آموزش سئو

بهترین نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها که باید استفاده کنید

ژانویه 26, 2021

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

نکته ای که در مورد داده وجود دارد این است که به شما کمک می کند تا تصمیمات شغلی بهتری بگیرید. اما بدون تجزیه و تحلیل آن ، واقعاً نمی فهمید که چه کاری باید انجام شود.

در مورد انتخاب نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها همه س Everyoneال دارند.

چرا این همه ابزار تجزیه و تحلیل داده وجود دارد؟ کدام یک ارزش پول شما را دارد؟ آیا آنها واقعاً می توانند به شما در رسیدن به اهداف شغلی کمک کنند؟

شما باید داده های خود را مرتب کنید ، آنها را توضیح دهید ، آنها را به درستی ارائه دهید و سپس از آنها نتیجه بگیرید.

اگر به نظر پیچیده می رسد ، به همین دلیل است.

خوشبختانه ، نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها می تواند تجزیه و تحلیل داده ها را به طور جدی ساده کند – به شرطی که یک نرم افزار مناسب را انتخاب کنید.

برای اطمینان از اینکه شما تصمیم درستی گرفته اید ، لیستی از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده موجود را تهیه کرده ایم که می تواند هم اکنون و هم در آینده به تجارت شما کمک کند.

شروع کنیم!

5 گزینه برتر برای بهترین ابزار تجزیه و تحلیل داده ها:

چگونه بهترین نرم افزار تحلیل داده را برای خود انتخاب کنیم

نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها یک سرمایه گذاری ارزان نیست ، بنابراین در هنگام انتخاب احتیاط کنید. اگر در نهایت با یک ابزار اشتباه روبرو شوید ، بینش عملی مورد نیاز خود را نخواهید داشت ، که در وهله اول کل هدف خرید یک ابزار را شکست می دهد.

معیارهای واضح این است که ابزاری را انتخاب کنید که استفاده از آن آسان باشد و دارای نرم افزار بصری باشد. این کار کل فرآیند برخورد با انبوه داده های پیچیده را ساده می کند.

اما در اینجا چند فاکتور دیگر وجود دارد که باید هنگام ارزیابی یک نرم افزار احتمالی به دنبال آنها باشید.

Skillset کاربر

تیم شما نبض اصلی تجارت شما است ، به همین دلیل مهارت آنها مهمترین عامل هنگام انتخاب یک ابزار نرم افزاری است.

دانش فنی تیم خود را مشخص کنید. آیا شما تیمی از مهندسان و دانشمندان داده دارید که زبان های برنامه نویسی مانند Python ، SQL و R را می دانند؟ یا تیم شما از نظر فنی کمتر است؟

اگر اعضای تیم شما گیک صحبت می کنند ، می توانید پیشرفته ترین ابزار تجزیه و تحلیل داده ها را انتخاب کنید. اما اگر این کار را نکنند ، برای انجام کار بدون نیاز به استخدام متخصص ، یک ابزار تجزیه و تحلیل داده بدون کد مناسب تر است.

مقیاس پذیری

بدیهی است که یک ابزار نرم افزاری متناسب با نیازهای شما بخواهید. اما در عین حال ، باید بتواند رشد شرکت شما را در طول زمان دنبال کند.

اگر قصد توسعه کار خود را دارید ، نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها باید ظرفیت این تغییرات را داشته باشد. علاوه بر این ، اگر KPI مخصوص پروژه می خواهید ، ابزار نرم افزاری نیز می تواند آن را ارائه دهد.

این یک عامل بسیار حیاتی است زیرا جایگزینی یک نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها بسیار دشوار است. اگر نرم افزار اشتباهی را انتخاب کنید ، ممکن است مجبور باشید در طولانی مدت به آن پایبند باشید – یا بانک خود را بشکنید و زمان زیادی را صرف تلاش برای جایگزینی آن کنید. بله

بازه زمانی اجرای ابزار

به این فکر کنید که اجرای نرم افزار چه مدت طول می کشد و آیا این مورد نیاز شما را برآورده می کند.

اگر به راه حلی نیاز دارید که ظرف چهار هفته در حال اجرا باشد ، خرید یک ابزار نرم افزاری با بازه زمانی چهار ماهه عملی غیرمنطقی است. برای دریافت ایده بهتر در مورد زمان اجرا ، با ارائه دهنده خدمات یا توسعه دهنده نرم افزار صحبت کنید.

ما همچنین توصیه می کنیم در صورت امکان با کاربران قبلی و فعلی گپ بزنید تا ایده واقع بینانه تری درباره بازه زمانی پیاده سازی دریافت کنید.

در دسترس بودن گزارش ابزار

بهتر است به دنبال نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها باشید که دارای ابزارهای گزارشگری کارآمد باشد تا از همه داده ها استفاده کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مقاله مرتبط  10 تبلیغات فروش هوشمندانه برای کمپین های پولی

این ابزارها باید به شما کمک کنند با جزئیات بیشتری از جمله معیارهای مهم ، موجودی کالا و تعداد فروش ، تجارت خود را درک کنید. شما باید بتوانید زمینه های مشکل را به همراه راه هایی برای بهبود آنها شناسایی کنید.

یکپارچه سازی سیستم

ببینید آیا ابزار تجزیه و تحلیل داده های احتمالی از قالب های پرونده ای که قبلاً استفاده کرده اید پشتیبانی می کند یا خیر و آیا می تواند به طور یکپارچه با سایر ابزارهای تجاری مورد استفاده در کارهای روزمره شما کار کند.

به یاد داشته باشید ، برخورد نرم افزار با ابزار باعث سردرگمی و کندی بهره وری می شود. همچنین اگر استفاده از آنها برای شما بسیار سخت باشد ، ممکن است تیم شما ابزاری را کنار بگذارد.

انواع مختلف نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها

برخلاف تصور رایج ، چندین نوع نرم افزار تجزیه و تحلیل داده وجود دارد. در زیر در مورد هر نوع به تفصیل بحث خواهیم کرد.

نرم افزار تجزیه و تحلیل پیش بینی و تجویز

کل مفهوم تجارت حول محور پیش بینی ها و فرضیات است. دقیقاً به همین دلیل است که شرکت ها باید به طور مداوم از موتورهای پیش بینی خود استفاده کنند و از ابزارهای م effectiveثر برای پیش بینی آینده با حداکثر دقت استفاده کنند.

این همان جایی است که تحلیل پیش بینی و تجویز تجویز می شود.

نرم افزار تجزیه و تحلیل پیش بینی می تواند به شما کمک کند سناریوهای بالقوه را به تصویر بکشید. از طرف دیگر ، نرم افزار تجزیه و تحلیل نسخه ای مانند همان پزشکی است که تجویز می کند با توجه به شرایط خاص و سناریوهای احتمالی هر تصمیم ، چه تصمیمات و اقداماتی را باید انجام دهید.

نرم افزار تجزیه و تحلیل متن

ابزارهای تجزیه و تحلیل متن به شما امکان می دهد متن را از حساب ها و اسناد رسانه های اجتماعی تجزیه و تحلیل کند. می توانید از محتوا برای بدست آوردن زمینه و بینش استفاده کنید و همچنین احساسات مخاطب مورد نظر خود را تفسیر کنید.

به طور معمول ، چنین ابزاری در ترکیب با محصولات گوش دادن به شبکه های اجتماعی استفاده می شود. اما همیشه لازم نیست زیرا می توانید محصولات مستقل برای استفاده عمومی نیز پیدا کنید.

نرم افزار آنالیز تشخیصی

ابزارها و فرآیندهای تجزیه و تحلیل تشخیصی به شما کمک می کند عملیات روزمره خود را تشخیص دهید ، همه چیز را در کارنامه خود داشته باشید و عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید.

این نوع تجزیه و تحلیل عمدتا بر روی علل و اثرات فرآیندهای بالقوه متمرکز است. اگر به درستی از ابزارهای تجزیه و تحلیل تشخیصی استفاده کنید ، قادر خواهید بود سیاست های احتمالی و اقدامات بعدی را برای بهینه سازی موثرتر فرآیندهای خود تعیین کنید.

تحلیل توصیفی و استنباطی

ابزارهای تجزیه و تحلیل توصیفی ، داده های جمع آوری شده شما را توصیف و کمیت می کنند ، که به نوبه خود ، به شما امکان می دهد تا سایر موارد ، نقاط دور و واریانس را پیدا کنید. شما می توانید به درستی از طریق این ابزار داده های خود را خلاصه کنید.

از طرف دیگر ، نرم افزار تجزیه و تحلیل استنباطی اطلاعات عمومی شما را برای کلی سازی مفید و قابل اعتماد می گیرد. ما هر دو نوع تجزیه و تحلیل را انجام داده ایم ، زیرا اکثر نرم افزارها با هر دو مجموعه ابزار ارائه می شوند.

بنابراین ، این همه آن چیزی بود که شما باید در مورد نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها بدانید. اکنون ، بیایید در مورد گزینه های برتر بحث کنیم.

شماره 1 – Zoho Analytics – بهترین مورد برای طراحی گزارش ها و داشبوردهای کشیدن و رها کردن

Zoho Analytics یک نرم افزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل داده ها است که داده ها را به تجسم بصری تبدیل می کند و بصیرت عملی را برای تسهیل تصمیم گیری بهتر در اختیار شما قرار می دهد.

این می تواند روندهای بازار را شناسایی کند ، بینش ها را کشف کند ، نقاط دورتر را تعیین کند و معیارهای مهم کسب و کار را کنترل کند. سپس این نرم افزار از تمام این اطلاعات برای ایجاد گزارشات کششی و کششی قدرتمند استفاده می کند. علاوه بر این ، این برنامه می تواند همگام سازی و وارد کردن داده ها را ساده کند تا به شما اجازه دهد انواع داده ها را قبل از محاسبه نهایی منابع ، ادغام ، قالب بندی ، تمیز و تقسیم کنید.

مقاله مرتبط  چگونه من 18.800 بازدید کننده از Google بدون SEO یا تبلیغات تولید می کنم

این یک ویژگی نوآورانه کشیدن و رها کردن است که از طریق آن کاربران می توانند داشبورد را بدون هیچ گونه کمک حرفه ای ایجاد کنند. داشبوردهای این پلت فرم نگاهی جامع و سریع به معیارهای اصلی کسب و کار مانند قالب متن غنی و گزارشات می دهند.

یک ویژگی منحصر به فرد Zoho Analytics دستیار مجهز به هوش مصنوعی آن است که می تواند در قالب گزارش های معنی دار به تمام س allالات شما پاسخ دهد.

بیش از 500000 شرکت تجاری از Zoho Analytics استفاده می کنند ، از جمله PETA ، سوزوکی ، IKEA و HP.

قیمت گذاری

Zoho Analytics چهار برنامه خدمات آنلاین ارائه می دهد:

  • پایه ای: 22 دلار در ماه
  • استاندارد: 45 دلار در ماه
  • حق بیمه: 112 دلار در ماه
  • شرکت، پروژه: 445 دلار در ماه

به خاطر داشته باشید که خدمات پیش فرض دارای ساختار قیمت گذاری متفاوتی هستند. همچنین اگر می خواهید برای شما مناسب باشد می توانید یک دوره آزمایشی رایگان 15 روزه را امتحان کنید.

شماره 2 – Microsoft Power Business Intelligence (BI) – بهترین برای ساخت مدلهای ML خودکار

با پشتیبانی از bigshot Microsoft ، Power BI همانقدر قدرتمند است که یک ابزار تجزیه و تحلیل کسب و کار می تواند بدست آورد.

این یکی از پلتفرم های برجسته هوش تجاری است که از منابع داده زیادی برای راحت تر کردن تجزیه و تحلیل داده ها پشتیبانی می کند. شما می توانید از این ابزار برای ایجاد و اشتراک گزارش ها ، داشبورد و تجسم ها ، ساخت مدل های یادگیری خودکار ماشین استفاده کنید.

خواه جریان تجزیه و تحلیل بی درنگ داده ها باشد و هم ارائه بینش در مقیاس ، این ابزار می تواند همه کارها را انجام دهد. از آن برای پیکربندی داده های خود استفاده کنید تا گزارش های قابل هضم ایجاد شده با توجه به KPI ها و معیارهای از پیش تعیین شده شما ایجاد شود.

Power BI می تواند با Azure Machine Learning ادغام شود – به علاوه ، ویژگی های ML و AI آن توسط توابع Azure تعبیه شده در Azure Cloud هدایت می شود. ویژگی تجزیه و تحلیل تصویر آن نیز می تواند برای تصمیم گیری بهتر در مورد تجارت مفید باشد.

شرکت هایی مانند Nestlé ، Worldsmart ، Ecolab و GE Healthcare ، برای ساده سازی روند تصمیم گیری خود ، به تجزیه و تحلیل قوی و گزارش بصیرانه Microsoft Power BI اعتماد دارند.

قیمت گذاری

Microsoft Power BI دو برنامه قیمت گذاری را ارائه می دهد:

  • Power BI Pro: 9.99 دلار در هر ماه برای هر کاربر
  • Power BI Premium: 4995 دلار در ماه برای محاسبات ابری اختصاصی و منابع ذخیره سازی

یک آزمایش رایگان برای آزمایش ویژگی های نرم افزار نیز موجود است.

شماره 3 – جدول – بهترین مورد برای تجسم داده ها

وقتی صحبت از تجسم و تجزیه و تحلیل داده ها می شود ، شکست دادن Tableau سخت است.

از آنجا که این نرم افزار شامل چندین ویژگی مدرن و پیشرفته است ، منحنی یادگیری کمی تندتر است. اما همین که داشبورد را آویزان کردید ، کارها خیلی راحت تر می شوند.

این ابزار بسیار شهودی است و دارای ویژگی های بالغ و پیشرفته است. Tableau به لطف ویژگی های هوشمند خود که با سرعت بسیار سریع کار می کنند و گزارش های تجسم سفارشی را برای کاوش و تجزیه و تحلیل ارائه می دهد ، می تواند به راحتی داده ها را کنترل کند.

می توانید نمودارها ، نقشه ها ، نمودارها ، داشبورد ، برنامه ها و گزارش ها را ایجاد کنید و سپس آنها را در سیستم عامل های تلفن همراه و دسک تاپ یا در داخل یک مرورگر به اشتراک بگذارید. گزارش ها همچنین می توانند در یک برنامه جاسازی شوند.

Tableau افرادی را در آئودی ، LinkedIn ، Barclays و Skype پیدا کرده است. در واقع ، این نرم افزار تجزیه و تحلیل داده برای سازمانها در هر اندازه مناسب است زیرا انواع راه حل ها را ارائه می دهد – هر یک از ویژگی های خاصی برای حل مشکلات برخوردار است.

قیمت گذاری

Tableau سه طرح را ارائه می دهد:

  • دو نفره: 140 دلار
  • تیم: 278 دلار
  • تجارت کوچک: 1778 دلار
مقاله مرتبط  WordPress.com در مقابل WordPress.org برای وبلاگ نویسی

اگر می خواهید ویژگی های آن را آزمایش کنید ، یک نسخه آزمایشی رایگان نیز موجود است.

شماره 4 – پاشیدن – بهترین برای تیم هایی که دانش فنی کمتری دارند

Sprinkle یک پلت فرم تجزیه و تحلیل بدون کد است که آن را برای تیم هایی با دانش فنی محدود مناسب می کند. آنها می توانند بدون نوشتن هیچ کدی ، از این ابزار برای ادغام ، ترکیب و مدل سازی داده ها استفاده کنند.

این پردازش ها را از زمان جمع آوری داده ها از منابع مختلف داده ، انتقال آنها به انبار داده ترجیحی برای ایجاد گزارش های معتبر و در نهایت ارائه آنها در قالب قابل هضم خودکار می کند.

این ابزار از راه حل های خط لوله داده در زمان واقعی پشتیبانی می کند ، به شما امکان تصمیم گیری سریعتر را می دهد ، که به تسریع رشد سازمان کمک می کند. حتی سطح امنیت نیز سطح بالایی دارد و در هر زمان به کاربران وعده داده می شود که 100٪ امنیت داده داشته باشند.

Sprinkle گزینه استقرار و همچنین گزینه استقرار SaaS را ارائه می دهد. این همچنین دارای یک ماژول گزارشگری پیشرفته و BI یکپارچه اختیاری است که می تواند برای توسعه داشبوردهای تعاملی با گزارشات کشیدن و رها کردن ، همراه با کاهش تمرین استفاده شود.

این نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها توسط شرکت هایی مانند Swiggy ، Yulu ، Bright و LeadSquared مورد اعتماد است.

قیمت گذاری

Sprinkle سه طرح اشتراک را ارائه می دهد: ملزومات ، حرفه ای و سازمانی. از آنجا که اطلاعات قیمت گذاری در وب سایت آن در دسترس نیست ، برای درخواست پیشنهاد قیمت باید با متخصص فروش تماس بگیرید.

یک دوره آزمایشی 14 روزه کاملاً ویژه برای هر سه طرح موجود است.

شماره 5 – Apache Spark – بهترین قابلیت مقیاس پذیری

Apache Spark باید در بالای لیست افرادی باشد که خواهان تجزیه و تحلیل داده های بزرگ با بودجه هستند. شرکت های برتر مانند Netflix ، Visa ، Uber ، Slack و Yahoo از Spark استفاده می کنند و دلیل آن را آسان می توان فهمید.

سرعت و مقیاس پذیری بسیار خوبی را ارائه می دهد ، و آن را به یکی از سریعترین رشد موتورهای پردازش داده در مقیاس بزرگ تبدیل کرده است. این ابزار تقریباً با همه موارد سازگار است ، به این معنی که بسیار متنوع است.

شما می توانید از نرم افزار برای پاکسازی و تبدیل داده ها و توسعه مدل های ارزیابی و امتیازدهی استفاده کنید. تصمیم گیری برای خطوط لوله علوم داده برای اهداف تولید نیز ممکن است.

تحلیل گران داده Apache Spark را ترجیح می دهند زیرا این یک ابزار منبع باز رایگان و کاربر پسند است.

به علاوه ، برنامه ها را در خوشه های Hadoop ده برابر سریعتر روی دیسک و صد برابر سریعتر در حافظه اجرا می کند. این برای پخش جریانی داده ها به خوبی کار می کند زیرا این پلت فرم از الگوریتم های یادگیری ماشین قدرتمند و با کارایی بالا مانند GraphX ​​، SparkStreaming ، SparkSQL و MLlib استفاده می کند.

می توانید از این الگوریتم ها برای پیاده سازی و اجرای کارها و وظایف محاسباتی با سرعت بسیار بیشتری استفاده کنید ، که به نوبه خود به شما در پردازش و تجزیه و تحلیل دقیقتر و سریعتر داده ها کمک می کند.

Apache Spark همچنین برای شناسایی خطاها ، نقشه اجرا را بررسی می کند. از این رو ، هر کد بدی را از تصاحب فرآیند حذف می کند.

قیمت گذاری

Apache Spark کاملا رایگان است. و هیچ برنامه قیمت گذاری شرکتی وجود ندارد که در آینده نگران آن باشید.

افکار آماده

هیچ اهمیتی برای اهمیت داده ها وجود ندارد ، اما شما برای استفاده از آنها در حد توانایی واقعی خود به ابزار پیشرفته ای مانند نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها نیاز دارید. این بهترین راه برای درک چیزهایی است که جمع می کنید.

ما به نکته ای اشاره کردیم که شامل گزینه های نرم افزاری است که قابلیت اطمینان و کارایی را تضمین می کند. بنابراین می توانید هرکسی را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. این که آیا شما به عنوان یک تحلیلگر داده شروع می کنید یا یک متخصص باتجربه در کار با داده های بزرگ هستید ، این ابزارها واقعاً می توانند به ساده سازی و سرعت بخشیدن به کل فرآیند مدیریت داده کمک کنند.