آموزش سئو

بهترین استراتژی های بازاریابی لوکس

نوامبر 26, 2020

آیا تابحال تبلیغات فیس بوکی برای شانل دیده اید؟ یا یک تبلیغ اینستاگرام برای لامبورگینی؟

من هم نه. به این دلیل که استراتژی های بازاریابی لوکس از قوانینی مانند مارک های بازار انبوه پیروی نمی کنند.

فروش به مصرف کنندگان سطح بالا نیاز به رویکرد دیگری دارد. اما این بدان معنا نیست که کانال های دیجیتال محبوب محدود نیستند.

SEO ، PPC ، حتی برخی از سایت های رسانه های اجتماعی می توانند فروش آنلاین برند لوکس شما را برانگیزانند.

امروز ، من قصد دارم به شما نشان دهم که دقیقاً چگونه برند لوکس خود را با بهترین استراتژی های بازاریابی لوکس بصورت آنلاین استفاده کنید.

چه چیزی به عنوان یک برند لوکس واجد شرایط است؟

گوچی ، رولکس ، فراری. در بیشتر موارد ، مارک های لوکس را با شنیدن آنها می شناسید.

اما چه مارکی لازم است که به عنوان یک لوکس شناخته شود؟ به نظر من ، این به سه ES: گران ، عالی و اختصاصی بر می گردد.

محصولات لوکس مترادف با برچسب های قیمت بالا هستند. این متداول ترین شاخص لوکس بودن است ، اما همچنین گمراه کننده ترین است. صرف اینکه هزاران دلار هزینه دارد به معنای لوکس بودن آن نیست.

به همین دلیل محصولات لوکس نیز باید عالی باشند. کیفیت باید با برچسب قیمت مطابقت داشته باشد. خوب آن را در گروه لوکس تقسیم نمی کند. یک نام تجاری باید در راس بازار باشد.

مد لوکس توسط بهترین طراحان جهان ایجاد می شود. بهترین مهندسان اتومبیل های لوکس ایجاد می کنند. ditto برای ساعتها.

سرانجام ، محصولات لوکس باید انحصاری باشند. اگر همه کالایی داشته باشند این محصول لوکس نیست. غالباً ، انحصار با قیمت حاصل می شود. کیف دستی ده هزار دلاری به راحتی در دسترس اکثر مصرف کنندگان قرار ندارد. اما مارک ها همچنین می توانند با فروش تعداد محدودی از محصولات به انحصار خود دست پیدا کنند. یا می توانند هر دو را انجام دهند ، مانند عالی.

Luxury Marketing Supreme

گرایش های بازاریابی لوکس

مطابق با استاتیستا، بازار جهانی کالاهای لوکس از 285.1 میلیارد دلار در سال 2020 به 388 میلیارد دلار در سال 2025 افزایش خواهد یافت.

با وجود آنچه فکر می کنید ، فروش آنلاین کالاهای لوکس شخصی نیز در حال رشد است. مک کینزی تخمین می زند که 8٪ از کل فروشهای لوکس بصورت آنلاین یا حدود 20 میلیارد یورو انجام می شود. این پنج برابر افزایش نسبت به سال 2009 است. علاوه بر این ، اکثر خریدها (تقریباً 80٪) در فروشگاه تحت تأثیر دیجیتال است.

این مشاور پیش بینی می کند که فروش لوکس آنلاین تا سال 2025 سه برابر شود ، زمانی که تقریباً از هر 5 فروش شخصی لوکس به صورت آنلاین اتفاق می افتد.

کانال های دیجیتال برای پیشرفت مارک های لوکس ضروری خواهد بود. فروشگاه های همه گیر به شدت فروشگاه های بزرگ را مجبور کرده و مصرف کنندگان لوکس را مجبور به خرید آنلاین بیش از گذشته می کنند.

BCG پیش بینی می کند که رونق تجارت الکترونیکی در آینده هم برای الهام و هم برای معاملات ادامه یابد.

دیجیتال شدن همچنین کلید ملاقات با مصرف کنندگان لوکس جدید و فردا خواهد بود. هزاره ها که وارد سالهای اوج درآمد خود می شوند و ژنرال Z ، که بسیاری از آنها تازه وارد نیروی کار می شوند ، در دوره دیجیتال رشد کرده و انتظار دارند که مارک ها به همان اندازه محصولاتشان حضور آنلاین داشته باشند.

همه اینها برای گفتن است: بازاریابی دیجیتال باید یک بخش اصلی از استراتژی یک مارک تجاری لوکس باشد.

مقاله مرتبط  نحوه استفاده از نظرات مشتری در تصاویر و تبلیغات ویدیویی

استراتژی های بازاریابی مارک لوکس

در اینجا این موضوع وجود دارد ، بازاریابی لوکس مترادف با بازاریابی دیجیتال نیست … هنوز.

تاکنون مارک های لوکس می توانستند به تبلیغات تمام صفحه در مجلات پرمیوم ، بیلبوردهای فروشگاه های بدون عوارض و تبلیغات تلویزیونی با قیمت بالا ، اعتماد کنند.

دیگر نه.

برای زنده ماندن در فضای لوکس که به طور فزاینده ای رقابتی است و جذب مشتری جدید ، مارک های لوکس باید درک کنند که مصرف کننده لوکس از یک نام تجاری چه می خواهد و چگونه دیجیتال می تواند به آنها در رسیدن به آنجا کمک کند.

از SEO گرفته تا PPC ، برنامه ها گرفته تا AR ، استراتژی های بازاریابی زیادی برای کشف وجود دارد.

مشتری لوکس را درک کنید

اولین قدم برای توسعه استراتژی بازاریابی لوکس ، درک مخاطبان خود است. مشخصات خریدار را وارد کنید.

شخصیت خریدار شرح مفصلی از مشتری ایده آل شماست. این شامل سن ، جمعیت ، شغل ، سرگرمی ها ، حقوق و سایر موارد مرتبط با آنها خواهد بود. هرچه می توانید جزئیات بیشتری را اضافه کنید ، بهتر است.

در اینجا مثالی از شخصیت های لوکس مصرف کننده از استلا در حال افزایش است.

مصرف کننده بازاریابی لوکس

یادت باشه؛ شما ممکن است فقط یک شخص خریدار نداشته باشید. اگر چندین گروه مختلف از مردم محصولات شما را خریداری کنند ، باید برای هر یک از آنها شخصیت خریدار ایجاد کنید.

مشخصات دقیق خریدار به برند شما کمک می کند تا دقیقاً بفهمد مشتری شما چه کسانی هستند و از برند شما چه می خواهند.

آنها به شما امکان می دهند بهتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و تلاش های بازاریابی خود را متمرکز کنید.

استراتژی بازاریابی لوکس دیجیتال خود را توسعه دهید

اکنون می فهمید که مشتریان شما چه کسانی هستند و آنها از برند شما چه می خواهند ، می توانید یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید که نتایج را به همراه داشته باشد.

با فکر کردن در مورد کانال هایی که می خواهید هدف قرار دهید ، شروع کنید. این می تواند یک بستر رسانه اجتماعی باشد که می خواهید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. می تواند گوگل باشد. حتی می تواند یک برنامه سفارشی باشد.

برای شروع یکی دو مورد را متمرکز کنید ، مخصوصاً اگر برند لوکس شما در بازاریابی دیجیتال تازه وارد شده است.

در مرحله بعد ، اهداف خود را مشخص کنید. این ممکن است باعث افزایش آگاهی از نام تجاری شود ، اما هدف بهتر و قابل اندازه گیری افزایش فروش است. (اندازه گیری افزایش فروش نیز آسان تر است.)

سرانجام ، بررسی کنید که چگونه موفقیت خود را ارزیابی می کنید. برای مثال ، اگر می خواهید از SEO برای افزایش درآمد استفاده کنید ، بدانید که Google و Bing در حال حاضر چقدر مسئول درآمد هستند. اگر از قبل ردیابی Google Analytics را در محل خود ندارید ، اکنون زمان تنظیم آن فرا رسیده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=WgWJiOqT6Oo

تجربی در مقابل بازاریابی سنتی

اکثر بازاریابان از روشهای سنتی بازاریابی لوکس آگاه هستند. تبلیغات تمام صفحه در مجلات پرمیوم یا قطعات پست الکترونیکی وزین ، نان و کره بازاریاب لوکس است.

اما این استراتژی ها نمی توانند آن را در دنیای دیجیتالی فزاینده کاهش دهند.

بسیاری از مارک ها بازاریابی دیجیتال را به خودی خود تجربی می دانند. اما من از مارک های لوکس می خواهم که از تاکتیک های استاندارد بازاریابی دیجیتال فراتر رفته و کانال های آزمایشی بیشتری را کشف کنند.

مقاله مرتبط  نحوه ایجاد یک نقشه سایت XML جستجوگر SEO در 20 دقیقه (یا کمتر)

یک گزینه یک برنامه تجاری است. برنامه ها به مارک ها راهی برای صحبت با کاربران از طریق تلفن های هوشمندشان ارائه می دهند. برنامه شما می تواند به سادگی یک نسخه پاسخگو برای موبایل از وب سایت شما باشد.

یا می توانید با تلفیق ویژگی های واقعیت افزوده ، امور را حتی بیشتر پیش ببرید. به عنوان مثال ، باربری راه اندازی شده است یک ابزار خرید AR به مشتریان اجازه می دهد محصولات Burberry را در محیط اطراف خود ببینند.

شانل بازاریابی آفلاین را با بازاریابی دیجیتال در یک رویداد popup تعطیلات در استاندارد در نیویورک. یک برنامه AR که در وب سایت Chanel یا از طریق Snapchat قابل دسترسی است ، این پنجره را زنده می کند.

نقش وفاداری در بازاریابی لوکس

مارک های لوکس مصرف کنندگان وفاداری دارند. این مهم است زیرا هرچه مشتریان شما وفادارتر باشند ، بازاریابی کمتری نیز باید انجام دهید.

نگران نباشید من توصیه نمی کنم یک برنامه وفاداری ایجاد کنید. این می تواند نام تجاری لوکس شما را بی ارزش کند.

در عوض ، شما باید مصرف کنندگان را به شدت طرفداران برند وفادار کنید. یکی از راه های انجام این کار کیفیت محصولات شماست. راه دیگر کیفیت بازاریابی شماست.

همچنین می توانید با تأثیرگذاران در کانال های رسانه های اجتماعی شریک شوید. بازاریابی اینفلوئنسر به طور باورنکردنی مقرون به صرفه است و اگر به خوبی انجام شود می تواند برند شما را در مقابل مصرف کنندگان مناسب قرار دهد.

فقط مطمئن شوید که اینفلوئنسرهایی را پیدا می کنید که قبلاً در فضای لوکس فعالیت می کنند و مخاطبان آنها محصولات تبلیغاتی خود را می خرند. تأثیرگذارهای تنظیم کننده جت آرزویی یک دوجین هستند.

شما می خواهید با تعداد معدودی که مخاطب برای پشتیبان گیری از آن هستند کار کنید. در غیر این صورت ، نتایج را مشاهده نخواهید کرد.

استراتژی هدفمند تبلیغات لوکس بازاریابی را ایجاد کنید

خواه یک کمپین SEO یا یک کمپین PPC (یا هر دو) را اجرا کنید ، من توصیه می کنم یک استراتژی کلمه کلیدی بازاریابی لوکس بسیار هدفمند تهیه کنید.

با هدف قرار دادن کلمات کلیدی با تبدیل بالا شروع کنید. مطمئناً ، جذب مشتری در مرحله تحقیقاتی سفر مهم است. اما بخاطر ROI خود ، می خواهید مشتریانی را که آماده خرید هستند ، هدف قرار دهید.

CPC اصطلاحات بازاریابی لوکس با توجه به رقابت و قیمت محصولات می تواند گران باشد.

سعی کنید به عنوان “بهترین سازنده ساعت” در Google تبلیغ کنید و برای هر کلیک 80 دلار پرداخت خواهید کرد. آخ.

بازاریابی لوکس ساعت ساز برتر

یا 50 دلار برای تبلیغ به عنوان یکی از بهترین اتومبیل های لوکس جمع و جور.

لوکس بازاریابی ماشین جمع و جور

اگر می خواهید بازگشت سرمایه خود را ببینید ، تمرکز روی کلمات کلیدی با نیت بالا ضروری است.

همچنین باید از لیست کلمات کلیدی منفی خود استفاده دقیق کنید.

تا زمانی که از کلمات کلیدی منفی استفاده نکنید ، در کنترل اصطلاحات نام تجاری خود واقعاً مسلط نیستید. آخرین چیزی که می خواهید این است که تبلیغات برای نام تجاری لوکس شما در جستجوهای حاوی “تخفیف” ، “فروش” یا “رایگان” شروع شود.

نوع مصرف کننده ای که روی آن تبلیغات کلیک می کند با شخصیت خریدار شما مطابقت ندارد. در اینجا نحوه افزودن کلمات کلیدی منفی به تبلیغات خود آورده شده است.

کمپین های محتوای بازاریابی لوکس

بخش عظیمی از بازاریابی لوکس حول داستان سرایی است. خواه تاریخچه مارک تجاری شما باشد و یا ساخت محصولات شما ، احتمالاً حرف های زیادی برای گفتن دارید.

مقاله مرتبط  خدمات مشاوره بازاریابی آمازون

این امر باعث می شود کمپین های بازاریابی محتوا برای مارک های لوکس ضروری باشد.

دقیقاً باید در مورد چه چیزی بنویسید؟ خوب ، من جدا از بیان داستان نام تجاری خود ، توصیه می کنم از محتوای طولانی مدت برای کمک به مصرف کنندگان در یافتن محصول مناسب برای خود استفاده کنید.

خرید یک کالای لوکس غالباً تصمیم بزرگی است و مصرف کنندگان قبل از اینکه مرتکب شوند در مورد انتخاب های خود کاملا تحقیق می کنند. راهنماهای خرید ضمن ارائه ارزش و ایجاد رابطه حتی قبل از خرید ، مارک تجاری شما را در اولویت و مرکز قرار می دهند.

این استراتژی تیم من در NP Digital برای یک خرده فروش برجسته جواهرات است که می خواهد فروش آنلاین را افزایش دهد.

ما یک محتوای جامع در مورد یافتن حلقه نامزدی کامل نوشتیم که به بازدید از موتورهای جستجو کمک می کند تا در شش ماه اول همکاری ما از 20٪ از کل بازدید به 30٪ از کل بازدیدها برسند.

محتوای شما پس از خرید می تواند برای مشتریان همچنان ارزش افزوده داشته باشد. راهنماهای دقیق در مورد استفاده و مراقبت از محصولات لوکس ، پست های بسیار خوبی در وبلاگ ایجاد می کند که می تواند وفاداری به مارک تجاری را افزایش دهد و درعین حال مصرف کنندگان بیشتری را نیز جذب کند.

برای هدایت روند ایجاد محتوای خود از کلمات کلیدی که در بالا کشف کرده اید استفاده کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که برای هر اصطلاح کلیدی نوعی از محتوا وجود دارد ، خواه این یک صفحه دسته باشد ، یک پست وبلاگ یا چیز دیگری.

جستجوگرها برای مارک های لوکس

موتورهای جستجوگر ترافیک عظیمی برای مارک های لوکس هستند و نقش مهمی در هر دو مرحله تحقیق و خرید سفر مصرف کننده دارند.

با این حال ، آنها به طور مداوم توسط مارک های لوکس سازگار می شوند. این به مارک های لوکس کمک نمی کند وب سایت هایی با طراحی نامناسب (اما بسیار زیبا) و کمبود محتوای Google برای خزیدن داشته باشند.

همانطور که در بالا گفتم ، ایجاد محتوای جدید برای مارک های لوکس که می خواهند به صورت آنلاین موفق شوند بسیار حیاتی است. هدف قرار دادن کلمات کلیدی جدید و پر هدف نیز مهم است.

اما نباید جنبه های فنی بیشتر SEO را فراموش کنید ، مانند بهینه سازی صفحات دسته بندی. یا عوامل خارج از صفحه ، مانند ایجاد پیوندها.

هرچه زمان و تلاش بیشتری برای درک و پیاده سازی سئو اختصاص دهید ، درآمد بیشتری از فروشگاه شما ایجاد می کند. به عنوان مثال ، ما مشتری مشتری جواهرات لوکس خود را از طریق SEO 21٪ افزایش می دهیم.

در حالی که Google باید مورد توجه شما باشد ، Bing را فراموش نکنید. کاربران موتور جستجوی مایکروسافت تمایل به ثروتمندتری دارند ، با 25٪ از کاربران دارای درآمد در 25٪ بالا. منطقی است که برخی از تلاش ها را بر روی Bing SEO متمرکز کنید.

نتیجه

بازار لوکس در حال تغییر است.

بازاریابی لوکس دیگر نمی تواند فقط به کانال های تلویزیونی ، بیلبوردها و مجلات براق محدود شود. اکنون زمان آن است که برند لوکس خود را دیجیتالی کنید و در سئو ، PPC و هر رسانه اجتماعی که مصرف کنندگان شما استفاده می کنند سرمایه گذاری کنید.

بنابراین این سوال من از شماست:

اولین کانال دیجیتالی که برای تبلیغ برند لوکس خود استفاده می کنید کدام خواهد بود؟