آموزش سئو

بهترین بررسی های نرم افزار برنامه ریزی کارمندان در سال 2020

اکتبر 8, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

مدیریت شیفت های نیروی کار روزانه ، هفتگی و ماهانه می تواند چالش برانگیز باشد. جریمه ای بین کوتاه مدت بودن و اضافه کار کردن بدون اجازه دادن به کنترل هزینه های کار شما وجود دارد.

منظم بودن حتی با تعداد انگشت شماری از کارمندان دشوار است ، اما این چالش در ابعاد گسترده افزایش می یابد.

به جایی رسیده ایم که مدیریت شیفت از طریق صفحه گسترده یا با مداد و کاغذ منسوخ شده و کاملاً ناکارآمد است.

نرم افزار زمان بندی کارمندان را وارد کنید. این ابزارها ضمن ایجاد همیشه در ذهن داشتن تصویر بزرگ ، ایجاد برنامه برای مدیران را آسان می کند. این که آیا تجارت شما ده کارمند برای 10 هزار نفر کارمند دارد ، یک راه حل برای تأمین نیازهای برنامه شما وجود دارد.

کدام نرم افزار زمان بندی کارمندان بهترین است؟ برترین گزینه های من را بیابید و بررسی های عمیق هر یک را در زیر بخوانید.

6 گزینه برتر برای نرم افزار برنامه ریزی کارمندان

 1. ShiftNote
 2. صفحه شیفت
 3. قائم مقام
 4. HotSchedules توسط چهارم
 5. Homebase
 6. کیک HR

چگونه بهترین زمانبندی کارمندان را برای خود انتخاب کنیم

هنگامی که در حال خرید و بررسی ابزارهای مختلف برنامه ریزی کارمندان هستید ، فاکتورهای خاصی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. برای کمک به محدود کردن جستجوی خود ، عناصر زیر را در ذهن داشته باشید:

تعداد کارکنان

همانطور که قبلاً گفته شد ، نرم افزار زمان بندی کارمندان یک دسته همه کاره است. راه حل هایی برای کسب و کارها در هر شکل و اندازه وجود دارد. اما یک کافی شاپ کوچک با شش کارمند در یک مکان واحد ، نیازهای یک رستوران زنجیره ای با 500 کارگر در ده سایت را نخواهد داشت.

برخی از نرم افزارها برای مقیاس سازی ساخته شده اند ، در حالی که برخی دیگر برای مشاغل کوچکتر و سایت های مجزا در نظر گرفته شده اند.

در حالی که گزینه ها را نیز ارزیابی می کنید ، به آینده شغلی خود فکر کنید. در حالی که ممکن است امروز فقط 50 کارمند داشته باشید ، در مدت شش ماه چند نفر خواهید داشت؟ 12 ماه؟ اگر به سرعت مقیاس بندی می کنید ، مطمئن شوید که نرم افزاری که انتخاب کرده اید می تواند رشد شما را تأمین کند.

قابلیت ردیابی زمان

به طور کلی ، برنامه ها فقط یکی از م componentلفه های نرم افزار زمان بندی کارمندان هستند. امروزه بسیاری از بهترین ابزارهای موجود در بازار راهکارهای همه جانبه برای عملکردهای دیگر هستند.

ساعت ردیابی و ساعت در آن لیست وجود دارد. چرا؟

برنامه ریزی و ردیابی زمان معمولاً دست به دست هم می دهند. بنابراین به جای تهیه یک نرم افزار برای برنامه ریزی و یک ابزار ردیابی زمان کاملاً متفاوت ، منطقی است که همه آنها را در یک سقف قرار دهید. در پایان روز ، این موارد برای مدیران و کارمندان شما ساده است.

دسترسی انعطاف پذیر

معمولاً بهترین نرم افزار زمان بندی کارمندان به عنوان یک راه حل مبتنی بر وب ارائه می شود. شما می خواهید کارکنان خود را از هرجایی به برنامه های خود دسترسی پیدا کنند. این کار با نرم افزار دسک تاپ امکان پذیر نیست.

من همچنین توصیه می کنم به دنبال یک راه حل برنامه ریزی کارمند باشید که به طور استاندارد با یک برنامه تلفن همراه رایگان ارائه شود. سپس کارکنان شما می توانند اساساً یک برنامه با به روزرسانی های بی درنگ را به صورت 24 ساعته و روزانه انجام دهند.

این برنامه ها برای مواردی مانند ویژگی های ارتباطی تیمی و اعلان های فشاری با تغییر برنامه یا یادآوری های شیفت عالی هستند.

راه حل های خاص صنعت

امروزه ابزارهای زیادی برای برنامه ریزی کارمندان عمومی در بازار وجود دارد. اما اگر در دسته های خاصی قرار گرفتید ، به دنبال ابزاری خاص برای صنعت باشید.

رستوران ها و صنایع پذیرایی دو موردی هستند که به ذهن خطور می کنند. بسیاری از نرم افزارها به این نوع مشاغل اختصاص یافته اند زیرا نیازهای برنامه ریزی بیشتر در این موارد نقش دارد.

اگر فرصت استفاده از نرم افزاری را دارید که به طور خاص برای صنعت خاص شما طراحی شده است ، همانطور که تصمیم نهایی را می گیرید ، تمایل دارم به آن سمت متمایل شوم.

ویژگی های اضافی و موارد اضافی

همانطور که قبلاً گفتم ، بسیاری از نرم افزارهای برنامه ریزی کارکنان کارهایی فراتر از اینکه فقط به مدیران امکان می دهند برنامه هفتگی ارسال کنند ، انجام می دهند.

مقاله مرتبط  11 روش اثبات شده برای افزایش زمان ساکن

همچنین بهترین ابزارها دارای تعویض شیفت ، ابزارهای سلف سرویس کارمندان ، ویژگی های منابع انسانی ، مدیریت هزینه کار ، مدیریت مرخصی ، ردیابی حضور ، پیام رسانی تیمی ، کنترل وقت اضافه ، ساعتهای زمانی و غیره خواهند بود.

برخی موارد اضافی بسته به نوع و نیاز شغلی شما قطعاً مهمتر از سایرین مورد توجه قرار می گیرند. بنابراین هنگام خرید در مورد این گزینه های مختلف از نزدیک مطلع شوید.

انواع مختلف نرم افزار زمان بندی کارمندان

قبل از اینکه به بررسی های خاص نرم افزار بپردازیم ، می خواهم سریع دسته های مختلف نرم افزار برنامه ریزی کارمندان را برجسته کنم. در اینجا توضیح عمیق تری درباره گزینه هایی که به شما ارائه می شود آورده شده است:

نرم افزار برنامه ریزی مستقل کارمندان

این به حد کافی گویا هست. ابزارهایی وجود دارد که برای برنامه ریزی کارمندان ساخته شده است و نه چیز دیگری.

به طور کلی ، استفاده از این آسانترین ها است زیرا هیچ ویژگی یا زنگ و سوت اضافی برای گیج کردن شما وجود ندارد. با این حال ، نرم افزار در مقایسه با سایر راه حل های این گروه محدود خواهد بود.

مگر اینکه فقط به دنبال یک روش دیجیتالی برای بهبود روند برنامه ریزی خود باشید ، احتمالاً می خواهید یک راه حل همه در یک را با قابلیت های اضافی در نظر بگیرید.

نرم افزار منابع انسانی

نرم افزار منابع انسانی طی سالهای گذشته به محبوبیت بیشتری رسیده است. این راه حل ها معمولاً دارای ویژگی هایی برای گزارش منابع انسانی ، ردیابی مزایا ، ردیابی متقاضیان ، پردازش کارکنان ، آموزش و موارد دیگر هستند.

برنامه ریزی کارمندان به یکی از ملفه های اصلی بسیاری از راه حل های محبوب منابع انسانی تبدیل شده است. با این حال ، لازم به ذکر است که هر نرم افزار منابع انسانی از قابلیت برنامه ریزی کارمندان برخوردار نیست.

برای آن دسته از شما که به دنبال یک فروشگاه واحد برای تمام برنامه ریزی ها و نیازهای منابع انسانی هستید ، نرم افزار HR با ابزار برنامه ریزی داخلی می تواند پاسخگوی شما باشد.

نرم افزار ردیابی زمان

همانطور که قبلاً گفتم ، نرم افزار ردیابی زمان و برنامه ریزی کارمندان دست به دست هم می دهند.

کارت های پانچ فیزیکی منسوخ شده اند. ردیابی زمان مدرن دیجیتالی شده است. ابزارهایی وجود دارد که کارگران ساعتی را ردیابی می کند و همچنین از قابلیت برنامه ریزی کارمندان برخوردار است.

همه اینها به مارک نرم افزار بستگی دارد. در بعضی موارد ، شما یک راه حل را می بینید که به عنوان نرم افزار ردیابی زمان تبلیغ شده است (که شامل ویژگی های برنامه ریزی است). در سایر مواقع نرم افزار زمان بندی کارمندان را مشاهده خواهید کرد (که شامل ویژگی های ردیابی زمان است). اما خوب است که هر دو را از یک ابزار تهیه کنید.

ترک نرم افزار مدیریت

مدیریت مرخصی بعضاً در رده خود قرار می گیرد. در واقع تعداد انگشت شماری از ابزارهای عالی وجود دارد که بر مدیریت مرخصی تمرکز دارند و هیچ چیز دیگری.

این نوع نرم افزار برای مدیریت درخواست های تعطیلات ، PTO و موارد دیگر طراحی شده است.

به طور کلی ، یک نرم افزار مستقل برای مدیریت مرخصی به اندازه سایر ابزارهای موجود در بازار از نظر ویژگی غنی نخواهد بود. من یک نرم افزار برنامه ریزی گسترده تر برای کارمندان را پیشنهاد می کنم که دارای ویژگی های مدیریت غیبت باشد.

شماره 1 – ShiftNote Review – ساده ترین نرم افزار برنامه ریزی کارمندان

ShiftNote یکی از ساده ترین ابزارهای برنامه ریزی کارمندان در بازار امروز است. بیش از 75000 کاربر در طیف وسیعی از صنایع مختلف به آن اعتماد دارند.

من ShiftNote را دوست دارم زیرا آنها راه حل های خاص صنعت را برای دسته هایی مانند رستوران ، هتل ، خرده فروشی ، تولید ، مراقبت های بهداشتی ، آموزش و کارخانه های آبجوسازی ارائه می دهند.

در اینجا برخی از مهمترین دلایل بالا بودن رتبه ShiftNote در لیست من ذکر شده است:

 • برنامه تلفن همراه رایگان ، پیام رسانی تیمی رایگان و پشتیبانی رایگان از مشتری
 • کارمندان می توانند در دسترس بودن و تعویض شیفت خود را به روز کنند
 • الگوها را برنامه ریزی کنید تا مدیران مجبور نباشند از ابتدا ایجاد کنند
 • تنظیمات رایگان و آموزش تک به تک
 • داشبورد چند موقعیتی
 • مهلت مدیریت درخواست
 • ابزار پیش بینی فروش و نیروی کار
 • گزارش های گزارش روزانه

به طور کلی ، ShiftNote ضمن بهینه سازی کارایی برنامه های شما ، سرعت روند برنامه ریزی شما را به شدت بهبود می بخشد. این یک روش قابل اعتماد برای تیم مدیریتی و کارکنان شما برای برقراری ارتباط از هرجای دیگر است.

مقاله مرتبط  بهترین بررسی نرم افزار CRM مشاغل کوچک از سال 2021

شایان ذکر است که ShiftNote فاقد برخی از HR و ویژگی های ردیابی زمانی است که امروز توسط سایر ابزارها در بازار ارائه می شود. اما اگر فقط به دنبال یک راه حل مستقیم برنامه ریزی هستید ، این قطعاً باید یک نکته مهم باشد.

با یک دوره آزمایشی 30 روزه می توانید ShiftNote را بصورت رایگان امتحان کنید.

# 2 – Shiftboard Review – بهترین مورد برای مدیریت هزینه کار

Shiftboard یکی دیگر از راه حل های عالی مدیریت نیروی کار است که برای زمان بندی کارمندان ساعتی طراحی شده است. این یک نرم افزار غنی از ویژگی ها با گزینه های مختلف برای حل چالش های مشترک تجاری مرتبط با برنامه ریزی است.

این موارد شامل مدیریت هزینه کار ، نگهداری کارمندان ، مدیریت خستگی ، انطباق و موارد دیگر است.

Shiftboard در واقع دارای دو ابزار برنامه ریزی متفاوت است – SchedulePro و ScheduleFlex. نسخه Pro برای صنایع با انطباق بالا مانند اصلاحات ، نفت و گاز و پتروشیمی طراحی شده است. نسخه Flex برای سازمان هایی با نیازهای برنامه ریزی تغییر یافته مانند مراقبت های بهداشتی ، کارکنان ، مراکز تماس ، انبار و توزیع ، ایمنی عمومی و تولید ساخته شده است.

از دیگر نکات قابل توجه نرم افزار Shiftboard می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتباطات در زمان واقعی در مورد به روزرسانی برنامه ها و شیفت های تازه در دسترس
 • شیفت ها را با حذف تماس و نمایش ممنوع پر کنید
 • کارمندان می توانند درخواست های تغییر لحظه آخری را مستقیماً از برنامه تلفن همراه تأیید کنند
 • کارمندان می توانند شیفت های اضافی و شیفت های تجاری را انتخاب کنند (با تأیید)
 • برنامه های متناسب متناسب با گروه ها و مکان ها
 • گروه بندی تیم های هوشمند براساس صلاحیت کارکنان ، گواهینامه ها و موارد دیگر
 • پیش بینی دقیق کار براساس تقاضا
 • از اضافه کاری / کم کاری خودداری کنید
 • برنامه ریزی ابزارهای اتوماسیون

بیش از 60،000 تیم برای برنامه ریزی کارمندان به Shiftboard اعتماد می کنند. آنها حتی دارای ویژگیهای اضافی برای ردیابی متقاضی و ساعتهای ساعت با استفاده از حصارکشی ژئوفک هستند.

برای شروع امروز یک نسخه آزمایشی رایگان را درخواست کنید.

شماره 3 – معاونت بررسی – بهترین حالت برای مدیریت وقت و حضور و غیاب

معاون یکی از محبوب ترین ابزارهای برنامه ریزی کارمندان در بازار امروز است. بیش از 200000 مارک تجاری در سراسر جهان از جمله نام های بزرگی مانند Nike ، Amazon ، HubSpot و Peloton به آن اعتماد دارند.

من معاون را دوست دارم زیرا دارای ویژگی های غنی است ، اما قیمت گذاری ساده و مستقیمی دارد.

می توانید برنامه ریزی کارمندان را با نرم افزار ردیابی زمان فقط با 4 دلار در هر کاربر در ماه همراه کنید. متناوباً ، هر یک از این توابع را می توان جداگانه با قیمت 2.50 دلار برای هر کاربر خریداری کرد.

در اینجا نگاهی گذرا به برخی دیگر از برترین ویژگی ها و مزایایی که از این نرم افزار دریافت خواهید کرد است:

 • آسان برای پر کردن شیفت های آزاد بر اساس در دسترس بودن کارکنان ، شرایط و هزینه
 • برنامه ها را فوراً با تیم خود به اشتراک بگذارید
 • داده های زمان واقعی هزینه یابی نیروی کار
 • قابلیت برنامه ریزی خودکار با استفاده از هوش مصنوعی
 • شکستن برنامه ریزی و استراحت مطابقت
 • با برنامه های iOS و Android برنامه ها را از هرجایی مدیریت کنید
 • درخواست ، تأیید و پیگیری PTO
 • محاسبات دستمزد را خودکار کنید
 • برگه های زمانی را جمع آوری کرده و با یک کلیک آنها را به لیست حقوق و دستمزد صادر کنید
 • افرادی را که در حال حاضر شیفت ، زمان استراحت یا تعطیلات هستند یا در زمان واقعی دیررس هستند مشاهده کنید

هر مشاغلی که یک روش ساده برای مدیریت برنامه ریزی کارکنان و پیگیری زمان از یک راه حل واحد بخواهد ، قطعاً از معاونت بهره مند می شود.

31 روز رایگان امتحان کنید. بدون کارت اعتباری مورد نیاز است.

شماره 4 – HotSchedules توسط Fourth Review – بهترین سیستم مدیریت کار برای رستوران ها و مهمان نوازی

HotSchedules یک راه حل کامل برای مدیریت نیروی کار است که به طور خاص برای مشاغل صنعت رستوران و مهمان نوازی ساخته شده است.

علاوه بر برنامه ریزی کارمندان ، HotSchedules ابزاری برای ردیابی متقاضیان ، پردازنده ، مدیریت زمان حضور و غیاب ، دفترچه ثبت نام مدیر و موارد دیگر دارد. آنها حتی راهکارهایی برای مدیریت موجودی کالا ، منابع انسانی و حقوق و دستمزد دارند.

از نظر ویژگی های زمان بندی کارمندان ، در اینجا نگاهی دقیق به مزایای اصلی ارائه شده توسط HotSchedules خواهیم داشت:

 • کشیدن و رها کردن ابزار برنامه ریزی ساده
 • الگوهای آماده برنامه ریزی
 • خطاهای زمان بندی ، کمبود نیرو و بیش از حد را کاهش دهید
 • اضافه کاری بدون برنامه را محدود کنید
 • مدیریت PTO و در دسترس بودن کارکنان
 • درخواست شیفت از هر دستگاهی را تأیید یا رد کنید
 • دسترسی سریع به گزارش های فهرست روزانه خود
 • ابزارهای انطباق برای وعده های غذایی ، استراحت ها ، هفته های کاری منصفانه و موارد دیگر
مقاله مرتبط  واقعاً کدام حساب های رسانه های اجتماعی مهم هستند و چرا

بسته به نیاز شما ، HotSchedules می تواند به همان سادگی که می خواهید ساده یا پیچیده باشد. شما می توانید فقط از ابزارهای برنامه ریزی کارمندان استفاده کنید ، یا یک راه حل قوی و سفارشی با بسیاری از ویژگی ها و افزودنی ها برای تجارت خود بسازید.

هرکدام از گزینه ها را که انتخاب کنید ، قطعاً HotSchedules بهترین انتخاب من برای رستوران ها و مشاغل پذیرایی است. برای شروع نسخه آزمایشی رایگان خود را درخواست کنید.

شماره 5 – بررسی Homebase – بهترین نرم افزار زمان بندی کارمندان برای مشاغل کوچک

Homebase ابزاری برای برنامه ریزی کارمندان است که با در نظر گرفتن مشاغل کوچک طراحی شده است. به اندازه کافی متناسب است و می تواند نیازهای برنامه ریزی را در طیف گسترده ای از صنایع از جمله خرده فروشی ، بهداشت و زیبایی ، مشاغل خدماتی و رستوران ها تأمین کند.

بیش از 100000 کسب و کار به Homebase اعتماد می کنند.

با Homebase ، از ویژگی ها و ویژگی های برتر مانند:

 • الگوهای برنامه ریزی ساده که می توانند در حین ویرایش ویرایش شوند
 • اشتراک برنامه آسان با کل تیم شما
 • امکان پیش بینی هزینه های کارگری شما
 • کارمندان می توانند از برنامه تلفن همراه به به روزرسانی های زمان واقعی دسترسی پیدا کنند
 • در دسترس بودن کارمندان ، درخواست های مرخصی و تأییدیه ها را پیگیری کنید
 • به صورت خودکار در مورد شیفت های آینده به کارمندان خود یادآوری کنید
 • تجارت شیفت را از هرجایی مدیریت کنید
 • اضافه کاری را محاسبه کنید و درباره زمانبندی درگیری ها هشدار دریافت کنید

با ادغام داده های فروش خود از سیستم های POS مانند Square ، Clover ، Shopify ، Upserve ، Revel ، Lightspeed و موارد دیگر ، می توانید پیش بینی های کار خود را بهبود ببخشید.

علاوه بر این ویژگی های برنامه ریزی قوی ، Homebase یک راه حل همه در یک ساعت برای زمان ، استخدام ، پردازنده ، ارتباطات تیمی ، منابع انسانی و انطباق است.

بهتر از همه؟ راه حل برنامه ریزی کارمندان از Homebase برای کارمندان نامحدود 100٪ رایگان است. برای استفاده بیشتر از نرم افزار ، می توانید با پرداخت هزینه 14 دلار در ماه برای هر مکان ، به یک برنامه پولی ارتقا دهید.

شماره 6 – بررسی CakeHR – بهترین راه حل HR همه در یک

همانطور که از نام آن پیداست ، CakeHR یک نرم افزار کامل منابع انسانی است. در این راه حل HR همه در یک ، ابزارهای قدرتمندی را برای برنامه ریزی شیفت پیدا خواهید کرد.

به طور کلی ، CakeHR علاوه بر بهبود روند برنامه ریزی ، برای هر کسب و کاری که بخواهد وظایف منابع انسانی خود را خودکار کند ، گزینه ای عالی است.

سایر موارد برجسته قابل توجه ویژگی های برنامه ریزی کارمند عبارتند از:

 • برنامه ریزی تعاملی شیفت با رابط کاربری آسان
 • سازگار برای سایت های منفرد و چندین مکان
 • تقسیم برنامه ها به چند گروه و گروه با چند مدیر شیفت آسان است
 • ابزارهای سلف سرویس کارمند با قابلیت افزودن زمان های ترجیحی و زمان های غیرقابل دسترس
 • مدیریت کشیدن و رها کردن شیفت
 • گزارش های روزانه ، هفتگی و ماهانه
 • صادرات اطلاعات کامل

جدا از ابزارهای برنامه ریزی ، از ویژگی های مربوط به مدیریت مرخصی ، کاربرگ ها ، استخدام ها ، مدیریت عملکرد ، سوابق کارمندان و سایر موارد ضروری منابع انسانی نیز بهره مند خواهید شد.

CakeHR با قیمت 8.50 دلار در هر ماه برای HR اصلی و برنامه ریزی شیفت شروع می شود. ماژول های اضافی هزینه اضافی دارند. راه اندازی نرم افزار آسان است و شما می توانید آن را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید.

خلاصه

بهترین نرم افزار زمان بندی کارمندان چیست؟

پاسخ واقعاً به آنچه می خواهید بستگی دارد. اما صرف نظر از نیاز شما ، می توانید بر اساس توصیه های من در این راهنما گزینه مناسبی را برای تجارت خود پیدا کنید.

برای ساده سازی فرایند خرید ، فقط به متدولوژی که قبلا توضیح دادم مراجعه کنید. با این کار محدود کردن گزینه ها بسیار راحت تر خواهد بود.