آموزش سئو

نحوه خرید نام دامنه در 4 مرحله آسان

نوامبر 13, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

خرید نام دامنه از اولین مراحل راه اندازی وب سایت است.

اما یافتن دامنه مناسب برای سایت خود و ثبت آن دامنه ، اگر هرگز این روند را طی نکرده باشید ، می تواند یک وظیفه بلند باشد. خوشبختانه ، ثبت دامنه چندان دشوار نیست – شما فقط باید چند مرحله ساده را دنبال کنید.

در طول زندگی حرفه ای خود ، دامنه های زیادی خریداری کرده ام – تعداد زیادی برای شمردن. بعضی از این تجربیات به طور قابل توجهی بهتر از بقیه بودند.

این راهنما دو روش مورد علاقه من برای خرید دامنه را توضیح می دهد. حتی یکی از این روش ها دامنه رایگان شما را در اختیار شما قرار می دهد. من همچنین تفاوت های این گزینه ها را با جزئیات بیشتری توضیح خواهم داد و نحوه خرید دامنه حق بیمه را توضیح خواهم داد. بیایید غواصی کنیم

نحوه خرید نام دامنه با Bluehost

Bluehost یک ارائه دهنده میزبانی وب است. در واقع ، آنها یکی از معتبرترین و معتبرترین میزبانهای وب در بازار امروز هستند. بیش از دو میلیون سایت در سراسر جهان توسط Bluehost میزبانی می شوند.

اما Bluehost خدمات ثبت دامنه را نیز ارائه می دهد. اگر از Bluehost برای میزبانی وب استفاده می کنید ، یک سال دامنه رایگان دریافت خواهید کرد.

از آنجا که به هر حال شما به یک برنامه میزبانی نیاز دارید ، می توانید از Bluehost به عنوان یک فروشگاه واحد برای بسته بندی میزبانی و ثبت دامنه در یک بسته استفاده کنید. این یک گزینه عالی برای مبتدیان است که یک وب سایت جدید را از ابتدا راه اندازی می کنند.

مرحله شماره 1 – به Bluehost.com بروید

اولین قدم آسان است. فقط به وب سایت Bluehost راه پیدا کنید.

از اینجا ، منو را اسکن کرده و “میزبانی” را در بالای صفحه انتخاب کنید.

دوباره می گویم کلیک میزبانی. بر روی گزینه “Domains” menu کلیک نکنید.

اگر روی مورد دوم کلیک کنید ، برنامه میزبانی خود را با ثبت دامنه همراه نمی کنید ، که هدف استفاده از Bluehost را شکست می دهد (و دامنه را به صورت رایگان دریافت نخواهید کرد).

مرحله شماره 2 – یک برنامه میزبانی انتخاب کنید

منوی میزبان سه گزینه مختلف را گسترش می دهد و به شما ارائه می دهد:

  • میزبانی مشترک
  • میزبانی اختصاصی
  • میزبانی VPS

میزبانی مشترک بهترین گزینه برای 99٪ افرادی است که یک وب سایت جدید راه اندازی می کنند. بنابراین پیش بروید و آن را از منوی کشویی توسعه یافته انتخاب کنید.

اگر VPS اختصاصی یا VPS را انتخاب کنید ، همچنان می توانید طرح میزبانی و ثبت دامنه خود را به صورت بسته (و دامنه رایگان دریافت کنید) انجام دهید ، اما اکنون بیشتر شما نگران این مسئله نخواهید بود با میزبانی مشترک همراه باشید.

Bluehost چهار طرح مختلف میزبانی وب مشترک را برای انتخاب ارائه می دهد – Basic ، Plus ، Choice Plus و Pro:

اگر در حال راه اندازی یک سایت شخصی کوچک هستید ، برنامه سطح پایه برای شروع با شروع ماهانه 3.95 دلار باید برای شما مناسب باشد. برای آن دسته از شما که سایتی را برای مشاغل خود راه اندازی می کنید ، حداقل با برنامه Choice Plus همراه می شوم.

ویژگی های اضافی همراه با این طرح ارزش چند دلار اضافی در ماه را دارد.

برای ادامه ، فقط بر روی دکمه “انتخاب” در زیر برنامه متناسب با نیاز خود کلیک کنید.

مرحله شماره 3 – ثبت دامنه خود

هنگامی که یک برنامه میزبانی وب را انتخاب کردید ، Bluehost به طور خودکار از شما می خواهد دامنه خود را تنظیم کنید. در اینجا دو گزینه متفاوت به شما ارائه می شود:

  • دامنه جدیدی ایجاد کنید
  • از دامنه ای که متعلق به خودتان است استفاده کنید

برای جستجوی دامنه های موجود می خواهید از گزینه “ایجاد دامنه جدید” استفاده کنید.

کافیست دامنه مورد نظر خود را برای خرید در نوار جستجو وارد کرده و پسوند دامنه خود را انتخاب کنید (.com ، .net ، .blog ، .biz ، .info ، .store ، .co ، .us ، و غیره).

در اکثر قریب به اتفاق موارد ، شما می خواهید پسوند .com را بخواهید. تنها دلیلی که من می خواهم پسوند دامنه دیگری را در نظر بگیرم این است که دامنه .com گرفته شود. به عنوان مثال ، اگر سعی کنید دامنه ای را با استفاده از nike.com یا apple.com ایجاد کنید ، بدیهی است که دامنه در دسترس نخواهد بود. اما ممکن است افزونه دیگری برای خرید در دسترس باشد.

بنابراین اگر نام خود را تنظیم کرده اید ، در حالی که می دانید چگونه پسوند دات کام را بخرید ، در این بین همیشه می توانید یک پسوند جایگزین دریافت کنید. من نحوه خرید دامنه هایی را که قبلاً با جزئیات بیشتری ثبت شده اند را بعداً در این راهنما توضیح خواهم داد (گرچه احتمالاً قادر به خرید نایک یا اپل نخواهید بود).

دلیل دیگر در نظر گرفتن پسوند دامنه جایگزین قیمت است. بسیاری از این برنامه های افزودنی ارزان تر از دامنه .com خواهند بود.

مقاله مرتبط  Vital Core Web چگونه بر الگوریتم های Google تأثیر می گذارند

اگر می خواهید چند دلار پس انداز کنید ، برای یک وبلاگ کوچک ، یک پروژه جانبی یا یک سایت شخصی خوب است. اما مشاغل باید همیشه دامنه .com را ثبت كنند.

مرحله شماره 4 – قرارداد خود را نهایی کنید

پس از انتخاب نام دامنه موجود ، به سادگی حساب Bluehost خود را ایجاد کرده و شرایط طرح خود را انتخاب کنید.

قطعاً اطمینان حاصل کنید که “Domain Privacy + Protection” واقع در بخش “موارد اضافی بسته” وجود دارد. در غیر این صورت ، نام ، ایمیل ، شماره تلفن و آدرس شما همه در یک پایگاه داده عمومی در دسترس خواهد بود. هر ماه 0.99 دلار اضافی ارزش دارد.

سایر گزینه ها مانند SiteLock Security و Codeguard Basic به شما بستگی دارد. من آنها را دریافت می کنم ، اما خدمات شخص ثالث دیگری وجود دارد که می توانید از آنها برای پشتیبان گیری سایت و امنیت استفاده کنید. فکر می کنم الان گرفتن آنها راحت تر است.

خودشه!

هنگامی که جزئیات پرداخت خود را وارد کردید ، برنامه میزبانی و خرید دامنه جدید شما نهایی می شود. نام دامنه شما برای اولین سال قرارداد شما رایگان است.

نحوه خرید نام دامنه با Namecheap

بازار مملو از ثبت کنندگان دامنه است. اما Namecheap قطعاً مورد علاقه من است. خرید دامنه با استفاده از این ثبت کننده برای همه بسیار آسان است ، حتی اگر اولین بار باشد.

این روش نسبت به استفاده از Bluehost کمی ساده تر است ، فقط به این دلیل که سرویس های دیگری را به همراه ندارید – Namecheap کاملا برای خرید دامنه است.

کل مراحل را می توان تنها در سه مرحله سریع انجام داد.

مرحله شماره 1 – به Namecheap.com مراجعه کنید

بدیهی است که اولین کاری که باید انجام دهید این است که از طریق وب سایت Namecheap عبور کنید.

از اینجا ، می توانید دامنه خود را مستقیماً از صفحه اصلی جستجو کنید.

نام دامنه مورد نظر خود را در نوار جستجو وارد کنید ، که در مرکز صفحه یافت می شود.

اطمینان حاصل کنید که “ثبت نام” در بالای آن نوار جستجو ضامن شده است. گزینه “انتقال” برای افرادی ساخته شده است که دامنه موجودی دارند و می خواهند ثبت نام را تغییر دهند – این برای شما مناسب نیست.

برای ادامه روی نماد جستجو کلیک کنید.

مرحله شماره 2 – برنامه افزودنی خود را انتخاب کنید

Namecheap به عنوان یک ثبت کننده دامنه ، لیست گسترده ای از پسوندهای دامنه را ارائه می دهد.

این گزینه را خواهید داشت که از مواردی مانند .fun ، .vip ، .studio ، .health ، .xyz ، .lol ، .design و صدها پسوند دیگر انتخاب کنید. اما در بیشتر موارد ، انتخاب پسوند .com بهترین شرط شما خواهد بود.

کافیست روی دکمه “افزودن به سبد خرید” در کنار افزونه های مورد نظر خود کلیک کنید و سپس پرداخت را انجام دهید.

مرحله شماره 3 – سفارش خود را تأیید کنید

هنگام خرید دامنه به طور مستقیم از ثبت دامنه ، می توانید از همه موارد اضافی صرف نظر کنید. شما به گواهینامه SSL ، ایمیل حرفه ای یا موارد دیگر نیازی نخواهید داشت. شما می توانید آن را از ارائه دهنده میزبانی وب خود دریافت کنید.

قطعاً مطمئن شوید که WhoisGuard را فعال کرده اید. این باعث می شود اطلاعات شخصی شما در دسترس عموم نباشد. برخی از ثبت کنندگان دامنه باعث می شوند که برای این کار هزینه اضافی پرداخت کنید ، اما Namecheap آن را برای همیشه رایگان ارائه می دهد.

“تمدید خودکار” را برای ثبت دامنه خود نیز روشن کنید. در غیر این صورت ، شما مجبورید هر ساله آن را به صورت دستی تمدید کنید ، که این امر باعث می شود که ثبت نام در معرض خطر باشد.

به همین راحتی!

پس از تأیید سفارش ، از شما خواسته می شود یک حساب Namecheap ایجاد کنید. پس از وارد کردن جزئیات پرداخت خود و خرید نهایی ، دامنه متعلق به شماست.

راه های خرید نام دامنه

به طور کلی ، دو راه اصلی برای خرید نام دامنه وجود دارد. هر دو مورد در بالا تحت پوشش قرار گرفته اند – ثبت نام دامنه و ارائه دهندگان میزبانی.

جوانب مثبت و منفی هر روش وجود دارد و روند کار برای هر یک بسیار متفاوت است.

من به سرعت تفاوت بین این گزینه ها را توضیح خواهم داد تا بتوانید بفهمید کدام یک از بهترین گزینه ها برای وب سایت شماست.

خرید دامنه از ثبت کننده دامنه مستقل

در بیشتر موارد ، مراجعه مستقیم به یک ثبت کننده دامنه مانند Namecheap بهترین گزینه شما خواهد بود. همانطور که از نام آن پیداست ، این سیستم عامل ها در ثبت دامنه تخصص دارند.

خرید دامنه به طور مستقیم از یک ثبت کننده مستقل سریعتر از روش های جایگزین است. این به این دلیل است که شما سایر سرویس ها را همراهی نمی کنید ، بنابراین روند مستقیم تر است.

ثبت کنندگان دامنه همچنین خرید دامنه را به صورت عمده آسان می کنند. بنابراین اگر بیش از یک دامنه در بازار هستید ، قطعاً با یک ثبت کننده تماس بگیرید.

مقاله مرتبط  IaaS چیست؟ چگونه بر سایت تجارت الکترونیکی شما تأثیر می گذارد؟

اگر پسوندهای جایگزین می خواهید ، ثبت کنندگان دامنه به طور قابل توجهی گزینه های بیشتری را ارائه می دهند. در حالی که من معمولاً چیزی غیر از دامنه .com را توصیه نمی کنم ، برخی از شما ممکن است بخواهید صدها پسوند جایگزین را مرور کنید.

انتقال نام دامنه ها با یک ثبت کننده نیز آسان تر از استفاده از سرویسی است که در ثبت دامنه تخصص ندارد. بنابراین اگر می خواهید دامنه خود را منتقل کنید یا فکر می کنید در آینده می خواهید آن را انتقال دهید ، از ثبت کننده دامنه استفاده کنید.

خرید دامنه به طور مستقیم از یک ثبت کننده معمولاً ارزان تر است. برای مبتدیان ، دامنه خود احتمالاً هزینه کمتری خواهد داشت. اما بهترین ثبت نام کنندگان مانند Namecheap با خرید دامنه از محافظت WhoisGuard به صورت رایگان برخوردار هستند. احتمالاً چنین چیزی را از یک شرکت میزبان دریافت نخواهید کرد.

نکته منفی دریافت دامنه شما از یک ثبت کننده این است که یک مرحله اضافی در این روند وجود دارد. شما هنوز باید میزبانی وب را در جای دیگری دریافت کنید.

خرید دامنه از یک شرکت میزبان وب

در بیشتر موارد ، ثبت دامنه و میزبانی وب باید جداگانه نگهداری شود. Bluehost از این قاعده مستثنی است. بنابراین اگر می خواهید نام دامنه خود را با یک برنامه میزبانی همراه کنید ، Bluehost در واقع تنها گزینه ای است که باید در نظر بگیرید.

چند دلیل اصلی وجود دارد که می خواهید این مسیر را طی کنید.

برای مبتدیانی که در دنیای میزبانی وب و ثبت دامنه تازه وارد هستند ، دسترسی به همه چیز در یک سقف ساده تر است. مراحل کمتری است و شما می توانید برنامه میزبانی و نام دامنه خود را از یک حساب واحد مدیریت کنید.

علاوه بر این ، Bluehost به شما یک سال نام دامنه رایگان می دهد. شما هرگز از طریق ثبت کننده دامنه چنین معامله ای دریافت نخواهید کرد.

اگر بخواهید دامنه ها را به صورت عمده خریداری کنید ، گرفتن دامنه از یک ارائه دهنده میزبانی ایده آل نیست. برای یک دامنه خوب است ، اما فراتر از آن ، کثیف می شود. همچنین گزینه های زیادی برای پسوندهای جایگزین نخواهید داشت (اگر چیزی منحصر به فرد می خواهید)

اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب همچنین بابت حریم خصوصی دامنه + محافظت از شما هزینه اضافی دریافت می کنند ، در حالی که این را می توانید به صورت رایگان از ثبت کننده دامنه دریافت کنید.

نحوه خرید دامنه حق بیمه

دامنه های برتر یک روش عالی برای برجسته سازی آنلاین هستند. آنها همچنین برای اهداف تجاری و بازاریابی عالی هستند.

دامنه حق بیمه چیست؟

دامنه حق بیمه معمولاً کوتاه ، به یاد ماندنی است و هجی آن آسان است. دامنه های با کیفیت بالا دارای حجم جستجوی بالایی هستند و ارتباط تنگاتنگی با یک صنعت ، سرویس یا موضوع دارند. آنها همچنین دارای TLD (دامنه های سطح بالا) مانند .com ، .org ، یا .net هستند.

دامنه های پریمیوم تقاضای زیادی دارند. بنابراین برای ثبت نام آنها معمولاً کمی بیشتر هزینه می کنند. روند خرید دامنه حق بیمه نیز می تواند متفاوت باشد زیرا همیشه مشخص نیست که دامنه واقعاً برای فروش است. منظور من این است.

بگذارید بگوییم شما سعی می کنید یک دامنه حق بیمه را از یک ثبت کننده دامنه یا یک شرکت میزبان ثبت کنید. فقط به این دلیل که می گوید “در دسترس نیست” ، این لزوما به این معنی نیست که نمی توان آن را به دست آورد. این مراحل برای خرید دامنه حق بیمه است:

مرحله شماره 1 – تعیین کنید که دامنه قابل دستیابی است یا خیر

اگر دامنه ای از ثبت کننده در دسترس نیست ، مستقیماً به آن وب سایت بروید و ببینید چه چیزی پیدا می کنید. اگر یک وب سایت یا کسب و کار فعال با استفاده از آن دامنه وجود دارد ، ممکن است دستیابی به آن سخت تر باشد.

اما اگر سایتی فعال نمی بینید ، احتمال فروش دامنه بسیار زیاد است.

در اینجا مثالی برای management.com آورده شده است:

واضح است که اتفاقات زیادی در این سایت رخ نمی دهد. بنابراین اگر این دامنه حق بیمه را می خواستید ، نشانه خوبی در اینجا وجود دارد که نشان می دهد برای فروش است.

در برخی موارد ، حتی متنی مانند “خرید این دامنه” یا اطلاعاتی را که می گوید “این دامنه ممکن است برای فروش باشد” مشاهده خواهید کرد. همه اینها نشانه های خوبی برای دستیابی دامنه است.

مرحله شماره 2 – بفهمید چه کسی مالک دامنه است

برای تکمیل این مرحله دو روش وجود دارد:

  • خودتان آن را رقم بزنید
  • یک کارگزار دامنه استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد

انجام آن به تنهایی می تواند مشکل باشد. می توانید یک جستجوی سریع WHOIS انجام دهید ، اما اکثر افراد اطلاعات شخصی خود را در لیست ندارند. استفاده از Google به نفع شما می تواند مفید باشد. برخی دامنه ها ممکن است به وب سایت یا نمایه رسانه های اجتماعی دیگری پیوند داده شوند. به طور بالقوه می توانید مالک را از این طریق پیدا کنید.

مقاله مرتبط  راهنمای کارآفرینان کار برون سپاری بدون افت کیفیت

من شخصاً توصیه می کنم از یک کارگزار استفاده کنید. Sedo یکی از بازارهای دامنه مورد علاقه من و سایت های کارگزاری است.

کارگزاران تقریباً همیشه می توانند بفهمند که دامنه متعلق به چه کسی است زیرا آنها چنین شبکه گسترده ای دارند. آنها تعیین خواهند کرد که آیا دامنه واقعاً برای فروش است و فروشنده چقدر درخواست می کند. کارگزار شما حتی می تواند از طرف شما مذاکرات را انجام دهد.

نکته منفی استفاده از کارگزار این است که باید هزینه کارگزاری را پرداخت کنید. اما در بیشتر موارد ، فقط درصورت پرداخت هزینه پرداخت خواهید شد.

سایر مکانهای عالی برای یافتن دامنه حق بیمه بصورت آنلاین عبارتند از:

اگر دامنه ای برای فروش باشد ، می توانید توپ را با Sedo یا یکی دیگر از گزینه های ذکر شده در بالا به دست بیاورید.

مرحله شماره 3 – مذاکره و خرید

اغلب اوقات ، قیمت لیست دامنه حق بیمه قابل بحث است. اگر فکر می کنید این قیمت عادلانه است و در بودجه شما کاملاً متناسب است ، می توانید با ارائه کامل قیمت درخواستی ، روند خرید را تسریع کنید.

اگر دامنه ای تقاضای زیادی داشته باشد ، این امر احتمال امنیت شما را قبل از اینکه شخص دیگری پیشنهاد بهتری ارائه دهد ، افزایش می دهد.

اما در برخی موارد ، دامنه ها می توانند قیمت های ناخوشایند داشته باشند. شما باید از خود بپرسید که آیا واقعاً هزینه آن را دارد. گاهی اوقات ممکن است بهتر باشد فقط به دنبال دامنه دیگری باشید. تا زمانی که یک دامنه خاص برای موفقیت در کسب و کار شما مهم نباشد ، توجیه قیمت پنج یا شش رقمی در لیست دشوار است.

از فرار از مراحل کار مذاکره نترسید. اگر قرار نبوده باشد ، می توانید بعداً حرکت کنید یا دوباره امتحان کنید. این نیز دلیل دیگری است که داشتن یک کارگزار مفید است.

مرحله شماره 4 – انتقال دامنه

پس از خرید دامنه ، مرحله آخر انتقال آن به ثبت دامنه شما است. باز هم ، Namecheap.com را برای این کار توصیه می کنم زیرا این کار بسیار آسان است.

اطمینان حاصل کنید که تمدید خودکار را پس از انتقال روشن کرده اید. در غیر این صورت ، هر سال نگران تمدید دستی دامنه خود خواهید بود. اگر فراموش کنید و نام آن تمام شود ، دامنه حق بیمه شما در بازار آزاد قابل جلب است.

وقتی می بینید دامنه در داخل حساب ثبت کننده دامنه شما نشسته است ، این فرآیند رسماً کامل می شود. اکنون سرانجام می توانید با خیال راحت بدانید که دامنه حق بیمه خود را ایمن کرده اید.

نحوه خرید نام دامنه ای که فروش ندارد

هر دامنه حق بیمه در سایت کارگزاری یا بازار دامنه در دسترس نخواهد بود. اما اگر واقعاً می خواهید یک دامنه خاص را دنبال کنید ، باز هم ممکن است فرصتی داشته باشید.

مشابه مراحلی که در بخش آخر برداشته ایم ، باید بفهمید دامنه متعلق به چه کسانی است. اگر دامنه ای برای فروش نیست ، این مرحله باید کمی راحت تر باشد و شما احتمالاً می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید.

اکثر دامنه هایی که فروش ندارند به یک وب سایت فعال مرتبط می شوند. آن سایت باید به نوعی اطلاعات تماس در آن باشد. می توانید مستقیماً تماس بگیرید تا با صاحب مشاغل یا تصمیم گیرنده مرتبط با دامنه تماس بگیرید.

با یک س generalال کلی شروع کنید که می گوید شما علاقه مند به خرید دامنه هستید. هنوز پیشنهادی را به بیرون نیندازید (یا ممکن است در نهایت هزینه اضافی داشته باشید).

ببینید چه نوع پاسخی دریافت می کنید و آیا مالک سایت تمایل به فروش دارد. برخلاف دامنه حق بیمه ای که در بازار دامنه ها ذکر شده است ، ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر در جیب های خود فرو بروید تا دامنه ای را خریداری کنید که در حال حاضر برای فروش نیست.

اگر امنیت این دامنه خاص کاملاً ضروری است ، پیشنهاد کنید مالک پیشنهادی را ارائه دهید که وی نتواند آن را رد کند.

فقط توجه داشته باشید که این همیشه کارساز نیست. مثل این است که بخواهید خانه ای بخرید که فروش ندارد. می توانید درب ورودی را بزنید و پیشنهاد نقدی بدهید اما صاحبخانه ممکن است تصمیم بگیرد که سر جای خود باقی بماند.

اگر آنها مایل به فروش هستند ، از کارگزار استفاده کنید تا مطمئن شوید که خرید بدون مشکل انجام می شود. پس از کسب مالکیت ، بلافاصله آن دامنه را به ثبت کننده خود منتقل کنید.

خلاصه

خرید نام دامنه نیازی به پیچیدگی ندارد.

حتی مبتدیان و خریداران اولین بار نیز می توانند با رعایت دستورالعمل های گام به گام توضیح داده شده در این راهنما ، فقط چند دقیقه این روند را انجام دهند.

خرید دامنه حق بیمه ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. اما باز هم می توانید با پیروی از روندی که در بالا توضیح دادم ، این امر را محقق کنید. موفق باشید و خرید مبارک!