آموزش سئو

بهترین بررسی سرویس خدمات پخش وب در سال 2020

دسامبر 20, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

پخش وب به سرعت به یک ابزار ارتباطی مقیاس بزرگ محبوب در عصر دیجیتال تبدیل شده است.

این روشی برای ارتباط مشاغل و افراد با صدها یا حتی هزاران نفر در سراسر جهان است. پخش وب می تواند برای دامنه وسیعی از موارد استفاده مانند تولید سرب ، پشتیبانی مشتری ، ارتباطات داخلی شرکت و موارد دیگر استفاده شود.

اصطلاحات “پخش وب” و “وبینار” اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. برخلاف وبینار ، پخش وب یک جریان اطلاعاتی یک طرفه است. میزبان ارائه می دهد و مخاطب بدون تعامل واقعی تماشا می کند. وبینارها به طور معمول تعامل بیشتری دارند.

این تفاوت کلیدی دسترسی به توده ها را بسیار آسان می کند. اما داشتن یک برنامه پخش اینترنتی موفق به یافتن سرویس مناسب پخش وب بستگی دارد. کدام یک بهتر است؟ بیایید غواصی کنیم

6 گزینه برتر برای خدمات پخش وب

 1. GlobalMeet – همه کاره ترین سرویس پخش وب
 2. Cisco Webex – بهترین برای رویدادهای بزرگ
 3. ClickMeeting – بهترین مورد برای کسب درآمد از پخش های اینترنتی
 4. ezTalks – بهترین حالت برای رویدادهای آنلاین از قبل ضبط شده
 5. ON24 Webcast Elite – بهترین گزینه برای جذب مخاطب و تبدیل ها
 6. Samba Live – بهترین برای پخش مستقیم Cross-Platform

چگونه بهترین خدمات پخش وب را برای خود انتخاب کنیم

قبل از شروع ارزیابی راه حل های مختلف پخش وب ، ضروری است که بفهمید چه صلاحیتی را باید در تصمیم گیری خود در نظر بگیرید. این روشی است که من برای دستیابی به برترین انتخاب های امروز بازار استفاده می کردم. از این فاکتورها به عنوان راهنمای خرید استفاده کنید و اهمیت آنها را در مقابل نیازهای شخصی پخش وب خود بسنجید.

تعداد شرکت کنندگان

چند نفر برای پخش وب خود انتظار دارید؟

اکثر سرویس های پخش وب محدودیت هایی در لیست شرکت کنندگان دارند. برخی از خدمات ممکن است شما را به 5000 یا 10،000 شرکت کننده محدود کند ، در حالی که برخی دیگر 100،000 را به شما ارائه می دهند.

در مقایسه با وبینارها و کنفرانس های وب ، پخش کنندگان وب معمولاً تعداد بیشتری شرکت کننده دارند. این را بخاطر داشته باشید زیرا در حال مرور گزینه های مختلف هستید. اطمینان حاصل کنید که محدودیت شرکت کنندگان در هر طرح را در نظر بگیرید.

کیفیت صوتی و تصویری

از آنجا که پخش های وب معمولاً از یک مجری پخش می شود ، کیفیت صدا و تصویر باید در اولویت اصلی باشد. ده ها هزار نفر در سراسر جهان می توانند در حال مشاهده پخش وب شما باشند. اگر خبرمایه عقب مانده ، دانه دانه یا کم کیفیت باشد ، پیام به همان اندازه تأثیرگذار نخواهد بود و ممکن است شرکت کنندگان در اواسط ارائه سخنرانی را رها کنند.

کیفیت پخش وب شما بازتاب مستقیم شما و برند شما خواهد بود. با مقایسه راه حل ها ، قطعاً این منطقه نادیده گرفته می شود.

ابزارهای مدیریت رویداد

پخش وب اغلب به میزان قابل توجهی آماده سازی نیاز دارد. از مواد تبلیغاتی گرفته تا لیست سخنرانان و موارد دیگر ، کارهای زیادی وجود دارد که باید قبل ، هنگام و بعد از رویداد انجام شود.

به دنبال یک سرویس پخش وب باشید که مدیریت رویداد را ساده کند. حتی اگر پخش های وب معمولاً تعاملی نیستند ، ویژگی هایی مانند نظرسنجی از مخاطب می تواند بسیار مفید باشد.

قابلیت های ضبط و ویرایش

اطمینان حاصل کنید که سرویس پخش اینترنتی که ارزیابی می کنید امکان ضبط رویداد را دارد. هر پخش وب به صورت زنده ارائه نمی شود. برخی از آنها پیش ثبت شده و در صورت تقاضا در دسترس هستند.

اگر در حال ضبط یک رویداد هستید ، از ابزار ویرایش داخلی استفاده کنید. هنگام پخش مستقیم اشتباهات اجتناب ناپذیر است. اما شما می توانید با استفاده از ابزار ویرایش ، برنامه های پخش درخواستی وب را کاهش دهید تا به هر رویدادی حرفه ای شوید.

بهترین خدمات پخش وب به مجریان امکان حذف ، افزودن یا حتی سازماندهی مجدد محتوا را قبل از بایگانی برای مشاهده درخواستی می دهد.

گزارش و تجزیه و تحلیل

به دنبال یک سرویس پخش وب با ابزارهای پیچیده گزارشگری باشید. اکثر سیستم عامل ها ، مانند تعداد شرکت کنندگان و مکان آنها ، اصول اولیه را ارائه می دهند.

اما برخی از خدمات پخش وب با نتایج نظرسنجی ، تعاملات مخاطبان و سایر رفتارهای اصلی مخاطبان فراتر از آن هستند. این بینش عمیق تر می تواند به شما در تعریف و ایجاد ارائه های آینده ، که برای فروش و بازاریابی در وب بسیار مهم است ، کمک کند.

انواع مختلف خدمات پخش وب

به طور کلی ، پخش وب در یکی از سه دسته قرار می گیرد. هر سرویس پخش وب هر سه مورد را در خود جای نمی دهد ، اگرچه بیشتر آنها بیش از یک سرویس را ارائه می دهند.

مقاله مرتبط  5 راه برای ایجاد یک دنبال کننده در Clubhouse

پخش زنده

پخش زنده اینترنتی زمانی است که ارائه به صورت لحظه ای برای مخاطبان شما پخش می شود. زمان شروع و پایان مشخصی وجود دارد و راهی برای عقب یا شروع مجدد وجود ندارد.

پخش مستقیم و پخش آنلاین بصورت درخواستی هر دو بیشتر خود سرویس می شوند ، به این معنی که شما از لجستیک و فیلمبرداری رویداد خود استفاده می کنید.

پخش اینترنتی بر اساس تقاضا

پخش های اینترنتی درخواستی از قبل ضبط می شوند. به طور کلی دو روش برای تولید یک رویداد درخواستی وجود دارد.

به سادگی می توانید یک رویداد زنده را ضبط کرده و بعداً برای مشاهده در دسترس قرار دهید. یا می توانید یک پخش اینترنتی را ضبط کنید بدون اینکه هرگز در مقابل مخاطبان زنده حاضر شوید.

گزینه دوم برای محتوای همیشه سبز که واقعاً به زمان حساس نیست بهتر است. با این کار همچنین با ویرایش انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت.

پخش وب مدیریت شده

سرویس های پخش شده تحت وب مدیریت شده ، بار کاری را برای ارائه دهنده به حداقل می رسانند. ارائه دهنده خدمات از تدارکات ، پخش و فیلمبرداری برای این رویداد مراقبت می کند. ارائه دهندگان فقط باید در مورد محتوا نگران باشند.

با این اوصاف ، پخش وب سلف سرویس محبوبیت بیشتری نسبت به پخش وب مدیریت شده دارد. اکثر مشاغل و اشخاص تصمیم می گیرند هنگام استفاده از زیرساخت های ارائه دهنده خدمات پخش وب ، انتشار و ویرایش پخش های وب را به صورت خودکار مدیریت کنند.

شماره 1 – بررسی GlobalMeet – متنوع ترین سرویس پخش وب

GlobalMeet محصولی است که توسط Premiere Global Services (PGi) ، رهبر صنعت در فضای ارتباطات و همکاری دیجیتال ، ارائه می شود.

قبلاً Talkpoint ، GlobalMeet Webcast مورد اعتماد 500 Fortune و بنگاههای اقتصادی در سراسر جهان است. این SaaS مبتنی بر ابر (نرم افزار به عنوان یک سرویس) ایجاد برنامه های وب با کیفیت بالا برای هزاران بیننده در سراسر جهان را برای سازمان ها آسان می کند.

تطبیق پذیری GlobalMeet همان چیزی است که آن را در مقایسه با سایر سرویس های پخش وب در بازار امروز منحصر به فرد می کند. این برای پخش در تالار شهر ، پردازش و آموزش کارمندان ، جلسات سرمایه گذاران ، سخنرانی های بازاریابی ، ارتباطات شرکتی ، منابع انسانی و موارد دیگر استفاده می شود. آنها هم از طریق پخش و هم از پشتیبانی سلف سرویس پشتیبانی می کنند.

با GlobalMeet ، از ویژگی های اساسی و پیشرفته مانند:

 • ارائه های زنده و درخواستی
 • پخش جریانی صوتی و تصویری با کیفیت بالا
 • پرسش و پاسخ زنده ، نظرسنجی مخاطبان و خبرهای رسانه های اجتماعی
 • ابزارهایی برای مدیریت داده های ثبت نام شرکت کنندگان
 • تحلیلی و گزارشگری قدرتمند
 • سطح امنیتی سازمانی
 • ادغام یکپارچه با CRM و ابزارهای بازاریابی
 • ابزارهای مارک در رویداد
 • فضای ذخیره سازی نامحدود ابر برای مشاهده بر اساس تقاضا

GlobalMeet خدمات رویدادهای دستکش سفید را نیز ارائه می دهد. آنها راه حل هایی برای تعدیل رویداد ، آموزش پیشرفته ، تنظیم رویداد ، سفارشی سازی رویداد و موارد دیگر ارائه می دهند.

به طور خلاصه ، GlobalMeet فارغ از موارد استفاده ، هر آنچه برای اجرای یک پخش موفق اینترنتی در مقیاس نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد.

GlobalMeet قیمت گذاری مجوز راه انداز Webcast خود را منتشر نمی کند ، اما شما می توانید به راحتی با تیم فروش GlobalMeet برای تعیین قیمت خدمات پخش وب تماس بگیرید.

شماره 2 – بررسی برنامه پخش وب Cisco Webex – بهترین برنامه برای مقیاس های بزرگ

Cisco Webex یکی دیگر از رهبران صنعت در فضای ارتباطات تجاری است. آنها لیست گسترده ای از محصولات با کیفیت بالا را برای موارد استفاده مختلف – پخش وب شامل می شوند.

Cisco Webex Webcasting می تواند تا 100000 شرکت کننده را در سراسر جهان پشتیبانی کند ، و این یکی از بهترین گزینه های بازار برای رویدادهای عظیم است.

اجرای یک رویداد در این اندازه کار ساده ای نیست. اما سیسکو همه چیزهایی را که شما برای اطمینان از تولید بدون دردسر وب نیاز دارید فراهم می کند.

آنها تمام ویژگی های مورد نیاز شما قبل ، حین و بعد از رویداد را ارائه می دهند. سیسکو قبل از شروع به کار در ثبت نام و ارسال یادآوری برای شرکت کنندگان کمک می کند. آنها حتی در هنگام اجرای تمرین قبل از خود رویداد ، صوتی شما را تنظیم کرده و به شما کمک فنی می کنند.

سایر ویژگی ها و مزایای برتر Cisco Webex Webcasting شامل موارد زیر است:

 • ضبط با یک کلیک
 • پشتیبانی فنی در زمان واقعی
 • ثبت نام رویداد سفارشی
 • س questionsالات شرکت کنندگان برای امتیازدهی به سرب ، ردیابی و پیگیری ها
 • صوتی و تصویری با کیفیت بالا
 • امنیت پیشرفته
 • اشتراک اسلاید ، نظرسنجی ، پرسش و پاسخ و گپ
 • زمان پخش نامحدود
 • مشاهده نامحدود درخواستی

پشتیبانی از پخش وب سایت Cisco Webex دومین مورد نیست. تیم متخصص آنها آموزش و کتابخانه گسترده ای از منابع را برای اطمینان از موفقیت به شما ارائه می دهند. هنگامی که این را با توانایی رسیدن به 100000 نفر ترکیب می کنید ، یافتن نقص با آن دشوار است.

مقاله مرتبط  5 ابزار آرم مارک رایگان برای شرکت شما

سیسکو قیمت گذاری آنها را برای خدمات پخش وب لیست نمی کند. برای شروع با تیم فروش سیسکو تماس بگیرید.

شماره 3 – ClickMeeting Review – بهترین مورد برای کسب درآمد از پخش های اینترنتی

ClickMeeting یک بستر ارتباطی آنلاین با چندین محصول و خدمات مختلف است. آنها راه حل هایی برای بازاریابی ، دموی محصول ، یادگیری آنلاین ، جلسات آموزشی ، همکاری تیمی و موارد دیگر دارند.

ClickMeeting همچنین دارای خدمات پخش وب برای برگزاری رویدادهایی است که حداکثر 10 هزار شرکت کننده در آن برگزار می شود.

ClickMeeting دارای ویژگی های منحصر به فردی است که توسط سایر سرویس های پخش وب در بازار ارائه نشده است – ابزارهای کسب درآمد. آنها همه چیزهایی را که شما برای ایجاد سود از رویداد آنلاین گسترده خود نیاز دارید ، دارند.

ادغام PayPal فروش بلیط برای پخش های وب را آسان می کند. حتی می توان ClickMeeting را به سیستم عامل هایی مانند Eventbrite با یکپارچه سازی Zapier متصل کرد. اگر هیچ یک از این گزینه های کسب درآمد پاسخگوی نیازهای شما نیست ، فقط کافی است از ClickMeeting’s API برای مدیریت روش پرداخت منحصر به فرد خود استفاده کنید.

علاوه بر مزایای کسب درآمد ، ClickMeeting ویژگی های اضافی پخش وب مانند:

 • صفحات ثبت نام تبلیغاتی
 • اشتراک های رسانه های اجتماعی و دعوت نامه های ایمیل
 • گواهی حضور برای بینندگان
 • پیام های پیگیری برای شرکت کنندگان
 • دعوت نامه های سخنران مهمان با دسترسی به ارائه
 • گفتگوی پنل با حداکثر چهار سخنران همزمان
 • ابزار ، اسناد و اشتراک ویدیو تخته سفید
 • محافظت از رمز عبور و علامت گذاری برای رویدادها

ClickMeeting حتی به شما امکان می دهد پخش وب را به کارگاه های کوچکتر با قابلیت فروش بلیط برای هر جلسه تقسیم کنید.

اگر می خواهید با پخش های اینترنتی خود درآمدزایی کنید ، به دنبال ClickMeeting نباشید. ClickMeeting یک دوره آزمایشی 30 روزه رایگان برای حداکثر 25 شرکت کننده برای وبینارهای زنده ، خودکار و درخواستی ارائه می دهد. برنامه زنده از 25 دلار در ماه ، سالانه صورتحساب ، برای تعداد نامحدود جلسات ، شش ساعت ذخیره سازی ضبط و یک گیگابایت فضای ذخیره سازی شروع می شود. آنها همچنین یک طرح خودکار با قیمت 40 دلار در ماه ارائه می دهند و شما باید برای فروش یک پیشنهاد سفارشی برای طرح Enterprise ، که شامل خدمات پخش وب برای حداکثر 10 هزار شرکت کننده است ، با فروش ClickMeeting تماس بگیرید.

شماره 4 – بررسی ezTalks – بهترین برنامه برای رویدادهای آنلاین از قبل ضبط شده

مانند بسیاری از سرویس های پخش وب در بازار امروز ، ezTalks یک پلت فرم با چندین ابزار ارتباط آنلاین مختلف است. آنها خدمات برای وبینارها ، اتاق های جمع کردن ، جلسات و موارد دیگر را ارائه می دهند. اما همچنین می توانید برای برنامه های زنده با حداکثر 10 هزار شرکت کننده از ezTalks استفاده کنید.

ezTalks دارای برخی ویژگی های منحصر به فرد برای رویدادهای از قبل ضبط شده است که از طریق سایر ارائه دهندگان در دسترس نیست ، از جمله یک رویداد زنده خودکار.

به عنوان یک مجری ، می توانید از ezTalks برای ضبط رویدادهای زنده پیش از موعد استفاده کنید. سپس پخش وب در یک تاریخ و ساعت مشخص برای پخش مستقیم “مستقیم” آغاز می شود. مخاطبان زنده تفاوت را نمی دانند ، اما لازم نیست میزبان در زمان برنامه ریزی شده برنامه حضور داشته باشد.

علاوه بر پخش خودکار وب ، ezTalks گزینه هایی برای مشاهده سنتی بر اساس تقاضا دارد. برای مخاطبان آسان است که به رویدادهایی با توانایی مکث ، جلو بردن سریع یا عقب برگرداندن هر زمان که بخواهند دسترسی پیدا کنند.

ezTalks به عنوان یک راه حل همه در یک برای پخش وب ، به شما امکان میزبانی از رویدادهای سنتی زنده و رویدادهای پولی را نیز می دهد.

سایر ویژگی ها و مزایای برتر ezTalks عبارتند از:

 • برنامه ریزی آسان
 • الگوهای صفحات ثبت نام ، اتاق انتظار و صفحات تشکر
 • مارک تجاری سفارشی
 • ایمیل های دعوت به رویداد
 • صوتی و تصویری HD
 • اشتراک صفحه با یک کلیک
 • دسترسی به تخته سفید
 • نظرسنجی ها و نظرسنجی ها
 • برنامه تلفن همراه برای اجرای رویدادها از هر مکان

اگر می خواهید توانایی تولید رویدادهای زنده از قبل ضبط شده و پخش های اینترنتی درخواستی را داشته باشید ، ezTalks گزینه اصلی برای شما خواهد بود.

قیمت گذاری برای خدمات خودکار و درخواستی ezTalks با برنامه Pro خود از 32 دلار در ماه برای هر میزبان برای 100 شرکت کننده شروع می شود. طرح کسب و کار خدمات کامل پخش وب را با پرداخت 300 دلار در هر ماه برای هر میزبان برای 1000 نفر از شرکت کنندگان ارائه می دهد و گزینه های حداکثر 10 هزار را دارد. EzTalks همچنین یک بسته رایگان رایگان برای وبینارهای زنده با حداکثر 25 شرکت کننده برای آزمایش نرم افزار ارائه می دهد. برخلاف برخی دیگر از خدمات ، در صورت نیاز به تجهیزات اضافی ، ezTalks همچنین دارای سخت افزار و لوازم جانبی برای فروش است.

مقاله مرتبط  ارائه دهنده میزبانی وب برتر

شماره 5 – بررسی نخبگان ON24 Webcast – بهترین گزینه برای جذب مخاطب و تبدیل ها

فقط به این دلیل که پخش های اینترنتی به اندازه وبینار یا کنفرانس وب تعاملی نیستند ، به این معنی نیست که نمی توانید مخاطبان خود را درگیر کار کنید. ON24 Webcast Elite این مشکل را برطرف می کند.

برخلاف سایر ابزارهای پخش وب موجود ، ON24 فراتر از آن است که تعامل ایجاد کند و پخش های وب شما را به سطح بالاتری برساند.

ON24 Webcast Elite یک رویای بازاریاب است. این پلت فرم ایجاد برنامه های وب غنی از داده را فراهم می کند که باعث ایجاد تعامل و تحریک روابط مداوم می شوند.

خواه از پخش زنده اینترنتی یا درخواستی استفاده می کنید ، ON24 دارای ابزارهای تعامل و تبدیل در زمان واقعی است که برای صلاحیت سرب و خرید طراحی شده است. شما قادر خواهید بود به سرعت قصد خرید و میزان علاقه مخاطبان خود را درک کنید ، که این امر پیگیری فروش و فعالیت های آینده را بهبود می بخشد.

ON24 Webcast Elite دارای ابزارهای منحصر به فردی است که به طور خودکار سیگنال های خرید مخاطب را جذب می کند. شما می توانید این داده ها را به طور یکپارچه با CRM یا سیستم اتوماسیون بازاریابی خود ادغام کنید تا روش پرورش چشم انداز را بهینه کنید.

سایر ویژگی ها و مزایای برجسته دیگری که باید در نظر گرفت عبارتند از:

 • 20+ ابزار تعامل و تبدیل
 • ابزار صلاحیت سرب
 • بینش خط لوله فروش
 • داشبورد مخاطب کاملاً قابل تنظیم است
 • مشاهده بر اساس تقاضا
 • نظرسنجی ها و بازخورد شرکت کنندگان
 • مطالب و منابع مرتبط را در داشبورد پخش وب ارائه دهید
 • رزرو جلسه ، تعیین زمان نمایشی یا تماس با تیم خود را برای مخاطبان آسان کنید

ON24 Webcast Elite چیزی فراتر از یک سرویس پخش اینترنتی است. این راه حل برای ایجاد تعامل در رانندگی و ایجاد تبدیل ایجاد شده است.

به مدت 30 روز آن را رایگان امتحان کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر و برای پخش نسخه ی نمایشی و پیشنهادات با تیم ONB Webcast Elite تماس بگیرید.

شماره 6 – Samba Live Review – بهترین ها برای پخش مستقیم Cross-Platform

Samba Live by Digital Samba یک سرویس پخش وب با مقیاس پذیری نامحدود است. شما می توانید هر تعداد شرکت کننده به رویداد بعدی خود دعوت کنید و بالقوه به میلیون ها بیننده در سراسر جهان برسد.

به همین دلیل رهبران جهانی مانند Deloitte ، Ferrari و McDonald’s برای پخش وب به Samba Live اعتماد می کنند.

آنچه Samba Live را در میان مردم متمایز می کند ، امکان پخش مستقیم زنده از چندین سیستم عامل به طور همزمان است. برای به حداکثر رساندن توانایی بالقوه خود می توانید از این نرم افزار برای پخش جریانی وب در Facebook و YouTube استفاده کنید.

این نرم افزار 100٪ مبتنی بر مرورگر و مبتنی بر cloud است ، بنابراین نگرانی در مورد بارگیری ، سخت افزار یا محدودیت دسترسی نخواهید داشت.

در اینجا چند دلیل دیگر وجود دارد که باعث می شود Samba Live در لیست من بالا باشد:

 • رابط کاربری ساده و بصری برای مجریان و مخاطبان به طور یکسان
 • صوتی و تصویری HD
 • پشتیبانی از چندین دستگاه سیستم عامل (Mac ، PC ، Android ، iOS ، رایانه لوحی ، تلفن هوشمند و غیره)
 • اشتراک فایل و اشتراک صفحه
 • طرح بندی صفحه نمایش سفارشی
 • علامت گذاری و یادداشت تخته سفید
 • صفحات ثبت نام سفارشی و صفحات تشکر از شما
 • دعوت نامه های ایمیل
 • پرسش و پاسخ ، نظرسنجی و نظرسنجی ها

Samba Live به اندازه کافی همه کاره است تا بتواند نیازهای شما را تأمین کند ، از کارگاه های مجازی و رویدادهای آموزشی گرفته تا جلسات فروش و اعلامیه های گسترده شرکت.

می توانید آن را به مدت 14 روز و بدون نیاز به کارت اعتباری امتحان کنید ، سپس برنامه Pro از 49 دلار در ماه شروع می شود.

خلاصه

پخش وب راهی عالی برای دستیابی به هزاران یا بالقوه میلیون ها بیننده در سراسر جهان است. سازمانها از هر شکل و اندازه ای از خدمات پخش وب برای بازاریابی ، تولید سرب ، جلسات آموزشی ، ارتباطات داخلی و موارد دیگر استفاده می کنند.

کدام سرویس بهترین است؟ این به نیازهای منحصر به فرد شما بستگی دارد.

برای همه افراد در لیست من یک راه حل وجود دارد. چه بخواهید از یک پخش اینترنتی درآمد کسب کنید ، چه میزان جذب مخاطب را به دنبال داشته باشید یا چیز دیگری ، توصیه های موجود در این راهنما شما را به مسیر درست هدایت می کند.