آموزش سئو

بهترین بررسی ابزار مدیریت پروژه چابک سال 2020

اکتبر 20, 2020

افشای اطلاعات: این محتوا توسط خواننده پشتیبانی می شود ، به این معنی که اگر روی برخی از پیوندهای ما کلیک کنید ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

اجرای یک تیم چابک بدون داشتن نرم افزار مناسب تقریباً غیرممکن است.

اما ابزارهای مدیریت پروژه چابک می توانند زندگی شما را بسیار آسان کنند. این بهترین راه برای همکاری با تیم خود ، مدیریت تغییر کارها و پیگیری پروژه های مختلف در مقیاس است.

علاوه بر مزایای مدیریتی نرم افزار مدیریت پروژه چابک ، کل تیم شما نیز سود خواهد برد. این ابزار کار راحت ، برقراری ارتباط و رعایت ضرب الاجل را برای همه آسان می کند.

تشخیص اینکه شما نیاز به سرمایه گذاری در نرم افزار چابک مدیریت پروژه دارید تنها نیمی از جنگ است. یافتن نرم افزار مناسب برای مشاغل و تیم خود کاملاً داستان دیگری است – به همین دلیل این راهنما را ایجاد کردم.

پس از تحقیق و آزمایش گسترده ، من پنج ابزار برتر مدیریت پروژه چابک موجود در بازار را محدود کردم.

5 گزینه برتر برای ابزارهای مدیریت پروژه چابک

 1. پیش بینی
 2. دوشنبه
 3. لینک Mavenlink
 4. جیرا
 5. VivifyScrum

چگونه بهترین ابزارهای مدیریت پروژه چابک را برای خود انتخاب کنیم

در هنگام خرید و ارزیابی ابزارهای مختلف ، فاکتورهای خاصی وجود دارد که باید ارزیابی شوند. با دنبال کردن راهنمای خرید که در زیر شرح داده ام ، شما دقیقاً می دانید که در یک راه حل مدیریت پروژه چابک به دنبال چه چیزی بگردید و چه چیزی مهم است.

تنظیمات چارچوب چابک

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید چارچوب چابکی است که قصد استفاده از آن را دارید. برای آن دسته از شما که از قبل با مفاهیم مدیریت چابک آشنا هستید ، احتمالاً یک روش ترجیحی دارید.

آیا می خواهید از Scrum یا Kanban استفاده کنید؟ لاغر؟ کریستال؟ آیا از تغییرات چارچوب چابکی مانند Scrumban استفاده می کنید؟

بسته به پاسخ ، شما می توانید ابزاری چابک را پیدا کنید که در چارچوب مورد نظر شما تخصص دارد. شایان ذکر است که هر نرم افزار مدیریت پروژه چابک از همه چارچوب های مدیریت چابک پشتیبانی نمی کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که گزینه های مورد نظر شما روش مورد نیاز برای پیاده سازی را ارائه می دهند.

ویژگی های همکاری

همکاری تیمی یکی از ملفه های مهم مدیریت چابک است. شما می خواهید مطمئن شوید که نرم افزاری که در نظر دارید با ابزارهای همکاری خارج از جعبه است.

اکثر راه حل ها باید دارای ویژگی هایی مانند برچسب گذاری تیم ، نظرات ، اشتراک فایل و سایر ابزارهای استاندارد باشند. بسته به نوع پروژه ، صنعت و نیاز تیم شما ، برخی از نرم افزارها از امکانات پیشرفته تری برخوردار خواهند شد.

اندازه تیم

فقط به این دلیل که یک ابزار مدیریت پروژه چابک ویژگی های همکاری را ارائه می دهد ، تصور نکنید که این ابزار برای تیم خاص شما به اندازه کافی قوی خواهد بود.

راه حل هایی در بازار وجود دارد که برای تیم های کوچک با تعداد انگشت شماری کاربر ساخته شده است. این موارد برای مشاغل دارای چندین تیم ، صدها کاربر و چندین پروژه در چندین بخش ایده آل نخواهند بود.

تعیین اینکه آیا ابزار مورد نظر برای مقیاس سازی ساخته شده است باید نسبتاً آسان باشد. در غیر اینصورت ، همیشه می توانید این نگرانی ها را با یک تیم آزمایشی یا آزمایشی رایگان با تیم فروش بیان کنید.

نوع پروژه

پیچیدگی پروژه های شما نیز عامل مهمی در انتخاب بهترین نرم افزار برای تیم شما خواهد بود.

به عنوان مثال ، تیم های توسعه نرم افزار و بخش های داخلی IT معمولاً نیازهای پیشرفته تری دارند زیرا این پروژه ها از سطح پیچیدگی بالاتری برخوردار هستند. در این موارد ، شما باید از ابزارهای مبتدی اجتناب کنید و به دنبال راه حل های خاص صنعت متناسب با نیازهای پروژه خود باشید.

از طرف مقابل ، مدیران و تیم هایی که تازه کار خود را با مدیریت پروژه چابک آغاز کرده اند باید به دنبال راه حل های اساسی برای مدیریت پروژه های ساده باشند.

گزارش نویسی

بهترین نرم افزار مدیریت پروژه چابک گزارش های دقیق و تجزیه و تحلیل پیشرفته در مورد پروژه های شما را ارائه می دهد.

می توانید از این داشبوردها به عنوان راهی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهره وری تیم خود ، بررسی اینکه پروژه به موقع به اتمام می رسد یا اینکه بودجه خود را حفظ می کنید ، استفاده کنید. به عنوان یک مدیر پروژه ، این اطلاعات برای عملکرد بزرگ کسب و کار شما بسیار مهم است.

مقاله مرتبط  آیا قرار دادن فیلم ها بهتر است یا پیوند دادن با آنها؟

قابلیت استفاده

قابلیت استفاده از یک ابزار مدیریت چابک اغلب در طی فرآیند ارزیابی نادیده گرفته می شود. اما این قطعاً چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

تجربه فنی شما چیست؟ تیم شما چقدر اهل فن است؟

اگر یک محلول سفت و سخت انتخاب کنید که استفاده از آن سخت باشد ، می تواند بیشتر از فواید آن آسیب برساند. بنابراین شما باید توازنی بین ابزاری پیدا کنید که از نظر قدرت کافی بتواند از عهده پیچیدگی پروژه شما برآید ، در حالی که پیمایش برای تیم شما هنوز آسان است. این دلیل دیگری است که چرا در حال محدود کردن گزینه های مختلف هستید ، همیشه باید از آزمایش های آزمایشی و آزمایشی رایگان استفاده کنید.

انواع مختلف ابزارهای مدیریت پروژه چابک

هر ابزار مدیریت پروژه چابکی یکسان نیست. قبل از اینکه به بررسی ها و توصیه ها بپردازیم ، می خواهم سریع گزینه های مختلف را توضیح دهم.

ساده ترین راه برای تقسیم بندی این ابزارها براساس چارچوب های چابکی است که آنها ارائه می دهند. همچنین لازم به ذکر است که برخی از راه حل ها در بیش از یکی از این دسته های زیر قرار می گیرند.

اسکرام

اسکرام یکی از محبوب ترین چارچوب های چابک است زیرا می تواند برای چنین طیف وسیعی از پروژه ها مورد استفاده قرار گیرد. در طول سالها ، اسکرام به دلیل سادگی ، روند اجرای آسان و افزایش بهره وری اثبات شده ، محبوبیت پیدا کرده است.

با استفاده از اسکرام ، مدیر پروژه از نظر شناسایی و اولویت بندی عملکرد در موارد عقب مانده ، با تیم همکاری نزدیک خواهد داشت. این پرونده عقب مانده شامل هر وظیفه ای است که باید برای تحویل محصول نهایی انجام شود.

کنبان

Kanban محبوب ترین روش مدیریت گردش کار بصری است. تابلوهای Kanban مدیریت آسان کارهای مختلف در چرخه عمر پروژه را برای تیم های چابک آسان می کند.

مشابه اسکرام ، کانبان برای کمک به تیم ها در همکاری با کارایی بالا ساخته شده است.

اصول اساسی Kanban شامل اتوماسیون گردش کار بصری ، WIP محدود (کار در حال انجام) و گردش کار پیشرفته است. این فرایند به همکاری مداوم و یادگیری مداوم برای تیم های چابک کمک می کند.

لاغر

برای تیم های توسعه دهنده نرم افزار معمول است که از روش ناب چابک استفاده می کنند. این چارچوب تکراری بسیار انعطاف پذیر است و قوانین یا دستورالعمل های سختگیری ندارد.

اصول اصلی مدیریت ناب شامل توانمندسازی تیمی ، یادگیری پیشرفته ، از بین بردن زباله ها ، ارائه وظایف در اسرع وقت ، تصمیم گیری در اسرع وقت و دیدن تصویر کلی است.

افراد و تیم های کوچک برخلاف جریان سلسله مراتبی ، اختیارات تصمیم گیری بیشتری خواهند داشت. مدیریت ناب همچنین به شما اطمینان می دهد که کل تیم برای طولانی ترین زمان تولید می کنند.

کریستال

روش Crystal agile یکی دیگر از چارچوب های محبوب توسعه نرم افزار است. این سبک است و معمولاً از خانواده ای از فرایندهای چابک تشکیل شده است. از جمله این موارد می توان به نارنجی بلورین ، شفاف کریستال ، زرد کریستالی و … اشاره کرد.

هر چارچوب فردی قوانین و ویژگی های منحصر به فرد خود را بر اساس عواملی مانند اولویت پروژه ، اندازه تیم و موارد دیگر دارد.

Crystal بر تعامل بین فرآیندها و افراد درگیر در یک پروژه تأکید دارد. برخی از اصول اصلی Crystal شامل سادگی ، کار گروهی ، همکاری و توانایی بهبود فرایندها است. این مشارکت بالا در استفاده از کاربران در حالی که از بین بردن حواس او را پرت و بوروکراسی.

انواع دیگر مدیریت پروژه چابک

بسیاری از چارچوب های چابک دیگر وجود دارد. وقتی تغییرات و ترکیب برخی را در نظر می گیرید ، این تعداد به ده ها می رسد.

انواع محبوب دیگر شامل LeSS (Scrum مقیاس بزرگ) ، SAFe (چارچوب چابک مقیاس پذیر) ، توسعه مبتنی بر ویژگی (FDD) ، برنامه نویسی شدید (XP) ، روش توسعه سیستم های پویا (DSDM) ، Scrumban ، توسعه نرم افزار تطبیقی ​​(ASD) ، چابک – ترکیبی چابک ، و سریع تر چابک. این لیست همچنان ادامه دارد.

شماره 1 – بررسی پیش بینی – بهترین ویژگی های همکاری

پیش بینی یک راه حل مدیریت پروژه و مدیریت منابع در همه موارد است. این برای شرکت های پروژه محور ساخته شده است که می خواهند تیم ها را توانمند کنند ، عملیات را به صورت خودکار انجام دهند و همه پروژه ها را در یک ابزار واحد متحد کنند.

مقاله مرتبط  بهترین بررسی نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار در سال 2020

با پیش بینی ، می توانید وظایف برنامه ریزی پروژه ، تخصیص منابع و موارد دیگر را خودکار کنید. این نرم افزار با کمک فناوری AI برای ساده سازی کارهای یکنواخت پشتیبانی می شود.

در اینجا برخی از مهمترین دلایل و دلیل رتبه بندی پیش بینی در لیست من بالا ذکر شده است:

 • تصویر بزرگ را با دید عملیاتی در زمان واقعی در ذهن داشته باشید
 • تصمیمات و سلامت مالی پروژه ها را تجزیه و تحلیل کنید
 • سرپرستان می توانند سطح مجوزهای مختلفی را برای هر کاربر (مشتری ، مشارکت کننده و غیره) تعیین کنند.
 • کارهای عقب مانده ساده و سازمان یافته از پروژه ها
 • برنامه ریزی سریع و پیگیری پیشرفت آسان است
 • به صورت خودکار در مورد به روزرسانی های اصلی در جریان کار خود مطلع شوید
 • تحویل مداوم و سریع محصولات و وظایف

به طور کلی ، پیش بینی همه چیزهایی است که تیم های چابک برای بهبود ارتباطات به آن نیاز دارند. ایجاد و اختصاص کارتهای کار ، به اشتراک گذاری پرونده ، وابستگیها ، کارهای فرعی ، نظرات و لیستهای اولویت دار فقط چند نمونه از این موارد است.

این یک انتخاب محبوب برای آژانس ها ، مشاوران و تیم های نرم افزاری است. پیش بینی همچنین راه حل هایی برای حسابداری پروژه و هوش تجاری دارد. این نرم افزار به طور یکپارچه با سایر ابزارهای محبوب که تیم شما از آنها استفاده می کند ادغام می شود.

هوش مصنوعی پیش بینی از پروژه های قبلی شما یاد می گیرد و تعداد ساعاتی را که باید برای کارهای مشابه اختصاص دهید پیشنهاد می کند.

برنامه ها از 29 دلار در هر صندلی در ماه (با حداقل 10 صندلی) شروع می شود. آن را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید. بدون کارت اعتباری مورد نیاز است.

شماره 2 – بررسی دوشنبه – بهترین ها برای مبتدیان چابک

Monday.com به سرعت به یکی از محبوب ترین ابزارهای مدیریت پروژه چابک در بازار امروز تبدیل شده است. بیش از 100000 سازمان در سراسر جهان از جمله برخی از نام های بزرگ مانند کوکاکولا ، Adobe ، Hulu و Discovery Channel به آن اعتماد دارند.

اگر در زمینه مدیریت چابک تازه وارد هستید و به یک راه حل برای پروژه های اساسی نیاز دارید ، این یک انتخاب عالی است.

این یکی از ساده ترین راه ها برای برنامه ریزی ، ردیابی و تحویل پروژه های تیمی از یک فضای کاری واحد است. در اینجا برخی از دلایل دیگر این است که چرا دوشنبه را خیلی دوست دارم:

 • در صدها قالب قابل تنظیم در چند دقیقه استفاده کنید
 • با ابزارهایی مانند Slack ، HubSpot ، G Suite ، LinkedIn ، Teams و موارد دیگر ادغام می شود
 • برای تکرار وقت و جلوگیری از خطاهای انسانی ، کارهای تکراری را خودکار کنید
 • داده های تصویری با تخته های Kanban ، جدول زمانی ، نقشه ها ، تقویم ها و موارد دیگر
 • پشتیبانی مشتری 24/7 با میانگین زمان پاسخگویی 10 دقیقه ای
 • پیشرفت پروژه های خود را پیگیری کنید و تصمیمات داده محور بگیرید
 • اهداف پروژه را تعیین کرده و ذینفعان را توانمند کنید

Monday.com همکاری تیم ها را آسان می کند. از ویژگی هایی مانند اشتراک فایل ، تکالیف وظایف ، اولویت های کار ، صفحه بصری و سایر روش ها برای دیدن کاری که همه با یک نگاه انجام می دهند بهره مند خواهید شد.

این یک انتخاب محبوب برای کار از راه دور ، بازاریابی ، تیم های خلاق ، منابع انسانی ، فروش و موارد دیگر است. در حالی که دوشنبه ابزارهایی برای توسعه نرم افزار ، IT و پروژه های ساختمانی دارد ، قطعاً برای پروژه های ساده بهتر است.

برنامه ها فقط با 8 دلار در هر صندلی در ماه شروع می شود (با حداقل سه صندلی). شما می توانید Monday.com را به مدت 14 روز رایگان و با تعداد نامحدودی از کاربران امتحان کنید. بدون کارت اعتباری مورد نیاز است.

شماره 3 – بررسی Mavenlink – بهترین گزینه برای مدیریت چابک در مقیاس

Mavenlink یکی دیگر از راه حل های همه در یک برای مدیریت پروژه و مدیریت منابع است. این یک روش مدرن برای همکاری تیم ها از هرجای دیگر است که برای کار از راه دور مناسب است.

علاوه بر بهبود بهره وری تیم شما در پایان عملیاتی ، Mavenlink بینش عمیقی در مورد عملکرد مالی پروژه ها و مشاغل شما نیز فراهم می کند.

برخی از برترین ویژگی ها ، مزایا و نکات قابل توجه Mavenlink عبارتند از:

 • بینش غنی برای تصمیمات تجاری مبتنی بر داده در زمان واقعی
 • روشی انعطاف پذیر برای مدیریت منابع و کارهای پروژه
 • ابزار اتوماسیون در زمان واقعی
 • همه پروژه ها را با یک نگاه کامل با نمای نمونه کارها پروژه مشاهده کنید
 • ارزیابی سلامت و وضعیت پروژه های خاص یا نمونه کارها از پروژه ها آسان است
 • الگوهای قابل استفاده مجدد برای تکرار موفقیت
 • به طور مداوم پروژه ها را به موقع تحویل دهید
 • بهبود عملکرد پروژه
 • گسترش فضای کار با ادغام های محبوب (Salesforce ، Xero ، Slack ، HubSpot و غیره)
مقاله مرتبط  نحوه استفاده از تصاویر ایمیل برای تقویت CTR

Mavenlink برای تیم های بزرگتر که نیاز به مدیریت پروژه ها در چندین بخش دارند ، عالی است. اگر فقط از آن برای تعدادی پروژه استفاده می کنید ، این خوب است. اما اگر نمونه کارهای پروژه شما به بیش از 500+ باشد ، به همان خوبی کار می کند.

برای تیم های کوچک و بنگاه های اقتصادی ، Mavenlink برای همه برنامه دارد. نرخ ها به صورت آنلاین در دسترس نیستند ، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر باید با تیم فروش آنها تماس بگیرید.

ده روز رایگان Mavenlink را امتحان کنید.

شماره 4 – بررسی جیرا – بهترین ابزار مدیریت پروژه چابک برای تیم های توسعه دهنده

Jira توسط Atlassian در مقایسه با برخی دیگر از ابزارهای لیست ما کمی منحصر به فرد است. این نرم افزار مدیریت پروژه چابک به طور خاص برای پروژه های توسعه نرم افزار ساخته شده است.

با استفاده از Jira ، تیم های نرم افزاری در هر اندازه می توانند محصولات استثنایی را برنامه ریزی ، رهگیری و عرضه کنند.

بیایید نگاهی دقیق به نکات برجسته جیرا برای مدیریت چابک داشته باشیم:

 • برنامه اسپرینت ، ایجاد داستان های کاربر و توزیع وظایف برای تیم های نرم افزاری
 • کارهای کامل تیم را در چهار چوب با دید کامل برای همه اولویت قرار دهید
 • گزارش داده های بصری در زمان واقعی
 • گردش کاری از پیش ساخته شده را انتخاب کنید یا راه حل های دلخواه خود را ایجاد کنید
 • با صد ابزار توسعه دهنده خارج از جعبه ادغام شوید
 • کار تیم نرم افزار را به نقشه راه محصول خود متصل کنید
 • تابلوهای اسکرام ، تابلوهای کنبان ، نقشه راه و گزارش چابک

مسلماً Jira از نظر رمزگذاری و انطباق با داده ها ، ایمن ترین ابزار مدیریت پروژه در بازار است. همچنین با 3000 برنامه در بازار Atlassian نیز ادغام می شود.

تیم های نرم افزاری ، دیگر نگاه نکنید – جیرا بهترین گزینه برای مدیریت پروژه چابک برای شماست.

این ابزار برای حداکثر ده کاربر رایگان است. برنامه های پرداختی هر ماه فقط از 7 دلار برای هر کاربر شروع می شود. هفت روز رایگان امتحان کنید.

شماره 5 – VivifyScrum Review – بهترین ابزار مدیریت چابک همه در یک

VivifyScrum یک راه حل همه کاره مدیریت چابک است. مورد اعتماد تیم های کوچک و سازمان های بزرگ است.

صرف نظر از اندازه تیم و پیچیدگی پروژه ، این ابزار می تواند به مدیریت همه چیز از یک پلت فرم واحد کمک کند.

در اینجا برخی از مهمترین دلایل این است که چرا شما باید VivifyScrum را در نظر بگیرید:

 • تابلوهای نامحدود اسکرام ، تابلوهای نامحدود کانبان و موارد نامحدود
 • تابلوهای سفارشی با ابزارهای همکاری داخلی تیم
 • ویژگی های داخلی برای صورتحساب مشتری و پیگیری پرداخت ها
 • ویژگی های ردیابی زمان و مدیریت تیم
 • با صفحات چابک گردش کار سفارشی ایجاد کنید
 • گزارشگری و تجزیه و تحلیل با نمودارهای مختلف ، معیارهای Scrum و موارد دیگر

این نرم افزار همراه با برنامه های تلفن همراه ، دسترسی به API ، ذخیره سازی پرونده ، ادغام نامحدود ، سرعتهای نامحدود فعال و موارد دیگر است.

VivifyScrum برای تیم های کوچک از 10 دلار در ماه شروع می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت گذاری شرکت با تیم فروش تماس بگیرید. صرف نظر از اندازه تیم و نیازهای مدیریت پروژه ، می توانید VivifyScrum را به مدت 14 روز رایگان امتحان کنید.

خلاصه

تنها راه مدیریت موثر تیم چابک داشتن ابزار مدیریت پروژه مناسب است. کدام نرم افزار مدیریت پروژه چابک بهترین است؟

این به آنچه شما دنبال آن هستید بستگی دارد. عواملی مانند نوع پروژه ، اندازه تیم و سایر ملاحظات باید برای شما ارزیابی شود تا آگاهانه تصمیم بگیرید.

روش و توصیه های من را که در این راهنما شرح داده شده دنبال کنید تا بهترین ابزارهای مدیریت پروژه چابک را برای شرایط منحصر به فرد خود پیدا کنید.