آموزش سئو

وبلاگ چیست؟ (و چرا باید یکی را در سال 2020 شروع کنید)

آوریل 6, 2020
 

W
hat یک وبلاگ است ، و چگونه کار می کند؟ نوشتن بلاگ دقیقا چیست؟

اگر تعجب می کنید ، نگران نباشید – شما تنها نیستید!

و ما برای کمک به اینجا هستیم

در این مقاله ، ما همه چیزهایی را که لازم است بدانید در مورد بلاگ نویسی بدانیم ، توضیح خواهیم داد که چه چیزی باعث ایجاد یک وبلاگ موفق می شود ، و چگونه می توانید امروز وبلاگ خود را شروع کنید!

آماده؟ بیا بریم.

وبلاگ چیست؟

وبلاگ نوعی وب سایت است که مقالات جدید (به نام “پست های وبلاگ”) را بطور مداوم منتشر می کند. کلمه “وبلاگ” در واقع برای “ورود به سیستم” کوتاه است ، و در ابتدا آنها به عنوان نوعی دفتر خاطرات آنلاین شروع شده اند.

در صفحه اصلی یک وبلاگ ، به طور معمول جدیدترین پست های وبلاگ را ابتدا مشاهده می کنید ، به نام “ترتیب زمانی معکوس”.

انواع وبلاگ ها را در وب ، در مورد هر موضوع قابل تصور ، پیدا خواهید کرد. سبک نوشتن بیشتر از سایر انواع وب سایت ها مکالمه و غیررسمی است – اما نه همیشه!

بسیاری از جزئیات به هدف یک وبلاگ بستگی دارد. وبلاگ های شخصی زیادی در خارج از کشور وجود دارد ، مانند مجلات آنلاین. اما امروزه وبلاگ های زیادی نیز وجود دارد که توسط مشاغل به امید جذب مشتریان جدید با پست های وبلاگ خود اداره می شوند.

آیا می خواهید درباره وبلاگ نویسی اطلاعات بیشتری کسب کنید و قبل از شروع وبلاگ چه باید بدانید؟

بیایید نگاهی گذرا به چگونگی شروع آن بپردازیم.

تاریخچه سریع وبلاگ

در اواسط دهه 1990 ، جایی که مردم صفحات وب شخصی خود را اجرا می کردند ، وبلاگها از دفتر خاطرات آنلاین تکامل می یافتند. از آنجا که اینترنت هنوز بسیار جدید بود ، محتوای زیادی در آنجا وجود نداشت ، بنابراین افراد به روزرسانی منظم درباره زندگی شخصی خود ، مباحث مورد علاقه آنها و موارد دیگر را منتشر کردند.

در اواخر دهه 1990 ، سیستم عامل های وبلاگ نویسی برای کمک به مردم در انتشار وبلاگ خود ظاهر شدند ، بنابراین دیگر لازم نیست نگران کشف کد باشید. Open Diary در سال 1998 و سپس بعداً سایتهایی مانند Blogger ، LiveJournal و Tumblr ظاهر شدند.

تا سال 2003 وردپرس ایجاد شد. امروزه وردپرس بیش از 30٪ وب را تحت اختیار قرار می دهد.

امروز ، وبلاگ نویسی محبوب تر از همیشه است. در سال گذشته بیش از 2 میلیارد پست وبلاگ در سراسر جهان منتشر شد. این 5،760،000 پست وبلاگ در هر روز ، و 4،000 پست وبلاگ در دقیقه است!

حال بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه کار وبلاگ نویسی بیندازیم.

پست وبلاگ چیست و چگونه کار می کند؟

محتوای وبلاگ به صورت “ورودی” یا “پست” منتشر می شود ، و اغلب آنها به ترتیب زمانی معکوس منتشر می شوند. این بدان معناست که ابتدا محتوای جدیدتر ظاهر می شود.

وبلاگ ها به طور معمول توسط افراد یا تیم کوچکی اداره می شوند ، اما این امتیازات را از نویسندگان تنها وبلاگ نویسی به عنوان سرگرمی گرفته تا وبلاگ های شرکتی با تیم هایی که محتوای اطلاعاتی و بازاریابی تولید می کنند ، اجرا می کنند.

تفاوت بین وبلاگ و وب سایت چیست؟

یکی از تفاوتهای اساسی بین وبلاگ و وب سایت این است که در یک وبلاگ ، مطالب به طور مرتب و مرتبا منتشر می شوند. سایت ممکن است چند صفحه استاتیک مانند صفحه درباره من و مخاطب داشته باشد ، اما تمرکز اصلی وبلاگ است.

سایتی که هم اکنون در آن مستقر هستید ، Blog Tyrant ، نمونه ای کامل از یک وبلاگ است!

از طرف دیگر ، یک وب سایت معمولاً استاتیک تر است و به طور مرتب محتوا را تغییر نمی دهد. یک وب سایت معمولی از صفحاتی مانند صفحه اصلی ، صفحه درباره ما ، صفحه خدمات و موارد دیگر تشکیل شده است. حتی اگر این تنها نیاز باشد ، می تواند یک صفحه باشد. هنگامی که وب سایت ساخته و منتشر شد ، در آنجا باقی می ماند ، بیشتر برای مدت طولانی دست نخورده. به همین دلیل است که مشاغل غالباً از وب سایت استفاده می کنند ، زیرا لازم نیست نگران تغییر یا به روز کردن آنها باشید مگر اینکه محصولات یا تمرکز تجاری آنها تغییر کند.

مقاله مرتبط  چگونه Google Business My Business را بهینه کرده و برای فروش بیشتر از آن استفاده کنیم

همچنین ممکن است هر دو وجود داشته باشد: یک وب سایت معمولی و ثابت که دارای یک بخش وبلاگ مجزا است.

یک مثال عالی سایتی مانند OptinMonster است. صفحه اصلی یک وب سایت اختصاصی به نرم افزار تولید سرب OptinMonster است ، و اغلب تغییر نمی کند. سپس یک بلاگ OptinMonster جداگانه نیز وجود دارد که بیشتر اوقات با پست های جدید وبلاگ به روز می شود.

اکنون که به کلیه اصول وبلاگ نپرداخته ایم ، ممکن است تعجب کنید که “قبل از شروع وبلاگ باید چه چیزی را بدانم؟”

بیایید ابتدا به برخی از مزایا نگاهی بیندازیم!

چرا یک وبلاگ شروع می کنیم؟

هر وبلاگ نویس انگیزه خود را برای وبلاگ نویسی دارد. شاید شما در حال مراقبت از یک پدر و مادر مبتلا به بیماری مزمن هستید که دارای داستانهایی برای اشتراک گذاری و مشاوره در مورد چگونگی کمک به دیگران به آنها است. یا شاید شما یک آشپز خانگی فصلی باشید که به دنبال بدست آوردن پول اضافی از تمام دستور العمل های عالی که هر هفته با آن می گیرید ، است.

برخی از افراد به دلایل شخصی یا حرفه ای به دنبال شبکه سازی هستند ، برخی دیگر می خواهند خود را برای ایجاد یک فضای خلاق فراهم کنند و برخی دیگر می خواهند یک تجارت ایجاد کنند و رشد کنند.

مزایای وبلاگ نویسی

برای وبلاگ نویسی فواید زیادی وجود دارد ، چه شخصی شخصی را شروع می کنید و چه به وب سایت تجاری اضافه می کنید.

در سطح پایه ، وبلاگ ها به وب سایت شما امکان جذب بازدید کنندگان و خوانندگان بیشتر را می دهند. بازدید کنندگان بیشتر به معنای بیشتر مشتریان و درآمد بالقوه هستند.

وبلاگ شما می تواند:

 • مهارت ها و استعدادهای خود را از طریق یک سبد آنلاین به نمایش بگذارید تا به شما در ساختن یک برند یا یافتن شغل جدید کمک کند
 • به مارک ها و مشاغل کمک کنید تا یک موضوع یا یک صنعت را به عنوان یک مدیر یا صاحب فکر تبدیل کنند
 • از طریق فشار جانبی پول بدست آورید
 • آگاهی از یک دلیل غیرانتفاعی یا مأموریتی را که به آن اعتقاد دارید افزایش دهید و به تأثیرگذاری بر افکار عمومی در مورد موضوع کمک کنید

نمونه های محبوب وبلاگ

در اینجا چند وبلاگ شخصی پرطرفدار وجود دارد که نشان می دهد چه کاری می توانید با وبلاگ خود انجام دهید.

مثال وبلاگ: وبلاگ شراب 12x75

Vim در سال 2011 وبلاگ شراب 12 × 75 × را آغاز کرد زیرا بازار کمی جنجالی را پیدا کرد و می خواست با طنز بیشتری در مورد شراب بنویسد. امروز این وبلاگ گسترش یافته است که شامل چند ویراستار و نویسنده دیگر است. این امر با بازاریابی وابسته درآمد کسب می کند.

مثال وبلاگ شخصی

کوکی + کیت یک وبلاگ غذایی است که توسط یک عکاس خودآموز و آشپزی در سال 2010 آغاز شده است. او اکنون تمام وقت در وبلاگ خود کار می کند. این وبلاگ از طریق تبلیغات ، حامیان مالی و سایر روشهای کسب درآمد درآمد کسب می کند.

نمونه ای از وبلاگ

Pretty Handy Girl یک وبلاگ DIY توسط یک پیمانکار و هنرمند عمومی مجاز ، بریتنی است. او همچنین از وبلاگ خود با تبلیغات و پست های حمایت مالی سود می برد.

مقاله مرتبط  نحوه راه اندازی سایت عضویت سودآور (10 مرحله)
نمونه ای از یک وبلاگ موفق

یک جام از جو به عنوان یک وبلاگ سرگرمی آغاز شد ، اما به بنیانگذار آن ، جوآنا گودارد ، تبدیل به یک حرفه تمام وقت شد. اکنون این یک نشریه است که توسط یک تیم کامل از نویسندگان تشکیل شده است.

چه چیزی باعث ایجاد یک وبلاگ موفق می شود؟

در حالی که بسیاری از افراد وبلاگ نویسان را سرگرمی می دانند که تازه در نوشتن آنلاین تلاش می کنند ، اما برخی از آنها به طور جدی موفق هستند. آنها ممکن است وبلاگ خود را به عنوان یک فشار سریع شروع کنند ، اما آنها توانستند آن را توسعه دهند تا جایی که بتوانند از مشاغل روزانه خود کنار بمانند و یک تجارت موفق ایجاد کنند.

نکته اصلی در اینجا این است که فکر کنید که “موفقیت” برای شما چه معنی دارد. موفقیت وبلاگ نویسی را چگونه تعریف می کنید؟ آیا این شش رقم از وبلاگ شما کسب می کند؟ یا اینکه با افراد همفکر دیگر ارتباط برقرار کرده و جامعه ایجاد می کند؟ آیا این یک مخاطب را برای آفرینش های هنری شما ایجاد می کند؟ یا آیا این چیز دیگری کاملاً است؟

کسب درآمد با یک وبلاگ

روش های مختلفی وجود دارد که بلاگ ها برای کسب درآمد کار می کنند. رایج ترین آنها از طریق بازاریابی وابسته است. شما محصولات و خدمات را به خوانندگان خود توصیه می کنید و هنگامی که خوانندگان آنها را از طریق لینک شما خریداری می کنند ، کمیسیون دریافت می کنید.

همچنین با نمایش تبلیغات می توانید درآمد کسب کنید. با این حال ، اگر وبلاگ شما جدید است یا شماره ترافیک کم دارد ، بدست آوردن پول زیادی به این روش دشوار خواهد بود. به عنوان مثال ، می توانید برخی از تبلیغات Google AdSense را از طریق متن ، تصاویر ، فیلم ها یا سایر تبلیغات تعاملی در وبلاگ خود قرار دهید. این تبلیغات بر اساس محتوای وبلاگ و ترافیک مخاطبان ، در اختیار خوانندگان شما قرار می گیرد. هر بار که یک خواننده روی یک تبلیغ در وبلاگ شما کلیک کند ، از طریق این تبلیغات با هر کلیک (CPC) درآمد کسب خواهید کرد. AdSense محاسبه می کند که تبلیغ را برای کلیک چقدر شارژ می کند و سپس بخشی از آن پول را به شما منتقل می کند. مبلغی که برای هر کلیک دریافت می کنید با توجه به چندین عامل مانند نرخ ترافیک و کلمات کلیدی متفاوت است.

برای راه های بیشتر برای کسب درآمد از وبلاگ خود ، پست ما را در اینجا ببینید.

وبلاگ نویسی شخصی برای مبتدیان

اکنون که کمی بیشتر درباره بلاگ نویسی می دانید ، ممکن است قبل از شروع بلاگ به آنچه باید بدانید علاقه مند باشید.

 1. وبلاگ نویسی تلاش زیادی می کند. شما باید وقت و انرژی خود را به تحقیق ، نوشتن وبلاگ ، ویرایش ، بازنویسی ، تهیه تصاویر و تبلیغات خود اختصاص دهید. افرادی که خود را نویسنده می دانند ، زمان آسان تری خواهند داشت ، اما هنوز کارهای زیادی قبل و بعد از نوشتن وجود دارد.
 2. وبلاگ خود را بهینه کنید. وبلاگ شما باید یک استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) داشته باشد تا بتواند موفق باشد (مهم نیست که هدف نهایی شما چیست). یک استراتژی سئو باعث می شود ترافیک بیشتری به شما وارد شود زیرا موتورهای جستجو عاشق محتوای جدید هستند.
 3. به دلایل وبلاگ نویسی متعهد باشید. بسیاری از افراد از وبلاگهای خود درآمد کسب می کنند ، اما معمولاً سالها طول می کشد تا به آن نقطه برسند. دستیابی به آن نقطه می تواند سالها کار و صبر و حوصله داشته باشد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که به آن متعهد هستید.
 4. حرفهای درونی خود را کشف کنید. برای به روزرسانی وبلاگ خود باید دانش فنی کمی داشته باشید. توصیه می کنیم از وردپرس برای وبلاگ خود استفاده کنید و خود را از طریق میزبان وب مانند BlueHost میزبانی کنید. (حتی افراد WordPress رسماً BlueHost را توصیه می کنند!) با این کار به وبلاگ شما فضای بیشتری برای ذخیره سازی و پهنای باند ، امنیت سایت و پشتیبانی از فناوری عالی ارائه می شود. همچنین می توانید بیشترین انعطاف پذیری را در مورد شخصی سازی سایت خود با موضوعات و موارد دیگر داشته باشید.
 5. به برنامه بچسبید. این نه تنها به شما کمک می کند تا عادت به نوشتن مطالب تازه برای وبلاگ خود داشته باشید (که موتورهای جستجو عاشق آن هستند) ، بلکه به مخاطبان خود نیز آموزش می دهد که از شما مطالب را انتظار داشته باشند. آنها می دانند چه موقع برای خواندن آخرین پست به وبلاگ شما باز می گردند.
 6. برای توزیع محتوای خود ، یک کانال رسانه اجتماعی را انتخاب کنید. رسانه های اجتماعی ابزاری اساسی برای هر وبلاگ نویس است. به شما کمک می کند ترافیک خود را بسازید و مخاطبان خود را گسترش دهید. اما با تعداد کانالهای زیادی در آنجا (توییتر ، پینترست ، فیس بوک ، اینستاگرام ، تیک تیوک) و موارد اضافه شده هر چند ماه یک بار ، ممکن است فکر کنید که باید در همه آنها باشید. اینطور نیست شما باید در شخصی باشید که مخاطبان در آن حضور دارند. به عنوان مثال ، اگر وبلاگ تصویری در مورد چیزی مانند طراحی یا عکاسی دارید ، باید یک کانال تصویری مانند Pinterest یا Instagram را انتخاب کنید. نکته اصلی انتخاب بستر های نرم افزاری شما و سپس چسباندن آن برای ایجاد مخاطب وفادار است.
 7. با مخاطبان خود درگیر شوید. تولید یک محتوای با کیفیت بالا در وبلاگ شما و ترافیک زیاد یک چیز است. همچنین باید با خوانندگان خود درگیر شوید. به نظرات وبلاگ آنها پاسخ دهید و در رسانه های اجتماعی با آنها تعامل برقرار کنید. با این کار ، نه تنها به مخاطبان خود نشان می دهید که یک شخص واقعی در پشت وبلاگ وجود دارد و به آنچه آنها برای گفتن اهمیت می دهند اهمیت می دهید ، بلکه درباره مخاطبان خود نیز اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. به شما کمک می کند تا در آینده بتوانید از پست های بهتر استفاده کنید ، که حتی با عمق بیشتری نسبت به مخاطبان شما ایجاد می شود. همه اینها باعث می شود که آنها برای اطلاعات بیشتر بازگردند.
 8. معتبر باشید. هنگامی که پست های وبلاگ شما صادق و معتبر هستند ، به وبلاگ شما اصالت می بخشند. این با خوانندگان طنین انداز است. خود را در پست های خود قرار دهید و داستان ها ، رویدادها و احساساتی را که از اعماق درون شما به وجود می آید به اشتراک بگذارید.
مقاله مرتبط  بهترین نرم افزار مدیریت پروژه سال 2020

برای اطلاعات بیشتر ، قبل از راه اندازی وبلاگ ، لیست چک رایگان ما را در مورد آنچه باید انجام دهید ، دریافت کنید.

بازگشت به بالا

هرگز زمان بهتری برای شروع وبلاگ جدید شما وجود نداشته است. ممکن است فکر کنید مهارت و دانش لازم را برای انجام این کار ندارید ، اما پس از خواندن این مقاله ، شما در حال راه هستید.

برای راهنمایی دقیق تر ، راهنمای ما در مورد چگونگی شروع یک وبلاگ را بررسی کنید. ما هر آنچه را که باید بدانید داریم.

اگر سؤال خاصی دارید که در آنجا پاسخ داده نمی شود ، در نظرات به ما اطلاع دهید! و برای راهنمایی های بیشتر مانند این ، حتما در خبرنامه ایمیل ما مشترک شوید.

 

پاسخی بگذارید