آموزش سئو

بهترین بررسی نرم افزار کنفرانس ویدیویی سال 2020

سپتامبر 30, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

نرم افزار کنفرانس ویدیویی در طی سال گذشته محبوبیت زیادی را پشت سر گذاشته است. با تبدیل شدن وضعیت عادی به افرادی که از خانه و کار از راه دور کار می کنند ، مشاغل برای برقراری ارتباط به خدمات کنفرانس ویدیویی متکی هستند.

اما همه نرم افزارهای کنفرانس ویدیویی یکسان نیستند.

ابزاری که برای گفتگوی ویدیویی با دوستان و خانواده خود در سراسر کشور استفاده می کنید لزوما بهترین گزینه های ارتباطی تجاری نیستند.

کدام نرم افزار ویدئو کنفرانس برای شما بهترین است؟ در زیر با جزئیات بیشتر موارد برتر را تجزیه و تحلیل می کنم.

6 گزینه برتر برای نرم افزار کنفرانس ویدیویی

 1. BlueJeans
 2. سیسکو Webex
 3. بزرگ کردن
 4. به موجب آن
 5. حلقه مرکزی
 6. GlobalMeet توسط PGI

چگونه بهترین ویدئو کنفرانس را برای خود انتخاب کنیم

هنگام خرید و ارزیابی گزینه های مختلف ، معیارهای خاصی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. این عوامل را در ذهن داشته باشید تا روند خرید را تسهیل کرده و بهترین نرم افزار کنفرانس ویدیویی را برای تجارت خود محدود کنید.

اندازه تماس

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید محدودیت های محدودیت تماس است. چند نفر می توانند در کنفرانس ویدیویی شرکت کنند؟

برنامه های ورود به سطح ممکن است شما را به 25 یا 50 تماس گیرنده محدود کند در حالی که بالاترین ردیف می تواند 10000+ باشد.

اگر مشاغل کوچکی را اداره می کنید یا فقط باید گاهی اوقات با تیم کوچکی ملاقات کنید ، احتمالاً با محدودیت روبرو نخواهید شد. اما برای آن دسته از شما که قصد ارائه سخنرانی به کل سازمان در اندازه شرکت خود را دارید ، یک قابلیت فراخوانی زیاد اولویت اصلی خواهد بود.

جریان های ویدیویی همزمان

حتی اگر طرحی با اندازه تماس زیاد دریافت کنید ، به این معنی نیست که همه افراد در تماس قادر به پخش همزمان وب کم خود هستند.

بگذارید بگوییم شما 500 نفر دارید که در یک کنفرانس ویدیویی شرکت می کنند. 500 فیلم روی صفحه وجود نخواهد داشت. ممکن است فقط به 10 یا 20 استریمر محدود شوید. بقیه فقط برای مشاهده خواهد بود.

کیفیت فیلم

هیچ چیز بدتر از حضور در یک کنفرانس ویدیویی با جریان ضعیف نیست. این واقعاً می تواند از هدف کنفرانس منحرف شود. همه نگران قطع شدن اتصال و سپس اتصال مجدد هستند ، امیدوارند که این مسئله برطرف شود که باعث اتلاف وقت با ارزش می شود.

ارتباطات اینترنتی جداگانه هر شرکت کننده بر کیفیت نیز تأثیر می گذارد. با این حال ، برخی از نرم افزارها قطعاً از سایر دسته های این دسته بهتر هستند.

بهترین روش برای تعیین کیفیت فیلم نرم افزار ، آزمایش آزمایشی رایگان و خواندن نظرات مشتریان فعلی است.

ویژگی های همکاری تیمی

اگر از نرم افزار کنفرانس ویدیویی برای کار استفاده می کنید ، داشتن یک راه حل همکاری همه در یک کار مفید است.

تمایل دارم به دنبال ویژگی هایی مانند اشتراک فایل ، فضای ذخیره سازی ابری ، اشتراک صفحه ، حالت ارائه و چت زنده تلفیقی باشم. همچنین باید به دنبال ویژگی هایی باشید که با ابزارهایی که قبلاً برای CRM ، تجزیه و تحلیل سایت یا هر چیز دیگری که تیم شما روی آن کار می کند ، ادغام شوند.

اکنون همه می توانند به جای بازگشت و برگشت بین نرم افزارهای مختلف هنگام مکالمه ویدیویی ، از یک پلت فرم واحد همکاری کنند.

موارد صنعت و موارد استفاده خاص

دقیقاً برای چه چیزی به نرم افزار کنفرانس ویدیویی نیاز دارید؟

بسیاری از راه حل های عمومی وجود دارد خارج وجود دارد. اما در برخی موارد ، برخی از نرم افزارها با هدفهایی مانند کار از راه دور یا تماسهای بین المللی روبرو می شوند. حتی ابزارهای خاص صنعت برای مراقبت های بهداشتی یا آموزشی وجود دارد.

بنابراین اگر در یکی از آن دسته ها قرار گرفتید ، حتماً نرم افزاری را انتخاب کنید که نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده کند.

انواع مختلف نرم افزار کنفرانس ویدیویی

همانطور که قبلاً ذکر شد ، همه نرم افزارهای کنفرانس ویدیویی یکسان نیستند. من به سرعت محبوب ترین گزینه ها را نام می برم و توضیح می دهم ، بنابراین شما درک بهتری از انتظارات هنگام خرید می کنید.

نرم افزار کنفرانس ویدئویی ابری

نرم افزار Cloud یا نرم افزار کنفرانس ویدیویی مبتنی بر مرورگر بسیار انعطاف پذیر است. شرکت کنندگان می توانند از طریق ورود به سیستم از طریق مرورگر وب از هر مکانی به تماس بپیوندند.

مقاله مرتبط  آینده بازاریابی بصری

این نرم افزار توسط استانداردهای باز WebRTC (ارتباطات لحظه ای) پشتیبانی می شود.

اگر قرار است با شرکت کنندگان خارج از سازمان خود تماس کنفرانسی داشته باشید ، قطعاً یک راه حل ابری می خواهید. سپس می توانید با پیوند URL افراد را به عضویت دعوت کنید و دیگر نیازی به بارگیری هیچ نرم افزاری نخواهند بود.

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما یک تیم فروش دارید که از کنفرانس ویدیویی برای برقراری ارتباط با چشم انداز استفاده می کند. اجبار آن دسته از مشتریان بالقوه برای بارگیری نرم افزار ، اصطکاک و سردرگمی را به روند فروش اضافه می کند.

برنامه های دسک تاپ

برنامه های دسک تاپ معمولاً برای کنفرانس ویدیویی داخلی استفاده می شوند. بهترین نرم افزار کنفرانس ویدیویی از کلیه سیستم عامل های اصلی پشتیبانی خواهد کرد.

کیفیت و ویژگی های تماس معمولاً با یک برنامه دسک تاپ افزایش می یابد. به عنوان مثال ، ممکن است نتوانید صفحه خود را در نسخه ابری یک نرم افزار به اشتراک بگذارید ، اما با بارگیری برنامه دسک تاپ به این ویژگی دسترسی پیدا می کنید.

کنفرانس ویدیویی موبایل

کنفرانس ویدئویی موبایل برای افرادی که نیاز به پیوستن به تماس های حین حرکت دارند بسیار مهم است. افراد حرفه ای پرمشغله را نمی توان همیشه به یک کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ متصل کرد. اما این نوع نرم افزار به افراد امکان می دهد از طریق تلفن های هوشمند و تبلت ها شرکت کنند.

اگر از نرم افزار ابری استفاده می کنید ، معمولاً می توانید از طریق یک مرورگر وب در دستگاه تلفن همراه خود بپیوندید. با این حال ، با بارگیری برنامه تلفن همراه از ارائه دهنده کنفرانس ویدیویی ، این تجربه قطعاً افزایش می یابد.

تقریباً بهترین نرم افزار کنفرانس ویدئویی موجود در بازار امروز از برخی ویژگی های کنفرانس موبایل برخوردار است.

سیستم های اتاق جلسات

برخی از مشاغل به یک سیستم اتاق جلسات کامل برای کنفرانس های ویدیویی نیاز دارند. این راه حل ها به سخت افزار اضافی مانند دوربین های خارجی ، میکروفون ، بلندگو و موارد دیگر نیاز دارند.

سیستم اتاق جلسات معمولاً برای اتاقهای کنفرانس فیزیکی طراحی می شود. اگر در یک اتاق هیئت مدیره اجرایی با دوازده نفر مکالمه ویدیویی دارید ، یک لپ تاپ در انتهای میز نمی خواهد آن را قطع کند.

اینها واقعاً برای دفاتر خانگی یا کار از راه دور ضروری نیستند. آنها برای فضاهای بزرگ و گروههای بزرگ در یک مکان واحد طراحی شده اند.

شماره 1 – BlueJeans – بهترین کار برای کار از راه دور

BlueJeans دارای طیف گسترده ای از گزینه های کنفرانس ویدیویی برای مشاغل در هر اندازه است. مارک های جهانی مانند ADP ، Facebook ، Zillow ، Intuit و National Geographic به آن اعتماد دارند.

برای مشاغل کوچک و بزرگ ، BlueJeans می تواند با ارائه ابزار مناسب برای کار از راه دور به سازمان و کارمندان شما کمک کند.

بسته به نیاز شما ، در واقع چهار محصول مختلف کنفرانس ویدیویی BlueJeans برای انتخاب شما وجود دارد. در اینجا یک توضیح سریع درباره هر یک وجود دارد:

 • جلسات BlueJeans – کنفرانس های ویدیویی ، صوتی و وب از هر دستگاهی
 • اتاقهای BlueJeans – اتاق های کنفرانس صوتی و تصویری تک لمسی
 • رویدادهای BlueJeans – رویدادهای تعاملی را برای مخاطبان بزرگ میزبان و پخش جریانی کنید
 • دروازه BlueJeans – از هر سیستم اتاق جلسات به تماس های تیم های مایکروسافت دسترسی پیدا کنید

BlueJeans اخیراً توسط Verizon خریداری شده است ، بنابراین کیفیت تماس ویدیویی استثنایی است. همچنین از ویژگی هایی مانند امنیت درجه شرکت ، رونویسی جلسات ، هشدارهای خودکار ، ابزارهای مدیریت جلسات ، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر بهره مند خواهید شد.

قیمت هر ماه از 9.99 دلار شروع می شود.

این طرح سطح ابتدایی دارای جلسات 1: 1 نامحدود ، جلسات گروهی نامحدود ، طول جلسات نامحدود و پنج ساعت ضبط است. در این طرح همچنین می توانید با حداکثر 50 شرکت کننده کنفرانس های ویدیویی برگزار کنید.

به مدت 7 روز رایگان امتحان کنید.

شماره 2 – بررسی Cisco Webex – بهترین مورد برای بهداشت و درمان

Cisco بیش از 35 سال در صنعت ارتباطات از راه دور یک صنعت بوده است. بنابراین جای تعجب نیست که ببینید Cisco Webex در این لیست در رتبه بالایی قرار دارد.

مقاله مرتبط  راهنمای 6 گام برای نوشتن محتوای فهرست

علاوه بر کنفرانس ویدیویی اساسی ، سیسکو دارای ابزاری برای مراکز تماس ، جلسات آنلاین ، تماس ابری ، آموزش آنلاین ، همکاری تیمی و موارد دیگر است. اما آنچه واقعاً برجسته است راه حل های خاص صنعت است که از Webex ارائه شده است ، از جمله کنفرانس ویدیویی برای مراقبت های بهداشتی.

از آنجا که اقدامات پزشکی بیشتر و بیشتر به سمت سلامت از راه دور می روند ، محبوبیت Cisco Webex رو به رشد است. این یک راه حل عالی برای روش هایی است که نیاز به ملاقات آنلاین با بیماران ، برقراری تماس اداری ، همکاری با تیم های مراقبت و تیم های فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی دارد.

از مشاوره های مجازی گرفته تا آموزش و امنیت ، Webex هر آنچه سازمان های بهداشتی و درمانی برای کنفرانس ویدیویی نیاز دارند را در اختیار شما قرار می دهد.

در اینجا برخی از نکات مهم استفاده از Cisco Webex آورده شده است:

 • امنیت پایان به پایان با رمزگذاری قوی
 • تماس تصویری و صوتی با کیفیت بالا
 • قابلیت های آموزش مجازی با ضبط و مشاهده بر اساس تقاضا
 • کل صفحه خود را به اشتراک بگذارید یا فقط یک برنامه یا سند را به اشتراک بگذارید
 • دستیار وب مجهز به هوش مصنوعی
 • ادغام با ابزارهایی مانند Slack ، G Suite ، Salesforce و موارد دیگر
 • سازگار در سیستم های وب ، دسک تاپ ، موبایل و ویدئو

برای هر کس که کیفیت و امنیت را در اولویت خود قرار دهد ، Cisco Webex بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

برنامه ها از 13.50 دلار برای هر میزبان در ماه شروع می شود. برای امتحان کردن به صورت رایگان ثبت نام کنید. بدون کارت اعتباری مورد نیاز است.

شماره 3 – بررسی اندازه Lifesize – بهترین گزینه بزرگنمایی

بزرگنمایی طی یک سال گذشته یا به همین سرعت به سرعت به یک نام خانوادگی تبدیل شده است. اما این برای همه مناسب نیست و بسیاری از مشاغل به دنبال راه حل کنفرانس ویدیویی در جای دیگری هستند.

اگر به دنبال تنظیمات مشابه و لیست ویژگی ها هستید ، Lifesize بهترین گزینه شما خواهد بود.

Lifesize یک راه حل کنفرانس ویدیویی ابری و یک پلت فرم همکاری تیمی است که با هر دستگاهی سازگار است. می توانید از این نرم افزار برای ملاقات با همکاران ، مشتریان ، کارمندان و هر کس دیگری ، از هرجای دیگر استفاده کنید.

بیایید نگاهی دقیق به برخی از مزایا و نکات برجسته Lifesize بیندازیم:

 • وضوح فوق العاده بالا و به اشتراک گذاری صفحه 4k
 • دعوت های میهمان نامحدود به جلسات
 • جلسات بزرگ با حداکثر 500 شرکت کننده
 • پخش رویدادهای زنده با حداکثر 10 هزار بیننده
 • کاربران و تنظیمات اتاق را از طریق یک کنسول سرور وب مدیریت کنید
 • استانداردهای رمزگذاری بالا برای امنیت قوی
 • قابلیت همکاری با Slack ، Microsoft Teams ، Skype و موارد دیگر

برای آن دسته از شما که به یک سیستم اتاق جلسات کامل نیاز دارید ، Lifesize دارای راه حل های کنفرانس همه در یک با سخت افزار است.

Lifesize برای حداکثر 10 شرکت کننده با جلسات نامحدود رایگان است. برنامه سطح ابتدایی از 12.50 دلار به ازای هر میزبان در ماه شروع می شود. این طرح با پشتیبانی SSO ارائه می شود و به شما امکان می دهد تا جلساتی را با حداکثر 100 شرکت کننده برگزار کنید.

شماره 4 – به موجب آن بررسی – بهترین نرم افزار کنفرانس ویدیویی ساده

به همین دلیل مسلماً ساده ترین راه حل کنفرانس ویدیویی در بازار امروز است. نصب برنامه ای لازم نیست. فقط یک آدرس جلسه شخصی شده انتخاب کنید و شرکت کنندگان می توانند هر بار به پیوند یکسان دسترسی پیدا کنند.

این نرم افزار در واقع در نروژ ساخته شده است و این یک انتخاب محبوب برای اروپایی ها است. بنابراین با GDPR سازگار است و از سخت ترین قوانین محافظت از اطلاعات و حریم خصوصی در سطح جهان پیروی می کند.

در اینجا یک مرور سریع از ویژگی ها و مزایایی است که با استفاده از Whereby برای کنفرانس ویدیویی کسب خواهید کرد:

 • گفتگوی زنده و عکس العمل در حین تماس های ویدئویی بدون قطع کردن بلندگو
 • اتاق ها به طور پیش فرض قفل شده اند ، بنابراین مدیران می توانند انتخاب کنند که چه کسی اجازه ورود به آن را داشته باشد
 • به طور همزمان در 50 اتاق را در یک اتاق قرار دهید
 • میزبان کنترل بی صدا کردن اعضا و خاتمه جلسه برای همه را دارد
 • شرکت کنندگان می توانند در طی جلسه سایر برگه ها را باز کرده و وب سایت ها را کاوش کنند
 • مارک های تجاری و آرم های شرکت را به اتاق های جلسات خود اضافه کنید
 • ادغام با Google Calendar و Outlook Calendar
 • جلساتی را ضبط کنید که می توانید بارگیری و به اشتراک بگذارید
 • ادغام YouTube برای تماشای فیلم در حین جلسه
 • اشتراک صفحه ، یکپارچه سازی Google Docs و پشتیبانی از تلفن همراه
مقاله مرتبط  رمز موفقیت آمازون تبلیغات

باز هم ، حتی با همه این ویژگی های عالی ، Whereby به همان سادگی است که می رسد. بدون در نظر گرفتن سطح مهارت فنی ، استفاده و فهمیدن برای همه آسان است.

یک برنامه برای همیشه رایگان برای استفاده شخصی وجود دارد که می تواند میزبان جلسات کوچک با حداکثر چهار شرکت کننده باشد. برنامه های پرداختی فقط با 9.99 دلار در ماه شروع می شود.

شماره 5 – RingCentral Review – بهترین مجموعه ارتباطات همه در یک

اگر کسب و کار شما به چیزی بیش از کنفرانس ویدیویی نیاز دارد ، بیشتر از RingCentral نگاه نکنید. برخلاف سایر گزینه های نرم افزاری که استفاده شخصی را شامل می شوند ، RingCentral به طور خاص برای مشاغل ساخته شده است.

آنها یک مجموعه ارتباطی همه در یک را برای جلسات ویدئویی یکپارچه ، تماس تلفنی ، پیام تیمی ، اشتراک فایل و مدیریت کار ارائه می دهند.

مورد اعتماد بیش از 400000 سازمان در سرتاسر جهان به این نرم افزار تبدیل شده است و آن را به یکی از محبوب ترین راه حل های کنفرانس ویدیویی در بازار امروز تبدیل کرده است.

بیایید نگاهی دقیق به برخی از ویژگی ها ، مزایا و نکات برجسته RingCentral بیندازیم:

 • سطح امنیتی سازمانی و 99.999٪ uptime SLA
 • راه اندازی ، استقرار ، افزودن کاربران جدید و مدیریت تیم ها آسان است
 • از هر دستگاهی کار می کند
 • راه حل هایی برای مشاغل کوچک ، بنگاه های اقتصادی و همه موارد بین راه
 • ابزار کار از راه دور و خدمات مشتری از راه دور
 • سیستم های تلفن ابری و مراکز تماس
 • راه حل هایی برای ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده

RingCentral حتی دارای راه حل های خاص صنعت در دسته هایی مانند آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، خرده فروشی ، خدمات مالی ، فناوری پیشرفته ، ردیابی تماس و موارد دیگر است.

برنامه ها از 19.99 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می شود. با یک دوره آزمایشی 15 روزه می توانید RingCentral را بصورت رایگان امتحان کنید.

شماره 6 – GlobalMeet توسط PGI Review – بهترین برای کنفرانس ویدیویی بین المللی

GlobalMeet یکی دیگر از بسترهای ارتباطی تجاری محبوب است. همانطور که از نام آن پیداست ، این نرم افزار برای پاسخگویی به تماس های بین المللی ساخته شده است.

آنها بیش از 160 نقطه حضور در بیش از 60 کشور مختلف دارند. این امکان را برای کیفیت تماس استثنایی فراهم می کند ، حتی با شرکت کنندگان در حال پخش تماس های ویدیویی از قاره های مختلف.

در اینجا چند دلیل مهم دیگر وجود دارد که چرا GlobalMeet را دوست دارم و توصیه می کنم:

 • آنها راه حل های سخت افزاری را برای یکپارچه سازی کامل در اتاق فیلم ارائه می دهند
 • از طریق برنامه تلفن همراه به تماس ها بپیوندید
 • جلسات خود را ضبط کرده و هر زمان با قابلیت ضبط ابر آنها را پخش کنید
 • برای پیوستن به تماس های ویدئویی از یک رابط کاربری بصری ، تنها کلیک کنید
 • فیلم با کیفیت بالا با قابلیت به اشتراک گذاری همزمان صفحه
 • پشتیبانی 24/7 مشتری از طریق گپ زنده ، تلفن و ایمیل به 12 زبان

GlobalMeet توسط PGI برای سازمانهایی که حضور بین المللی دارند ، خواه در داخل باشد و خواه با مشتری ، برنده آشکار است.

یک برنامه رایگان برای استفاده اساسی وجود دارد و برنامه های پرداختی از 12 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می شود.

خلاصه

بهترین نرم افزار کنفرانس ویدیویی چیست؟

با بسیاری از گزینه های در نظر گرفتن ، نام بردن از یکی به عنوان گزینه برتر من چندان کاربردی نیست. همه چیز به آنچه شما دنبال آن هستید بستگی دارد.

صرف نظر از اندازه کسب و کار ، صنعت یا نیاز به کنفرانس ویدیویی ، با استفاده از روش و توصیه های من که در این راهنما ذکر شده است ، می توانید آنچه را که دنبال آن هستید پیدا کنید.