سود شما بیشتر است.
 • افزایش سود: اصل MOQ تقاضا است. شما حدس نمی زنید که مشتریان شما چه مقدار محصول یا ماده اولیه را می خواهند. شما ایده روشنی دارید که می توانید واقعاً چه مقدار سهام را جابجا کنید. با استفاده از MOQ خود برای یافتن تعادل بین عرضه و تقاضا ، می توانید در مقادیر بیشتری تولید کنید ، هزینه های کلی خود را کاهش داده و سود خود را افزایش دهید.
 • سهام طولانی مدت را جابجا کنید: یکی دیگر از مزایای ماژول MOQ قابلیت جابجایی سهام است. اگر با 100 قاب گوشی نشسته اید و آنها را یکی یکی می فروشید ، تخلیه موجودی شما ماه ها طول می کشد. با تعیین MOQ 50 یا 100 ، فقط یک یا دو مشتری نیاز به پاکسازی سهام باقیمانده شما دارند.
 • هزینه حمل و نقل کمتر: اگر برای ایجاد اقلام خود به طور مداوم مواد اولیه یا محصول را حمل می کنید ، هزینه حمل و نقل شما بالا خواهد بود. با این حال ، وقتی MOQ خود را در سطح بهینه تنظیم می کنید ، محصول بیشتری را به صورت عمده حمل می کنید و هزینه حمل و نقل خود را از تامین کنندگان کاهش می دهید.
مقاله مرتبط  چگونه مارک تجاری به فروش واقعی تبدیل می شود

5 نکته برای کسب درآمد با نیاز به MOQ

خوب ، اجازه دهید به چیزهای خوب برسیم! ما در مورد تعریف MOQ ، مزایا و نحوه ایجاد فرمول MOQ برای کسب و کار شما استفاده کرده ایم.

اکنون قصد داریم بحث کنیم که چگونه می توانید با نیاز به MOQ از مشتریان خود ، درآمد بیشتری کسب کنید.

من می دانم که تنظیم یک مورد می تواند ترسناک به نظر برسد. اگر مشتری های خود را بترسانید و کسی ترجیح ندهد چه می کنید؟ اگر این فکر در ذهن شما شنا می کند ، در اینجا بهترین نکات من برای اجرای MOQ و افزایش (کاهش) سود شما وجود دارد.

1. معامله گران معامله را از بین ببرید

MOQ فقط بهبود حاشیه سود شما نیست. این به شما کمک می کند تعداد کمی مشتری پیدا کنید که از خرج کردن پول بیشتری با شما راضی باشند.

مهم نیست که چه نوع مشاغلی را اداره می کنید ، داشتن تعداد کمی مشتری پردرآمد اغلب آسان تر از ده ها مشتری کم درآمد است. مشتریان کوچک یا یکبار مصرف ، به معنای این است که رسیدن به اهداف درآمد دلخواه شما بسیار بیشتر طول می کشد در حالی که در این راه وقت و انرژی بیشتری می گیرید.

MOQ به شما کمک می کند تا تمام شکارچیان معامله ای که کمترین قیمت ممکن را دارند از بین ببرید و در باغ خود فضای بیشتری برای مشتریانی تکرار کنید که خوشحال هستند مبالغ بیشتری را برای تجارت شما خرج می کنند.

سلام ، درآمد مکرر و خداحافظی از یک جریان بی ثبات درآمد.

چرا باید به درآمدزایی مکرر اهمیت دهید؟

2. هزینه سفارشات خود را افزایش دهید

آیا می خواهید MOQ خود را تشویق کنید؟ با ارائه تخفیف ، مشتریان خود را به صرف حداقل مبلغ تشویق کنید.

تو می توانی:

 • هزینه هر واحد را برای هزینه بیشتر کاهش دهید: به عنوان مثال ، در صورت خرید جداگانه ، سه بطری شامپو را به جای هر 30 دلار ، 60 بفروشید.
 • حداقل آستانه حمل رایگان را ارائه دهید: به عنوان مثال ، بیشتر خرده فروشان آنلاین این پیشنهاد را ارائه می دهند اگر حداقل مبلغی را خرج کنید حمل و نقل رایگان است. این مشتری را تشویق می کند که برای تأمین نیاز بیشتر هزینه کنند.
نکاتی برای کسب درآمد از طریق نیاز به MOQ - هزینه سفارشات خود را افزایش دهید

3. قیمت گذاری را برای افزایش گردش موجودی جذاب کنید

MOQ شما فقط در صورت مناسب بودن قیمت کار خواهد کرد.

شما به قیمت هر سفارش خود نیاز دارید تا بتواند هزینه های شما را تأمین کند و سود کسب کند ، اما با این وجود نیاز به جذب مشتری دارد. اگر حداقل مقدار سفارش شما خیلی زیاد باشد ، هیچ سفارشی دریافت نخواهید کرد و برای مدت طولانی تری با موجودی کالا می نشینید و هزینه های خود را افزایش می دهید.

بعد از اینکه فرمول MOQ خود را فهمیدید ، تحقیقات بازار خود را انجام دهید. قبل از شروع به خرج کردن پول برای چیزهایی که نمی توانید بازیابی کنید ، مانند انبار کردن ، ببینید رقبای شما چه پیشنهادی را تأیید می کنند.

4. سهام قدیمی را با فروش فلش جابجا کنید

اگر سهام شما جابجا نشود چه اتفاقی می افتد؟ ممکن است در فصل آرامش وجود داشته باشد ، یا اینکه شما یک محصول جدید را امتحان کرده اید و افراد کافی گاز نمی گیرند.

یکی از بهترین راه های جبران پول و آزاد کردن موجودی خود فروش فلش است.

یک مثال عالی در مورد چگونگی عملکرد فروش فلش جمعه سیاه است. غول لباس های فعال GymShark اغلب در بزرگترین روز فروش سال از این استراتژی استفاده می کند و رکورد فروش داخلی را توسط در 60 دقیقه 400000 دلار درآمد کسب کنید.

مقاله مرتبط  بهترین بررسی نرم افزار ضبط تماس سال 2020

آ فروش خوب اجرا شده می تواند کارهایی بیشتر از جابجایی موجودی اضافی یا کمک به شما در شکستن کالاهای کم فروش نیز داشته باشد. اگر درست انجام شود ، همچنین می تواند وفاداری مشتری و جذب مشتری را افزایش دهد ، که در بلند مدت سود شما را افزایش می دهد.

فروش فلش نمونه moq

5- سیستم مدیریت موجودی خوبی داشته باشید

یک قسمت اساسی در هر تجارت اتوماسیون است. این به شما کمک می کند با همان تعداد ساعات شبانه روز کارهای بیشتری انجام دهید و تمرکز خود را بر روی کارهایی بگذارید که سوزن را به جلو می برد.

هنگام استفاده از یک استراتژی MOQ ، موفقیت شما متکی به داشتن یک سیستم مدیریت موجودی مناسب است. با چند کلیک ماوس ، می توانید برای موارد خاص ترتیب مجدد ترتیب دهید و روند مدیریت موجودی خود را ساده کنید.

مزایای دیگر عبارتند از:

 • با حفظ سطح سهام سالم و چرخش سریع سفارشات ، مشتریان خود را راضی نگه دارید.
 • برای استفاده بهتر از منابع خود ، نسبت گردش موجودی خود را پیگیری کنید.
 • با اجتناب از گره خوردن پول زیاد در موجودی کالا و نداشتن موجودی کافی برای تکمیل سفارشات فروش ، پس انداز کنید.

نحوه محاسبه MOQ

 1. محاسبه تقاضا

  تعداد فروش خود را پیش بینی کنید. برای محاسبه این رقم محصولاتی را که می فروشید ، فصلی بودن ، رقابت ، زمان حمل و نقل و سایر عواملی که ممکن است بر ارقام فروش شما تأثیر بگذارد را در نظر بگیرید.

 2. نقطه شکست – تساوی خود را محاسبه کنید

  تعداد محصولاتی را که باید برای سودآوری بفروشید تعیین کنید.

 3. هزینه های نگهداری خود را محاسبه کنید

  قبل از ارسال محصولات به مشتریان ، میزان هزینه ذخیره سازی آن را بفهمید.

 4. MOQ خود را محاسبه کنید

  مشخص کنید که برای به دست آوردن سود چند واحد باید بفروشید ، چند واحد پیش بینی شده خود را می فروشید و MOQ خود را بر این اساس تعیین کنید.

نتیجه

یکی از چشمگیرترین موارد در زمینه راه اندازی کسب و کار چیست؟ سرمایه، پایتخت.

همه ما برای سرمایه گذاری در یک ایده به مبالغ کلانی دسترسی نداریم و فکر بدهکاری برای مشاغلی که هنوز نتیجه ای در آن مشاهده نشده ترسناک است.

با داشتن حداقل استراتژی کیفیت سفارش ، می توانید مبلغ سرمایه اولیه ، هزینه هر واحد و هزینه هایی مانند هزینه های ذخیره سازی را کاهش دهید. MOQ مناسب برای تجارت شما بی نظیر است و یافتن آن نیاز به تحقیق ، برنامه ریزی و درک تقاضای موجود در بازار دارد.

با این حال ، یک بار MOQ می تواند به شما کمک کند مقیاس بندی کنید ، از هزینه های غیر ضروری جلوگیری کنید و یک کسب و کار سودآور را اداره کنید.

سرمایه تنها چیزی نیست که شما برای راه اندازی یک تجارت موفق به آن نیاز دارید. شما فقط به یک استراتژی عالی بازاریابی دیجیتال نیاز دارید. اگر در این زمینه به کمک نیاز دارید ، با آژانس ما تماس بگیرید!

آیا فکر می کنید حداقل مقدار سفارش یک استراتژی خوب تجاری است؟ چرا و چرا نه؟

مشاوره با نیل پاتل

ببینید آژانس من چگونه می تواند رانندگی کند عظیم مقدار ترافیک به وب سایت شما

 • سئو – باز کردن مقدار زیادی از ترافیک SEO. نتایج واقعی را مشاهده کنید.
 • بازاریابی محتوا – تیم ما محتوای حماسی ایجاد می کند که به اشتراک گذاشته می شود ، پیوند می گیرد و ترافیک را جذب می کند.
 • رسانه پرداخت شده – استراتژی های موثر پرداخت شده با بازگشت سرمایه روشن.

تماس بگیرید