آموزش سئو

چگونه بهترین نام دامنه را برای وبلاگ خود انتخاب کنید

آوریل 7, 2020

ل
در جستجوی نکاتی درباره نحوه انتخاب نام دامنه برای وبلاگ خود؟ شما در جای مناسب هستید

فهمیدن نام خوب هنگام شروع یک وبلاگ جدید به اندازه کافی سخت است ، اما وقتی که باید یک نام دامنه موجود نیز پیدا کنید ، سخت تر می شود.

احتمال وجود دارد ، بسیاری از ایده های نام دامنه وبلاگ شما با آنها در حال حاضر گرفته شده یا متعلق به کسی است که پول زیادی برای آنها می خواهد. بنابراین ، چگونه می توانید یک نام دامنه خوب برای وبلاگ خود انتخاب کنید؟

ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا از بین بهترین نام های دامنه برای وبلاگ خود انتخاب کنید ، بنابراین می خواهیم کمی عمیق تر غرق شویم.

در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای انتخاب نام دامنه برای وبلاگ خود که مناسب شماست و به وبلاگ شما کمک می کند تا به صورت آنلاین و مشخص شود ، کمک می کند.

چرا اهمیت نام دامنه وبلاگ شما

نام دامنه شما بخش مهمی از وبلاگ شما است. این فقط آدرس شما در شبکه جهانی نیست – این کار را خیلی بیشتر انجام می دهد:

 • نام تجاری: نام وبلاگ شما شما را از رقابت جدا می کند.
 • برداشتهای اول: وقتی به مردم می گویید وبلاگ خود را چگونه پیدا کنند ، باید نام دامنه خود را بدهید. برداشت اول مهم است!
 • کشف: نام دامنه شما باید به راحتی هجی کند ، بگوید و تایپ کنید ، در غیر این صورت قصد ناامیدی و دلگرمی بسیاری از خوانندگان را دارید.

انتخاب نام دامنه اشتباه برای وبلاگ شما می تواند به مارک تجاری شما آسیب برساند و مانع رشد شما شود.

توییت

انتخاب نام دامنه اشتباه برای وبلاگ شما شما را با پای اشتباه شروع می کند. این می تواند تأثیر بزرگی داشته باشد و شما را در درازمدت عقب نگه دارد.

هرچه نام دامنه وبلاگ شما بهتر باشد ، ترافیک بیشتر ، نگه داشتن آنها در سایت خود ، تبدیل آنها به مشترکین و دستیابی به لینک ها و اشتراک گذاری های بیشتر در رسانه های اجتماعی آسان تر خواهد بود.

اکنون که می دانید چرا انتخاب شما بسیار مهم است ، اجازه دهید نگاهی بیندازید که چگونه می توانید انتخاب کنید نام دامنه RIGHT را برای وبلاگ خود شروع کنید.

اگر نمی دانید در مورد وبلاگ چیست؟

غالباً از ما سؤال می شود كه وقتی نمی دانید برای وبلاگ می خواهید نام دامنه را برای وبلاگ انتخاب كنید.

توصیه ما این است که ابتدا طاقچه وبلاگ را انتخاب کنید!

به این فکر کنید – وقتی تصمیم نگرفتید که هنوز چه چیزی را می فروشید ، فکر کنید مانند خرید ملک افتتاح فروشگاه است. موقعیت مکانی شما و فضای خود می تواند کاملاً اشتباه برای تجارت شما باشد.

البته خرید دامنه به اندازه خرید املاک و مستغلات به اندازه بزرگ سرمایه گذاری نیست (به ویژه اگر دامنه رایگان بدست آورید).

هنوز ، چرا خطر خرید دامنه اشتباه را ریسک می کنید؟

حتماً ابتدا طاقچه وبلاگ خود را انتخاب کنید!

پس از انجام این کار ، شما آماده پیروی از این راهنما هستید.

چگونه بهترین نام دامنه را برای وبلاگ خود انتخاب کنید

از آنجا که پیدا کردن یک نام دامنه عالی که هنوز در دسترس است ، سخت تر می شویم ، ما در صدد فراتر رفتن از روش های معمولی برای یافتن بهترین نام دامنه برای وبلاگ خود هستیم.

اگر قبلاً طاقچه وبلاگ را انتخاب کرده اید یا ایده هایی در مورد نام وبلاگ دارید و می دانید چه موضوعاتی را پوشش می دهید ، این مراحل به شما کمک می کند تا بهترین نام دامنه وبلاگ را بشناسید.

برای یافتن لیست کوتاه 5-10 ایده نام دامنه وبلاگ ، می توانید از این مراحل استفاده کنید.

مقاله مرتبط  15 برنامه افزودنی قدرتمند سئو Chrome

ایده 1: مزایای وبلاگ خود را نامگذاری کنید

این ایده از پاسخ به این سؤال استفاده می کند ، “آیا این وبلاگ برای من است؟” در URL برای توضیح آنچه مخاطبان شما از سایت شما خارج می شوند ، توضیح دهند. به عنوان مثال ، howtohockey.com ، Doubleleyourfreelancing.com و iwillteachyoutoberich.com.

برای یافتن مزیت نام دامنه خود ، از خود بپرسید که خوانندگان از مطالب شما چه چیزی را دریافت می کنند. سپس برای ایجاد آن از یکی از این دو قالب استفاده کنید:

 • من به شما یاد خواهم داد [achieve result or do activity]
 • چگونه [achieve result or do activity]

ایده 2: مخاطبان وبلاگ خود را نامگذاری کنید

این ایده مبتنی بر مخاطبی است که وبلاگ شما برای ارائه آن قصد دارد. بنابراین ، copyblogger.com برای کپی نویسان و وبلاگ نویسان است ، campergroove.com برای اردوگاه ها است ، viewfromprague.com برای مسافران به پراگ است.

برای پیدا کردن نام دامنه خوبی که از مخاطبان وبلاگ شما استفاده می کند ، از یکی از این الگوها استفاده کنید:

 • [Noun] + فقط
 • [Adjective] + [Noun] + فقط در انتهای عبارت
 • [Adjective] + [Audience Name]

ایده 3: عنوان وبلاگ خود را نامگذاری کنید

این ایده از مبحث وبلاگ شما به عنوان URL استفاده می کند ، بنابراین خوانندگان وقتی می بینند در مورد چه چیزی می نویسید می دانند. به عنوان مثال ، zenhabits.com ، insightfulmanager.com ، goodfoodrunning.com و kayaksupfishing.com.

هشدار: هنگام تلاش برای قرار دادن موضوع خود در نام دامنه ، از خیلی زیبا و زیرک خودداری کنید. باهوش بودن دشمن نام دامنه ها برای وبلاگ ها است. آنها خوانندگان شما را گیج می کنند تا جایی که مدت طولانی در سایت شما باقی نمانند. و میزان گزاف گویی ممکن است SEO وبلاگ شما (بهینه سازی موتور جستجو) را تحت تأثیر قرار دهد ، بنابراین شما به همان اندازه ترافیک نخواهید داشت.

با یکی از این الگوهای موضوع ، یک نام خلاق برای وبلاگ خود پیدا کنید:

 • روزانه [Topic] نکات
 • [Topic] نکات
 • [Adjective] + [Topic]

ایده 4: از نام خود استفاده کنید

همچنین می توانید از نام خود در دامنه خود استفاده کنید که می تواند رهبری فکر خود را در مورد موضوع نشان دهد. به عنوان مثال ، LilachBullock.com ، ValGeisler.com یا NeilPatel.com. نام آنها مارک های آنها است ، بنابراین مردم می دانند که وقتی URL را وارد می کنند چه چیزی را بدست می آورند.

با استفاده از نام خود برای نام دامنه وبلاگ

با این حال ، اگر می خواهید مارک وبلاگ خود را جدا از هویت شخصی خود بسازید یا در نهایت وبلاگ خود را بفروشید ، استفاده از نام خود راهی برای پیشبرد نیست.

ایده 5: با وبلاگ خود چه کاری انجام می دهید

این ایده به جای آنچه مخاطبان شما انجام می دهند یا مایل به یادگیری چگونگی انجام این کار است ، این موضوع را به ذهن متبادر می کند تا درباره آنچه شما به عنوان یک وبلاگ نگار انجام می دهید ، باشد. به عنوان مثال ، Foundr.com داستان بنیانگذاران ، کارآفرینان و صاحبان مشاغل را می گوید. MakingSenseofCents.com داستانهایی در مورد امور مالی شخصی می گوید. TheExpertVagabond.com یک وبلاگ مسافرتی است که در مورد زندگی یک زندگی بی دقتی در هنگام سفر می باشد.

در اینجا چند قالب وجود دارد که می توانید برای ایجاد دامنه از کاری که به عنوان بلاگر انجام می دهید استفاده کنید:

 • [Blogger or audience] + [pursuit]
 • [Action] [object]

ایده 6: از مولد نام دامنه استفاده کنید

اگر لیستی از کلمات کلیدی ، موضوعات یا ایده های کلی دارید ، اما هنوز در تلاش هستید تا نام دامنه خوبی را بیابید ، باید تولیدکننده نام دامنه وبلاگ ما را امتحان کنید.

تولیدکننده نام مستبد وبلاگ - نحوه انتخاب نام دامنه برای وبلاگ خود

فقط کافی است چند کلمه را در ابزار جستجوی نام دامنه بنویسید و ببینید چه پیشنهادی برای نام دامنه ظاهر می شود. سعی کنید سرگرمی ، ورزش مورد علاقه خود ، انواع کتابهایی را که دوست دارید بخوانید یا غذایی که دوست دارید بخورید را جستجو کنید.

مقاله مرتبط  راهنمای قطعی سئو محلی

در حال حاضر ، شما یک لیست کوتاه از نام های وبلاگ وجود خواهید داشت که می توانید با آنها کار کنید ، اما چند کار دیگر وجود دارد که باید آنها را انجام دهید تا آن را به بهترین گزینه محدود کنید.

لیست کوتاه نام دامنه شما

اکنون که لیستی از ایده ها را در اختیار دارید ، چگونه بهترین نام دامنه را انتخاب می کنید؟

شما می خواهید لیست خود را مرور کرده و از شر دامنه هایی که عبارتند از:

 1. طولانی تر از 20 کاراکتر. هر چیزی طولانی تر از آن ، به خاطر سپردن و تایپ کردن سخت است ، و می تواند باعث شود بازدید کنندگان سایت از بین بروند. مگر اینکه تمام تغییرات تایپی دامنه خود را ثبت کرده باشید ، نتایج ترافیک و موتور جستجو را از دست خواهید داد.
 2. ترکیب نامه های گیج کننده را شامل شوید. تایپ نام یک دامنه با چندین حرف مختلف سخت تر است. شما ترافیک زیادی را از دست می دهید زیرا افراد یا دامنه شما را اشتباه می گیرند ، یا نامه ای را فراموش می کنند و به سایت شخص دیگری هدایت می شوند. – به عنوان مثال ، naturessampler.com یا targettopicsstore.com.
 3. سخت تلفظ کردن. دامنه شما باید همیشه ساده و آسان برای گفتن و نوشتن باشد ، زیرا هرگز نمی دانید چه زمانی از شما خواسته می شود که آن را به طور مستقیم به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال ، herbgardening4u.com ممکن است ایده خوبی به نظر برسد ، اما شما برای همیشه توضیح می دهید که در پایان “شماره چهار” و “نامه u” است.
 4. نام تجاری یا نامهای تجاری را ذکر کنید. نام دامنه شما باید منحصر به فرد باشد ، حتی اگر در مورد مارک یا نام تجاری تجاری صحبت کنید. نکته اصلی یک علامت تجاری محافظت از آن در برابر استفاده غیرقانونی است ، بنابراین به اعتبار آنها آسیب نمی رساند. مگر اینکه بخواهید تمام درآمد وبلاگ خود را صرف وکلا در مبارزه با هرگونه دعوا برای نقض مارک کنید ، بهتر است از آنها به طور کامل اجتناب کنید.
 5. از اختصارات مبهم استفاده کنید. این ممکن است وسوسه انگیز باشد که مخفف اختصاری را در نام دامنه خود وارد کنید ، به خصوص برای رسیدن به آن در زیر 15 کاراکتر. اما وقتی از آنها استفاده می کنید ، ممکن است مبتدیانی که اصطلاحی را که می گویید درک نمی کنند ، رد کنند.
 6. شامل منافذ هیپن ها یک ریسک بزرگ هستند ، زیرا احتمالاً هر سایت مشابه بدون خوابگاه همه ترافیک شما را بدست می آورد. چرا؟ از آنجا که مردم فراموش می کنند که وقتی URL را در مرورگرهای وب خود تایپ می کنید ، hyphens ها را اضافه کنید. بنابراین ، اگر سایت شما herb-gardeners.com است و در حال حاضر سایتی به نام herbgardeners.com وجود دارد ، حدس بزنید که برای اولین بار از کدام یک بازدید خواهید کرد؟ مال شما نیست
 7. کلمات کلیدی زیادی دارید. دامنه های “غنی از کلمات کلیدی” یا “هدفمند با کلمات کلیدی” می توانند توسط موتورهای جستجو منفی مشاهده شوند. فقط به این فکر کنید که چطور قدیمی- care-res-reshow-home-finder.com وقتی با oldliving.com یا oldlifecare.com مقایسه می شود ، به نظر می رسد. در صورت لزوم فقط از کلمات کلیدی واضح استفاده کنید ، اما به طور کلی ، سعی کنید از بیش از دو مورد خودداری کنید.
 8. از نظر تمرکز خیلی باریک هستند در حالی که نام دامنه شما باید باریک باشد تا منحصر به فرد باشد و از ترافیک خوبی برخوردار شود ، باید فضای شما را برای گسترش ببخشد. دامنه شما با ایجاد پیوندها و اقتدار ، به مرور زمان عشق SEO را بدست می آورد ، بنابراین می خواهید از آن استفاده کنید. دامنه منعطف به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید ، مهم نیست که سفر به وبلاگ نویسی شما را به کجا می برد.
مقاله مرتبط  چگونه من 18.800 بازدید کننده از Google بدون SEO یا تبلیغات تولید می کنم

سرانجام ، زمان آن رسیده که انتخاب خود را از طریق یک جستجوگر نام دامنه وبلاگ انجام دهید تا مطمئن شوید که در دسترس است. ثبت کنندگان دامنه مانند Domain.com می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. از لیست کوتاه خود در ثبت استفاده کنید تا ببینید کدام یک در دسترس هستند. اگر برای وبلاگ جدید خود به میزبانی وب نیز احتیاج دارید ، Bluehost.com را توصیه می کنیم ، جایی که می توانید دامنه وبلاگ را به صورت رایگان ثبت کنید هنگام خرید هاستینگ

آیا باید از یک دامنه منحصر به فرد دامنه استفاده کنید؟

“Dot com” استاندارد نهایی برای نام دامنه است.

اما بسیاری از پایان های دیگر (به نام “پسوند دامنه”) در دسترس هستند. آیا باید چیزی متفاوت را امتحان کنید؟

توصیه می کنیم نسخه وبلاگ Com را برای وبلاگ خود رعایت کنید.

چرا؟ زیرا این یکی از افراد است که وقتی نام دامنه را می شنوند فکر می کنند. حتی اگر آنها کل URL را مشاهده کنند ، آنها به طور خودکار .com را تا آخر اضافه می کنند. اگر از نوع دیگری استفاده می کنید ، ممکن است در بسیاری از ترافیک آسان از دست داده باشید. دستگاه های تلفن همراه نیز به طور پیش فرض در .com قرار دارند ، زیرا اکثر آنها دارای یک دکمه در صفحه کلیدهای خود هستند که به شما امکان می دهد .com را در یک ضربه کلید اضافه کنید.

شما میتوانست اگر قصد دارید به زبان دیگری به وبلاگ نویسی بپردازید ، یا فقط می خواهید از مردم آن کشور درخواست کنید ، یک برنامه افزودنی مخصوص کشور را در نظر بگیرید. این می تواند یک پسوند مانند co.uk برای انگلیس ، .de برای آلمان یا .se برای سوئد باشد.

آیا بلاگ دامنه خوبی است؟

یکی از افزونه های جدید منتشر شده ، بلاگ است. اگر یک وبلاگ را شروع می کنید ، انتخاب آن تقریباً طبیعی است ، بنابراین وبلاگ شما می تواند herbgardensonly.blog یا Learnjapanese.blog باشد.

این ممکن است اکنون ایده خوبی به نظر برسد ، اما ممکن است بهترین انتخاب بلند مدت نباشد.

به این دلیل است که دامنه را برای همیشه به این مفهوم پیوند می زند که یک وبلاگ است و هیچ چیز دیگری.

اگر می خواهید یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید یا آن را در چیز دیگری گسترش دهید ، نمی توانید. مردم آن پسوند .blog را مشاهده می کنند و از خود می پرسند که چرا بین دامنه و محتوای سایت عدم تطابق وجود دارد.

در صورتی که می خواهید دامنه یا وب سایت را بفروشید ، همین امر نیز صدق می کند. اگر خریدار شما به طور خاص به دنبال نام دامنه .blog نباشد ، تعداد خریداران شما بسیار کوچکتر است.

بازگشت به بالا

نام دامنه وبلاگ شما برای وب سایت شما نقش اساسی دارد. همیشه ادعای انتخاب اول شما ممکن نیست. این زمانی است که شما باید خلاق شوید.

امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا یکی از بهترین نامهای دامنه را انتخاب کنید!

در مرحله بعد ، احتمالاً می خواهید راهنمای نهایی ما برای شروع یک وبلاگ جدید را ببینید.

راهنماهای وبلاگ نویسی بیشتری مانند اینها را می خواهید؟ حتما در خبرنامه ایمیل ما مشترک شوید تا بتوانید از مشاوره تخصصی لازم برای رشد وبلاگ خود استفاده کنید.

پاسخی بگذارید