آموزش سئو

چگونه تشخیص دهیم که در شبکه های اجتماعی Shadowbanned هستید

نوامبر 24, 2020

ناگهان متوجه می شوید که به نظر می رسد هیچ یک از فعالیت های رسانه های اجتماعی شما اصلاً نشان داده نمی شود. مثل اینکه شما حتی در سایت وجود ندارید … عجیب!

آیا این یک اشکال است؟ هر وب سایتی گاهی اوقات از آنها رنج می برد و ویژگی های تعاملی اغلب می توانند اولین کسانی باشند که دچار مشکل می شوند. تعمیر و نگهداری سرور نیز می تواند مقصر باشد.

اما یک احتمال دیگر این است که شما ممکن است “ممنوعیت سایه” باشید (قبلاً ghostbanned نامیده می شد).

حساب هایی که ممنوع هستند ، به نوعی حالت نامرئی قرار می گیرند. به عبارت دیگر ، آنها به یک “سایه” تبدیل می شوند که هیچ کس نمی تواند آن را ببیند.

در این پست ، ما بیشتر درمورد اینکه سایه بان دقیقاً چیست و اینکه چگونه می توانید تشخیص دهید برای شما اتفاق افتاده است بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Shadowbanning چیست؟

Shadowbanning زمانی است که پست ها یا فعالیت های شما در سایتی نشان داده نمی شود ، اما منع رسمی یا اعلانی دریافت نکرده اید.

این روشی است که باعث می شود هرزنامه نویس ها هرزنامه خود را ادامه دهند بدون اینکه شخص دیگری در جامعه (یا خارج از آن) ببیند که آنها چه کاری انجام می دهند.

به این ترتیب ، سایر کاربران شبکه های اجتماعی از هرزنامه رنج نمی برند زیرا نمی توانند آن را مشاهده کنند. فرد ناخواسته بلافاصله به دنبال راه هایی برای جلوگیری از ممنوعیت نیست ، زیرا آنها حتی نمی دانند که ممنوع شده اند.

اکنون ، همه اینها ممکن است کمی عجیب یا سایه دار به نظر برسد. از آنجا که بسیاری از وب سایت ها و برنامه ها انکارکردن سایه بان بودن را انکار می کنند ، راهی وجود ندارد که به طور قطعی از وقوع آن مطلع شویم.

اگر به یک shadowban مشکوک هستید ، ممکن است تغییر در الگوریتم جستجوی وب سایت یا خبرخوان مقصر باشد. و از آنجا که الگوریتم ها متعلق به شرکت های رسانه های اجتماعی هستند ، به نفع آنها نیست که همه چیز را در مورد آنها به صورت عمومی نشان دهند.

صرف نظر از اینکه شما عمداً یا به طور تصادفی مجازات شده اید ، این اثر همچنان همان است … هیچ کس نمی تواند پست های شما را ببیند.

سایتهایی که Shadowban

به هیچ وجه نمی توان لیست کاملی از سایتهایی را که افراد را تحت الشعاع قرار می دهند بدست آورد ، زیرا این روش کاملاً در معرض دید نیست.

با این حال ، سایه بان کردن قبلا گزارش شده است تحت شرایط خاص ، در سایتها و برنامه هایی مانند فیس بوک، اینستاگرام، و TikTok، بین دیگران.

پاسخ دهندگان به یک نظرسنجی به نام ارسال به جای خالی چهار نوع ممنوعیت سایه را گزارش داد:

 • نام کاربری یا هشتگ در پیشنهادهای جستجو نشان داده نمی شود
 • کاهش تعامل پیروان
 • ویژگی های خاصی (مثلاً پسندیدن یا پاسخ دادن) مسدود می شوند
 • ممنوعیت موقت که بعداً به حالت عادی برگردد

در اینجا چگونگی تشخیص اینکه در برخی از سایت های محبوب رسانه های اجتماعی ممنوع شده اید ، توضیح می دهد:

توییتر Shadowbanning

آیا توییتر مردم در واقع shadowban؟ خوب ، بله و نه

در یک پست وبلاگ، توییتر ادعا کرد که آنها “عمداً محتوای مردم را برای همه غیر از شخصی که آن را منتشر کرده قابل کشف نیستند” ، و “مطمئناً براساس دیدگاه های سیاسی یا ایدئولوژی سایه بان نیستند.”

با این حال ، آنها گفتند که آنها “توییت ها و نتایج جستجو را رتبه بندی می کنند” تا “به بازیگران بدخواه” بپردازند. اساساً ، اگر توییتر فکر کند شما اسپمر یا ترول هستید ، الگوریتم آن محتوای شما را جریمه می کند.

چگونه از جلوگیری از Shadowbanned توسط توییتر جلوگیری کنیم

توییتر این موارد را به عنوان برخی از عواملی که برای تشخیص اینکه شما یک “بازیگر بدجنس” هستید یا نه استفاده می کند:

 • آدرس ایمیل خود را تأیید کرده اید یا نه
 • آیا شما یک عکس نمایه بارگذاری کرده اید یا خیر
 • حساب شما به تازگی ایجاد شده است
 • چه کسی را دنبال می کنید و بازتوییت می کنید
 • چه کسی شما را نادیده می گیرد ، دنبال می کند ، بازتوییت می کند و شما را مسدود می کند
مقاله مرتبط  10 نکته مهم در مورد SEO که باید بدانید

برای جلوگیری از ممنوعیت استفاده از سایه در توییتر ، باید آدرس ایمیل خود را تأیید کرده و یک عکس پروفایل بارگذاری کنید.

به افراد اسپم نکنید و بیش از حد تبلیغاتی نباشید. اگر می خواهید یک محصول یا خدمات را بفروشید و بیش از حد پست می کنید ، ممکن است کاربران دیگر محتوای شما را مسدود کنند و باعث ایجاد سایه در حساب شما شود.

همچنین باید سعی کنید از ترول کردن ، درگیر شدن در مشاجرات آنلاین یا برخورد بیش از حد در پست ها و نظرات خود جلوگیری کنید. این می تواند افراد را به لال کردن یا مسدود کردن شما سوق دهد.

چگونه در توییتر تشخیص دهیم که Shadowbanned هستید

هیچ راهی برای اطمینان یافتن اینکه آیا در توییتر تحت تحریم قرار گرفته اید وجود ندارد. با این حال ، می توانید از سایت استفاده کنید Shadowban.eu، که ادعا می کند قادر به شناسایی یک سایه بان است.

چگونه بررسی کنیم که در توییتر ممنوع الکار هستید

Instagram Shadowbanning

چقدر ناامیدکننده است که برای ایجاد یک دنبال کننده اینستاگرام سخت کار کنید ، فقط ببینید که پست های شما به طور ناگهانی نشان داده نمی شوند؟

مانند توییتر ، مدیرعامل اینستاگرام این ادعا را علنی کرده است “سایه بان یک چیز نیست”، اما مانند توییتر ، این کاملاً درست نیست.

در حالی که شما ممکن است شخصاً تحت سایه قرار نگیرد ، الگوریتم هنوز می تواند پست های شما را پنهان کند.

الگوریتم اینستاگرام برای حذف محتوای خاص طراحی شده است. یعنی الگوریتم مجازات محتوایی که اینستاگرام “نامناسب” می داند، حتی اگر محتوا با برنامه مخالف نباشد دستورالعمل های انجمن.

به طور خاص ، آنها مطالب پیشنهادی جنسی را ذکر می کنند. طبق دستورالعمل های انجمن آنها ، محتوای هرزنامه و محتوای مرتبط با فعالیت یا خشونت غیرقانونی نیز ممنوع است.

اینستاگرام “عکس ها یا فیلم هایی را که برای مخاطبان متنوع مناسب باشد” ترجیح می دهد … بنابراین محتوای کمتر خانوادگی ممکن است در معرض خطر سایه بان باشد.

چگونه در اینستاگرام بگوییم که آیا Shadowbanned هستید

هیچ روش مطمئنی برای تشخیص اینکه در اینستاگرام ممنوع شده اید وجود ندارد ، اما سایت هایی هستند که می گویند می توانند آن را آزمایش کنند. تریبر یک گزینه است.

چگونه بررسی کنیم که در اینستاگرام سایه بان هستید

Reddit Shadowbanning

Shadowbanning در Reddit کمی متفاوت با سایه بان در سایت های دیگر رسانه های اجتماعی است. تا سال 2015 ، Reddit آشکارا کاربران را ممنوع کرد که با پنهان کردن پست های خود ، قوانین سایت را نقض کردند.

Reddit سپس اعلام کرد که سیستم shadowbanning با سیستم تعلیق حساب جایگزین شده است. اساسا، برخی از کارکنان Reddit فکر کردند اینکه ابزار shadowban برای مقابله با ربات ها مفید بوده است ، اما ممنوعیت کاربران واقعی انسانی بدون گفتن اینکه چه اشتباهی انجام داده اند غیرمنصفانه است.

با این حال ، به نظر می رسد که این سایت هنوز هم گاهی اوقات با استفاده از سایه بان ها ، استفاده می کند r / زیرمجموعه ShadowBan هنوز فعال است

با توجه به آنها سیاست محتوای رسمی، Reddit ممکن است قوانین خود را با “حذف امتیازات یا افزودن محدودیت به حسابها” و همچنین “حذف محتوا” ، از جمله روشهای دیگر ، اجرا کند.

چگونه از دریافت Shadowbanned در Reddit جلوگیری کنیم

البته ، برای جلوگیری از ممنوعیت استفاده از Reddit ، باید قوانین آنها را دنبال کنید. اما یک نکته جالب در مورد آن این است که قوانین مربوط به Reddit در واقع به subreddit مورد نظر شما بستگی دارد.

قبل از ارسال پیوندهای شخصی خود ، می خواهید ابتدا بسیار بخوانید و نظر دهید. نحوه برخورد افراد با انواع مختلف ارسالی ها را در یک subreddit خاص مشاهده کنید و سپس مطابق آن رفتار کنید.

مقاله مرتبط  5 بهترین شرکت بازاریابی آمازون در سال 2020

همچنین می توانید این را بررسی کنید راهنمای غیر رسمی در مورد چگونگی جلوگیری از ممنوع شدن از سایه. برخی از نکات کلیدی:

 • به مطالب شخصی خود هرزنامه ارسال نکنید یا پیوند زیادی ارسال نکنید (اگر موارد زیادی را نیز ارسال می کنید ، ارسال یک یا دو پیوند به کار خودتان درست است)
 • کاربر دیگری را مورد آزار و اذیت قرار ندهید و دائماً رأی دهید
 • دیگران را نادیده نگیرید یا doxxing را تشویق کنید (ارسال اطلاعات شخصی بدون رضایت او)
 • محتوای غیرقانونی یا نامناسب ارسال نکنید
 • از ناظران یا سرپرستان سو abuse استفاده نکنید

چگونه تشخیص دهیم Shadowbanned در Reddit هستید

برای اینکه بفهمید در Reddit ممنوع هستید یا نه ، در subreddit r / ShadowBan یک پست ارسال کنید. یک ربات به شما پاسخ می دهد ، در صورت ممنوع بودن سایه به شما اطلاع می دهد.

حتی اگر اینگونه نباشید ، ربات به شما می گوید کدام پست های شما اخیراً حذف شده است (در صورت وجود).

همچنین می توانید از یک ابزار شخص ثالث مانند استفاده کنید آیا من Shadowbanned هستم؟

چگونه می توان بررسی کرد که در Reddit ممنوع هستید

TikTok Shadowbanning

TikTok یک شبکه اجتماعی محبوب برای به اشتراک گذاری فیلم های کوتاه است. متأسفانه ، آنجا نیز می توانید ممنوع شوید (نوعی).

در حالی که در TikTok اشاره رسمی به اصطلاح “shadowban” نشده است دستورالعمل های انجمن، مانند دیگر شبکه های رسانه های اجتماعی ، TikTok از الگوریتم هایی برای امتیاز دادن به محتوای خاص استفاده می کند. اگر به سمت اشتباه الگوریتم بروید ، ممکن است افراد کمتری محتوای ارسال شده شما را ببینند.

برای اینکه افراد بیشتری محتوای شما را ببینند و از مجازات جلوگیری کنند ، سعی کنید بهترین روش ها را برای آنها دنبال کنید الگوریتم توصیه TikTok، و همیشه از دستورالعمل های انجمن پیروی کنید.

از مطالب غیرقانونی ، خشونت ، سخنان نفرت انگیز ، هرزنامه و سایر موضوعات مشابه خودداری کنید.

به بررسی کنید آیا شما ممنوع شده اید در TikTok ، به بازدید از صفحه و آمار صفحه “برای شما” نگاه کنید. همچنین می توانید از هشتگ استفاده کنید و ببینید آیا پست شما در زیر آن هشتگ نشان داده می شود یا خیر.

Facebook Shadowbanning

فیس بوک سیاست تعدیل محتوای خود را “حذف ، کاهش و اطلاع رسانی

اساساً ، محتوایی که Facebook را نقض می کند استانداردهای جامعه از سایت حذف خواهد شد ، در حالی که سایر مطالب نامطلوب (مانند اطلاعات گمراه کننده) ممکن است در فیس بوک کمتر دیده شود یا برچسب هشداردهنده ای روی آن گذاشته شود.

اگر فیس بوک به طور مداوم محتوای شما را “کاهش” می دهد ، این می تواند نوعی سایه بان محسوب شود.

اصلی ترین کاری که می توانید برای ایجاد یک سایه بان در فیس بوک انجام دهید اشتراک گذاری پیوندها برای اطلاعات جعلی یا گمراه کننده است. محتوای سایت توسط بررسی واقعی مستقل سازمان های.

فیس بوک نیز پیوندهای وب سایت ها را جریمه می کند که الگوریتم آن clickbait را در نظر گرفته است. وب سایت های کم قدرت و بدون لینک های ورودی و خروجی زیادی که باعث ایجاد کلیک های زیادی در فیس بوک می شوند ممکن است clickbait در نظر گرفته شود.

گروه های فیس بوک که در آنها پیوندهای گمراه کننده و کلی بایت به طور مکرر به اشتراک گذاشته می شود ممکن است ممنوع باشد.

اگر نگران هستید صفحه شخصی ، صفحه مشاغل یا گروه شما در Facebook ممنوع شده باشد ، برای تغییر در سطح تعامل در پست های اخیر خود بررسی کنید.

لینک شده در Shadowbanning

در حالی که مردم اغلب به این فکر نمی کنند که در LinkedIn ممنوع شوند ، ممکن است دسترسی به محتوای شما در آنجا تضعیف شود.

مانند سایر سایت های رسانه های اجتماعی ، LinkedIn نیز چنین کرده است خط مشی های جامعه که همه اعضا برای جلوگیری از مشکلات باید آن را دنبال کنند.

مقاله مرتبط  Kiss Of Death for SEO - برچسب Metta Robot Noindex

از آنجا که LinkedIn یک سایت حرفه ای است ، سیاست های محتوای آن حتی سخت تر از سایر سیستم عامل ها است. محتوای شما نه تنها باید ایمن ، قانونی و مناسب باشد ، بلکه باید حرفه ای نیز باشد.

اگرچه LinkedIn به وضوح مکانی برای رشد شغلی و ارتقا self خود است ، اما افراد اسپم هنوز ممنوع هستند.

شما باید به حریم خصوصی و مالکیت معنوی دیگران احترام بگذارید. همچنین باید از آزار و اذیت یا پیشرفتهای ناخواسته عاشقانه نسبت به سایر اعضا خودداری کنید.

اگر خط مشی های LinkedIn را نقض کنید ، ممکن است “قابل مشاهده بودن محتوای خاص باشد یا آن را کاملاً حذف کند”.

همانطور که گفته شد ، الگوریتم LinkedIn بسیار پیچیده است. حتی اگر محتوای شما کاملاً حرفه ای و با کیفیت باشد ، ممکن است هنوز مورد نظر شما نباشد.

جذابیت و ارتباط دو عامل اصلی هستند که باید هنگام ایجاد محتوا برای LinkedIn به خاطر بسپارید.

YouTube Shadowbanning

گرچه دقیقاً یک شبکه اجتماعی نیست ، اما قطعاً هنوز سایتی است که افراد به آن مراجعه می کنند مطالب را بیاموزید و به اشتراک بگذارید. آیا می توانید از YouTube ممنوع شوید؟

خوب ، YouTube سایه بان در اخبار بوده است به دلیل خالق محبوب PewDiePie. به گفته طرفداران وی ، کانال ویدیویی YouTube YouTuber در جستجوی YouTube مجازات شد.

پاسخ رسمی YouTube این بود کانال های سایه بان نیست، اما ممکن است برخی از ویدیوها پرچم گذاری شوند و قبل از اینکه در جستجو نشان داده شوند ، باید بازبینی شوند.

که در مصاحبه با چند ضلعی، آنها گفتند “در حال حاضر در حال رفع مشکل هستند”.

7 راه برای جلوگیری از Shadowbanned در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مختلف نظرات خاص خود را در مورد نوع نقض شایسته سایبان دارند. با این حال ، به طور قطع می توان برخی از روندهای کلی را مشاهده کرد که قابل توجه است.

اگر می خواهید از سایه بان در امان باشید به این دستورالعمل ها پایبند باشید:

 1. همیشه به شرایط خدمات پایبند باشید
 2. کاربران قدرت را در دسته خود دنبال کرده و تماشا کنید (ببینید چه چیزی و چگونه آنها را به اشتراک می گذارند)
 3. پیوندها یا محتوای کپی شده را بارها و بارها ارسال نکنید
 4. اگر مطمئن نیستید که محتوا مناسب است ، از به اشتراک گذاری آن خودداری کنید
 5. با دیگران با ادب و احترام رفتار کنید
 6. از هشتگ های ممنوع استفاده نکنید
 7. از ارسال پست در مورد موضوعات غیرقانونی خودداری کنید

نتیجه

شما ممکن است ایده ای نداشته باشید که شما را تحت سایه قرار داده اند. حداقل در ابتدا … هرچند با گذشت زمان ، ممکن است به آن شک کنید.

کاری که برای محافظت از خود باید انجام دهید این است که مراقب باشید آنچه ارسال می کنید مغایر با شرایط و ضوابط سایت یا برنامه نباشد. همچنین ، سعی کنید از اسپم کردن مطالب ، شروع دعوا با کاربران دیگر و یا ترول کردن آنها ، یا ارسال مواردی که ممکن است نامناسب باشند ، خودداری کنید.

سایبان ممکن است ناامیدکننده باشد ، به خصوص اگر احساس نکنید که لیاقت آن را دارید. شاید شما با الگوریتم شبکه های اجتماعی در مورد نامناسب بودن یا نامناسب بودن موافق نباشید ، یا شاید فکر کنید در حالی که الگوریتم فکر می کند شما ترول هستید ، بحث سازنده ای داشته اید.

با این حال ، امیدوارم نکات موجود در این راهنما به شما کمک کند تا در آینده ممنوعیت استفاده از سایه را نداشته باشید ، بنابراین محتوای شما جذابیت بهتری پیدا می کند

چه روش های دیگری می تواند به مردم کمک کند تا بفهمند که ممنوع شده اند؟ ما را در نظرات با ما در میان بگذارید.