آموزش دریافت بک لینک

بک لینک

دریافت بک لینک

 

بک لینک همواره یکی از مهم ترین فاکتور های افزایش رتبه در گوگل است ، دریافت بک لینک یکی از مهم ترین دغدغه وب مستران است که باید توجه ویژه ای به آن داشت ، دریافت نادرست بک لینک میتواند خسارت های جبران ناپذیری به وب سایت بزند اما برعکس قضییه دریافت بک لینک های با ارزش و طبیعی نیز میتواند رتبه شما را در گوگل تضمین دهد . در این مقاله آموزشی به یکی از پروسه های لینک بیلدینگ در سئو سایت میپردازیم یعنی دریافت بک لینک با روش های طبیعی که رمز موفقیت در این پروسه خواهد بود .

بک لینک چیست؟

شاید تعریف کردن این واژه تکراری شده باشد ، همواره بک لینک ها یا همان پیوند ها در اینترنت امروزه رایج شده و به لینکی که مثلا با عنوان ” سئو ” به صفحه اصلی این وب سایت میدهیم بک لینک گفته میشود ، میدانیم پروسه لینک بیلدینگ در دو پایه داخلی سایت و خارجی یا همان off page قابل انجام است . حالا کمی فراتر به تعریف بک لینک میپردازیم ! با وجود اینکه از اهمیت بازاریابی محتوا نمیتوان گذشت اما تبلیغات یکی از راه های بیشتر دیده شدن یک وب سایت است ، گوگل بدون توجه به بک لینک ها قطعا نمیتواند به درستی محتوای با کیفیت تر را تشخیص دهد .

از چه سایت هایی بک لینک بگیریم؟

همیشه در مقالات آموزش سئو به اهمیت بالای دریافت بک لینک از سایت های هم موضوع اشاره کردیم ؛ گوگل توجه ویژه ای به این بک لینک ها دارد ، اما اخیرا گوگل کمی پا به فرا تر گذاشته و میتواند بک لینک ها را تا حدود زیادی دقیق بررسی کند ، تفاوت طبیعی بودن و ساخته بودن بک لینک را تشخیص دهد ، جایگاه بک لینک را به درستی مورد بررسی قرار میدهد و طبق فاکتور هایی وب سایت را در مرز پنالتی شدن قرار میدهد .

بهترین راه دریافت بک لینک گرفتن لینک از سایت های مشابه با موضوع سایت شماست اما این همیشه صادق نیست چراکه گوگل شک میکند چرا تمام سایت های مشابه به وب سایت شما لینک میدهد ؟ گاهی لازم است قاعده را برهم بزنیم و بک لینک هایی از سایت های کاملا غیر مرتبط لینک بگیریم ! شاید درصد ۳۰ به ۷۰ نسبت خوبی برای دریافت بک لینک غیر مرتبط باشد .

دریافت بک لینک رایگان

راه های مختلف دریافت بک لینک؟

همانطور که اشاره کردیم برای تکمیل پروسه لینک بیلدینگ نیاز داریم هم جور بک لینک بگیریم ! از سایت های مرتبط و حتی غیر مرتبط با موضوع اصلی وب سایت ! دریافت بک لینک از راه های مختلفی منتشر میشود ، وب سایت های دوستان ، انجمن ها ، شبکه های اجتماعی ، نظرات و … به دست می آید که ما همزمان نیاز داریم برای وب همجور لینک بگیریم با همه نوع موضوع !

۱ . بک لینک از سایت های معتبر :

سایت های معتبر با عمر دامنه بالا مهم ترین لینک هایی هستند که نقش مهمی در وب سایت دارند ! البته دریافت این نوع بک لینک ها نیاز به انالیز دقیق دارد چراکه اشتباه رفتن سایت را به اسپم گوگل نزدیک میکند ! سایت های معتبر به دلیل محبوبیت بالا در موتور های جستجو میتواند نقش بزرگی در ایندکس و بروز شدن سایت در گوگل داشته باشد و افزایش رتبه گوگل چشم گیری به وب سایت داشته باشد .

پیشنهاد : بهتر است از سایت های هم موضوع با سایت و به صورت خرید بک لینک و یا دریافت از سایت های دوستان به صورت طولانی مدت به طوری که دوره تمدید بک لینک را تا زمان دایر بودن سایت همراه داشته باشید و بک لینک با کیفیت دریافت کنید !

۲ . بک لینک از شبکه های اجتماعی :

اهمیت شبکه های اجتماعی روز به روز در حال پیشرفت است ، با وجود اینکه نمیشه بک لینک های فراوانی کسب کرد اما کسب کمترین بک لینک در شبکه های اجتماعی معروف میتواند ارزش بالایی به وب سایت دهد ، یادمون باشه تعداد بک لینک ارزش سایت را مشخص نمیکند و این کیفیت است که حرف اول را میزند .

پیشنهاد : در شبکه های اجتماعی بزرگ همچون فیس بوک ، تویتر ، گوگل پلاس و … شرکت کنید و به اشتراک گذاری مطالب ، پیدا کردن دوستان و فعالیت مستمر داشته باشید .

۳ . بک لینک از انجمن ها :

انجمن ها راهی بسیار ساده برای دریافت بک لینک هستند چراکه میتوان به راحتی بدون تایید خاصی بک لینک رایگان دریافت کرد ، به صورت های مختلف امضا و انتشار پست جدید ، البته زیاده روی نیز ممکن است اشکالاتی ایجاد کند .

پیشنهاد : در انجمن های مختلف شرکت کنید و در موضوع های مختلف شرکت کنید و لینک خود را به اشتراک بگذارید .

۴ . بک لینک از نظرات ، اگهی های مختلف و …

در دنیای اینترنت وب سایت های مختلفی هستند که کمی هوش میتوانید بک لینک ایجاد کنید اما باید با متخصصین سئو در تماس باشید و هر نوع بک لینکی را نگیرید . سایت های ثبت اگهی ، نظرات بعضی وب سایت ها میتواند لینک های مختلفی را به وب سایت وارد کند .

در مقالات دیگری در مورد عنوان بک لینک یا همان انکر تکست ها بیشتر میپردازیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *