آموزش سئو

بهترین سازندگان وب سایت در سال 2020

سپتامبر 12, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

یک تصمیم در زندگی وجود دارد که شما به راحتی نمی توانید آن را اشتباه بگیرید.

و نه ، این انتخاب شریک زندگی یا شغل مناسب نیست.

این تصمیم تغییر دهنده در زندگی به این بستگی دارد که شما از سازنده وب سایت استفاده می کنید.

چه در حال راه اندازی یک سازمان غیر انتفاعی کوچک باشید و چه بخواهید دنیا را با جواهرات دست ساز خود تصاحب کنید ، کیفیت سایت شما عامل اصلی موفقیت شما خواهد بود.

و برای ساخت یک سایت عالی ، شما به یک وب ساز بزرگ نیاز دارید. با فرض اینکه شما مانند اکثریت قریب به اتفاق افرادی هستید که هیچ مهارت فنی ندارند. اگر مهارت دارید ، اینجا چه می کنید؟ ساختمان بگیرید!

اما اخم نمی کنم ما کار سختی انجام داده ایم و این مقاله شما را در فرآیند دشوار یافتن بهترین سازنده وب سایت راهنمایی می کند.

4 بهترین وب سایت ساز

 1. Wix
 2. عجیب و غریب
 3. خرید کنید
 4. وردپرس

انواع مختلف سازندگان وب سایت

هنگام انتخاب یک سازنده وب سایت ، اولین نکته شما باید این باشد که نیازهای واقعی شما چیست. دلایل زیادی وجود دارد که می خواهید یک وب سایت راه اندازی کنید و آنها بر خدمات و ویژگی های مورد نیاز شما تأثیر می گذارند.

به عنوان مثال ، آیا هدف شما از راه اندازی فروشگاه به عنوان یک کارآفرین تجارت الکترونیکی ، رها کردن اقلام از خارج از کشور است؟

آیا می خواهید یک وبلاگ ساده برای ثبت ماجراهای سفر خود ایجاد کنید؟

یا شاید شما در بازاریابی کار می کنید و به دنبال روش هایی برای آزمایش و بهینه سازی کانال های فروش خود هستید.

صرف نظر از اهداف شما ، ایده “شناختن خود” در اینجا اعمال می شود. درباره آنچه اکنون می خواهید ، اما همچنین به نقشه راه خود برای آینده عمیق بیندیشید. هنگامی که به یک سازنده وب سایت خاص متعهد شدید ، بعداً ممکن است تغییر کند.

پس از دریافت ایده ای واضح از نیازهای خود ، لازم است انواع مختلف وب سازان را در نظر بگیرید.

بخاطر داشته باشید که بسیاری از سازندگان وب سایت با چندین دسته متناسب هستند و هر یک از آنها را تا حدودی متفاوت تأمین می کنند.

سازندگان وب سایت با اهداف عمومی

هزاران دلیل برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد و امروزه به نظر می رسد هر فرد و سازمانی یکی از آنها را دارد.

برای تأمین چنین تقاضای زیادی ، برخی از سازندگان وب سایت از نظر جذابیت و ابزارهای خود رویکردی جامع را در پیش گرفته اند.

به عنوان مثال ، این سایت ها به طور معمول دارای ویژگی های بسیاری هستند که انواع دیگر سازندگان وب سایت از جمله توانایی بلاگ گذاری دارند.

با این حال ، از آنجا که ماهیت آنها چند منظوره است ، نمی توانید انتظار داشته باشید که این ویژگی ها به اندازه سیستم عامل های تخصصی عمیق و قوی نباشند.

برخی موارد مورد استفاده برای سازندگان وب سایت به طور کلی عبارتند از:

 • وب سایت های اطلاعاتی – اگر هدف شما میزبانی ساده اطلاعات به صورت آنلاین است ، این سازندگان وب سایت کلی می توانند مفید واقع شوند. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک شرکت نوسازی آشپزخانه داشته باشید و بخواهید به طور آنلاین به مشتریان بالقوه خود دسترسی پیدا کنید.
 • مارک شخصی – مدیریت برند شخصی شما هر روز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. این امر به ویژه برای کارگران و کارآفرینان مستقل و همچنین کارمندان متقاضی کار مهم است.

نمونه ای از یک وب سایت اطلاعاتی.

سیستم عامل های مدیریت محتوا

محتوا همان چیزی است که وب را به حرکت در می آورد و یکی از قدیمی ترین و در عین حال هنوز هم مهمترین اشکال محتوا ، پست وبلاگ است.

با توجه به اینکه وبلاگ نویسی بخش مهمی از وب است ، برخی از سازندگان وب سایت با در نظر گرفتن سیستم مدیریت محتوا طراحی شده اند.

در موردی که می خواهید افکار خود را بیرون بکشید ؛ در حالت ایده آل ، به روشی جدی و پایدار ، ممکن است یک سازنده وب سایت وبلاگ گزینه مناسبی برای شما باشد. موارد استفاده شامل موارد زیر است:

 • نوشتن حرفه ای – این ناگفته نماند ، اما اگر می خواهید نویسنده شوید ، در واقع باید بنویسید. به طور معمول ، شما به مکانی نیاز دارید که بتوانید استعداد خود را به نمایش بگذارید. خواه یک نویسنده کسب و کار باشید و یا روزنامه نگار ، حفظ یک وبلاگ شخصی مهم است.
 • رهبری فکر – در بسیاری از صنایع ، برای افراد برجسته مفید است که بینش منحصر به فرد خود را در یک بستر عمومی به اشتراک بگذارند. راه اندازی یک وبلاگ با سیستم مدیریت محتوای قوی به ایده پردازی به روش پایدار کمک می کند.

نمونه ای از وب سایت محتوا محور.

اساساً ، اگر قصد نوشتن بلند مدت را دارید و یکی از مواردی که روی آن تمرکز دارید ، سازندگان وب سایت وبلاگ گزینه خوبی هستند.

سیستم عامل های تجارت الکترونیکی

نوع دیگر سازندگان وب سایت ، سیستم عامل تجارت الکترونیکی هستند. این سیستم عامل ها به شما امکان می دهند فروشگاه های آنلاین را از طریق امکان لیست کردن کالاها ، انجام سفارشات و پرداخت ها ، ایجاد و مدیریت کنید.

این سازندگان وب سایت برای موارد زیر مفید هستند:

 • فشارهای جانبی – شاید شما علاقه مند باشید علاوه بر شغل روزانه خود برخی کالاها را نیز بفروشید و وقت اختصاص دادن به جنبه عملیاتی کارها را ندارید. این سازندگان وب سایت برای حل این مشکل عالی هستند ، زیرا از پس زمینه تجارت شما بر می آیند.
 • دیجیتالی کردن فروشگاه شما – شاید شما در حال حاضر یک فروشگاه آجر و ملات دارید و می خواهید سهام خود را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهید. در این شرایط ، این نوع سازنده وب سایت تمام مشکلات فنی ناشی از راه اندازی آنلاین را برطرف می کند.

نمونه ای از وب سایت تجارت الکترونیکی.

چگونه بهترین سازنده وب سایت را برای خود انتخاب کنیم

اکنون وقت آن است که نگاهی دقیق به برخی از ویژگی های خاص داشته باشیم که هنگام ارزیابی سازنده وب سایت باید در نظر بگیریم.

به یاد داشته باشید که اگرچه برخی از سازندگان وب سایت ممکن است در یک گروه قرار بگیرند ، اما هر کدام متفاوت از نیاز شما هستند.

به عنوان مثال ، شما ممکن است در حال راه اندازی یک فروشگاه آنلاین باشید و مورد توجه شما ممکن است یک منحنی یادگیری پایین باشد ، در حالی که ممکن است شخص دیگری به فکر بستری باشد که بتواند به آنها اجازه دهد به راحتی مقیاس بندی کنند.

در اینجا برخی از ویژگی های شما باید در نظر بگیرند.

سهولت استفاده

مواردی که باید در نظر گرفت:

 • شهود – استفاده از برخی از سازندگان وب سایت آسان است و دارای رابط های ساده با قابلیت کشیدن و رها کردن هستند. این مفید است زیرا شما مجبور به تغییراتی در Google نیستید که می خواهید با این ابزار ایجاد کنید.
 • منحنی یادگیری – اگر اهل فن آوری نیستید ، بعید به نظر می رسد که بخواهید ساعتها وقت خود را صرف یادگیری راه اندازی یک وب سایت کنید. برخی از سازندگان وب سایت بسیار آسان تر از دیگران هستند.
 • زمان راه اندازی – به همین ترتیب ، ممکن است بخواهید سایت خود را بلافاصله فعال و فعال کنید ، خصوصاً اگر رویدادی باشد که می خواهید تبلیغ کنید.
 • مدیریت مداوم – نیاز به کمک خارجی برای مدیریت سایت شما هدف یک وب سایت ساز را شکست می دهد. از نظر بروزرسانی ها باید آسان باشد.
مقاله مرتبط  ابزارها و نکاتی برای رشد برند خود

اگر در زمینه راه اندازی آنلاین تازه وارد هستید یا محدودیت زمانی دارید ، شروع کار آسان بودن احتمالاً نگرانی اصلی شما خواهد بود.

مقیاس پذیری

مواردی که باید در نظر گرفت:

 • کد سفارشی – سازندگان وب سایت از کد استاندارد استفاده می کنند ، که بلوک های اصلی یک وب سایت است. این موارد به شما امکان می دهد به راحتی سایتی با ویژگی های مختلف ایجاد کنید. در برخی موارد ، ممکن است شما به ویژگی های سفارشی خود و توانایی نوشتن کد خود نیاز داشته باشید.
 • مهاجرت – در برخی از زمان ها ، ممکن است بخواهید خود وب سایت خود را میزبانی کنید. با این حال ، همه سازندگان وب سایت به شما اجازه نمی دهند که به راحتی این حرکت را انجام دهید. در برخی موارد ، ممکن است مجبور شوید سایت خود را از ابتدا دوباره توسعه دهید.
 • ادغام ها – شما ممکن است با رشد وب سایت خود اهداف جدیدی ایجاد کنید ، مانند اجرای تبلیغات یا جاسازی فیدهای اجتماعی. برخی از سازندگان وب سایت سازگارتر با سایر سیستم عامل ها هستند و ادغام آنها راحت تر است.

اگر قبلاً یک کسب و کار مستقر هستید و به دنبال ایجاد حضور آنلاین هستید ، باید به شدت در مورد مقیاس پذیری فکر کنید. این امر به ویژه اگر در دنیای واقعی در حال فروش مقیاس گسترده ای از محصولات هستید ، این امر صادق است.

شرکت های نوپا در فرآیند جمع آوری کمک مالی و به دنبال مقیاس سازی سریع یا حتی تغییر ویژگی های اصلی محصول خود هستند ، در اینجا نیز باید احتیاط کنند.

حمایت کردن

مواردی که باید در نظر گرفت:

 • کانال های پشتیبانی – شما باید روش های مختلفی را برای برقراری ارتباط با تیم های پشتیبانی مانند چت زنده ، ایمیل و تلفن در نظر بگیرید. سQالات متداول عمیق (س questionsالات متداول) نیز مهم هستند.
 • پاسخگویی – اگر سایت شما ساعت 5 بعد از ظهر به وقت شرقی خراب شود ، اما پشتیبانی آنها فقط در ساعات اروپا کار می کند ، پس شما دچار مشکل می شوید. بعضی از تیمها نیز ممکن است خیلی سریعتر از تیمهای دیگر پاسخ دهند.
 • نامزدی – متأسفانه برخی از تیم های پشتیبانی هیچ فایده ای ندارند. شاید به آنها خیلی کم حقوق داده می شود تا اهمیتی ندهند و یا زیاد کار می کنند. در هر صورت ، شما به پشتیبانی نیاز دارید که در واقع می تواند مشکلات شما را حل کند.

اگر قصد دارید سایتی را با تعداد زیادی بازدید کننده اداره کنید و اتفاقاً خراب شود ، آخرین چیزی که می خواهید یک تیم پشتیبانی بدون پاسخ است. این امر به ویژه اگر در یک زمان مشخص قصد رانندگی زیاد داشته باشید ، این امر بیشتر صادق است.

اگر تازه شروع به کار آنلاین می کنید ، یک وب سایت ساز با تیم پشتیبانی قوی نیز مفید است ، با توجه به اینکه حتی با رابط های ساده هنوز گیر کرده اید.

قیمت

مواردی که باید در نظر گرفت:

 • هزینه – برخی از سازندگان وب سایت ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند ، به طوری که برخی از آنها ماهیانه 299 دلار (برای مثال برای صفحات فرود) می روند. دیگران با گزینه ماهیانه کمی برای به روزرسانی دائمی آزاد هستند.
 • آزمایش – قبل از تعهد ، استفاده از یک پیشنهاد آزمایشی برای بازی با ابزار می تواند مفید باشد. احتمالاً خواهید دید که برخی از آنها از دیگران بهتر است.
 • میزبانی و دامنه – بیشتر سازندگان وب سایت از وب سایت شما در وب میزبانی می کنند که معمولاً در قیمت نیز لحاظ می شود. برخی نیز ممکن است دامنه ای را به عنوان بخشی از بسته ارائه دهند. در غیر این صورت ، خودتان مجبور به خرید این موارد هستید.

اگر قصد دارید از طریق فروش مستقیم محصولات یا جذب سرنخ از وب سایت خود درآمد کسب کنید ، قیمت نباید مورد توجه اصلی شما باشد. برای نیازهای خود در بهترین خدمات سرمایه گذاری کنید.

با این حال ، اگر فقط می خواهید یک سایت اطلاعاتی کوچک راه اندازی کنید ، می توانید با ارزان ترین گزینه ها کار کنید.

به طور کلی ، سازندگان وب سایت هایی که دارای عمق ویژگی هستند معمولاً گران ترند زیرا مشکلات خاص تری را برطرف می کنند.

امکانات

مواردی که باید در نظر گرفت:

 • فروشگاه تجارت الکترونیک – اگر قصد دارید چیزهایی را بصورت آنلاین بفروشید ، به یک سازنده وب سایت نیاز دارید که به شما این امکان را بدهد. ویژگی های فرعی مانند پردازش پرداخت و کاتالوگ محصولات را در نظر بگیرید.
 • سئو – برخی از سازندگان وب سایت ابزاری دارند که به شما امکان می دهد در جستجوی گوگل رتبه بهتری داشته باشید.
 • ابزار بازاریابی – همچنین ممکن است به ابزارهای بازاریابی دیگری مانند فرم ها ، پنجره های بازشو و جعبه های گفتگو نیز نیاز داشته باشید.
 • انجمن – در برخی موارد ، ممکن است بخواهید وب سایت خود را به جامعه ای گسترش دهید که افراد بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و شبکه شوند (در غیر این صورت فروم نامیده می شود).
 • ابزارهای تحلیلی – سازندگان وب سایت همچنین ممکن است ابزارهای تحلیلی را ارائه دهند که به ردیابی ترافیک در وب سایت شما کمک می کند یا حداقل با ابزارهای دیگر سازگار است.
 • ویژگی های طاقچه – شاید ویژگی های خاصی وجود داشته باشد که شما به دنبال آن هستید مانند امکان راه اندازی یک کمپین تأمین مالی جمع علاوه بر داشتن یک وب سایت استاندارد.

ویژگی های یک سازنده وب سایت اصلی ترین نکته ای است که باید هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب مسیر مورد نظر قرار گیرد. زیرا بیشترین تأثیر را در اهداف خاص شما خواهند داشت.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک صفحه فرود برای یک محصول خاص تنظیم کنید ، تلاش برای بهینه سازی با یک سازنده سایت عمومی دردناک خواهد بود. این احتمالاً فاقد ابزارهای تحلیلی عمیقی است که یک سازنده صفحه فرود اختصاصی در اختیار دارد.

همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از ویژگی ها وجود دارد که ممکن است اکنون به آنها نیازی نداشته باشید ، اما در آینده می توانید به آنها نیاز داشته باشید ، مانند اینکه اگر قصد دارید تبلیغات پولی را در پست های وبلاگ خود اجرا کنید.

طرح

مواردی که باید در نظر گرفت:

 • مضامین و الگوها – سازندگان وب سایت به شما این امکان را می دهند که با یک وب سایت از پیش طراحی شده که در زمینه های مختلف قابل تنظیم است شروع کنید. برخی از مضامین از نظر مارک تجاری و کاربردی اهداف متفاوتی دارند.
 • موبایل دوستی – شما باید اطمینان حاصل کنید که سازنده وب سایت شما به طور خودکار وب سایت شما را برای کاربران تلفن همراه آسان می کند ، به طور معمول با طراحی پاسخگو.
 • سفارشی سازی – به احتمال زیاد شما می خواهید تغییراتی در الگوی خود ایجاد کنید. شما باید ابزارهای مختلف سفارشی سازی موجود را در نظر بگیرید.
مقاله مرتبط  8 بهترین شرکت بهینه سازی نرخ تبدیل سال 2020

صرف نظر از هدف شما ، همیشه باید به فکر ارائه یک تجربه کاربری عالی به افرادی که از سایت شما بازدید می کنند باشید. این به راحتی منطقی است – اگر پیمایش سایت شما دشوار باشد ، مردم بیشترین بهره را از آن نخواهند برد.

طراحی و مارک تجاری واقعی نیز مهم است. به عنوان مثال ، برخی از طرح ها سازمانی تر و برخی دیگر استقبال بیشتری دارند. ممکن است یک الگوی طراحی وجود داشته باشد که واقعاً مناسب برند خاص شما باشد.

و اگر چیزی را می فروشید ، باید اطمینان حاصل کنید که طراحی برای افزایش تبدیل بهینه شده است.

اکنون که به درک خوبی از انواع وب سایت سازان و ویژگی هایی که باید به آنها توجه کنید ، زمان آن رسیده است که نگاهی به برخی از بهترین وب سایت سازان بازار بیندازیم.

شماره 1 – Wix / سازنده وب سایت – بهترین موارد برای استفاده عمومی

اگر یک سازنده وب سایت وجود داشته باشد که به احتمال زیاد نام آن را شنیده باشید ، احتمالاً آن Wix است. تلاشی که ویکس برای بازاریابی خود انجام می دهد فوق العاده است. در حقیقت Wix آنقدر موفق است که در برخی از فعالیت های خود افراد مشهور برجسته ای مانند Jason Stratham را به نمایش گذاشته است.

نه تنها این ، بلکه Wix با بیش از 160 میلیون وب سایت توسط این شرکت ، نتایجی نیز برای نشان دادن آن دارد.

اگر نیاز خاصی در ذهن ندارید ، Wix بهترین سازنده وب سایت است. حتی در حالت مخالف ، این درست است ، مانند اینکه اگر نیازهای گسترده ای دارید و عملکردهای مختلفی را دنبال می کنید.

Wix واقعاً “جک تمام معاملات” است به این معنا که همه کارها را به خوبی انجام می دهد ، اما هیچ چیز واقعاً استثنایی نیست. با این حال ، این هدف خود را برای شخصی که به دنبال راه اندازی یک وب سایت است ، تأمین می کند.

جوانب مثبت Wix

در اینجا بهترین موارد در مورد Wix وجود دارد:

 • بازار برنامه قدرتمند – Wix به تعداد قابل توجهی ویژگی اضافه می کند که از طریق بازار برنامه آنها می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. آیا می خواهید جلسات را مستقیماً در سایت خود رزرو کنید؟ آنها شما را تحت پوشش قرار داده اند. جعبه پاپ آپ چت زنده می خواهید؟ کافیست آن را در سایت خود کلیک کرده و نصب کنید.
 • همه نیازها را پوشش می دهد – Wix بیشتر نیازهای افرادی را که به دنبال راه اندازی یک وب سایت هستند ، پوشش می دهد. این شامل راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیکی ، وبلاگ یا حتی فقط یک وب سایت اطلاعاتی ساده است.
 • بسیاری از الگوها – Wix دارای طیف گسترده ای از الگوها است که می توانید برای راه اندازی سریع وب سایت خود از بین آنها انتخاب کنید. الگوهای آنها به خوبی طراحی شده اند و تجربه کاربر را در نظر می گیرند.

منفی های Wix

در اینجا قسمت های ضعیف تری در مورد Wix آورده شده است:

 • رابط کاربری ممکن است دشوار باشد – اگرچه Wix بازار گسترده ای را هدف قرار داده است ، اما رابط کاربری می تواند بسیار مشکل باشد ، به خصوص اگر بخواهید سایت خود را شخصی سازی کنید. اغلب متوجه خواهید شد که چگونه Google را برای انجام برخی وظایف به Google منتقل می کنید. .
 • بدون مهاجرت – یک نقطه ضعف بزرگ با Wix این است که شما در آن قفل شده اید ، بنابراین بعداً نمی توانید کد وب سایت خود را به جای دیگری ببرید. اگر سریع نیاز به مقیاس کاری خود داشته باشید ، این می تواند مشکلاتی ایجاد کند
 • همه کاره و هیچ کاره – نقطه قوت اصلی Wix نیز ضعف آن است. اگرچه از ویژگی های بسیاری برخوردار است ، اما نمی تواند با کیفیت سازندگان وب سایت خوب رقابت کند.

چه کسی باید از Wix استفاده کند؟

 • کار و کسب های خرد – اگر خدماتی مانند مشاوره حقوقی یا بازاریابی ارائه می دهید ، Wix یک وب سایت ساز خوب است که تمام نیازهای شما را برطرف می کند. اگر هدف شما فروش آنلاین محصولات است ، از Wix خودداری کنید.
 • فریلنسرها و متخصصان – به روشی مشابه ، Wix برای حرفه ای هایی که می خواهند مارک شخصی خود را به نمایش بگذارند بسیار مناسب است. به شما این امکان را می دهد که تمام مبانی بالقوه برجسته سازی نمونه کارهای خود مانند برگزاری جلسات و حتی وبلاگ نویسی را پوشش دهید.

شماره 2 – Weebly / سازنده وب سایت – آسانترین استفاده

در مرحله بعدی ، Weebly را داریم که یک سازنده وب سایت کشیدن و رها کردن است و به راحتی در استفاده از آن افتخار می کند. Weebly در حال حاضر بیش از 50 میلیون وب سایت را تأمین می کند و از سال 2006 فعالیت کرده است ، که این یک موفقیت بزرگ و شاهدی برای کارآیی این پلتفرم است.

بنابراین ، چه عواملی باعث محبوبیت مداوم Weebly در بین کاربران شده است؟ این به تجربه ساده کاربر و منحنی یادگیری کوتاه برمی گردد. Weebly شما را با ویژگی ها یا یک رابط پیچیده بمباران نمی کند.

درعوض ، شما را ترسان نمی کند و به شما امکان می دهد مستقیماً به مرحله راه اندازی وب سایت خود برسید.

جوانب مثبت Weebly

در اینجا بهترین موارد در مورد Weebly وجود دارد:

 • ساده و آسان برای استفاده – Weebly یک رابط کاربری ساده با مکانیک کشیدن و رها کردن دارد که فقط کار می کنند. همه چیز طبیعی و شهودی احساس می شود. همچنین به شما کمک می کند که هنگام شروع کار یک مکانیک پردازنده همراه با ایمیل و توضیحات پنجره ای داشته باشید.
 • مهاجرت – اگر تصمیم دارید که می خواهید وب سایت خود را میزبانی کنید ، Weebly آسان می کند که سایت خود را از سیستم عامل خود خارج کنید.
 • مقرون به صرفه – در مقایسه با سایر سازندگان وب سایت های عمومی ، Weebly یکی از مقرون به صرفه ترین ساختارهای قیمت گذاری را دارد.
 • پشتیبانی عالی مشتری – Weebly یک تیم پشتیبانی از مشتری قدرتمند دارد که هر روز هفته فعال هستند. آنها معمولاً طی 1 روز از طریق ایمیل یا حتی سریعتر از طریق چت زنده یا خطوط تلفنی خود پاسخ می دهند.

منفی ها

در اینجا قسمت های ضعیف تری در مورد Weebly آورده شده است

 • فاقد تنوع عملکرد است – معامله استفاده از Weebly این است که به اندازه Wix قدرتمند نیست. به عنوان مثال ، ویژگی های کمتری وجود دارد. علاوه بر این ، برخی از ویژگی ها مانند سیستم مدیریت محتوای آنها و ابزارهای تحلیلی بسیار ضعیف تر از رقبا هستند.
 • سفارشی سازی محدود – از آنجایی که Weebly از رابط و موضوعات قطره و افت استفاده می کند ، سفارشی سازی می تواند کاملاً محدود باشد. Wix نیز این مشکل را دارد ، اما آنها ابزار بیشتری در اختیار دارند تا این مسئله را حل کنند.
 • مشکلات مقیاس بندی – اگر قصد دارید وب سایت خود را به طرز قابل توجهی رشد دهید ، Weebly به سادگی یک پلت فرم خوب نیست: این فقط یک وب سایت ساز ساده برای کاربران روزمره است.

چه کسی باید از Weebly استفاده کند؟

 • افرادی که به وب سایت های ساده نیاز دارند – به عنوان یک قاعده ، اگر اهل فن و فن نیستید و می خواهید به سرعت یک وب سایت ساده راه اندازی کنید ، باید از Weebly استفاده کنید. یک دسته از کاربران انجمن ها یا باشگاه هایی هستند که می خواهند یک سایت اطلاعاتی درباره گروه خود راه اندازی کنند.
مقاله مرتبط  16 استراتژی برای سازماندهی تجارت کوچک خود در سال 2021 و بعد از آن

شماره 3 – Shopify / سازنده وب سایت – بهترین فروشگاه آنلاین

اگر قصد فروش هر نوع کالای آنلاین را دارید – از جواهرات گرفته تا اسکوترهای برقی – بهترین شرط شما استفاده از یک پلت فرم اختصاصی تجارت الکترونیک و سازنده وب سایت است.

بدون شک شماره یک در این گروه Shopify است. این پلتفرم بیش از 1 میلیون تاجر در 175 کشور مختلف قدرت دارد و سومین خرده فروش آنلاین در ایالات متحده است که فقط آمازون و eBay را پشت سر می گذارد.

نرم افزار Shopify یک پلتفرم کاملاً پایان به پایان است که به شما امکان راه اندازی ، مدیریت و تبلیغ فروشگاه آنلاین را می دهد. به راحتی می توانید کالاهای خود را برای فروش لیست کنید ، پرداخت کنید و سفارشات را انجام دهید – همه اینها زیر یک سقف قرار دارند.

طرفداران

در اینجا بهترین موارد در مورد Shopify آورده شده است:

 • تخصص تجارت الکترونیک – رسم اصلی Shopify این است که یک وب سایت ساز طاقچه است که بر راه اندازی فروشگاه تجارت الکترونیک متمرکز است. این بدان معنی است که تمام ویژگی ها و فرآیندهای آنها در جهت رسیدن به این هدف است ، و در نتیجه یک پلت فرم قدرتمند است که می تواند به حداکثر فروش کمک کند.
 • امنیت – اگر قصد انجام معاملات را دارید ، به روش هایی برای ایمن نگه داشتن سایت و امنیت اطلاعات داده های مشتری نیاز دارید. فروشگاه های Shopify اقدامات امنیتی سایبری شدیدی را در نظر گرفته اند که وب سایت خود میزبان معمولاً فاقد آن است.
 • کانال های فروش یکپارچه – Shopify با سیستم عامل های دیگر مانند فیس بوک و آمازون ادغام شدیدی دارد. این به شما امکان می دهد با مدیریت کاتالوگ خود در هر پلت فرم زیر یک سقف ، فروش خود را ساده کنید.

منفی ها

در اینجا جنبه های ضعیف Shopify وجود دارد:

 • تمرکز بر تجارت الکترونیکی – از آنجا که تمرکز بر تجارت الکترونیکی است ، Shopify فاقد برخی از ویژگی ها و ظرافت سایر سازندگان وب سایت است. به عنوان مثال ، سیستم مدیریت محتوای آنها در مقایسه با وردپرس بسیار محدود است.
 • هزینه معامله + هزینه ماهانه – با هر فروشی که در Shopify انجام می دهید ، هزینه معامله وجود دارد که از 2.4٪ – 2.6٪ متغیر است. همراه با هزینه های ارائه دهنده پرداخت ، این می تواند حاشیه شما باشد.

چه کسی باید از Shopify استفاده کند؟

 • فروشگاه های آجر و ملات – اگر فروشگاه حضوری دارید و می خواهید محصولات خود را به صورت آنلاین بفروشید ، Shopify جایگاه محکمی در دنیای دیجیتال به شما ارائه می دهد.
 • استارت آپ های تجارت الکترونیک – کارآفرینانی که مارک های جدیدی را شروع می کنند یا حمل و نقل را رها می کنند ، از راه اندازی سریع و نهایی پیشنهادی Shopify نیز بهره مند می شوند.

شماره 4 – وردپرس / سازنده وب سایت – بهترین ها برای مدیریت محتوا

یکی از قدیمی ترین و معتبرترین سازندگان وب سایت وردپرس است. این پلتفرم از سال 2003 راه اندازی شده است و محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای وب در حال حاضر است.

در واقع ، وردپرس 37.6 درصد از کل وب سایت ها را تأمین می کند.

همانطور که وردپرس در روزهای ابتدایی وب وجود داشت ، تمرکز آن بر روی محتوا بود ، که برجسته ترین شکل وب سایت در آن زمان بود.

این وجه تمرکز را تا به امروز حفظ کرده است ، بدون شک وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا را از بین وب سایت سازان مختلف دارد.

نکته مهم این است که وردپرس به سیستم عامل تقسیم می شود:

 • WordPress.org – این منبع آزاد (نسخه رایگان) وردپرس است که دارای انعطاف پذیری بیشتری است ، اما برای کاربران غیر فنی دشوارتر است.
 • WordPress.com – این نسخه پولی است. در نصب مضامین و مدیریت می توانید کمک بگیرید اما به طور کلی کمتر قابل تنظیم است.

طرفداران

در اینجا بهترین موارد در مورد وردپرس وجود دارد:

 • شما کنترل کامل دارید – برخلاف دیگر سازندگان وب سایت ، وردپرس کاملاً قابل تنظیم است زیرا سایت به طور مستقیم با کد ساخته می شود ، در مقابل رابط های کشیدن و رها کردن. این بدان معنی است که شما از نظر طراحی و عملکرد انعطاف پذیری بسیار بیشتری دارید.
 • وبلاگ نویسی قوی و CMS – وردپرس با در نظر گرفتن محتوا در جلو زمین ساخته شده است. برخی از بهترین ابزارها برای انتشار و مدیریت محتوا از جمله مدیریت تیمی ، برنامه ریزی پیشرفته و طبقه بندی است.
 • پلاگین های زیادی – بیش از 52000 افزونه برای وردپرس موجود است. می توانید SEO خود را با افزونه هایی مانند YoastSEO اندازه گیری و تقویت کنید یا حتی می توانید عملکرد جدیدی مانند سبد خرید را اضافه کنید.

منفی ها

در اینجا جنبه های ضعیف وردپرس وجود دارد:

 • ممکن است به کمک نیاز داشته باشید – همانطور که سایت وردپرس شما با کد توسعه یافته است ، برای نصب و به روزرسانی قالب وردپرس خود به کمک نیاز خواهید داشت. این می تواند با هزینه سنگین همراه باشد ، به خصوص اگر تغییرات مداوم بخواهید.
 • منحنی یادگیری – اگر می خواهید سایت خود را مدیریت و به روز کنید ، یادگیری نحوه انجام این کار ممکن است مدتی طول بکشد. مدیریت و برنامه ریزی پست ها نسبتاً آسان است ، اما به روزرسانی نحوه مشاهده سایت یا نصب یک افزونه بسیار دشوارتر است.
 • مسائل امنیتی – از آنجا که سایت وردپرس خود میزبان خود است ، در برابر مسائل مربوط به امنیت سایبری آسیب پذیرتر هستید. برخی از افزونه ها برای وردپرس نیز می توانند به عنوان یک خطر عمل کنند.

چه کسی باید از آن استفاده کند

 • وبلاگ نویسان – اگر نوشتن تمرکز اصلی شما است ، وردپرس یک انتخاب عالی است. این پلتفرم برای وبلاگ نویسان ، بهینه سازی مدیریت محتوا و سئو طراحی شده است. وردپرس به شما امکان می دهد از مطالب خود مقیاس بندی کرده و بیشترین بهره را ببرید.
 • مشاغل محتوا محور – به همین ترتیب ، اگر در حال ایجاد مشاغلی هستید که از نظر محتوا ، مانند یک وب سایت جدید ، از نظر محتوای سنگین استفاده کنید ، وردپرس به شما کمک می کند تا جنبه عملیاتی تولید محتوا را بسیار راحت تر مدیریت کنید.

به اهداف خود فکر کنید

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که سازندگان وب سایت ذکر شده در بالا می توانند عملکردهای مختلفی را ارائه دهند ، بنابراین این مقاله یک نمای کلی برای شما فراهم کرده است ، شما باید جزئیات هر سیستم عامل را بررسی کنید.

بهترین انتخاب برای شما هم به نیازهای شما در لحظه برمی گردد و هم به مکانی که قصد دارید وب سایت خود را در آینده بگیرید.

پس از مطالعه مرورهایی مانند این ، مطمئن شوید که قدم به عقب برداشته اید و نیازهای خاص خود را در اولویت تصمیم گیری قبل از ارتکاب قرار دهید.