آموزش سئو

هزینه میزبانی وب سایت: آنچه انتظار می رود

فوریه 23, 2021

هر وب سایت به یک برنامه میزبانی نیاز دارد.

اما چنین طیف گسترده ای از هزینه های میزبانی وب در آنجا وجود دارد. برای مبتدیان و صاحبان وب سایت با تجربه بسیار زیاد است. چقدر باید برای میزبانی وب پرداخت کنید؟ آیا برای میزبانی وب اضافه پرداخت می کنید؟ هزینه میزبانی وب در واقع چقدر است؟

برخی از برنامه ها زیر 1 دلار در ماه شروع می شوند. بقیه با بیش از 2000 دلار در ماه شروع می شوند!

برای پیچیده تر کردن مسائل ، مواردی وجود دارد بیش از 330،000 ارائه دهنده میزبانی وب امروز در بازار است. تلاش برای یافتن بهترین برنامه میزبانی وب برای سایت خود بدون اضافه پرداخت می تواند یک کار غیرممکن باشد.

خوشبختانه ، من می خواهم به شما در مورد یک راز کوچک اجازه دهم – برای میزبانی وب نیازی به پرداخت بیش از حد هزینه ندارید.

این راهنما حقیقت هزینه های میزبانی وب را به شما می آموزد. من بالاترین هزینه های مرتبط با میزبانی وب و نحوه ارزیابی این هزینه ها هنگام خرید را شناسایی کرده ام. شما در مورد اینکه چقدر باید برای برخی از مزایای میزبانی وب بپردازید و اینکه آیا حتی در برنامه میزبانی خود به ویژگی های خاصی احتیاج دارید یا نه بیشتر خواهید آموخت.

ابزار مورد علاقه من برای پایین نگه داشتن هزینه های میزبانی وب

Bluehost ابزار مورد علاقه من برای پایین نگه داشتن هزینه های میزبانی وب است.

به عنوان یک رهبر صنعت در فضای میزبانی وب ، بیش از دو میلیون سایت در سراسر جهان برای میزبانی به Bluehost اعتماد می کنند. آنها بسته هایی برای همه دارند. خواه یک وبلاگ شخصی کوچک ایجاد کنید و یا به دنبال ارائه دهنده جدیدی باشید که با میلیون ها بازدید ماهانه از سایت کسب و کار شما میزبانی کند ، Bluehost می تواند نیازهای شما را تأمین کند.

برای اینکه روشن باشم ، Bluehost لزوما ارزانترین ارائه دهنده میزبانی وب در بازار نیست. برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب یا میزبانی وب رایگان را با هزینه کمتر از یک دلار ارائه می دهند. اما باید از میزبانی وب رایگان به هر قیمتی پرهیز کنید – همیشه جذابیت وجود دارد.

اما Bluehost واقعاً از نظر ارزش ارائه می دهد. آنها برای وب سایت های جدید قیمت پایین ورودی ارائه می دهند و خدمات میزبانی وب آنها به مرور زمان هزینه های دیگر را پایین نگه می دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های عمومی میزبانی وب ، در زیر ادامه دهید. من حتی توضیح خواهم داد که Bluehost چگونه می تواند در برخی از این دسته ها در هزینه شما صرفه جویی کند.

هزینه شماره 1: نوع میزبانی وب

نوع برنامه میزبانی وب که انتخاب می کنید مهمترین تأثیر را در قیمت خواهد داشت. این یک قانون سخت و سریع نیست ، اما به طور کلی ، در اینجا نظم از ارزان ترین تا گران ترین ذکر شده است:

 • میزبانی وب مشترک
 • میزبانی وب ابر
 • میزبانی وب VPS (سرور خصوصی مجازی)
 • سرور اختصاصی میزبانی وب

بسته به ارائه دهنده میزبانی ، میزبانی ابری و میزبانی VPS ممکن است تغییر کند. اما لیست بالا یک قانون کلی خوب است.

به عنوان نمونه این صفحه قیمت گذاری را از Bluehost بررسی کنید:

همانطور که مشاهده می کنید ، بین هر نوع میزبانی وب فاصله قیمتی قابل توجهی وجود دارد. قیمت شروع یک سرور اختصاصی تقریباً 20 برابر بیشتر از نرخ شروع مشترک است.

تا زمانی که انتظار خروج زیاد ترافیک از دروازه را ندارید ، اکثریت قریب به اتفاق وب سایت های جدید باید به یک برنامه مشترک پایبند باشند. این بهترین روش برای پس انداز پول است و شما همیشه می توانید با رشد سایت خود جاده را ارتقا دهید.

بیشتر برنامه های مشترک می توانند از 10،000 تا 25،000 بازدید ماهانه را در خود جای دهند. هنگامی که وارد محدوده بازدید 50000 ماهانه شدید ، باید به نسخه VPS یا Cloud Cloud بروید. من سرور اختصاصی را در نظر نمی گیرم تا زمانی که شما 100000 بازدید ماهانه را کسوف کنید ، و حتی در آن مرحله ، 100٪ لازم نیست.

هزینه شماره 2: مدت قرارداد

به طور کلی ، برای بدست آوردن کمترین نرخ ممکن باید به یک قرارداد بلند مدت متعهد شوید. این یکی از بهترین روش ها برای پس انداز در هزینه های میزبانی وب ، به ویژه به عنوان مشتری جدید است.

بسته به ارائه دهنده ، برنامه ها معمولاً در 12 ، 24 ، 36 و حداکثر تا 48 ماه قرارداد ارائه می شوند. میزبانی وب ماه به ماه خیلی رایج نیست. بنابراین انتظار داشته باشید که حداقل یک سال متعهد شوید.

مقاله مرتبط  Google Trusted Stores چیست؟

در اینجا مثالی از قیمت های مختلف ارائه شده توسط Bluehost بر اساس مدت قرارداد آورده شده است:

همانطور که مشاهده می کنید ماهانه 2 دلار اختلاف بین قرارداد 36 ماهه و قرارداد 12 ماهه وجود دارد. این پول عوض کننده زندگی یا موارد مشابه آن نیست. اما در طی سه سال 72 دلار در شما صرفه جویی می کند.

فقط درک کنید که هنگام ثبت نام باید هزینه پیش پرداخت قرارداد خود را به طور کامل پرداخت کنید. در این حالت ، 3.95 دلار در ماه برای 36 ماه در واقع امروز 142.20 دلار است.

هزینه شماره 3: نرخ های تمدید

بستن قرارداد طولانی مدت همچنین به شما کمک می کند تا از نرخ تمدید جلوگیری کنید. این یک روش استاندارد در صنعت میزبانی وب است که ارائه دهندگان نرخ تبلیغاتی پایین را ارائه می دهند و پس از تمدید قرارداد ، قیمت ها را گران می کنند.

اشتباه نکن اینطور نیست که آنها در این مورد پیش قدم باشند اما اکثر مردم به هزینه هایی که می خواهند سه یا چهار سال در جاده متحمل شوند ، فکر نمی کنند. برخی از ارائه دهندگان با تمدید نرخ شما را دو برابر ، سه برابر یا حتی چهار برابر می کنند.

بیایید نگاهی دقیق به بسته های میزبانی مشترک Bluehost بیندازیم. می توانید نرخ تمدید را در زیر هر قیمت مقدماتی به وضوح مشاهده کنید.

در این حالت ، نرخ تمدید بیش از دو برابر قیمت مقدماتی است. باور کنید یا نه ، این در واقع در مقایسه با برخی دیگر از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب در بازار کاملاً منطقی است.

برای جلوگیری از این افزایش نمی توان کارهای زیادی انجام داد. بهترین شرط شما این است که فقط در یک تماس مقدماتی طولانی مدت قفل شوید. این بهترین راه برای پس انداز بیشتر است.

هنگامی که وب سایت شما برای چند سال فعال و راه اندازی شده است ، هزینه های اضافی هنگام تمدید نباید بیش از حد سنگین باشد.

هزینه شماره 4: منابع میزبانی

هر طرح میزبانی وب تعداد مشخصی از منابع را به وب سایت شما اختصاص می دهد. اگرچه این ممکن است از یک ارائه دهنده به یک ارائه دهنده دیگر کمی متفاوت باشد ، در اینجا یک نمای کلی از آنچه انتظار می رود وجود دارد:

 • پهنای باند – سرور شما با چه سرعتی می تواند داده را انتقال دهد.
 • CPU – واحدهای پردازش مرکزی برای رسیدگی به تمام درخواست های سایت شما.
 • RAM – حافظه کوتاه مدت برای پردازش همزمان چندین درخواست.
 • SSD Storage – حداکثر اندازه مجاز وب سایت شما.

به طور کلی ، هرچه منابع شما بیشتر باشد ، هزینه میزبانی شما نیز بالاتر خواهد بود.

در اینجا یک تصویر از جدول قیمت گذاری VPS Bluehost برای نشان دادن نظر من است:

همانطور که مشاهده می کنید ، حافظه SSD ، RAM و پهنای باند در هر سطح افزایش می یابد. تعداد هسته های پردازنده از برنامه Standard به Enhanced یکسان باقی مانده است اما در سطح بسته Ultimate دو برابر می شود.

برخی از ارائه دهندگان پهنای باند “نامحدود” یا “نامشخص” را ارائه می دهند. فقط به شما هشدار داده شود که در واقع پهنای باند نامحدودی دریافت نمی کنید. پهنای باند نامحدود واقعاً وجود ندارد. حتی بهترین سرورها هم محدودیت دارند. پهنای باند نامحدود فقط به این معنی است که شما می توانید به همان اندازه از پهنای باند در محدوده خاصی که ارائه دهنده ارائه می دهد استفاده کنید.

بنابراین ، به چه پهنای باند نیاز دارید؟ این یک علم دقیق نیست ، اما به طور کلی ، 5 گیگابایت پهنای باند می تواند حداکثر 15000 یا 20،000 بازدید کننده را در ماه با صفحات مرور با اندازه متوسط ​​50 کیلوبایت در خود جای دهد.

اگر میزان بازدید شما از ماه به ماه متفاوت است ، یک برنامه میزبانی ابری را در نظر بگیرید. این بسته ها معمولاً به شما امکان می دهند منابع مورد نیاز را متناسب با افزایش ترافیک مقیاس بندی کنید.

هزینه شماره 5: هزینه های راه اندازی و مهاجرت سایت

اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب ، تنظیمات رایگان را ارائه می دهند. این امر خصوصاً در مورد بسته های سطح ابتدایی ، مانند طرح های میزبانی مشترک ، صادق است. با این وجود ، اگر ارائه دهنده در واقع برای شروع کار نیاز به انجام اقدامات عمیق داشته باشد ، ممکن است برخی از هزینه های راه اندازی را متحمل شوید.

مقاله مرتبط  بهترین بررسی نرم افزار کنفرانس ویدیویی سال 2020

هزینه نصب در سطح سرور اختصاصی بیشتر است ، جایی که ارائه دهندگان نیاز دارند که اجزای سخت افزاری را براساس درخواست برنامه شما به صورت فیزیکی اضافه کنند.

اگر وب سایت خود را از یک ارائه دهنده میزبانی به دیگری منتقل می کنید ، ممکن است هزینه مهاجرت سایت را نیز متحمل شوید.

Bluehost بابت انتقال سایت 149.99 دلار هزینه می کند. ارائه دهندگان دیگر این سرویس را به صورت رایگان ارائه می دهند ، اما نباید تصمیم شما را برای استفاده از میزبان وب بر دیگری بگیرند.

شما می توانید با داشتن یک دسته حرفه ای که این کار را برای شما انجام می دهد هزینه را توجیه کنید. من توصیه نمی کنم که خود به خود یک وب سایت را منتقل کنید. بیش از حد ممکن است اشتباه شود ، بنابراین هزینه را پرداخت کنید و دو بار در مورد آن فکر نکنید.

هزینه شماره 6: ثبت دامنه

به طور معمول ، من ثبت دامنه و میزبانی وب را مخلوط نمی کنم. معمولاً به نفع شماست که نام دامنه خود را از یک ثبت کننده دامنه و بسته میزبانی خود را از یک ارائه دهنده میزبانی وب دریافت کنید.

همانطور که گفته شد ، وب سایت های جدید می توانند این دو را بسته بندی کنند ، به ویژه از طریق Bluehost. همه مشتریان جدید Bluehost با اشتراک میزبانی وب به مدت یک سال دامنه رایگان دریافت می کنند.

دریافت دامنه خود به طور مستقیم از یک ثبت کننده در طولانی مدت ارزان تر است. نرخ تمدید دامنه Bluehost کمی بیشتر خواهد بود. اما به طور کلی ، هزینه اضافه شده بسیار ناچیز است.

در مقایسه با استفاده از سیستم عامل های مختلف برای نام دامنه و برنامه میزبانی ، اکثر دارندگان وب سایت جدید به راحتی پیدا خواهند کرد که همه چیز را در یک سقف بسته بندی کنند.

هزینه شماره 7: امنیت

برای من مهم نیست که شما چه نوع وب سایتی دارید. امنیت باید اولویت اصلی همه باشد.

اقدامات امنیتی مختلفی وجود دارد که باید به سایت شما اضافه شود. من به مواردی مانند پروتکل های شبکه ، فیلتر هرزنامه ، اسکن بدافزار ، فایروال ها و موارد دیگر اشاره می کنم. اما می توانید امنیت اضافی را مستقیماً از طرف ارائه دهنده میزبانی وب خود دریافت کنید.

حداقل ، هر میزبان وب باید به شما یک گواهینامه SSL رایگان ارائه دهد. این یک استاندارد صنعتی شده است و من هیچ میزبانی را که هزینه SSL اضافی را بپردازد توصیه نمی کنم.

گزینه های دقیق امنیتی از ارائه دهنده ای به ارائه دهنده دیگر متفاوت است ، اما در اینجا مثالی از Bluehost آورده شده است.

SiteLock Security Essential با پرداخت 2.99 دلار در ماه ، امکان شناسایی بدافزار خودکار ، اسکن نامحدود صفحه ، نظارت بر لیست سیاه ، اسکن در سطح فایل ، حذف بدافزار خودکار ، اسکن پلاگین ، گزارش های هفتگی و موارد دیگر را به شما می دهد.

متناوباً ، شما همیشه می توانید از این امر صرف نظر کنید و امنیت را به تنهایی تقویت کنید. اگر از وردپرس استفاده می کنید ، پلاگین های امنیتی وردپرس زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

هزینه شماره 8: پشتیبانی مدیریت شده و نگهداری سرور

میزبانی وب مدیریت شده طی سالهای گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این اصطلاح بسته به برنامه و ارائه دهنده ای که استفاده می کنید ، معانی مختلفی دارد ، اما به طور خلاصه ، یک میزبان وب مدیریت شده از تمام عملکردهای سرور در پشت صحنه مراقبت خواهد کرد. این به طور معمول شامل راه اندازی ، نگهداری ، نظارت بر سرور ، پشتیبانی ، به روزرسانی و موارد دیگر است.

روش دیگر ، وب سایت های پر بازدید می توانند یک برنامه مدیریت شده وردپرس را در نظر بگیرند.

طرح مدیریت شده از Bluehost با شروع ماهانه 19.95 دلار شروع می شود و می تواند حداکثر 50،000 بازدید کننده در ماه را در خود جای دهد. این برنامه ها تا سایتهایی با 500000 بازدیدکننده ماهانه مقیاس بندی می شوند.

اگر از یک سرور اختصاصی استفاده می کنید ، قطعاً باید در مورد هزینه های نگهداری فکر کنید. سرورهای اختصاصی معمولاً با گزینه های مدیریت شده یا مدیریت نشده ارائه می شوند.

اگر فقط نرخ ها را در کنار هم مقایسه کنید ، برنامه های کنترل نشده ارزان تر خواهد بود. اما هزینه نگهداری و به روزرسانی سرور به عهده خود شما خواهد بود. مگر اینکه واقعاً فنی باشید یا تیم اختصاصی فناوری اطلاعات نداشته باشید ، به طور کلی بهتر است فقط یک برنامه مدیریت شده را از ارائه دهنده میزبانی خود دریافت کنید. بلند مدت ، ارزان تر از مدیریت سرور به صورت خودکار است.

مقاله مرتبط  بهترین بررسی نرم افزار هوش تجاری سال 2020

هزینه شماره 9: موارد اضافی بسته

هر ارائه دهنده خدمات میزبانی وب تلاش می کند تا شما را در بیشتر خدمات ممکن ثبت نام کند. پیمایش در upsells تنها بخشی از خرید برای میزبانی وب است.

با این اوصاف ، می توانید از اکثریت افزودنیها و فروشهای اضافی ارائه شده توسط میزبان وب ، به ویژه مواردی که مستقیماً به میزبانی وب مرتبط نیستند ، صرف نظر کنید.

در اینجا مثالی آورده شده است تا منظور شما را به شما نشان دهد:

هزینه های میزبانی وب که در بالا برجسته شد به 142.20 دلار می رسد. اما اگر همه موارد اضافی بسته را به برنامه خود اضافه کنید ، کل شما 277.83 دلار می شود. این یک جهش بزرگ از قیمت تبلیغ شده 3.95 دلار در ماه است.

باور کنید یا نه ، Bluehost حتی در مقایسه با سایر ارائه دهندگان خدمات میزبانی ، حتی موارد اضافی را ارائه نمی دهد. برخی این مبلغ را دو یا سه برابر ارائه می دهند.

نکته اصلی در اینجا این است که بدانید چه چیزی را انتخاب کنید و چه چیزی را انتخاب نکنید.

همانطور که قبلاً یک SSL دامنه لازم نیست ، یک SSL دامنه لازم نیست بیایید SSL را رمزگذاری کنیم با برنامه شما شما به ابزارهای بازاریابی یا SEO نیازی ندارید. SiteLock Security Essential چیزی است که قبلا در مورد آن بحث کردیم.

اگر قرار نیست ویژگی های امنیتی را در جای دیگری دریافت کنید ، اکنون افزودن آن گزینه خوبی است.

Codeguard Basic گزینه 50/50 دیگری است. این برنامه شامل پشتیبان گیری روزانه ، بازیابی با یک کلیک و سایر ابزارهای مفید است. اما همیشه می توانید این مورد را بعداً از سایر افزونه ها یا خدمات دریافت کنید.

هزینه شماره 10: زمان خرابی

Downtime هزینه غیر مستقیم میزبانی وب است. این چیزی نیست که در صورتحساب خود مشاهده کنید.

اما هر بار که سایت شما به دلیل خرابی سرور یا خطای شبکه از بین می رود ، برای شما هزینه دارد. نوع وب سایتی که دارید و استراتژی کسب درآمد شما دقیقاً میزان ضرر شما را تعیین می کند.

شما می توانید استفاده کنید نظارت به موقع از Pingdom برای دیدن چگونگی جمع شدن میزبانهای وب مختلف با یکدیگر. در اینجا یک مثال نشان داده شده است آمار به روزرسانی Bluehost طی ده ماه گذشته

فقط به یک تضمین به روزرسانی ارائه دهنده میزبان نگاه نکنید و فرض کنید که حال خوبی دارید. این ضمانت ها معمولاً با انواع احتمالی همراه است. درصورتی که آنها نتوانند توافقنامه زمان کار را برآورده کنند ، شما فقط از قبض آینده اعتبار می گیرید.

اما اعتبار 0.50 یا 1.25 دلاری دو سال دیگر امروز ارزش از دست دادن مشتری را ندارد.

همیشه به بررسی ها بپردازید تا ببینید افراد واقعی در مورد قابلیت اطمینان به موقع ارائه دهندگان میزبانی وب مختلف چه می گویند. خرابی مکرر می تواند طولانی مدت باشد.

نتیجه

حقیقت در مورد هزینه های میزبانی وب چیست؟ نیازی به پرداخت ثروت ندارید.

هزینه کل شما برای میزبانی یک وب سایت به چندین فاکتور مختلف بستگی دارد. من ده هزینه برتر مرتبط با میزبانی وب را در بالا شناسایی کردم. همانطور که از این لیست مشاهده می کنید ، اگر می فهمید که چه چیزی را جستجو کنید ، پایین نگه داشتن هزینه میزبانی در واقع نسبتاً آسان است.

Bluehost روش مورد علاقه من برای پس انداز در میزبانی وب است. بنابراین اگر با آنها ثبت نام کنید ، در مسیر درست قرار دارید. حتی یک گواهینامه SSL رایگان و نام دامنه رایگان دریافت خواهید کرد.

مشاوره با نیل پاتل

ببینید آژانس من چگونه می تواند رانندگی کند عظیم مقدار ترافیک به وب سایت شما

 • سئو – باز کردن مقدار زیادی از ترافیک SEO. نتایج واقعی را مشاهده کنید.
 • بازاریابی محتوا – تیم ما محتوای حماسی ایجاد می کند که به اشتراک گذاشته می شود ، پیوند می گیرد و ترافیک را جذب می کند.
 • رسانه پرداخت شده – استراتژی های موثر پرداخت شده با بازگشت سرمایه روشن.

تماس بگیرید