بهینه سازی موتورهای جستجو توضیح داده شده: نکات مهم برای مبتدیان و حرفه ای های قدیمی

مهمترین چیز برای هر وب سایت کسب و کار این است که تا حد امکان افراد بیشتری از وب سایت شما بازدید کنند. شاید موثرترین روش برای بهبود ترافیک وب سایت، تکنیکی به نام بهینه سازی موتور جستجو باشد که دید وب سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه می توانید از این برای افزایش بازدیدکنندگان خود استفاده کنید.

برای بهینه سازی موتورهای جستجو، اولین کاری که باید انجام دهید این است که در گوگل و سایر موتورهای جستجو (مانند یاهو و بینگ) ثبت نام کنید. می‌توانید از یک سایت ویژه بازدید کنید، یک فرم بسیار کوتاه با آدرس وب‌سایت خود پر کنید و احتمالاً سریع‌تر توسط آن موتور جستجو «خزیده می‌شوید»، به عبارت دیگر، اضافه می‌شوید.

تا زمانی که تجزیه و تحلیل وب را در اختیار ندارید، دیگر سئو را انجام ندهید. شما به نرم افزار تجزیه و تحلیل وب نیاز دارید تا بتوانید به وضوح ببینید کدام روش های سئو کار می کنند و کدامیک ارزش وقت شما را ندارند. بدون این نرم افزار، نمی توانید اثرات سئوی خود را بهینه کنید و می توانید زمان و هزینه زیادی را برای روش هایی که هیچ نتیجه ای به همراه ندارند هدر دهید.

برای اطمینان از اینکه خزیدن وب سایت شما تا حد امکان آسان است، معماری سایت خود را صاف نگه دارید. از پوشه های فرعی زیاد استفاده نکنید، در عوض از نام های توصیفی برای هر صفحه استفاده کنید. صفحات خود را با رقابتی ترین کلمات کلیدی در نام خود نزدیک به پوشه ریشه نگه دارید تا رتبه صفحه بالاتری کسب کنند.

هنگامی که می خواهید ترافیک را افزایش دهید، باید از هر نوع فلاش خودداری کنید. فلش ممکن است در یک وب سایت خوب به نظر برسد، اما هیچ کمکی به بهینه سازی جستجوی شما نمی کند. مشکل این است که هنگام استفاده از فلش نمی توانید یک صفحه را پیوند دهید، بنابراین سعی کنید از آن دوری کنید.

برای ایجاد یک وب سایت واقعا موفق و افزایش بهینه سازی موتورهای جستجو، باید محتوای منحصر به فردی در وب سایت خود داشته باشید. مردم دائماً به دنبال مواد جدید و منحصر به فرد خواهند بود. مطمئن شوید که آن را از منبع دیگری کپی نکنید یا آن را ترجمه نکنید. که بهینه سازی موتور جستجو را کاهش می دهد.

به منظور کمک به خزنده ها و عنکبوت ها در فهرست کردن وب سایت شما، باید یک نقشه سایت ایجاد کنید. نقشه سایت لیستی از تمام صفحاتی است که سایت شما را تشکیل می دهند. با ایجاد یکی، عنکبوت های وب قادر خواهند بود حتی مبهم ترین و پنهان ترین صفحات را کشف کنند و همچنین اطلاعات مهم دیگری را دریافت کنند. این باعث می شود دید شما در اینترنت افزایش یابد.

برای اینکه پس از ارسال به یک موتور جستجو، زمان لازم را افزایش دهید، به یک وبلاگ یا وب سایت با کیفیت پیوند دهید. آنها قبلاً سایت خود را در لیست دارند و موتور جستجو برای یافتن و ارسال داده های شما بسیار آسان تر خواهد بود. پیوند دادن به سایت به طور خودکار شما را در پایگاه داده آنها نیز قرار می دهد.

سایت خود را کاملاً مبتنی بر فلش نکنید. برخی از افراد نه تنها به دلیل ناسازگاری دستگاه خرید نمی کنند، بلکه برخی دیگر به سادگی فلش را دوست ندارند و به سرعت از سایت شما کلیک می کنند. با این حال، از Flash در نمایش محصولات یا خدمات استفاده کنید، زیرا آنها می توانند مشتریان را تبدیل کنند. اما، برای کسانی که نمی توانند یا نمی خواهند از فلش استفاده کنند، یک توضیح متنی داشته باشید.

هر لینک در یک وب سایت که به یک سایت خارجی منتهی می شود باید به طور مرتب اعتبار سنجی شود. لینک هایی که به محتوای از دست رفته اشاره می کنند (لینک های شکسته) خبر بدی هستند. لینک های شکسته نه تنها برای بازدیدکنندگان وب سایت آزاردهنده هستند، بلکه توسط الگوریتم های نمایه سازی موتورهای جستجو جریمه می شوند. رفع یا حذف لینک های شکسته موقعیت وب سایت را در صفحات نتایج موتور جستجو بهبود می بخشد.

از ابزارهای SEO برای سرقت ترافیک از رقبای خود استفاده کنید. دریابید که وب سایت های مشابه شما از کدام کلمات کلیدی استفاده می کنند و مشتریان بالقوه از کدام کلمات کلیدی استفاده می کنند. سپس می توانید از این کلمات کلیدی در محتوای خود، توضیحات صفحات خود و نام صفحات خود استفاده کنید تا در هنگام استفاده از یک کلمه کلیدی محبوب، رتبه بالاتری نسبت به رقبای خود کسب کنید.

برای هر صفحه در وب سایت خود تگ های توضیحات متا با کیفیت بالا بنویسید. انجام این کار واقعاً بر امتیاز شما تأثیر زیادی نخواهد گذاشت، اما باعث می شود افراد بیشتری روی لیست جستجوی شما کلیک کنند. این به شرکت شما کمک می کند تا فروش بیشتری داشته باشد، یا حداقل سرنخ های بیشتری برای فروش در آینده داشته باشد.

گوگل از تگ عنوان HTML برای کمک به رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که شما از کلمات کلیدی برتر شما استفاده می‌کند. برچسب عنوان وزن بیشتری نسبت به هر عنصر دیگری در وب سایت شما دارد، بنابراین باید کلمات کلیدی را که شما پیدا کرده اید بیشترین ترافیک را به سایت شما هدایت می کند، منعکس کند. با این حال، زیاده روی نکنید، زیرا گوگل عناوین طولانی را فهرست نمی کند.

ناوبری فلش ممکن است زیبا باشد، اما عنکبوت موتور جستجو حتی نمی تواند آن را ببیند. اگر اصرار دارید که ناوبری یا کل وب‌سایت خود در Flash ساخته شود، مطمئن شوید که ناوبری HTML جایگزین را در جایی در هر صفحه ارائه می‌کنید. همچنین، صفحات HTML را در دسترس داشته باشید تا موتور جستجو بتواند آنها را ایندکس کند و رتبه صفحه صحیح را به شما بدهد.

هنگامی که در یوتیوب جستجو می کنید، سایت عبارات مرتبطی را پیشنهاد می کند که محبوب هستند. از این به عنوان ابزاری برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید! به یاد داشته باشید که کلمات کلیدی که تایپ می کنید، در حالی که ارتباط زیادی با ویدیو دارند، لزوماً به اندازه پیشنهادهایی که YouTube در زیر آنها ارائه می دهد محبوب نیستند.

استفاده از افعال توصیفی در متن خود در کنار کلمات کلیدی، جستجوهایی را که از کلمات مشابهی استفاده می کنند جذب می کند. “توله سگ مخمل خواب دار نرم” بسیار خاص است، به این معنی که سایت شما بسیار راحت تر از سایر سایت هایی که در بهینه سازی موتور جستجوی خود جزئیات چندانی ندارند، در بالای نتایج قرار می گیرد.

کلمات کلیدی خود را در متن نزدیک و در لینک های سایت خود اضافه کنید. موتورهای جستجو برای پیوندها بیشتر از متن ساده به شما پاداش می دهند، بنابراین مهم است که از پیوندهای متنی در محتوای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، به جای گفتن «اینجا را کلیک کنید»، متن واقعی پیوند را چیزی شبیه به «از مجموعه عظیم ما از جلدهای دسته چک توله سگ و بچه گربه دیدن کنید».

وب‌سایتی که از بهینه‌سازی موتور جستجو استفاده می‌کند، تقریباً همیشه، بسیار موفق‌تر از وب‌سایتی است که این کار را نمی‌کند. همانطور که می بینید، بهینه سازی موتور جستجو نه تنها رایگان است، بلکه نسبتاً بدون دردسر است. نکات و ترفندهای این مقاله را برای بهینه سازی وب سایت خود و تماشای جریان بازدیدکنندگان دنبال کنید.

«
«

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *