آموزش سئو

بهترین بررسی نرم افزار منابع انسانی سال 2020

سپتامبر 16, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منابع انسانی می تواند یک بخش سخت برای مدیریت باشد. از استخدام گرفته تا پردازنده ، برنامه زمان بندی کارمندان و انطباق با منابع انسانی ، ده ها مسئولیت وجود دارد که دستکاری می شوند.

اگر کارمندی بخواهد یک paystub قدیمی را ببیند چه می شود؟ چگونه شخصی به اطلاعات مربوط به روزهای تعطیلات یا مزایای خود دسترسی پیدا می کند؟

بدون فناوری مناسب ، برای همه افراد درگیر دردسر ساز است.

به همین دلیل است که نرم افزار HR طی سالهای گذشته بسیار محبوب شده است. مشاغل مختلف از هر نظر در هر صنعت از این ابزار برای کاهش تنگناها و بهبود گردش کار در بخش منابع انسانی خود استفاده می کنند و همزمان تجربه کارمند را بهبود می بخشند.

علاقه مند به تهیه نرم افزار HR هستید ، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ شما جای درست آمده اید.

5 گزینه برتر برای نرم افزار HR

 1. برای مثال
 2. APS
 3. BerniePortal
 4. روز کاری
 5. بوسه

چگونه بهترین نرم افزار HR را برای خود انتخاب کنیم

امروزه صدها گزینه مختلف نرم افزار HR در بازار وجود دارد. اما این راه حل ها قطعاً به یک اندازه ایجاد نشده اند ، بنابراین نمی توانید کورکورانه یکی را انتخاب کنید و تصور کنید که برای کسب و کار شما مناسب خواهد بود.

هنگام خرید در اطراف ، این ویژگی ها و ملاحظاتی است که باید ارزیابی شوند:

سلف سرویس کارمند

نرم افزار منابع انسانی با پورتال سلف سرویس کارمندان در عصر امروز یکی از موارد ضروری است. این پورتال بدون نیاز به تماس ، ایمیل یا مراجعه فیزیکی به بخش منابع انسانی ، به کارکنان شما دسترسی به اطلاعات مهم را می دهد.

آیا می خواهید به دفترچه راهنمای کارمندان دسترسی پیدا کنید؟ وارد شوید و آن را جستجو کنید. در مورد مزایای خود س questionsالی دارید؟ در پورتال موجود است. آیا نیاز به درخواست یک روز تعطیل دارید؟ فقط چند کلیک فاصله دارید.

تمام این اطلاعات و بیشتر 24/7 در دسترس است. بنابراین اگر یکی از کارمندان شما شنبه شب در خانه نشسته است و می خواهد به یک مرکز پرداخت قدیمی نگاه کند ، لازم نیست تا ساعت 9:00 صبح دوشنبه منتظر بمانید تا با HR تماس بگیرد.

در نتیجه ، همه افراد تیم شما بهره وری بالاتری خواهند داشت و کارکنان منابع انسانی شما در تمام روز وقت خود را برای پاسخ دادن به سوالات تلف نمی کنند.

دسترسی به تلفن همراه

بهترین نرم افزار HR دارای یک برنامه موبایل رایگان است.

این برنامه می تواند در سمت کارمندان برای ابزارهای سلف سرویس ذکر شده در بالا مورد استفاده قرار گیرد ، اما از نظر اداری نیز مفید است. مدیران منابع انسانی و سایر سرپرستان می توانند وظایف را به اتمام برسانند و اطلاعات مهم را از زمان واقعی و در هر زمان مشاهده کنند. مسئولیت های منابع انسانی به یک دفتر فیزیکی وابسته نخواهد بود.

در برخی موارد ، حتی می توانید از این برنامه ها برای برقراری ارتباط با کارمندان خود استفاده کنید. آنها می توانند اعلان هایی را که مستقیماً به دستگاه هایشان تحویل داده می شوند ، انتخاب کنند که سریعتر از یک ایمیل به آنها می رسد.

اداره حقوق و مزایا

اکثریت قریب به اتفاق راه حل های منابع انسانی به شما امکان می دهد حقوق و دستمزد را مستقیماً از طریق سیستم عامل اجرا کنید. این لزوماً ویژگی ساختن یا شکستن نیست. این به نیازهای شخصی شما بستگی دارد.

اما از آنجا که HR و حقوق و دستمزد معمولاً دست به دست هم می دهند ، بسیاری از مشاغل به دنبال یک راه حل همه در یک برای این دو هستند.

اگر از راه حل فعلی حقوق و دستمزد خود راضی هستید و نمی خواهید تغییر دهید ، این نیز خوب است. ببینید آیا می توانید یک نرم افزار HR پیدا کنید که با هر آنچه برای حقوق و دستمزد استفاده می کنید ادغام شود. تیم منابع انسانی و کارمندان شما دوست دارند از یک مکان به همه چیز دسترسی داشته باشند.

اتوماسیون

کارآیی مفهوم اصلی استفاده از نرم افزار منابع انسانی است. هیچ چیز کارآمدتر از خودکار کردن کارهای تکراری نیست.

به دنبال نرم افزاری باشید که کار دستی را از بین ببرد. به عنوان مثال ، برخی از ابزارهای منابع انسانی به طور خودکار درخواست های مربوط به زمان ، مالیات ، پرونده های دولتی و موارد دیگر را ردیابی و محاسبه می کنند. به این فکر کنید که اگر بتوانید فقط 5-10 ساعت در هفته را برای این نوع کارها از بین ببرید ، در ساعات کار چقدر پس انداز می کنید. در مقیاس ، پس انداز نجومی است.

مقاله مرتبط  Vital Core Web چگونه بر الگوریتم های Google تأثیر می گذارند

اندازه شرکت

راه دیگر برای محدود کردن گزینه های خود جستجوی نرم افزاری متناسب با نیازهای اندازه کار شماست.

یک مشاغل کوچک با 15 کارمند همان نیازهای منابع انسانی را ندارد که SME با 150 کارمند یا سازمانی با 1500 کارمند داشته باشد. به نظر ساده می رسد ، اما بسیاری از شرکت ها از این جنبه چشم پوشی می کنند.

سازمانهای بزرگتر نیازهای انسانی پیچیده تری دارند که برخی از نرم افزارها فقط آنها را برطرف نمی کند. از طرف دیگر ، مشاغل کوچک معمولاً به تمام ویژگی های ارائه شده توسط راه حل های خاص منابع انسانی نیازی نخواهند داشت.

انواع مختلف نرم افزار منابع انسانی

نرم افزار HR در واقع یک اصطلاح کاملاً گسترده است. همانطور که می دانید ، بسیاری از جنبه ها و اجزای مختلف منابع انسانی وجود دارد. در اینجا مروری کوتاه بر انواع اصلی نرم افزارهای HR موجود در بازار امروز وجود دارد.

نرم افزار HCM

HCM مخفف “مدیریت سرمایه انسانی” است.

این نوع از نرم افزار منابع انسانی در درجه اول به چگونگی مدیریت افراد در یک شرکت از نظر سیستم ها و سیاست های منابع انسانی توجه دارد. مدیریت استعدادها جز large بزرگی از نرم افزار HCM است. معمولاً برای ابزارهای HCM ویژگی هایی برای پردازنده ، مدیریت عملکرد ، برنامه ریزی حقوق ، آموزش ، برنامه ریزی جانشین ، مدیریت مزایا و موارد دیگر وجود دارد.

بسیاری از متخصصان منابع انسانی نرم افزار HCM را نسخه پیشرفته نرم افزار HR می دانند.

نرم افزار HRMS

HRMS مخفف “سیستم مدیریت منابع انسانی” است.

در بیشتر موارد ، نرم افزار HRMS شامل بسیاری از ویژگی های نرم افزار HCM است. اما دو ویژگی که همه راه حل های HRMS واقعی مشترک دارند وجود دارد – حقوق و دستمزد و TLM (مدیریت زمان و کار).

هر نرم افزار HRMS از ویژگی های زمان بندی کارمندان برخوردار نیست ، اما بسیاری از آنها دارای این ویژگی هستند. محصولات نرم افزاری مستقلی برای مدیریت زمان و کار وجود دارد که معمولاً از آنها به عنوان نرم افزار “مدیریت نیروی کار” یاد می شود. اما اینها معمولاً زیر چتر HRMS قرار می گیرند.

نرم افزار HRIS

سیستم اطلاعاتی منابع انسانی – یا به اختصار HRIS – ابزاری است که برای مدیریت افراد ، سیاست ها و رویه ها ساخته شده است.

نرم افزار HRIS معمولاً شامل تمام ویژگیهای اصلی منابع انسانی است. اما این نوع نرم افزارها معمولاً راه حلهایی برای مدیریت عدم حضور ، مدیریت مزایا ، جذب نیرو ، مدیریت جبران خسارت ، گردش کار ، پورتال های سلف سرویس ، آموزش ، توسعه کارمندان و گزارش دهی دارند.

بسیاری از این موارد را می توان برای تفسیر از نرم افزار به نرم افزار باز کرد ، اما این اجزای اصلی هستند که به احتمال زیاد در یک راه حل HRIS پیدا خواهید کرد.

نرم افزار ATS

نرم افزار ATS “سیستم ردیابی متقاضی” است.

این یک نوع بسیار خاص از نرم افزار منابع انسانی است. در بسیاری از موارد ، نرم افزار ATS به عنوان یک محصول مستقل و بدون ویژگی های اصلی HR مارک می شود. اما با این اوصاف ، بسیاری از راه حل های همه در یک HR دارای ویژگی هایی برای ردیابی متقاضیان است.

نرم افزار ATS برای شرکتهایی که در مقیاس بزرگ استخدام و مشغول به کار هستند بسیار مفید است. این نرم افزار یافتن استعدادهای سطح بالا ، واجد شرایط بودن آنها ، برنامه ریزی مصاحبه ها و استخدام های جدید را برای شما آسان تر می کند.

نرم افزار حقوق و دستمزد

مشاغل بزرگتر ممکن است بخشهای جداگانه ای برای منابع انسانی و حقوق و دستمزد داشته باشند. اما در بیشتر موارد ، این دو دست به دست هم می دهند. حقوق و دستمزد معمولاً جز component منابع انسانی در نظر گرفته می شود. برخی از شما ممکن است در حال حاضر از یک ارائه دهنده آنلاین حقوق و دستمزد استفاده می کنید.

هر نرم افزار منابع انسانی از ویژگی های حقوق و دستمزد برخوردار نیست (گرچه بسیاری از آنها این ویژگی را دارند). و هر نرم افزار حقوق و دستمزد از همه ویژگی های اصلی منابع انسانی برخوردار نیست. این سناریوی دیگری است که در آن بسیاری از راه حل های حقوق و دستمزد به عنوان محصولات مستقل HR مارک گذاری می شوند. اما بسیاری از راه حل های همه در یک HR وجود دارد که شامل قابلیت پردازش حقوق و دستمزد است. با این حال ، این معمولا یک بسته الحاقی است.

مقاله مرتبط  10 نکته مهم در مورد SEO که باید بدانید

شماره 1 – یعنی نقد – بهترین نرم افزار منابع انسانی برای سلف سرویس کارکنان

برای مثال یک راه حل همه در یک واحد انسانی ، مدیریت استعداد ، حقوق و دستمزد است. این پلتفرم باعث می شود که کسب و کارها در عین رعایت سازگاری ، فرآیندهای منابع انسانی خود را بهبود بخشند. بیش از 1400 سازمان در سراسر جهان به آن اعتماد دارند.

این نرم افزار در واقع به عنوان “پلت فرم عملیات مردم” شناخته می شود. این شامل ویژگی هایی برای مدیریت کارکنان ، پردازنده ، مدیریت استعداد ، جذب نیرو ، حضور و غیاب در وقت ، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر است.

می خواهم بگویم که قطعاً در گروه HRIS قرار می گیرد.

من دقیقاً دوست دارم زیرا این نرم افزار برای بهبود تعامل کارمندان طراحی شده است. این کارکنان به شما امکان دسترسی به تمام اطلاعات منابع انسانی را که ممکن است از یک پورتال آسان برای کارمندان نیاز داشته باشند ، می دهد.

از هرجایی از برنامه Namely mobile می توان به این نرم افزار دسترسی پیدا کرد. حتی می توانید از Namely برای به اشتراک گذاشتن اخبار شرکت ، بهبود ارتباطات و راه اندازی فهرست شرکت استفاده کنید.

یعنی بسته اصلی HR همراه با ابزارها و ویژگی هایی مانند:

 • شبانه روزی
 • عملکرد و ردیابی هدف
 • لیست کارها
 • زمان مرخصی مدیریت
 • پایگاه داده انطباق
 • امضای الکترونیکی
 • سلف سرویس و گردش کار کارمندان
 • فیلدهای سفارشی

سپس موارد افزودنی و افزودنی برای مواردی مانند حقوق و دستمزد ، مدیریت مزایا ، استخدام ، حضور و غیاب و خدمات مدیریت شده وجود دارد.

به طور کلی ، یعنی مناسب برای سازمان های متوسط ​​است.

شماره 2 – بررسی APS – بهترین نرم افزار HR برای حقوق و دستمزد

مخفف “APS” در واقع مخفف “سیستم های پرداخت خودکار” است. همانطور که از این نام به وضوح پیداست ، حقوق و دستمزد تخصص آنهاست.

اما با این اوصاف ، APS یک نرم افزار مستقل برای حقوق و دستمزد نیست. این یک راه حل همه در یک واحد انسانی و حقوق و دستمزد است.

علاوه بر لیست حقوق و دستمزد ، APS دارای ویژگی های منابع انسانی برای مدیریت مزایا ، مدیریت عملکرد ، برنامه ریزی کارمندان ، استخدام ، پردازنده ، انطباق ، سلف سرویس کارمندان و موارد دیگر است. آنها همچنین دارای راه حل های خاص صنعت برای مراقبت های بهداشتی ، رستوران ها ، عمده فروشان ، سازمان های غیرانتفاعی ، تولید ، مهمان نوازی ، خدمات مالی و سایر دسته های منحصر به فرد هستند.

بیایید نگاهی دقیق به برخی از مزایای اصلی استفاده از APS برای حقوق و دستمزد بیندازیم:

 • مطابقت مالیات را با دقت ، به موقع بودن و تزیین دستمزد ساده کنید
 • برای کاهش بار و ریسک ، سیستم مالیاتی خود را خودکار کنید
 • زمان صرف پردازش حقوق و دستمزد را با سازگاری فیش حقوقی کاهش دهید
 • پرونده های مالیاتی فدرال ، ایالت و محلی را خودکار کنید
 • با پردازش حقوق و دستمزد بدون کاغذ ، کارایی خود را بهبود بخشید و هزینه ها را کاهش دهید

ابزارهای سلف سرویس ارائه شده توسط APS برجسته هستند. در پایان کارمند و طرف اداری به طور یکسان.

بیش از 2000 مشاغل در صنایع مختلف به APS اعتماد می کنند. برای کسانی که به دنبال یک راه حل همه در یک واحد منابع انسانی و حقوق و دستمزد هستند ، APS باید در بالای لیست شما باشد.

شماره 3 – بررسی BerniePortal – بهترین نرم افزار HRIS

BerniePortal به اندازه برخی دیگر از راه حل های منابع انسانی موجود در بازار شناخته شده نیست. اما این نباید دلیلی باشد که شما با توجه به آن به فکر بیفتید. از نظر نرم افزار HRIS ، BerniePortal واقعاً هر آنچه را که احتمالاً می توانید نیاز داشته باشید دارد.

برای آن دسته از شما که می خواهید از فناوری برای بهبود کل مدیریت چرخه زندگی کارمندان خود استفاده کنید ، BerniePortal باید در بالای لیست شما باشد.

BerniePortal در سال 2008 تاسیس شد ، بنابراین آنها بیش از یک دهه تجربه در فضای نرم افزار HR دارند. این نرم افزار در بیش از 5000 واحد منابع انسانی در 50 ایالت مستقر شده است و بیش از 210 هزار کاربر فعال دارد.

چرا BerniePortal؟ بیایید نگاهی دقیق به آنچه این نرم افزار HRIS ارائه می دهد ، بیندازیم.

 • با استفاده از مزایا ، استعدادهای سطح بالا را جذب و حفظ کنید
 • انطباق ، ثبت نام سفارشی و گزارش حقوق و دستمزد
 • بهره وری و تعامل با کارکنان بدون درز را بهبود ببخشید
 • تصمیمات استخدام مشارکتی با ویژگی های ردیابی متقاضی داخلی
 • ردیابی PTO ، مدیریت زمان و سیاست های سفارشی
 • ابزاری برای ردیابی حضور و غیاب با گزارش دقیق
 • دسترسی به موبایل با ابزارهای سلف سرویس کارمندان
 • ویژگی های مدیریت عملکرد و انطباق
مقاله مرتبط  خدمات مشاوره تجارت الکترونیکی

حتی می توانید از BerniePortal برای مواردی مانند پرونده های IRS استفاده کنید. در حالی که این نرم افزار از ویژگی های حقوق و دستمزد داخلی برخوردار نیست ، می تواند به طور یکپارچه با سیستم موجودی حقوق شما ادغام شود.

بیشتر ویژگی های BerniePortal از 5 دلار در ماه برای هر کارمند با پرداخت پایه 15 دلار شروع می شود.

شماره 4 – بررسی روز کاری – بهترین گزینه برای مدیریت سرمایه انسانی (HCM)

روز کاری یک نرم افزار محبوب HR با پیچ و تاب منحصر به فرد است. هر م componentلفه این ابزار بر امور مالی متمرکز است. این به شما کمک می کند تا فرآیندهای منابع انسانی خود را مدیریت کنید در حالی که همیشه نکته اصلی خود را در ذهن دارید – همه از یک سیستم عامل واحد.

این نرم افزار توسط طیف وسیعی از دسته ها توسط رهبران صنعت استفاده می شود. برخی از شرکت های معروف که به Workday اعتماد می کنند شامل ویزا ، تویوتا ، Salesforce ، CE ، Target ، چارلز شواب و Adobe است.

به طور کلی ، Workday بسیار متنوع است. این نرم افزار دارای راهکارهایی برای مدیریت سرمایه انسانی ، مدیریت استعدادها ، برنامه ریزی سازمانی ، مدیریت حقوق و دستمزد و نیروی کار ، مدیریت هزینه و موارد دیگر است.

روز کاری بسیار قدرتمند است ، اما استفاده از آن نیز بسیار آسان است. از ویژگی هایی مانند:

 • اتوماسیون برای از بین بردن کار دستی و بهبود بهره وری
 • تجزیه و تحلیل پیشرفته برای هدایت تصمیم گیری
 • ارتباط و تعامل را بهبود ببخشید
 • یادگیری ماشینی برای شناسایی مهارت های کارمندان
 • ابزار ردیابی زمان
 • اداره غرامت ، حقوق و دستمزد و مزایا
 • فهرست کارمندان و ابزارهای سلف سرویس

این نرم افزار همچنین می تواند متناسب با نیازهای HCM شما با گذشت زمان سازگار شود.

یکی دیگر از دلایل رتبه بالای Workday در لیست ما بخاطر راه حل های خاص HR صنعت در طیف گسترده ای از دسته ها است. برخی از این خدمات شامل مراقبت های بهداشتی ، دولتی ، مهمان نوازی ، بیمه ، تولید ، خدمات حرفه ای ، انرژی و موارد دیگر است.

شماره 5 – بررسی Kissflow – بهترین نرم افزار HR برای پردازش و پیگیری برنامه

بوسه یکی از ابزارهای مورد علاقه من برای مدیریت فرایندهای منابع انسانی است. این یک انتخاب عالی برای مشاغلی است که می خواهند جنبه مدیریت استعداد در منابع انسانی را بهبود ببخشند.

این نرم افزار دارای ویژگی هایی برای ردیابی متقاضیان ، پردازش مجدد کارمندان ، مدیریت حضور و غیاب ، مدیریت غیبت ، مدیریت مرخصی و خارج از کارکنان کارکنان است.

با استفاده از Kissflow ، از ویژگی ها و عملکردهایی مانند:

 • در زمان مناسب در مقابل استعدادهای سطح بالا مشاغل آزاد داشته باشید
 • تعامل کارمندان را بهبود ببخشید
 • کارکنان ابزار سلف سرویس
 • بازخورد و ارزیابی 360 درجه
 • راه حل های HR قابل برنامه ریزی

Kissflow قطعاً برای تیمهای بزرگتر طراحی شده است. قیمت گذاری از 690 دلار در ماه شروع می شود که شامل 100 کاربر می شود. نرخ بنگاه های اقتصادی با کاربران نامحدود از 1،290 دلار در ماه شروع می شود.

نکته منفی Kissflow این است که این یک راه حل واقعی همه در یک منابع انسانی نیست. این بخش در مناطق خاصی تمرکز می کند اما برای مواردی مانند حقوق و دستمزد فاقد کارایی است. با این اوصاف ، Kissflow طیف گسترده ای از ادغام ها را دارد ، بنابراین می توانید آن را با ابزارهای موجود همگام سازی کنید.

خلاصه

هر مشاغل می توانند از نرم افزار منابع انسانی بهره مند شوند. این بیانیه صرف نظر از اندازه شرکت یا صنعت شما صادق است.

اما قبل از اینکه تصمیمی را نهایی کنید ، مطمئن شوید که مراحل توضیح داده شده در این راهنما را طی می کنید. بفهمید چه نوع نرم افزار HR متناسب با نیاز شماست ، سپس روش مورد نظر را دنبال کنید.

پنج راه حل توصیه شده در این راهنما بهترین مکان برای شروع جستجوی شما خواهد بود.