آموزش سئو

آیا وبلاگ نویسی ارزش آن را دارد؟ یا وقت خود را تلف می کنید؟

آوریل 15, 2020

آ
دوباره سؤال می کنید: چرا مردم وبلاگ می زنند؟ آیا وبلاگ نویسی واقعا ارزش آن را دارد؟ در این مقاله ، به تمام دلایل و پاداش های احتمالی خواهیم پرداخت ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آیا شروع یک وبلاگ برای شما مناسب است یا خیر.

قبل از اینکه برای شروع یک وبلاگ غرق شوید ، احتمالاً می خواهید بدانید که آیا ارزش این تلاش را در وهله اول دارد. از این گذشته ، شما نمی خواهید یک تن از وقت خود را روی چیزی بپردازید که در عوض هیچ چیزی به شما نمی دهد.

بنابراین ، آیا وبلاگ نویسی ارزش آن را دارد؟ پاسخ کوتاه این است آره

… اگر شما این کار را به روش صحیح انجام دهید.

بیایید نگاهی دقیق تر به این نکته بیاندازیم که چرا بلاگ نویسی ارزش آن را دارد – و چگونه می توانید مطمئن شوید که این مبلغ پرداخت می شود

چرا مردم وبلاگ می کنند؟

پاسخ واقعی “وبلاگ نویسی ارزش آن را دارد” همه به اهداف شما بستگی دارد.

بنابراین ابتدا باید از خود بپرسید: چرا می خواهید یک وبلاگ را راه اندازی کنید؟ چه چیزی را می خواهید به انجام برسانید؟

3 دلیل رایج برای شروع یک وبلاگ عبارتند از:

 1. برای کسب درآمد آنلاین
 2. برای ارتقاء تجارت خود
 3. فقط برای تفریح!

بیایید نگاهی به هر یک بیندازیم.

1. کسب درآمد آنلاین

وبلاگ نویسی شغل رویایی برای بسیاری از افراد است. شما باید رئیس خود باشید ، می توانید از خانه کار کنید و می توانید درآمد منفعلانه ای ایجاد کنید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد با هدف کسب درآمد آنلاین یک وبلاگ را شروع می کنند.

احتمالاً درباره داستانهای موفقیت بسیاری در مورد وبلاگ نویسان شنیده اید که به دلارهای زیادی می رسند.

به عنوان مثال ، Lindsay Ostrom وبلاگ Pinch of Yum را به عنوان یک سرگرمی معمولی شروع کرد. سپس معلم سابق وبلاگ خود را به یک تجارت تمام وقت تبدیل کرد.

سودآور-وبلاگ-خرج کردن-یام

خرچنگ یوم تولید شده است 95000 دلار درآمد در نوامبر 2016 طبق گزارش درآمد آنها!

در حالی که آوردن پول مانند این برای همه اتفاق نمی افتد ، اگر کارهای زیادی را انجام دهید می توانید به این سطح از موفقیت برسید.

بعلاوه ، حتی اگر قادر به ساختن 6 رقم و ترک شغل روزانه خود نیستید ، راه اندازی یک وبلاگ هنوز هم راهی عالی برای جمع آوری پول اضافی در این سمت است.

تا زمانی که از وبلاگ خود کسب درآمد می کنید ، می توانید به صورت آنلاین درآمد کسب کنید. و چندین روش برای کسب درآمد از وبلاگ شما از بازاریابی وابسته و تبلیغات ، فروش محصولات و خدمات دیجیتال وجود دارد.

هرگونه پول اضافی که شما به ارمغان بیاورید ، یک برد است ، بنابراین اگر این هدف شماست ، ایجاد وبلاگ قطعاً ارزش آن را دارد.

2. تجارت خود را ارتقا دهید

اگر مشاغل موجود دارید ، وبلاگ نویسی راهی عالی برای تبلیغ آن است. با انتشار پست های منظم وبلاگ ، می توانید ترافیک بیشتری به وب سایت خود وارد کنید و تجارت خود را به افراد بیشتری معرفی کنید.

به عنوان مثال ، Whale Cove Inn یک وبلاگ در وب سایت خود دارد که در آن عکس ها و مطالب زیبا از سفر را در مورد ساحل اورگان به اشتراک می گذارد.

وبلاگ نهنگ-یارو-مسافرخانه

وقتی افراد به جستجوی مکانهایی برای مسافرت در Oregon می پردازند ، وبلاگ ها و وب سایت های Whale Cove Inn احتمالاً در نتایج موتور جستجوی Google ظاهر می شوند. این امر باعث ایجاد ترافیک بیشتر به وب سایت آنها می شود و منجر به تبدیل آنها به مشتری می شود.

وبلاگ نویسی مزایای بزرگی برای مشاغل دارد. اینها را بررسی کنید آمار وبلاگ نویسی از IsItWP که آن را اثبات می کند:

 • مشاغلی که در آن وبلاگ ایجاد می کنند 2 برابر بیشتر از افرادی که نمی دانند ترافیک ایمیل ایجاد می کنند.
 • شرکت هایی که وبلاگ می گیرند 97٪ پیوند بیشتری به وب سایت خود دارند.
 • بازاریابان B2B که از وبلاگها استفاده می کنند ، 67٪ بیشتر از آنچه که ندارند ، منجر می شوند.
 • مشاغل وبلاگ نویسی رشد 126٪ بالاتر از مشاغل غیر وبلاگ نویسی را تجربه می کنند.

و اگر مشغول وبلاگ نویسی هستید ، فراموش نکنید که یک لیست ایمیل با ابزار تولید سرب مانند ایجاد کنید OptinMonster، همانطور که نهنگ کاو مسافرخانه

نهنگ-یار-مسافرخانه-optinmonster-popup

افزودن فرم انتخاب ایمیل به وبلاگ شما به شما کمک می کند تا بازدید کنندگان وب سایت را به پیشرو تبدیل کنید. سپس ، می توانید از طریق بازاریابی ایمیل با آنها در ارتباط باشید و آنها را به پرداخت مشتری تبدیل کنید.

3. فقط برای تفریح

حدس بزن چی شده؟ بسیاری از افراد نیز فقط برای تفریح ​​وبلاگ می کنند! وبلاگ نویسی سرگرمی بسیار خوبی است و می تواند بسیار سودمند باشد – حتی اگر در آن پول بدست نیاورید.

مقاله مرتبط  چگونه می توان بصورت رایگان محصول را افزایش داد

درباره چه چیزی باید بلاگ کنید؟ شما می توانید در مورد هر چیزی که می خواهید وبلاگ کنید! آیا می خواهید سفرهای خود را به اشتراک بگذارید؟ وبلاگ سفر را شروع کنید. مشاوره والدین زیادی دارید؟ وبلاگ در مورد آن. وقتی وبلاگ را برای سرگرمی شروع می کنید ، می توانید در مورد هر چیزی که شما را خوشحال کند ، وبلاگ نویسی کنید.

نه تنها سرگرم کننده است ، بلکه می تواند تعدادی از مزایای دیگر از جمله:

 • خلاقیت را تقویت کنید – وبلاگ نویسی رسانه خلاق را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید افکار خود را کنار بگذارید و ایده های جدید و جالب را کشف کنید.
 • اعتماد به نفس خود را بسازید – اجرای یک وبلاگ چیزی است که می توانید به آن افتخار کنید و این به ایجاد اعتماد به نفس شما کمک می کند.
 • دوستان جدید بسازید – وقتی شما یک بلاگر هستید ، می توانید دوستان جدیدی را به صورت آنلاین برقرار کنید ، خواه با خوانندگان یا وبلاگ نویسانتان.
 • مهارت های ارزشمند را بیاموزید – مهارتهایی که در وبلاگ نویسی مانند نوشتن ، سئو ، مدیریت رسانه های اجتماعی و غیره استفاده می کنید ، می تواند در پیشرفت حرفه شما یا ایجاد شغل جدید به شما کمک کند ، اگر وبلاگ نویسی طرفه شما باشد.

همانطور که می بینید ، اگر می خواهید یک وبلاگ را به عنوان یک سرگرمی شروع کنید و علاقه ای به تبدیل آن به حرفه ای ندارید ، کاملاً جالب است! شما می توانید یک تن از مزایای دیگر از وبلاگ نویسی دریافت کنید که می تواند زندگی شما را غنی سازد.

و نکته جالب در مورد وبلاگ نویسی این است که اصلاً سرگرمی گران نیست. تعدادی پلتفرم وبلاگ نویسی رایگان در دسترس است و شما می توانید وب سایت وبلاگ حرفه ای خود را با هزینه کمتر از 5 دلار در ماه شروع کنید!

نگاهی به لیست ما از بهترین سیستم عامل های وبلاگ نویسی بیندازید تا بهترین گزینه برای شما پیدا شود.

آیا وبلاگ نویسی مرده است؟

اکنون ، اگر یک وبلاگ را برای کسب درآمد شروع می کنید ، ممکن است هنوز هم رزرو کنید.

با توجه به محبوبیت YouTube و ویدئوهای آنلاین به طور کلی و همچنین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی متمرکز به تصویر مانند اینستاگرام ، بسیاری از مردم مطمئن نیستند که کاربران اینترنت به هیچ وجه علاقه مند به خواندن پست های وبلاگ باشند.

بنابراین ، بسیاری از مردم تعجب می کنند: آیا وبلاگ نویسی مرده است؟ آیا وبلاگ نویسی منسوخ شده است؟

نگران نباش ، وبلاگ نویسی هنوز زنده و خوب است!

محبوبیت تصاویر و فیلم ها فقط بدان معنی است که وبلاگ نویسی باید کمی پیشرفت کند.

به جای ایجاد پست های وبلاگ با متن ساده در یک صفحه ، می توانید به راحتی تصاویر چشم نواز و فیلم های جلب توجه را به پست های وبلاگ خود اضافه کنید تا وبلاگ شما جذاب تر شود.

به این موضوع نگاه کنید که چگونه Damask Love ، وبلاگ DIY ، ویدئوهای YouTube را در پست های وبلاگ خود اضافه می کند:

youtube-video-blog-post-damask-love

افزودن تصاویر و فیلم ها باعث می شود پست های وبلاگ شما توسط افراد بیشتری به صورت آنلاین مشاهده شود – حتی توسط افرادی که بیشتر از خواندن پست های وبلاگ علاقه مند به تماشای فیلم هستند.

و لازم نیست شما یک فیلمبردار یا عکاس حرفه ای باشید تا ویدیو و تصاویر را به وبلاگ خود اضافه کنید.

اضافه کردن تصاویر بسیار ساده است. پست های ما را در مورد چگونگی یافتن تصاویر رایگان برای وبلاگ خود برای دستورالعمل های مرحله به مرحله بررسی کنید.

برای فیلم ها به یاد داشته باشید که می توانید این روزها ویدئویی بسیار جذاب در آیفون خود بگیرید. با ایجاد یک تصویر کوچک با استفاده از یک ابزار رایگان مانند ، می توانید ویدیوی خود را حرفه ای تر جلوه دهید بوم. Canva قالب های YouTube را ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی و بدون هیچ گونه مهارت طراحی ، یک تصویر کوچک خیره کننده ایجاد کنید.

canva-youtube-thumbnail-pattern

همچنین می توانید مانند یک نرم افزار ویرایش ویدیو رایگان استفاده کنید OpenShot برای ویرایش فیلم های خود ، اضافه کردن جلوه ها یا انیمیشن ها و موارد دیگر.

سپس ، فیلم خود را در YouTube یا سایت میزبانی ویدیوی دیگر و فیلم خود را در پست های وبلاگ WordPress خود قرار دهید.

پست های وبلاگ خسته کننده نیستند ، می توانند به همان اندازه فیلم های آنلاین جالب و جذاب باشند.

مقاله مرتبط  SEO سلاح اثبات Corona است که تجارت شما باید از آن استفاده کند

بنابراین ، آیا بلاگ نویسی ارزش آن را در سال 2020 دارد؟

جواب هنوز است آره!

مطابق آخرین آمار وبلاگ نویسی ، پست های وبلاگ از جمله این موارد هستند بیشترین محتوای مشترک برخط.

وبلاگ نویسی قطعاً مرده نیست و شما هنوز هم می توانید از آن در سال 2020 درآمد کسب کنید. بنابراین ، اگر می خواهید امسال یک وبلاگ وبلاگ را شروع کنید ، خواندن را ادامه دهید.

نحوه شروع یک وبلاگ (و کسب درآمد)

بنابراین ، شما می خواهید یک تجارت وبلاگ را شروع کنید؟ عالی! وبلاگ نویسی در سال 2020 سودآور است.

اما آیا وبلاگ نویسی آسان است؟ خوب ، این است و نیست.

ایجاد یک وبلاگ موفق به راحتی قرار دادن چند پست آنلاین و انتظار برای جادو کردن آسان نیست.

اگر می خواهید موفقیت آمیز باشد ، باید وبلاگ خود را درست تنظیم کرده و وبلاگ خود را تبلیغ کنید.

این نکات مربوط به بلاگ نویسی در مورد چگونگی شروع کار با وبلاگ را بررسی کنید:

1. یک وبلاگ طاقچه انتخاب کنید

انتخاب یک طاقچه برای وبلاگ شما مهم است. وقتی طاقچه وبلاگ را انتخاب می کنید ، ایجاد مخاطب برای وبلاگ شما آسان تر خواهد بود.

اگر در مورد سفر ، امور مالی ، آشپزی و اتومبیل وبلاگ می کنید – این 4 مخاطبان مختلف هستند. جذب همه آن دسته از خوانندگان به وبلاگ شما دشوار خواهد بود. به علاوه ، هنگامی که در مورد چندین موضوع نامربوط وبلاگ می کنید ، وبلاگ شما برای خوانندگان گیج کننده خواهد بود.

اما اگر به یک طاقچه بچسبید ، پیدا کردن خوانندگان و ارتباط با آنها بسیار ساده تر است.

به عنوان مثال به وبلاگ SpeedHunters نگاه کنید ، که همه چیز در مورد اتومبیل است:

SpeedHunters می داند که مخاطبان آنها علاقه مندان به اتومبیل هستند ، بنابراین به راحتی می توانید آن خوانندگان را به وبلاگ خود جلب کنید ، محتوایی را که دوست دارید ایجاد کنید و وبلاگ خود را به عنوان یک رهبر در جامعه اتومبیل معرفی کنید.

راهنمای ما در مورد نحوه انتخاب طاقچه وبلاگ را برای شروع بررسی کنید.

2. یک بستر وبلاگ خوب و میزبان وب را انتخاب کنید

با داشتن بستر مناسب وبلاگ نویسی و هاستینگ وب ، وبلاگ شما برای موفقیت از ابتدا تنظیم می شود.

در ابتدا ممکن است وسوسه شوید که یک پلتفرم وبلاگ نویسی رایگان را انتخاب کنید. اما با وجود بسیاری از سیستم عامل های رایگان ، شما قادر به کسب درآمد از وبلاگ خود نیستید. شما همچنین وبلاگ خود را ندارید و هر زمان که بخواهید می توانید آن را حذف کنید.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از یک بستر وبلاگ نویسی قابل اعتماد و میزبان وب استفاده کنید.

در Blog Tyrant ، ما همیشه WordPress.org و Bluehost را توصیه می کنیم.

وردپرس-bluehost-start-a-blog

WordPress.org بهترین بستر وبلاگ نویسی است. این نرم افزار رایگان ، آسان و قابل تنظیم است. این بدان معنی است که ایجاد هر نوع وبلاگ مورد نظر آسان است.

Bluehost یکی از خدمات برتر میزبانی وبلاگ است. و این توسط WordPress توصیه می شود و همراه با نصب 1 کلیک روی WordPress است ، بنابراین آنها جفت کامل هستند.

بعلاوه ، خوانندگان Blog Tyrant با 60 درصد تخفیف ، یک قرارداد ویژه با Bluehost دریافت می کنند که شامل دامنه رایگان ، مجوز SSL رایگان ، پشتیبانی 24/7 و موارد دیگر!

با استفاده از پلتفرم بلاگ نویسی آسان و هاستینگ مقرون به صرفه ، کمتر با ایجاد یک وبلاگ موفق موفق خواهید شد ، درآمد کمتری داشته باشید.

3. وبلاگ خود را سفارشی کنید

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، وردپرس بسیار قابل تنظیم است.

ابتدا ، آنها یک تن تم وردپرس رایگان و پولی را ارائه می دهند که بلافاصله به وبلاگ شما زیبایی حرفه ای می بخشد. این مهم است زیرا شما نیاز دارید تا برای بازدید کنندگان وب سایت خود اولین تصور خوبی ایجاد کنید.

در اینجا نمونه ای از یک وبلاگ خیره کننده وردپرس را مشاهده می کنید:

wordpress-theme-for-blogs

برای یافتن مضامین زیباتر ، به پست ما در مورد بهترین مضامین وردپرس برای وبلاگ ها نگاهی بیندازید.

WordPress همچنین افزونه های زیادی (رایگان و پولی) ارائه می دهد که به شما در قدرتمندتر کردن وبلاگ شما کمک می کند.

در اینجا چند افزونه مهم WordPress وجود دارد که باید برای وبلاگ خود استفاده کنید:

 • SEO SEO – با استفاده از این افزونه می توانید وبلاگ خود را برای سئو به راحتی بهینه کنید ، که به شما در افزایش رتبه موتورهای جستجو و افزایش ترافیک سایت شما کمک می کند.
 • MonsterInsights – MonsterInsights به شما کمک می کند تا Google Analytics را در سایت WordPress خود پیکربندی کنید. می توانید ترافیک وبلاگ خود را کنترل کنید و دریابید که کدام یک از پست های وبلاگ شما در بین خوانندگان محبوب ترین است.
 • WPForms – با استفاده از این افزونه به راحتی فرم هایی را برای سایت وردپرس خود ایجاد کنید. می توانید فرم های تماس ساده ، نظرسنجی و نظرسنجی ، فرم ارسال پیام مهمان و موارد دیگر را ایجاد کنید.
 • WP Super Cache – وبلاگ ها تمایل دارند تصاویر و مطالب زیادی داشته باشند ، که می تواند سایت شما را کند کند. این افزونه باعث افزایش سرعت وبلاگ شما می شود و این تجربه را برای خوانندگان هموارتر می کند.
 • سوچوری – این افزونه به شما در محافظت از وبلاگ خود در برابر هکرها کمک می کند. به طور مرتب وب سایت شما را اسکن می کند و در صورت مشاهده هرگونه آسیب پذیری به شما اطلاع می دهد.
مقاله مرتبط  چگونه از هک های فیس بوک جلوگیری کنیم

با استفاده از افزونه های وردپرس می توانید سایتی ایجاد کنید که تمام ویژگی های لازم برای اجرای یک وبلاگ موفق را داشته باشد.

4. از وبلاگ خود سود کسب کنید

به سادگی نوشتن پست های وبلاگ و ارسال آنها در سایت شما درآمد ندارد. بنابراین ، اگر می خواهید از وبلاگ خود درآمد کسب کنید ، پس باید از آن درآمد کسب کنید.

چندین روش آسان برای کسب درآمد از وبلاگ شما وجود دارد. یکی از راه های محبوب برای کسب درآمد از وبلاگ شما ، بازاریابی وابسته است.

بازاریابی وابسته زمانی است که شما محصولات سایر مشاغل را تبلیغ می کنید. وقتی یکی از خوانندگان شما روی پیوند وابسته شما برای محصول کلیک کرده و آن را خریداری می کند ، کمیسیون دریافت می کنید.

شما می توانید برای یافتن محصولات وابسته ای که می توانید در وبلاگ خود تبلیغ کنید ، به یک برنامه وابسته مانند ShareASale بپیوندید.

برنامه اشتراک سهام-بازاریابی

همچنین می توانید از وبلاگ خود درآمد کسب کنید:

برای ایجاد ایده های بیشتر ، لیست راه های اثبات و سودآور ما را برای کسب درآمد از وبلاگ خود ببینید.

5- وبلاگ خود را تبلیغ کنید

پس از تنظیم وبلاگ شما ، باید آن را تبلیغ کنید. اگر وبلاگ خود را تبلیغ نمی کنید ، چگونه کسی می داند که وجود دارد؟

هرچه افراد بیشتری درباره وبلاگ شما آگاهی داشته باشند ، سایت شما بیشتر خواهد شد.

و نگران نباشید ، برای تبلیغ وبلاگ خود مجبور نیستید یک تن پول برای تبلیغات هزینه کنید!

آسان و رایگان راه تبلیغ وبلاگ شما از طریق پست کردن در مورد آن در رسانه های اجتماعی است.

هر بار که یک پست وبلاگ جدید منتشر می کنید ، یک پست رسانه اجتماعی ایجاد کنید تا آن را به اشتراک بگذارید. در اینجا چگونگی انجام این کار بلاگر Inside That Book ژاپنی در توییتر آمده است:

اجتماعی-رسانه-ارسال-برای-تبلیغ-وبلاگ-پست

کاربران توییتر که علاقه مند به خواندن مطالب ژاپنی ، یادگیری نحوه نوشتن به زبان ژاپنی و بازی محبوب نینتندو سوئیچ Animal Crossing هستند ، می توانند هنگام جستجوی آن کلمات کلیدی ، این وبلاگ را کشف کنند.

از هشتگ های مربوطه استفاده کنید تا حتی بیشتر به رسانه های اجتماعی نیز دسترسی پیدا کنید. با جستجوی رسانه های اجتماعی برای مطالب مشابه می توانید هشتگ های مربوطه را برای استفاده پیدا کنید.

در اینجا مثالی از هشتگ های مربوطه وجود دارد که اگر می خواهید طرفداران و گیمرهای Animal Crossing را به سمت پست خود جذب کنید می توانید از آنها استفاده کنید:

find-related-hashtags-search-keywords

ارسال در مورد وبلاگ خود در فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را بیشتر جذب کنید و کاربران رسانه های اجتماعی را به طرفداران وبلاگ خود تبدیل کنید.

اینها فقط برخی از مواردی است که هنگام ایجاد یک وبلاگ موفق باید در نظر بگیرید.

برای راهنمایی های مرحله به مرحله در مورد چگونگی شروع به کار در وبلاگ ، راهنمای مفصل ما در مورد چگونگی شروع یک وبلاگ را بررسی کنید.

امروز یک وبلاگ شروع کنید

همانطور که می بینید ، وبلاگ نویسی ارزش آن را دارد – به روش های بیشتر از یک!

بنابراین امیدواریم که این پست شما را متقاعد کند وبلاگ نویسی ارزش آن را دارد!

اگر این کار را انجام داد ، و شما امروز برای شروع کار آماده هستید ، از راه اندازی لیست چک وبلاگ ما دیدن کنید. این لیست چک به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که برای شروع یک وبلاگ موفق همه چیز لازم را دارید.

وبلاگ نویسی مبارک!

می خواهید نکاتی درباره وبلاگ نویسی بیشتر مانند این؟ حتماً مشترک خبرنامه الکترونیکی ما شوید بنابراین می توانید از توصیه های تخصصی مورد نیاز برای رشد وبلاگ خود استفاده کنید.

پاسخی بگذارید