آموزش سئو

چگونه از هک های فیس بوک جلوگیری کنیم

ژانویه 23, 2021

اگر مانند بیشتر صاحبان مشاغل هستید ، منابع خود را در ایجاد یک سرمایه گذاری کرده اید صفحه تجارت فیس بوک که مشتریان شما را درگیر خود می کند. شما ممکن است سالها برای افزایش پیروی و اعتماد سازی خود صرف کرده باشید.

چه اتفاقی می افتد اگر صفحه ای از کسب و کار شما در معرض هک فیس بوک قرار گیرد؟

در اینجا مواردی است که باید بدانید تا از خود و تجارت خود در برابر هک فیس بوک محافظت کنید.

هک های فیس بوک هر چند وقت یک بار اتفاق می افتد؟

https://www.youtube.com/watch؟v=g5UXuPp62VQ

متأسفانه هک های فیس بوک کاملاً رایج است. بر اساس نیویورک پست، هر روز حدود 160،000 حساب فیس بوک به خطر می افتد. کاربران هنگام استفاده از سایت های اجتماعی مانند فیس بوک تمایل به آرامش بیشتری در زمینه امنیت دارند و این امر آنها را در معرض خطر هکرها قرار می دهد.

این چگونه بر صفحه کسب و کار شما تأثیر می گذارد؟ فیس بوک به کاربران اجازه می دهد از طریق پروفایل شخصی خود به حساب های تجاری دسترسی پیدا کنند. هر شخصی با کنترل سرپرست صفحه شما در معرض هک فیس بوک قرار دارد که می تواند صفحه شما را در برابر هک باز بگذارد.

هکرها معمولاً از طریق کلاهبرداری فیشینگ ، پیوست نامه های الکترونیکی با بدافزار ، نقض داده هایی که رمزهای عبور را نشان می دهند ، یا بی احتیاطی کاربران (مانند خارج نشدن از فیس بوک یا استفاده از کلمات عبور آسان برای حدس زدن) به صفحات فیس بوک دسترسی پیدا می کنند.

نقض داده در مقیاس بزرگ ممکن است کمتر اتفاق بیفتد ، اما مقیاس می تواند سرسام آور باشد. به عنوان مثال ، به طور گسترده گزارش شده است هک و داده های فیس بوک رخنه، هکرها به تقریباً 50 میلیون حساب در معرض دسترسی دسترسی پیدا کردند.

هکرها با صفحه تجاری فیس بوک شما چه می کنند؟

شما به احتمال زیاد وقت و هزینه زیادی برای ایجاد بهترین صفحه کسب و کار در فیس بوک و افزایش تعداد دنبال کنندگان وفادار خود صرف کرده اید. مخاطبان شما نیز از نظر هکرها وسوسه انگیز هستند.

هکرهایی که به صفحه شما دسترسی پیدا می کنند می توانند پیوندهای خود را ارسال کنند و طرفداران شما را به کلیک بر روی پیوندهای هرزنامه جلب کنند – همچنین آنها را در معرض هک شدن فیس بوک قرار می دهد.

آنها ممکن است تبلیغات را از طریق شما ایجاد و تأیید کنند مدیر تبلیغات برای ترویج محتوای مخرب ، با هزینه های زیاد که ممکن است هزاران هزینه برای شما قبل از اقدام شما داشته باشد.

آنها همچنین می توانند از اطلاعات ذخیره شده در حساب فیس بوک شما برای سرقت هویت یا دسترسی به سایر حساب های آنلاین ، از جمله میزبانی ، بانکداری یا سایر حساب های اجتماعی استفاده کنند.

همه اینها می تواند برای شما وقت ، هزینه و اعتماد مخاطب شما را هزینه کند. اگرچه ممکن است نسبتاً سریع فعالیت مخرب را متوقف کنید و حتی برخی هزینه ها را پس بگیرید ، اما می توانید برای مدتی دسترسی به صفحه خود را از دست بدهید. هزینه فرصت عدم امکان بازاریابی از طریق این سیستم عامل می تواند تأثیر بسزایی در تجارت شما داشته باشد.

9 راهکارهایی برای محافظت از خود در برابر هک فیس بوک

زیاد استراتژی هایی برای محافظت از خود از طریق هک فیس بوک مراحل استاندارد آنلاین امنیتی هستند که باید در هر سیستم عامل آنلاین استفاده کنید. اگر زیاد به امنیت آنلاین توجه نکرده اید ، با اصول اولیه شروع کنید ، سپس ویژگی های امنیتی را در هر سیستم عامل یا برنامه کاوش کنید.

مقاله مرتبط  بهترین خدمات تماس کنفرانسی سال 2020

نکته: اگر سالهاست که از چندین گذرواژه در چندین سیستم عامل استفاده کرده اید ، برای به روزرسانی مدت زمان زیادی گذشته است.

1 از تنظیمات امنیتی Facebook بیشترین استفاده را ببرید

نگاهی به تنظیمات فیس بوک شما را به بخشی دقیق به نام امنیت و ورود سوق می دهد. برای ایمن نگه داشتن حساب خود ، هر بخش را برای راهنمایی و اطلاعات در مورد بهترین روش ها مرور کنید.

عکس از تنظیمات امنیتی فیس بوک برای جلوگیری از هک فیس بوک

اطمینان حاصل کنید که رایانه خود را به طور مرتب از نظر بدافزار و ویروس اسکن می کنید. نرم افزار آنتی ویروس به شما در یافتن مشکلاتی که ممکن است شما را در برابر هک های فیس بوک مانند keyloggers یا ویروس های هدایت مجدد باز نگه دارد ، کمک می کند.

نرم افزار خود را به روز نگه دارید. این اطمینان می دهد که شما از ایمن ترین نسخه های مرورگر و سایر برنامه ها ، از جمله به روزرسانی های امنیتی یا بهبودهای اخیر ، استفاده می کنید.

به یاد داشته باشید که صفحه کسب و کار شما فقط به اندازه افرادی که به آن دسترسی دارند ایمن است. از مشخصات شخصی خود محافظت کنید و به روزرسانی های امنیتی و بهترین روش ها را با تیم خود به اشتراک بگذارید.

2. یک رمز عبور قوی ایجاد کنید

رمزهای عبور اولین خط دفاعی در امنیت آنلاین هستند.

رمز ورود شما باید از دستورالعمل های هر سایتی که استفاده می کنید پیروی کند. این احتمالاً ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک ، اعداد و نمادهاست. با ترکیبی از حیله و تزویر از این نویسه ها برای ایجاد رمز عبوری که دیگران حدس بزنند ، چیزی منحصر به فرد خود انتخاب کنید.

از رمز عبور مشابه در هر سایت استفاده نکنید. در عوض ، از رمزهای عبور مختلف برای هر حساب آنلاین استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است از یکی برای حساب های مالی امن خود استفاده کنید اما از رمز عبور کاملاً متفاوت برای حساب های اجتماعی و سایر سیستم عامل های خود که به راحتی هک می شوند.

در مورد هک فیس بوک ، حداقل در برابر هکرهایی که با استفاده از رمز عبور فیس بوک خود محافظت می شوند برای دسترسی به حساب های ایمن تر مانند حساب های بانکی یا بازنشستگی محافظت می شوید.

یک مدیر رمز عبور مانند LastPass یا 1password در نظر بگیرید تا مجبور نشوید ده ها رمز عبور را به خاطر بسپارید. این سیستم عامل ها تمام گذرواژه های شما را در یک مکان ذخیره می کنند بنابراین فقط باید یک رمز عبور را به خاطر بسپارید. آنها همچنین می توانند رمزهای عبور تصادفی ایجاد کنند که از امنیت بیشتری برخوردار باشند.

اطمینان حاصل کنید که هرگز رمز عبور خود را به جز برنامه فیس بوک یا فیس بوک در مرورگر وب خود وارد نکنید.

اگر از مرورگر اینترنت خود استفاده می کنید ، مراقب باشید دامنه را در نوار جستجوی خود وارد کنید. هکرها گاهی دامنه های نزدیک به دامنه واقعی فیس بوک را جعل می کنند تا اطلاعات ورود به سیستم را از کاربرانی که توجه نمی کنند ، بگیرند.

3 از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید

احراز هویت دو عاملی به این معنی است که اگر هرگز از دستگاه جدیدی به حساب فیس بوک خود وارد شوید ، سیستم عامل به طور خودکار از شما رمز عبور خود را می خواهد و نیاز به یک بررسی امنیتی اضافی دارد. این مرحله معمولاً شامل وارد کردن کد امنیتی است که از طریق متن یا ایمیل به آدرس یا شماره از قبل تأیید شده ارسال می شود.

برای راه اندازی احراز هویت دو عاملی در فیس بوک ، به صفحه تنظیمات خود مراجعه کرده ، Security and Login را انتخاب کرده و سپس بخشی را با عنوان Authentication Two-Factor (ویرایش دو فاکتور) ویرایش کنید.

مقاله مرتبط  25 ابزار برای شرکتهای Bootstrapped

فیس بوک از شما درخواست می کند برای تأیید هویت خود هنگام ورود اطلاعات تماس را ارائه دهید. همچنین اگر کسی بخواهد از یک دستگاه ناشناس به حساب شما دسترسی پیدا کند ، هشدارها را دریافت خواهید کرد.

4 ایمیل ها را بخوانید Facebook Sends Out

فیس بوک اغلب ایمیل ارسال می کند برای تأیید فعالیت مشکوک یا غیر معمول اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیل موجود در پرونده همان آدرسی است که شما به طور منظم بررسی می کنید و ایمیل های دریافت شده را در صورت تلاش فیس بوک برای پرچم گذاری فعالیت مشکوک ، می خوانید.

در کنار خطرات قرار گرفتن در معرض ، آشنایی با تلاشهای رایج فیشینگ و درک آخرین توصیه های امنیتی از طرف فیس بوک می تواند کمک زیادی به حفظ امنیت آنلاین شما کند.

می توانید لیستی از پیام های ایمیل اخیر ارسال شده توسط Facebook را در تنظیمات حساب خود در بخش Security and Login ، در بخش Advanced مشاهده کنید.

5 چندین مدیر برای حساب داشته باشید

چگونه دیگر می توانید از خود در برابر هک فیس بوک محافظت کنید؟ به افرادی که به مدیر اجازه دسترسی به صفحه کسب و کار خود را می دهید ، دقت کافی داشته باشید.

بهتر است بیش از یک مدیر برای صفحه خود داشته باشید در صورتی که هرگز دسترسی خود را از دست دادید یا قادر به ورود به سیستم نیستید. اگر نمایه شما هک شود ، مدیر دیگری که به آن اعتماد دارید می تواند صفحه را فعال نگه دارد و به شما کمک می کند تا دوباره دسترسی خود را بازگردانید.

با این حال ، این به معنای بهتر بودن بیشتر نیست. بررسی دوره ای برای حذف افرادی که دیگر نیازی به دسترسی به صفحه شما ندارند. اگر کسی به دسترسی موقت احتیاج دارد ، آن را در سطح مناسب اعطا کنید ، سپس با تکمیل وظیفه یا پروژه خود ، آن را بردارید.

6 از سطح مدیر صفحه مناسب استفاده کنید

فیس بوک چندین سطح مدیر صفحه را فراهم می کند ، که به شما امکان می دهد به افراد مختلف دسترسی متفاوت دهید. مراقب باشید که چه کسی را اضافه می کنید و فقط به آنها اجازه دهید که برای انجام کارهای محوله به آنها نیاز دارند.

شاید شما برای انجام بازاریابی در فیس بوک خود به یک کارمند نیاز دارید که در صفحه پست بگذارد. سطوح مختلف و مجوزهای آنها را مرور کنید و فقط سطح دسترسی آنها برای انجام کار را برای مدیران فراهم کنید.

امکان حذف و اضافه کردن سایر سرپرستان به هر شخصی که به عنوان مدیر اضافه می کنید ، به این معنی است که آنها می توانند شما را حذف کنند – با کمی مراجعه برای دسترسی مجدد. آنها همچنین می توانند مدیرانی را که نمی شناسید اضافه کنند و صفحه شما را تصاحب کنند.

فقط افرادی که کاملاً به آنها اعتماد دارید باید توانایی حذف و اضافه کردن مدیر را داشته باشند. این نمودار مجوزهای هر سطح را تفکیک می کند:

در صورت هک شدن صفحه فیس بوک چگونه می توان آن را گزارش کرد

7 گزارش هرگونه فعالیت غیرمعمول به فیس بوک

برای ایمن نگه داشتن حساب خود ، هرگونه فعالیت غیرمعمول را به فیس بوک گزارش دهید. می توانید پیام ها ، پروفایل ها یا پست ها را مستقیماً در فیس بوک گزارش دهید تا به آنها اطلاع دهید در مورد چیزی که در سیستم عامل می بینید نگرانی دارید.

گزارش می تواند به شما امکان استفاده ایمن تر از فیس بوک و پرچم گذاری هرگونه رفتار مشکوک را در فیس بوک دهد.

مقاله مرتبط  چگونه می توان نوار کناری خود را در وردپرس ویرایش کرد

اگر از رفتار یا پیام های کاربر دیگری ناراحت هستید ، کافی است آنها را مسدود کنید تا مطمئن شوید از لیست یا صفحه دوست شما خارج شده اند. این عمل همچنین از پیام رسانی شما به سیستم عامل جلوگیری می کند.

Facebook Hack - گزارش هرگونه فعالیت غیرمعمول

8 پس از استفاده از رایانه های مشترک از فیس بوک خارج شوید

آیا تا به حال از کامپیوتر در محل کار ، کتابخانه یا فضای همکاری استفاده کرده اید؟ پس از اتمام کار باید احتیاط بیشتری کنید تا از سیستم خارج شوید. این مرحله برای یادآوری هنگام استفاده از حسابهایی که حاوی اطلاعات شخصی هستند بسیار حیاتی است.

اگر از رایانه ای که متعلق به شما نیست از فیس بوک استفاده می کنید ، همیشه بلافاصله بعد از آن از سیستم خارج شوید. شما نمی دانید چه کسی ممکن است بعد از شما از دستگاه استفاده کند و ورود به سیستم حساب شما را کاملاً باز می کند.

اگر هرگز به خاطر نمی آورید که پس از استفاده از Facebook در دستگاهی که متعلق به خود نیستید از سیستم خارج شده اید ، سریعاً رمز ورود خود را تغییر دهید تا امنیت شما هرگز زیر سال برود. شما همچنین می توانید از راه دور از همه دستگاه ها خارج شوید در تنظیمات امنیتی و ورود به سیستم. محافظت از دسترسی به حساب های شما می تواند به هیچ وجه جلوی هک فیس بوک را بگیرد.

9. درخواست های دوستانه افرادی را که نمی شناسید قبول نکنید

هکرها معمولاً با افزودن شما به عنوان یک دوست در فیس بوک ، اطلاعات مورد نیاز برای حدس رمز ورود شما را به دست می آورند. آنها حتی ممکن است دوستان مشترکی به آنها اضافه کنند ، و باعث می شود آنها مانند یک فرد ایمن که از قبل در شبکه شما است به نظر برسند. یا ممکن است آنها مستقیماً از شخصی که می شناسید تقلب کنند.

اگر کسی را نمی شناسید ، درخواست دوست او را قبول نکنید. اگر درخواست مشکوک یا تکراری به نظر می رسد ، از طریق پیامک یا ایمیل با دوست خود تماس بگیرید تا به او اطلاع دهید شخصی از شباهت یا هویت آنلاین خود استفاده می کند.

اجازه دسترسی به نمایه شخصی شما می تواند دسترسی به اطلاعاتی مانند روز تولد یا دبیرستان را فراهم کند. این اطلاعات باعث می شود دسترسی به حساب کسب و کار شما یا جعل هویت برای دسترسی به سایر حساب های اجتماعی ، دوستان یا حتی مخاطبان راحت تر باشد.

نتیجه

جلوگیری از هک فیس بوک در صفحه کسب و کار شما به مواردی بیشتر از ارسال محتوای جذاب و ایجاد تبلیغات فیس بوک نیاز دارد. خطرات امنیتی واقعی وجود دارد که شما باید از آنها برای محافظت از سرمایه گذاری خود و مشتریان خود آگاه باشید. خوشبختانه ، چند مرحله ساده می تواند به محافظت از شما کمک کند.

در مورد ویژگی های امنیتی هر پلتفرمی که استفاده می کنید به روز باشید و از مشخصات شخصی فیس بوک و همچنین صفحه کسب و کار خود محافظت کنید. از هشدارها ، ایمیل ها و سایر اعلان ها استفاده کنید تا در صورت هک شدن در فیس بوک به شما در اقدامات سریع کمک کند.

این مراحل خطر شما را کاهش می دهد تا بتوانید از رشد مخاطبان و ارتباط با مشتریان خود بدون عقب نشینی های گران قیمت و استرس زا لذت ببرید. اگر این مسئله طاقت فرسا به نظر می رسد ، برای دریافت راهنمایی با ما در ارتباط باشید تا بتوانید تمرکز خود را بر راه اندازی تجارت خود بگذارید

امروز برای جلوگیری از هک فیس بوک در صفحه کسب و کار خود چه اقداماتی را می توانید انجام دهید؟