آموزش سئو

بهترین بررسی سیستم مدیریت محتوای سال 2020

نوامبر 17, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

یک سیستم مدیریت محتوا – به طور خلاصه CMS – به شما امکان انتشار محتوا در اینترنت را می دهد.

این سیستم ها امکان ایجاد وب سایت و ارسال محتوا را بدون نیاز به نوشتن کد یا یادگیری زبان های برنامه نویسی برای کاربران روزمره فراهم می کند. بدون CMS ، باید صفحات وب را با استفاده از JavaScript ، CSS و HTML بنویسید.

امروزه تعداد زیادی سیستم مدیریت محتوای مختلف در بازار موجود است. بنابراین نام بردن فقط یک مورد به عنوان گزینه قطعی “بهترین حالت کلی” عملی نیست.

با این اوصاف ، قطعاً بسترهای CMS وجود دارد که بسته به موارد استفاده خاص و سناریوهای منحصر به فرد شما ، از دیگران بهتر است. این راهنما به شما کمک می کند بهترین سیستم مدیریت محتوا را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

در اینجا موارد برتر من وجود دارد:

6 گزینه برتر برای سیستم های مدیریت محتوا

 1. Wix
 2. خرید کنید
 3. وردپرس
 4. دروپال
 5. فضای مربع
 6. TYPO3

چگونه بهترین سیستم مدیریت محتوا را برای خود انتخاب کنیم

هنگام خرید و ارزیابی سیستم عامل های مختلف CMS ، عناصر خاصی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. برای کمک به محدود کردن گزینه های خود و انتخاب بهترین گزینه برای سایت خود ، از عوامل زیر به عنوان راهنمای خرید استفاده کنید:

قابلیت استفاده

عامل اصلی که باید در نظر بگیرید قابلیت استفاده از CMS است. برای چه چیزی از آن استفاده خواهید کرد؟ چه کسی به طور خاص از آن استفاده خواهد کرد؟

ممکن است بازاریابان و نویسندگان محتوا را ایجاد کنند ، اما این افراد ممکن است مهارت مدیریت آنلاین ، قالب بندی و نوشتن خطوط کد را نداشته باشند. اگر این سناریوی شما به نظر می رسد ، اطمینان حاصل کنید که CMS به اندازه کافی برای کاربران غیر فنی آسان است.

با ویرایشگر WYSIWYG (آنچه می بینید آنچه به دست می آورید) ، ابزارهای کشیدن و رها کردن ، ویژگی های انتشار ساده و توانایی جاسازی محتوای شخص ثالث یا افزودن رسانه های غنی ، به دنبال راه حل باشید.

نوع وب سایتی که ایجاد می کنید نیز در این گروه قرار می گیرد. به عنوان مثال ، وبلاگ ها ، سایت های تجارت الکترونیکی و سایت های نمونه کارها نیازهای یکسانی نخواهند داشت.

امنیت

وقتی به نرم افزار CMS نگاه می کنید ، امنیت همیشه باید مهمترین مسئله باشد.

برخی از سیستم عامل ها دارای پادمان ها و ویژگی های امنیتی داخلی برای مقابله با حملات مخرب و هکرها هستند. ابزارهای دیگر برای امنیت به افزونه ها و برنامه های افزودنی شخص ثالث متکی هستند. به طور کلی ، سیستم عامل های محبوب و متن باز CMS در برابر حملات آسیب پذیرتر هستند. برای ایمن سازی سایت خود باید افزونه های امنیتی خود را نصب کنید.

اما این سیستم عامل ها به طور معمول بازار گسترده ای با پلاگین های فراوان دارند – بنابراین حتی اگر به یک مرحله اضافی احتیاج داشته باشید ، نباید خیلی سخت باشد.

سئو

بهترین سیستم های مدیریت محتوا با ویژگی ها و ابزارهایی برای تقویت سئو سایت شما بصورت استاندارد ارائه می شوند.

بعنوان مثال می توان به نقشه های سایت XML ، توضیحات متا ، ساختارهای پیوند ثابت ثابت ، متن alt ، برچسب های عنوان و غیره اشاره کرد. علاوه بر این ویژگی های خارج از محدوده جستجوگرها ، باید از نرم افزار CMS استفاده کنید که به شما امکان افزودن افزونه های شخص ثالث را می دهد. یا برنامه های افزودنی برای ارائه و ارتقا better بهتر استراتژی SEO شما.

پشتیبانی

بدانید چه نوع پشتیبانی فنی توسط بستر CMS مورد استفاده شما ارائه می شود.

اگر سوالی داشته باشید ، به مشکلی برخورد کنید یا به کمک نیاز دارید ، چه اتفاقی می افتد؟ آیا خودتان گیر خواهید افتاد که آن را کشف کنید؟ یا می توانید از یک نماینده پشتیبانی کمک بگیرید؟

اگر از CMS منبع باز استفاده می کنید ، احتمالاً مجلل پشتیبانی اختصاصی نخواهید بود. شما باید به آموزشها ، مقالات خودیاری و انجمن ها اعتماد کنید. اما اگر از سازنده سایت یا SaaS CMS استفاده می کنید ، معمولاً می توانید انتظار پشتیبانی روزانه 24/7 را داشته باشید.

مقاله مرتبط  12 انتظار برای در نظر گرفتن یک آژانس دیجیتالی

قابلیت های سفارشی

برخی از نرم افزارهای CMS کاری را که می توانید با وب سایت خود انجام دهید محدود می کنند.

برای بسیاری از افراد ، این مسئله ای غیرقابل بحث است. اما برای آن دسته از شما که به دنبال شخصی سازی کامل و بدون محدودیت هستید ، باید از سیستم CMS منبع باز استفاده کنید.

این سیستم عامل ها به شما امکان می دهند همه چیز را با استفاده از کد HTML سایت خود شخصی سازی کنید. بنابراین این یک انتخاب عالی برای توسعه دهندگان و کاربران باهوش فناوری است. با این اوصاف ، حتی کاربران غیرفنی نیز می توانند با استفاده از افزونه ها یا افزونه های شخص ثالث ، از سفارشی سازی بهره مند شوند.

اگر نمی توانید عملکرد دلخواه خود را از بازار ویژگی ها پیدا کنید ، باید یک برنامه نویس برای خود بسازید. اگر قصد دارید این مسیر را طی کنید مطمئن شوید CMS شما با این سطح از سفارشی سازی سازگار است.

انواع مختلف سیستم های مدیریت محتوا

سیستم عامل های CMS در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. قبل از اینکه ما در بررسی های مهمترین گزینه های ما بررسی کنیم ، می خواهم به سرعت گزینه های مختلفی را که هنگام خرید در بازار پیدا می کنید توضیح دهم. درک تفاوت بین این سیستم ها ، یافتن بهترین CMS برای وب سایت شما را بسیار آسان می کند.

CMS منبع باز

یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز می تواند برای هر هدفی باشد. هرکسی می تواند بدون مجوز از این موارد استفاده کند. این سیستم عامل ها بدون نیاز به درخواست مجوز ویژه می توانند کاملاً سفارشی شوند.

CMS منبع باز ارزان تر از سایر سیستم عامل هایی است که نیاز به اشتراک دارند. توسعه دهندگان و کاربرانی که خواهان قابلیت های سفارشی کامل و بدون محدودیت هستند ، از استفاده از CMS منبع باز بهره مند می شوند.

بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو با سیستم عامل CMS منبع باز معمولاً نسبتاً آسان است. افزودن افزونه ها و سایر برنامه های افزودنی برای گسترش عملکرد نیز بسیار ساده است.

سازندگان وب سایت

سازندگان سایت برای مبتدیان عالی هستند. آنها این امکان را برای کاربران غیر فنی ایجاد می کنند که وب سایت را بدون نوشتن کد یا پرداختن به شرایط باطن ایجاد کنند.

اینها معمولاً ویرایشگرهای کشیدن و رها کردن یا WYSIWYG را دارند.

استفاده از سازندگان وب سایت آسان است و به شما امکان می دهد سریع مطالب را در وب منتشر کنید. اما از نظر آنچه می توانید سفارشی کنید ، کمی محدود کننده هستند. در نهایت با سازندگان سایت با محدودیت هایی روبرو خواهید شد.

برای بسیاری از مردم ، این خوب است. اگر نیازی به ایجاد چیز پیچیده ای ندارید ، یک سازنده وب سایت باید بیش از حد مناسب نیازهای شما باشد.

سیستم عامل های تجارت الکترونیکی

همانطور که از نام آن پیداست ، سیستم عامل های CMS تجارت الکترونیکی به طور خاص برای فروشگاه های آنلاین ساخته شده اند.

این سیستم عامل ها با هر آنچه برای مدیریت محتوای تجارت الکترونیکی خود نیاز دارید از جعبه خارج می شوند. همچنان می توانید با استفاده از CMS منبع باز یا وب سایت ساز با قابلیت تجارت الکترونیکی یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید. با این حال ، اگر یک سایت تجارت الکترونیکی جدید را از ابتدا شروع کرده اید و نمی خواهید یک سنگین وزن را انجام دهید ، به دنبال CMS مخصوص تجارت الکترونیک باشید.

CMS اختصاصی

CMS اختصاصی برای استفاده به مجوز نیاز دارد.

به طور خلاصه ، این بدان معنی است که شخص دیگری دارای حقوقی است که CMS دارد. برای استفاده از آن به اجازه آنها احتیاج دارید. حتی اگر مجوز بگیرید ، احتمالاً نمی توانید CMS را کپی کنید. همچنین ممکن است با محدودیت های مربوط به آنچه می توانید در آن مجوز سفارشی کنید و تغییر دهید مواجه شوید. برخی از سیستم عامل های اختصاصی CMS مجوزهای توسعه دهنده را برای این سناریوها ارائه می دهند.

اگر از CMS اختصاصی برای ساخت وب سایت خود استفاده می کنید و تصمیم دارید آن را به جای دیگری در جاده منتقل کنید ، می توانید با مشکلات جدی روبرو شوید. برخی از سایت ها فقط در صورتی کار می کنند که در CMS اختصاصی که با آن ساخته شده اند بمانند. بنابراین اگر این مسیر را طی کردید احتیاط کنید.

مقاله مرتبط  نحوه ایجاد ، بهینه سازی و آزمایش تبلیغات Facebook

SaaS CMS

SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) CMS معمولاً ابزاری مبتنی بر اشتراك میزبان ابر هستند. بسیاری از این ابزارها همراه با CMS ، پشتیبانی فنی و میزبانی وب هستند که همگی از یک ارائه دهنده ارائه می شوند.

نرخ ها معمولاً به صورت هر سایت یا هر کاربر ارائه می شود. قیمت گذاری نیز براساس سطح ذخیره سازی ، پهنای باند و سطح پشتیبانی انجام می شود. این سیستم ها را می توان به عنوان راه حل های کاملاً مدیریت شده یا تا حدی مدیریت شده ارائه داد. بهترین گزینه برای شما بستگی به این دارد که بخواهید به روزرسانی ها ، امنیت ، پشتیبان گیری و سایر تنظیمات را به صورت خودکار مدیریت کنید.

شماره 1 – بررسی Wix – بهترین CMS برای ایجاد وب سایت های جدید

Wix امروزه یکی از ساده ترین وب سایت سازان موجود در بازار است. سادگی آن ، آن را به گزینه ای محبوب برای کاربران غیر فنی که می خواهند از ابتدا وب سایتی ایجاد کنند ، تبدیل کرده است.

من Wix را دوست دارم زیرا یک ابزار ساخت بصری کشیدن و رها کردن را ارائه می دهد. بنابراین می توانید عناصری را به سایت خود اضافه کنید و بدون نوشتن یک خط کد ، محتوای خود را مدیریت کنید.

جدا از اینکه Wix یک انتخاب عالی برای مبتدیان است ، در اینجا یک نگاه کلی به سایر نکات برجسته ای است که باعث می شود این CMS در میان مردم متمایز شود:

 • 500+ قالب رایگان
 • برای سئو و موبایل بهینه شده است
 • صفحات عضویت محافظت شده با رمز عبور را ایجاد کنید
 • برای لیست های مشترکان با ابزارهای مدیریت تماس بگیرید
 • قابلیت تجارت الکترونیکی با صفحات محصول ، پذیرش پرداخت و مدیریت فروشگاه
 • رزروها و مدیریت تقویم
 • ابزار مدیریت وبلاگ با چندین نویسنده و مشارکت کننده
 • ابزار مدیریت عکس ، فیلم و رسانه
 • هاست رایگان و گواهینامه SSL رایگان

به طور کلی ، سیستم مدیریت محتوای Wix بسیار متنوع است. مورد اعتماد رستوران ها ، نوازندگان ، فروشگاه های آنلاین ، مشاغل کوچک ، وبلاگ نویسان و سایت های تقریباً هر صنعت است.

استفاده از این پلتفرم با زیر دامنه Wix رایگان است ، اما در واقع برای اکثر کاربران عملی نیست. برنامه های حق بیمه فقط با 14 دلار در ماه شروع می شوند.

شماره 2 – بررسی Shopify – بهترین سیستم مدیریت محتوا برای سایت های تجارت الکترونیک

اگر فروشگاه اینترنتی راه اندازی می کنید و به CMS مخصوص تجارت الکترونیک نیاز دارید ، بیشتر از Shopify نگردید.

مشاغل از هر شکل و اندازه ای از Shopify برای فروش آنلاین استفاده کرده اند. خواه در حال ساختن سایت جدیدی از ابتدا باشید یا تغییر سیستم CMS موجود خود ، Shopify می تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.

بیایید نگاهی دقیق بیندازیم و ببینیم چرا پلت فرم CMS Shopify در لیست من اینقدر بالا است:

 • محصولات و محصولات خود را از سایت ، رسانه های اجتماعی و بازارهای آنلاین خود مدیریت کنید
 • ابزار بازاریابی داخلی
 • داشبورد ساده برای مدیریت محصولات ، سفارشات ، پرداخت ها و حمل و نقل
 • 4،100+ برنامه برای افزودن ویژگی ها و قابلیت ها به سایت شما
 • گواهینامه SSL رایگان
 • محصولات نامحدود
 • پشتیبانی 24/7

Shopify حتی یک بازار متخصص برای استخدام دارد. بنابراین اگر به کمک SEO یا راه اندازی فروشگاه خود نیاز دارید ، می توانید یک متخصص واجد شرایط را مستقیماً در سیستم عامل پیدا کنید.

دلیل دیگر اینکه Shopify را به عنوان بستر CMS خود در نظر بگیرید این است که برای مقیاس سازی ساخته شده است. برنامه ها از 29 دلار در ماه شروع می شود و می توانید به مدت 14 روز آن را رایگان امتحان کنید.

شماره 3 – بررسی وردپرس – محبوب ترین CMS جهان

وردپرس 38٪ اینترنت را تأمین می کند و آن را به محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای کره زمین تبدیل می کند.

این پلتفرم از همه وبلاگ های شخصی کوچک گرفته تا بزرگترین وب سایت های خبری جهان پشتیبانی می کند.

به عنوان یک CMS رایگان و منبع باز ، وردپرس تقریباً بی حد و حصر است. شما بدون محدودیت در سفارشی سازی ، کنترل کاملی بر همه جنبه های سایت خود خواهید داشت. این وردپرس را به گزینه ای محبوب برای توسعه دهندگان و کاربران باهوش فناوری تبدیل می کند.

مقاله مرتبط  نحوه ویرایش تبلیغات اجتماعی پولی

اما حتی کاربران غیرفنی نیز می توانند از وردپرس استفاده کنند. این یک کتابخانه گسترده با بیش از 57000 افزونه دارد که افزودن قابلیت به سایت شما را آسان می کند.

سایر ویژگی های برتر عبارتند از:

 • طرح های کاملاً سفارشی
 • محتوای پاسخگو برای موبایل
 • سئو دوستانه
 • ابزارهای قدرتمند مدیریت رسانه
 • عملکرد بالا و دسترسی آسان

نکته منفی استفاده از CMS رایگان و منبع آزاد این است که پشتیبانی اختصاصی ندارید. اما وردپرس شبکه گسترده ای از توسعه دهندگان ، سازندگان محتوا و دارندگان سایت دارد که در انجمن های انجمن فعال هستند.

همچنین باید برنامه میزبانی وب و ثبت دامنه خود را از اشخاص ثالث دریافت کنید.

شماره 4 – بررسی دروپال – بهترین CMS جایگزین وردپرس

دروپال یکی دیگر از سیستم های مدیریت محتوای منبع آزاد و رایگان است.

اگر به چندین الگو صفحه و انواع محتوا نیاز دارید ، دروپال یک گزینه مناسب برای وردپرس است. همچنین برای مدیریت مجوزهای پیشرفته کاربر از تجهیزات بیشتری برخوردار است.

دروپال یک انتخاب محبوب برای توسعه دهندگان ، بازاریاب ها و نمایندگی ها است. این برای مدیریت محتوا در طیف وسیعی از صنایع ، از جمله بهداشت و درمان ، تجارت الکترونیکی ، خرده فروشی ، FinTech ، سفر ، رسانه ها ، دولت و غیره استفاده می شود.

برخی از ویژگی های برتر و موارد برجسته قابل توجه عبارتند از:

 • نوشتن مطالب
 • محتوا به عنوان یک سرویس
 • اتوماسیون بازاریابی
 • امنیت قوی
 • عملکرد بالا ، مقیاس پذیری و قابلیت دسترسی
 • شخصی سازی پیشرفته

بنابراین اگر به دنبال قابلیت منبع باز هستید اما از وردپرس خوشتان نمی آید ، من برای مدیریت محتوا با دروپال همراه می شوم.

شماره 5 – بررسی Squarespace – بهترین CMS برای افراد حرفه ای خلاق

Squarespace یک سازنده وب سایت همه در یک است. اما برخلاف سایر سیستم عامل های مشابه CMS موجود در بازار ، Squarespace تمایز منحصر به فردی دارد – طراحی های زیبا.

الگوهای برنده جایزه ارائه شده توسط Squarespace هیچ یک از این موارد نیستند. این موارد را می توان کاملا متناسب با نیازهای سایت خود سفارشی کرد.

این طراحی های مدرن ، Squarespace را به گزینه ای محبوب برای مدیریت محتوای متخصصان خلاق ، نوازندگان ، هنرمندان و سایت های نمونه کارها تبدیل کرده است. بیایید نگاهی دقیق به برخی دیگر از موارد برجسته قابل توجه موجود در این CMS بیندازیم:

 • دامنه رایگان برای سال اول
 • سازنده وب بصری
 • ابزار ساخت آرم رایگان
 • قابلیت تجارت الکترونیکی و وبلاگ نویسی
 • برنامه های افزودنی شخص ثالث برای گسترش قابلیت ها
 • ابزار بازاریابی داخلی
 • ابزارهای جستجوگرها و موبایل بهینه شده است
 • پشتیبانی 24/7 مشتری

برنامه های Squarespace از 12 دلار در ماه شروع می شود. اگر به دنبال یک روش ساده برای مدیریت سایت نمونه کارها هستید ، این یک سیستم مدیریت محتوای برتر است که باید در نظر بگیرید.

شماره 6 – بررسی TYPO3 – بهترین سیستم مدیریت محتوا

TYPO3 شناخته شده ترین نام در فضای CMS نیست. اما این برای همه مناسب نیست.

این یک پلت فرم رایگان و منبع باز دیگر است (مانند وردپرس و دروپال) ، اما به عنوان “CMS کلاس سازمانی” مارک می شود. رهبران جهانی مانند مرسدس بنز و سونی برای مدیریت محتوا به TYPO3 اعتماد می کنند.

TYPO3 علاوه بر استفاده توسط شرکت های بزرگ ، در واقع یک انتخاب محبوب برای وب سایت های مستقر در اروپا است. در اینجا برخی از دلایل ایجاد این سیستم عامل CMS در لیست من ذکر شده است:

 • امکان پشتیبانی از محیط های شرکتی
 • مدیریت چند سایت کاملاً مقیاس پذیر
 • نصب چند زبانه
 • راه اندازی آسان در زیرساخت های موجود
 • سرعت و کارایی بالا

کاربر عادی احتمالاً به سمت وردپرس یا دروپال متمایل می شود. اما سازمانهای جهانی با نیازهای پیچیده مدیریت محتوای باید گزینه دیگری مانند TYPO3 را در نظر بگیرند.

خلاصه

با وجود بسیاری از سیستم های CMS که امروز در بازار موجود است ، در واقع فقط شش سیستم وجود دارد که می توانم آنها را با قاطعیت توصیه کنم.

من شخصاً از وردپرس استفاده می کنم. اما گزینه های مناسب دیگری نیز وجود دارد که می توانید براساس نیازهای شخصی خود در نظر بگیرید.

فقط به راهنمای خرید و بررسی های ذکر شده در این پست مراجعه کنید تا بهترین سیستم مدیریت محتوا را برای خود پیدا کنید.